Konkurs z T.T.

Szanowne Bestie i puchate Stwory, kontynuujemy horrorowe rozdawnictwo - tym razem powieść Piotra Kulpy, "T.T." i oczywiście wiecie, co musicie zrobić, aby zdobyć egzemplarz.


Standardowo musicie poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Na krążku tekturowym zaznaczono współśrodkowy z nim mniejszy krążek. Mniejszy krążek podzielono na 8 wycinków równej wielkości: 4 białe i 4 czarne. Pozostały pierścień podzielono na 10 równych wycinków, na przemian białych i czarnych, po 5 każdego rodzaju. Krążek nadziewamy na gwóźdź i wprawiamy w szybki ruch wirowy. Z początku wycinki zlewają się w jednostajną szarość, ale po chwili pojawia się pierścień obracający się w jedną stronę i krążek obracający się w przeciwną stronę, choć całość jest z jednej sztuki tektury.

Ta zabawka funkcjonuje tylko przy świetle elektrycznym, ale nie w każdym mieście. Dlaczego?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Videograf.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 20.11.2017 do 24.11.2017 godz. 23.59.

Konkurs z Sandersonem (x3)

Szanowne Bestie i puchate Stwory, nie raz bywał u nas Sanderson, a że jakiś czas go nie było, to chyba pewne niedopatrzenie, prawda? Dlatego teraz w konkursie do wygrania nie jedna, nie dwie, ale trzy książki z serii "Alcatraz"!


Wystarczy tyko, że wystartujecie w konkursie, a w nim trzeba poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Pięć królików bawiło się na łące. Nadszedł myśliwy i zabił jednego z nich.

Ile królików pozostało na łące?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo IUVI.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 15.11.2017 do 24.11.2017 godz. 23.59

++

++

++

Konkurs z Trzema sztyletami

Szanowne Bestie i puchate Stwory, jeszcze niejeden konkurs czeka na Was w naszym skromnym piekiełku... znaczy zaciszu. A dziś powieść nieco łotrzykowska, w sztafażu fantasy, czyli debiutancka powieść Bartłomieja Grzankowskiego, "Trzy sztylety" - i z autografem może być wasza!


Wystarczy tyko, że wystartujecie w konkursie, a w nim trzeba poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:Przyrząd celowniczy mojego karabinu jest źle ustawiony i pocisk trafia w tarczę na lewo i powyżej miejsca, w które mierzę. Jeśli zechcę to skorygować, zmieniając ustawienie muszki (część urządzenia u wylotu lufy), toczy powinienem przesunąć ją w lewo, czy w prawo, w górę czy w dół? Jeśli zechcę zmienić ustawienie celownika (część znajdująca się bliżej oka), to w którą stronę powinienem go przestawić?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Dlaczemu.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 15.11.2017 do 24.11.2017 godz. 23.59.

Nostalgia upiornego domu - recenzja książki "Dom na Wyrębach" i "Nowy dom na Wrębach"

Stefan Darda jest pisarzem, który jak na polskie realia osiągnął ogromny sukces wydawniczy i od lat konsekwentnie skupia się na tworzeniu historii z pogranicza subtelnej grozy, przesiąkniętej klimatem i realizmem, przysparzających mu wiele wiernych fanów i licznych nagród literackich. "Dom na Wyrębach" to jego powieściowy debiut i zarazem początek cyklu "Wyręby", zaś "Nowy dom na Wyrębach" stanowi jego długo oczekiwaną kontynuację. Sięgając po oba tomy, byłam bardzo ciekawa, czy podobnie jak w thrillerze "Zabij mnie, tato" autor skupił się na rozbudowanej warstwie obyczajowej, nawiązaniu do patologicznych zjawisk społecznych, nostalgicznej atmosferze i okrasił to elementami grozy i okrucieństwa, czy też może skupił się stricte na stworzeniu mrożącej krew w żyłach, pełnej akcji opowieści.


Obrazek

Konkurs z Czarnym Wygonem #1

Szanowne Bestie i puchate Stwory, co powiecie o powieści z dreszczykiem? Stefan Darda to bardzo interesująca postać w historii polskiego horroru, a w księgarniach pojawił się niedawno pierwszy tom wznawianego cyklu "Czarny Wygon" - i właśnie jego, "Słoneczną Dolinę", proponujemy Wam w konkursie.


Jak wiecie, żeby wygrać w konkursie trzeba standardowo poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


W Pcimiu Dolnym odbywa się wielka wystawa psów. Z najodleglejszych zakątków kraju przyjechali właściciele ze swoimi czworonogami. Jeden z widzów chciałby wiedzieć dokładnie, ilu jest właścicieli i iłe psów. Policzył więc wszystkie nogi: 110 nóg krąży wokół wybiegu, a pięciu właścicieli prowadzi na smyczy po dwa psy.

Ile psów i właścicieli bierze udział w wystawie? Nie zapominajcie, że właściciele także mają nogi.Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Videograf.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 13.11.2017 do 19.11.2017 godz. 23.59.

++

Konkurs z Kingiem

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Jeżeli jesteście fanami Kinga i spodobała Wam się grafika z książki "Śpiące królewny" mamy dla Was konkurs z wyjątkowym plakatem!


Żeby wygrać w konkursie trzeba poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Pewna dziewczynka uważnie przypatrywała się pewnemu przedmiotowi. Trwa to 12 godzin. Początkowo prawa część przedmiotu jej zainteresowania jest gruba, z czasem robi się coraz cieńsza. Odwrotnie lewa strona - najpierw cienka, później staje się grubsza.

Co robi dziewczynka?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Prószyński i S-ka.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 13.11.2017 do 19.11.2017 godz. 23.59.

Grudzień z Timofem

Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy szykuje na grudzień trzy ciekawe propozycje komiksowe.

W smoczym ciele, wredny duch - recenzja książki "Smocza straż"

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… na szczęście Baśniobór trwa nadal. „Smocza straż”, nowa powieść z uniwersum, otwierająca kolejny etap w życiu rodzeństwa Sorensonów, zabiera czytelników do wyśmienitego świata magii, baśniowych stworów i mitycznych istot, do świata, gdzie granica dwóch światów jest cienka, niebezpieczeństwo zaś kryje się tuż za drzewem.


Obrazek

28 edycja Pionka już wkrótce!

28 edycja Pionka po raz kolejny zawita w malownicze strony południowej Polski. Nie może tam zabraknąć również ciebie :)

Kossakowska wznowiona

Za moment - 22 listopada - do księgarń zawita drugi tom "Zakonu Krańca Świata" Mai Lidii Kossakowskiej.

Polityczne intrygi, magia i żołnierskie występki - recenzja książki "Namiestnik"

"Namiestnik" to drugi, po "Adepcie", tom cyklu "Materia prima" autorstwa cenionego Adama Przechrzty, który znany jest z zamiłowania do licznych historycznych nawiązań i tworzenia wciągających, pełnych akcji opowieści wpisujących się w szeroko pojętą fantastykę. Pierwszą część przygód alchemika Rudnickiego i potężnej, demonicznej Anastazji wspominam bardzo pozytywnie, lecz sięgając po jej kontynuację miałam sporo obaw, czy nie podzieli losu wielu serii i nie okaże się gorsza od poprzedniczki. Kiedy jednak tylko spojrzałam na równie udaną oprawę wizualną i zapoznałam się z kilkoma pierwszymi stronami powieści, te zaczęły ustępować, pozwalając na ponowne zatracenie się w niezwykłych dziejach specyficznego medyka. Czy dalsza część opowieści całkowicie rozwiała moje wątpliwości?


Obrazek

Star Wars Ledendy - Karmazynowe Imperium III: Imperium Utracone - zapowiedź

Star Wars - Karmazynowe Imperium III: Imperium Utracone kolejny album od wydawnictwa Egmont z serii Legend. Premiera gorąca niczym piasek na Tatooine! Komiks, na który wielu gwiezdnowojennych fanów czekała lata - wreszcie w polskim wydaniu! Ku chwale Imperium!

Premiera już 22 listopada 2017 roku!

Star Wars Egmont - listopadowa Moc komiksowych zapowiedzi!

Miłośnicy komiksów z uniwersum Gwiezdny Wojen będę mieli w listopadzie wyjątkową ofertę do wyboru, aż cztery albumy. Nowa seria Star Wars Film oraz najgorętsza premiera tego roku - Karmazynowe Imperium III

Konkurs z Bishop

Szanowne Bestie i puchate Stwory, macie ochotę na jeszcze jeden konkurs? Co powiecie zatem na "Zapisane w kartach" Anne Bishop?

Jak wiecie, żeby wygrać w konkursie trzeba standardowo poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Producent świec zauważył, ze z odpadów produkcyjnych, powstałych przy produkcji 6 świec, może wytworzyć jedną nową świecę. W pewnym momencie dysponował odpadami produkcyjnymi z 600 świec.

Ile świec może wytworzyć z tego materiału?
Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy dwóch zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną ).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Initium.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 05.11.2017 do 12.11.2017 godz. 23.59.

Wyjątkowa grafika dla fanów stephena kinga

Wielbiciele Stephena Kinga od niedawna mogą cieszyć się polskim wydaniem „Śpiących królewien” – najnowszej powieści mistrza horroru napisanej wspólnie z jego synem Owenem – a już teraz wydawnictwo Prószyński i S-ka szykuje dla nich kolejną atrakcję. Wraz z Ryszardem Wojtyńskim, twórcą polskiej okładki tego tytułu, wyemitowało limitowaną serię grafik, stanowiących hołd dla tej wyjątkowej książki i jej autorów. Sprzedaż plakatów (w promocyjnej cenie 198 zł) ruszy w najbliższy wtorek na stronie https://ksiegarnia.proszynski.pl/ i potrwa tylko do piątku do godziny 24.00.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 lis 2017, 20:36 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka