„Papierowe zawody” - recenzja gry „Origami”

Origami to japońska sztuka składania papieru. Jej adepci z jednej kartki potrafią wyczarować kolorowe cuda. Dzięki najnowszej grze od Rebela polscy fani będą mieli okazję zmierzyć się w turnieju, gdzie zaprezentują swoje umiejętności w uzyskiwaniu skomplikowanych kształtów. Ten, kto stworzy najwięcej najbardziej złożonych zwierząt, ten zostanie mistrzem!

Obrazek

Wakanda girls - recenzja wydania DVD "Czarna Pantera"

Trzeba przyznać, że Marvel wie, jak robić superbohaterskie kino. Wprawdzie pierwsze produkcje o Kapitanie Ameryce, Thorze i Iron Manie nie należą do najlepszych, zarówno wizualnie, jak i fabularnie, jednak z roku na rok twórcy filmowych przygód protagonistów w kostiumach coraz wyżej stawiają sobie poprzeczkę, jeśli chodzi o pomysły na kolejne obrazy. Dodają nowych bohaterów do superbohaterskiego uniwersum, łączą ich ścieżki z tymi znanych nam już postaci, a do tego ulepszają efekty wizualne, które w filmach tego typu bardzo się liczą.


Obrazek

Trzymają „Sztamę!” – recenzja gry planszowej

Bobry poczuły wiosnę i rozpoczęły budowanie tam, a my im w tym pomożemy! W końcu „Im większa, tym lepsza”, a skorych do pracy graczy jest aż czterech. Tyle osób może zasiąść do najnowszej gry planszowej od wydawnictwa Granna zatytułowanej Sztama!. Niestety, wznoszenie tamy z gałęzi i pni nie jest wcale takie łatwe, a na pewno utrudniają to liczne śmieci, pozostawione przez turystów. Jednak i z tym można sobie łatwo poradzić. A więc do dzieła wierni kompani, pnie w dłoń i do roboty!

Obrazek

Trefl zapowiedział "Projekt: Miasteczko"

Fabryka Kart Trefl-Kraków zagwarantuje możliwość zbudowania własnego miasta.

 • Gry
 • Arto dodał
 • 13 lip 2018, 19:42

Diabeł na wieży

Wydawnictwo Powergraph wznawia powieść Anny Kańtoch. "Diabeł na wieży" trafia do księgarń!

Chochoły

W księgarniach wznowienie pierwszego tomu "Trylogii krakowskiej" Wita Szostaka.

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Piołun i miód

Czytelnikom przyszło poczekać trochę lat na wznowienie książki "Piołun i miód" Ewy Białołęckiej, a jeszcze w tym roku ma ukazać się dotychczas niewydany ostatni tom cyklu.

Cherezińska po amerycku

Wydawnictwo Zysk i S-ka ogłosiło, że jedno z bardziej prestiżowych wydawnictw amerykańskich wyda "Hardą" i "Królową" Elżbiety Cherezińskiej.

Sokół Millennium na szlaku, czyli „Star Wars Komiks 3/2018 - Han Solo: Wyścig w służbie Rebelii” - recenzja

Czerwcowa propozycja od Egmont Polska „Han Solo. Wyścig w służbie Rebelii” zaskakuje pozytywnie, przypominając klasyczne przygody krnąbrnego szmuglera z lat dziewięćdziesiątych. Nie oczekujcie nadmiernej wydumanych kosmicznych problemów, tutaj liczy się prędkość!

Obrazek

Bestie pośród nas, „Wampiry” - recenzja komiksu

Każdy naród ma opowieści, którymi straszy się w nocy małe dzieci. Opowieści niechlubne i przerażające społecznie oraz psychologicznie, warte jedynie schowania do szuflady zapomnienia. Bardzo głębokiej szuflady.
Oto „wampiry”, czyli abstrakcyjne demony w artystycznym obrazie ludzkiego okrucieństwa.

Obrazek

Konkurs z Europą

Szanowne Bestie i futurystyczne Stwory, to, co dziś dla Was mamy to nie byle jaka literatura, bowiem "Europa jesienią" oraz "Europa o północy" Dave'a Hutchinsona, czyli science fiction wysokiej próby. A w naszym konkursie dwa zestawy tych książek do wygrania.

Wystarczy tylko rozwiązać łamigłówkę i podesłać ją wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


Producent świec zauważył, ze z odpadów produkcyjnych, powstałych przy produkcji 6 świec, może wytworzyć jedną nową świecę. W pewnym momencie dysponował odpadami produkcyjnymi z 600 świec.

Ile świec może wytworzyć z tego materiału?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają dwa zestawy jednej z najciekawszych serii science fiction - powodzenia!
++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 09.07.2018 godz. 23.59

Lipcowe nowości komiksowe od Egmont Polska!

Wakacje, wakacjami, ale Egmont Polska nie zwalnia tempa. W lipcu czekają nas dwa rzuty premier - łącznie 18 nowych komiksów!

„Śmiech i śmierć” od Kultury Gniewu - zapowiedź komiksu

„Jeden z najgłośniejszych amerykańskich komiksów ostatnich lat, fantastyczny przykład nieograniczonych możliwości komiksowego medium, które w rękach utalentowanego twórcy potrafi – podobnie jak literatura – opisać niepokoje i nadzieje społeczeństwa XXI wieku.”

„Berlin. Miasto dymu”, w sierpniu wrócimy do Republiki Waimarskiej - zapowiedź

„W „Berlin. Miasto dymu” wracamy do stolicy Republiki Weimarskiej po dramatycznych wydarzeniach z maja 1929, ukazanych w pierwszej odsłonie trylogii. Coraz większy mur niechęci rośnie między komunistami i nacjonalistami, Żydami i resztą społeczeństwa, a wkrótce nastąpią wydarzenia zwiastujące nadejście II wojny światowej.”

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lip 2018, 15:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka