"Zew Cthulhu" - zapowiedź

Wydawnictwo Black Monk poinformowało o rozpoczęciu prac nad 7. edycją "Zewu Cthulhu" - kultowej gry fabularnej, stworzonej przez Sandy’ego Petersena i wydanej pod redakcją Mike’a Masona i Paula Frickera nakładem Chaosium.

Zbliża się Pionek!

Już niebawem odbędzie się kolejna edycja Pionka, największej imprezy planszówkowej na południu Polski.

"Hexologic" zadebiutuje na PC, iOS, Android i Nintendo Switch

Sudoku oparte nie na kwadratach, a na hexach? Dlaczego nie. "Hexologic" pojawi się na PC, iOS i Androidzie już 29 maja, a wkrótce będzie dostępny także na Nintendo Switch.

Ruszyła przedsprzedaż "Munchkin Grimm" i "Poszedłbym na smoka"

Dziś ruszyła przedsprzedaż dwóch nowych tytułów od wydawnictwa Black Monk. "Munchkin Grimm" i "Poszedłbym na smoka" można już kupować na oficjalnej stronie wydawcy. Do 15 czerwca obowiązuje także 10% zniżki.

Falcio, co z ciebie wyrośnie – recenzja książki „Cień rycerza”

Na drugi tom serii Sebastiena de Castella „Wielkie Płaszcze” przyszło nam czekać niecały rok. I chociaż pierwsza powieść daleka była od ideału, to jednak fabuła wciągała wystarczająco mocno, żeby wzbudzić w czytelniku ciekawość i chęć sięgnięcia po kontynuację.


Obrazek

Philip Roth 1933-2018

W wieku 85 lat odszedł dziś w nocy zdobywca Pulitzera, laureat Man Booker International Prize i jeden z głównych pretendentów do literackiego Nobla – Philip Roth [*].

Jaksa

Jacek Komuda debiutuje w pełnoprawnej fantasy! "Jaksa" to powieść głęboko osadzona w realiach słowiańskich.

Tońcie do woli

W księgarniach od dziś można utonąć - naprawdę! Jak podają ogólnopolskie media, polska autorka znana z literackich żartów i tym razem nie oszczędziła swoim fanom... funu. Na półkach i w bardzo dobrych sklepach "Toń" Marty Kisiel - utoniecie w lekturze!

Inne światy

W księgarniach antologia nietypowa i warta przeczytania, wielu wspaniałych polskich autorów (m.in. S. Chutnik czy J. Dukaj) zainspirowani wizualnymi pracami Jakuba Różalskiego napisało opowiadania,

Budować, by niszczyć! – recenzja karcianki „Hero Realms”

Gry karciane CCG wymagają sporo inwestycji finansowych, jednak uczucie towarzyszące znalezieniu wymarzonej karty jest niewyobrażalne. Natomiast LCG kosztują mniej, ale i tak wywołują ten wspaniały moment, gdy na rękę trafia zestaw kart współgrających ze sobą i gwarantujących zagranie, które mocno odbije się na przeciwniku. Radość ze zbudowania silnego combo zapewnia także „Hero Realms”.

Obrazek

Wśród nienormatywnych – recenzja książki „Post Scriptum”

Milena Wójtowicz powraca z kolejną powieścią fantasy. Tym razem pisarka zabiera nas w świat wilkołaków, wampirów i innych stworów. Do tego dochodzi jeszcze detektywistyczne zacięcie przebiegu akcji w książce. Skutkiem otrzymujemy bardzo przyjemną i lekką w odbiorze lekturę.


Obrazek

Adaptacja powieści Ray'a Brabury'ego na HBO i HBO: GO

Prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes film HBO "451° Fahrenheita" z Michaelem B. Jordanem i Michaelem Shannonem można oglądać już od 20 maja w HBO oraz HBO GO. Obraz jest adaptacją głośnej powieści Ray’a Brabury’ego o dystopijnej przyszłości, w której ludzie zmanipulowani są przez media, a historia nieustannie pisana jest na nowo.

Liga smoków

Właśnie trafił do księgarń ostatni tom cyklu „Temeraire”, "Liga smoków"!

Berlin - Miasto kamieni - premiera komiksu

17 maja nakładem Kultury Gniewu wydano jedną z najwybitniejszych powieści graficznych i jednocześnie jeden z najciekawszych komiksów historycznych. Powstające ponad 10 lat arcydzieło komiksu jest wymienione przez magazyn „Time” wśród szczytowych osiągnięć tego medium.

Wyczarowanie światła

Zwieńczenie interesującej trylogii "Odcienie magii" V.E. Schwab, tj. "Wyczarowanie światła", trafiło do księgarń.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 maja 2018, 20:55 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka