Morze Chmur i Zapraszamy ponownie do podziemi!

16 sierpnia 2017 to polska prapremiera najnowszych gier karcianych francuskiego wydawnictwa Iello (Kanagawa, Bajkogry, Zapraszamy do podziemi). Morze Chmur i Zapraszamy ponownie do podziemi, dwa nieduże, ale dające mnóstwo frajdy tytuły, z przepięknymi ilustracjami i w polskiej wersji językowej!

Bookrage gra w planszówki!

BookRage to platforma stworzona do sprzedaży książkowych bestsellerów, która wkracza na rynek gier planszowych. Kupując zestaw w serwisie otrzymujesz pule gier, które będzie rosła wraz z liczbą złożonych zamówień!

Odkryjmy mroczny sekret...

Dziś, swoją premierę ma powieść "Mroczny sekret" autorstwa Tui T. Sutherlanda.
Jest to czwarty tom serii "Skrzydła Ognia".

Zagraj w Filary Ziemi

Już dziś możesz zanurzyć się w świat "Filarów Ziemi" na ekranie komputera i sprawdzić, co przyciąga tysiące odbiorców do tego niejednoznacznego uniwersum.

Duchy przeszłości - recenzja książki "Mapa Cieni"

"Mapa Cieni" to zbiór opowiadań opartych częściowo na legendach i opowieściach o nawiedzonych miejscach z okolic Krakowa, poprzedzonych krótkimi ich genezami oraz relacjami z podróży w te rejony. Książka powstała dzięki akcji crowdfundingowej i sporemu zaangażowaniu m.in. ze strony Michała Stonawskiego - pisarza, publicysty i pomysłodawcy Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego oraz Krzysztofa Bilińskiego - muzyka, redaktora związanego z kwartalnikiem "OkoLica Strachu" i autora tomików poetyckich, współprowadzących wspólnie m.in. audycję radiową "Misterium Grozy", którzy podjęli się ambitnego projektu: napisania reportaży ze swoich wyjazdów i namówienia polskich autorów horrorów do stworzenia tekstów na ich podstawie. Premiera publikacji przeciągała się, ale ostatecznie całość prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza od strony wizualnej. Okładka autorstwa Darka Kocurka jest bardzo klimatyczna i dość dobrze odwzorowuje zawartość książki. Zapoznając się z nią, miałam nadzieję, że zapoznam się z wieloma nieznanymi mi wcześniej, intrygującymi legendami, a opowiadania urzekną mnie nastrojem bądź wartką akcją.


Obrazek

Kajko i Kokosz powraca! 45. rocznica publikacji pierwszego paska z ich przygodami

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę przygody dwóch słowiańskich wojów od dziesięcioleci są jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Dziś wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie legendarnego cyklu „Kajko i Kokosz”. Drugi tom serii „Kajko i Kokosz - Nowe przygody” zatytułowany „Łamignat Straszliwy” ukaże się 17 sierpnia br. Komiks stworzyli znani polscy scenarzyści i rysownicy, którzy zaproponowali opowieści w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału. Fani Kajka i Kokosza nie mogą tego przegapić!

Gar'Ingawi - polski Tolkienowski cykl z lat 80.

W księgarniach można znaleźć już powieść Anny Borkowskiej w trzech tomach, "Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa".

Go, go power Drugi Okręt! - recenzja książki "Drugi okręt"

W ostatnich latach wielu młodych czytelników zainteresowanych fantastyką uważa, że jej cechami są smoki, rycerze i magowie myląc ją nagminnie z fantasy. Jako że spora część powieści science - fiction przejawia trudniejsze treści, trudno jest nimi zainteresować gimnazjalistów, czy licealistów, jednak nie wszyscy autorzy się poddają w kwestii wciągnięcia w świat kosmicznych zmagań również młodszego fana. Richard Philips w pierwszym tomie serii „Projekt Rho”, czyli w „Drugim okręcie” łączy statki gwiezdne z gromadą dzieciaków, na których barkach spocznie ciężar obrony ludzkości przed zagładą.


Obrazek

Do broni! - recenzja książki "Star Wars. Więzy krwi"

Ostatnia strona, wieńczące zdanie, słowa najwyższej wagi - "do broni!". Książka ląduje na półce, a w głowie eksploduje torpeda protonowej konsternacji. Serce nerda pozostaje nieco rozdarte, odrobinkę udręczone innością formy przekazu oraz minimalnie niedopieszczone lekkością finału. Serdecznie zapraszamy na minirecenzję (w omaście felietonu) drugiej powieści z nowego kanonu pióra Claudii Gray - Więzy krwi.


Obrazek

Konkurs z Wexlerem!

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Jeżeli macie ochotę na fantasy w stylu Magów Prochowych, to z pewnością słyszeliście o znakomitej serii Django Wexlera, "Kampanie Cienia", a w nim cztery książki z cyklu - w tym premierowe "Działa Imperium" oraz poprzednie: "Tysiąc imion", "Cena męstwa" i "Mroczny tron".

Aby wygrać jeden z trzech pakietów należy odgadnąć zagadkę:

Usiłowałem naprawić zegar. Teraz mała wskazówka działa doskonale, ale wskazówka minutowa przesuwa się w przeciwnym kierunku, ze stałą prędkością, mijając małą wskazówkę co 80 minut.

Jeśli o 6:30 mój zegar pokazuje prawidłową godzinę, to kiedy znów to zrobi?Trzy najciekawszych odpowiedzi wygrają pakiet książek - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


++

++

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 31.07.2017 do 09.08.2017 godz. 23.59.

Bo do tanga trzeba szamana

13 wrześnie do księgarń trafia drugi tom cyklu o Witkacu Anety Jadowskiej, "Szamańskie tango".

Trzecia część "Zgiełku wojny" niebawem

Już za niecałe półtora miesiąca, do księgarń trafi trzecia i ostatnia część "Zgiełku wojny", której autorem jest Kennedy Hunder.

Ekonomia po zagładzie - recenzja gry "Ocaleni".

W świecie natury ludzkość bez rozwiniętej technologii znaczy naprawdę niewiele. Pewnie dlatego postapo jest tak fascynujące. Jak jednak poradzić sobie, gdy zabraknie prądu? Co zrobić, gdy nadejdzie czas na zbieranie zasobów w opuszczonych miastach i polowanie za pomocą łuku? Gdy nadejdzie czas na zrzeszanie się w schronach?

Obrazek

Śliski w jednopaku!

18 sierpnia do księgarń trafi nowe wydanie "Śliskiego" Pawła Kornewa, więc niech zapalczywi czytelnicy uważają wśród księgarnianych labiryntów, bo może być... ślisko.

"Czerwona siostra" w październiku

Za dwa miesiące, nakładem wydawnictwa MAG, na półki sklepowe trafi "Czerwona siostra" Marka Lawrence'a - autora cyklu "Książę Cierni".

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 sie 2017, 14:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka