W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Zaczyna się Najjaśniejsza noc

W księgarniach można już szukać "Najjaśniejszej nocy" Tui T. Sutherland od wydawnictwa MAG.

Wyniki konkursu Bożonarodzeniowego

Wybranie tych trzech - nie licząc nagród dodatkowych, które jeszcze zostaną rozlosowane dla uczestników, niepojawiających się na podium - było niezmiernie trudne, nie tylko ze względu na ilość prac, ale również na jakość. Werdykt musi być jednak jednoznaczny, dlatego nagrody podstawowe w Wielkim Konkursie Bożonarodzeniowym przyznano:

I Miejsce: Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze Poe, Zgroza w Dunwich Lovecraft, Krucze pierścienie Petersen, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Różaniec Kosik, Opowieść o Kullervo Tolkien, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (XL i L), Trzynasta rzeczywistość Dasher, Spirit Animals Schwab, Johnson i Schrefer, Trollhunters del Toro i Kraus, Dziesięć bolesnych operacji Szcześniak i Pałka, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Pan Lodowego Ogrodu tom 1 Grzędowicza,Miecz Aniołów Piekary, Śliski Kornewa, T.T. Kulpa, Wióry lecą gra, Green Blood, Planetes, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

I Miejsce: Oliwia C. (Wrocław) za malarskie, surrealistyczne przedstawienie świątecznego Stwora - jednocześnie strasznego, ale i karykaturalnego, odniesienia do popkultury i obecnej sytuacji na arenie światowej też nie uszły uwadze.

II Miejsce: Przyszła na Sarnath zagłada Lovecraft, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Krucze pierścienie Petersen, Niepełnia Kańtoch, Ojciec wrót Card, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (M), Golem Meyrink, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Trollhunters del Toro i Kraus, Hieronim Bosch Ruijters, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Ślepa plama Noczkina, Młody Kozak, Teatr lalek Borlik, Top a top gra, Klan Poe, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

II Miejsce: Karol M.M. (Skawina k. Krakowa) za opowiadanie z pogranicza grozy i dark fantasy, pokazujące, że czasem to nie ktoś powierzchownie przypominający stwora dokonuje zbrodni godnej bestii.

III Miejsce: Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło Zembaty, Przewodnik Pani Bradshaw Pratchett, koszulka z Obozu Herosów (S), Frankenstein Mary Shelley, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Maniak miłości Shadami, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Złodziej dusz Jadowska, Na ostrzu noża Zamboch, Czas cudów antologia, Rewolucja według Ludwika, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

III Miejsce: Jakub i Maria D. (Puszczykowo k. Poznania) za obraz (grafika komputerowa) wyobrażający świąteczną bestię w klimatach rockowych.


Jeżeli chodzi o dodatkowe nagrody, będziemy zgłaszać się do osób, których prace uznaliśmy za prawie "podiumowe".

TO - ekranizacja powieści Stephena Kinga już na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD!

Nieważne czy jest to potwór pod twoim łóżkiem czy istoty czające się w ciemności, w horrorze „To” będziesz musiał stawić czoła swoim największym lękom. Nowa ekranizacja głośnej powieści Stephena Kinga podbiła serca widzów oraz krytyków, z których wielu uważa ją już za klasykę gatunku. Film w reżyserii Andy’ego Muschiettiego jest już dostępny na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD.

Wyprawa Błazna

MAG nie próżnuje i postanawia opublikować dziś również kolejną powieść Robin Hobb, mianowicie "Wyprawę Błazna", czyli coś dla koneserów fantasy z pogranicza heroic i high.

Szykujcie się na Warcraft: Fala ciemności

Wydawnictwo Insignis wraca do świata Azeroth wraz z "Warcraft: Fala ciemności" Aarona Rosenberga.

Dym i lustra

Wydawnictwo MAG serwuje dziś wznowienie "Dymu i luster" Neila Gaimana w nowej, spójnej szacie graficznej.

Kolekcja Komiksy Star Wars#2: Klasyczne Opowieści tom 2 - premiera

Od dziś w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie Kolekcja Komiksy Star Wars#2: Klasyczne Opowieści tom 2 - nowy albumu z ogromnej serii od Wydawnictwa De Agostini. Wracamy do legendarnych komiksowych opowieści z 1978-79 roku!

Czas życia i zabijania

W księgarniach nowa książka (a także wznowienie) z serii utworów Miroslava Žambocha, czyli "Czas żyć, czas zabijać".

Gra "Valhalla" - start kampanii na platformie zagramw.to

Słowem wstępu: Łukasz "Wookie" Woźniak rusza z kampanią swojej nowej gry karciano-koscianej Valhalla na platrormie zagramw.to. Przemawiają do Ciebie klimaty nordyckie albo po prostu jesteś ciekaw/-a nowej gry? Zapraszamy do lektury!

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Oparzyć się fragmentem

W środę w księgarniach zagościła "Magia parzy" Ilony Andrews, a my zapraszamy do obszernego fragmentu powieści.

Druga połowa stycznia pod znakiem Miéville'a

Pod koniec stycznia do księgarń z głośnym przytupem wkroczy China Miéville wraz z "Ostatnimi dniami Nowego Paryża".

Premiera DVD i Blu-ray "TO" - 17 stycznia 2018

Nieważne czy jest to potwór pod twoim łóżkiem czy istoty czające się w ciemności, w horrorze „To” będziesz musiał stawić czoła swoim największym lękom. Nowa ekranizacja głośnej powieści Stephena Kinga podbiła serca widzów oraz krytyków, z których wielu uważa ją już za klasykę gatunku. Film w reżyserii Andy’ego Muschiettiego zadebiutuje na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD już 17 stycznia!

Kara i zbrodnia – recenzja książki „Tekst”

XXI wiek. Dziesiątki milionów ludzi każdego dnia łączy się ze światem i załatwia prywatne sprawy poprzez smartfony. Utrzymujemy kontakty z bliskimi oraz zabijamy czas korzystając z szeregu popularnych aplikacji, w każdej zostawiając strzępy myśli i wspomnień. Twitter, Facebook, Whatsapp, Instagram a nawet poczta mailowa, magazynują informacje z naszego życia, pozwalając nadać mu określony wizerunek w sieci. Ułuda anonimowości jaką dają nowe media oraz swoboda w eksploracji wirtualnej rzeczywistości, niekiedy czynią telefony skarbnicą intymnych tajemnic. Obojętnie jakie pozory pragniemy zbudować w świecie realnym, wystarczy krótkie spojrzenie na najnowszą historię przeglądania albo profile osób, do których lgniemy w sieci, aby zweryfikować co aktualnie zaprząta nasze myśli. A teraz drodzy czytelnicy wyobraźcie sobie, że wrogi nam człowiek, przejmuje całkowitą kontrolę nad puszką Pandory jaką jest nasz smartfon, obdzierając was do naga z sekretów i wykorzystując je do manipulacji waszymi bliskimi.


Obrazek

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 sty 2018, 03:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka