Zmodyfikować węgiel

W księgarniach wreszcie długo wyczekiwany "Modyfikowany węgiel" Richard Morgan ze stajni MAG-a.

Kolejny tom cyklu osadzonego w uniwersum Honor Harrington

Już 5 grudnia do księgarń trafi kolejny tom cyklu osadzonego w uniwersum Honor Harrington – "Cień zwycięstwa" Davida Webera, bestsellerowego autora militarnej SF! Kolejna część przynosi zwrot akcji, który usatysfakcjonuje wszystkich wielbicieli sagi. Czy uciśnione planety odzyskają prawdziwą niezależność? Szansą staje się fala rewolucji – odpowiedź na operację Janus.

Raport z północy

Ostatnią premierą Fabryki Słów w 2017 roku będzie „Raport z północy” Andrzeja Pilipiuka, książka absolutnie wyjątkowa.

SKANDYNAWSKIE ANDRZEJKI ANDRZEJA PILIPIUKA

30 listopada o godz. 18:00 Fabryka Słów wraz z klubokawiarnią Jaś i Małgosia zapraszają na niezapomnianą wędrówkę po Północy. Przewodnikiem będzie oczywiście Wielki Grafoman.

Eksplozje Króla Kaszub

Może nie wiecie, a jesteście poszukiwaczami literackich nietypowości; że w Sieci krąży e-book polskiego autora o dość specyficznym charakterze.

Kraina magią i spiskiem płynąca – recenzja książki „Cień Gildii”.

„Cień Gildii” to już trzecia część „Kronik Rozdartego Świata”. Tym razem na czytelników czeka całkiem sporo zmian i niespodzianek. Akcja nabierze jeszcze większego tempa, a na główny plan wysuną się postaci, które do tej pory nie grały pierwszych skrzypiec. Fani serii z pewnością nie będą zawiedzeni!


Obrazek

Star Wars Ledendy Karmazynowe Imperium III - Imperium Utracone - recenzja

Star Wars - Karmazynowe Imperium: Imperium utracone, czyli nieco słodko-gorzka recenzja długo wyczekiwanego albumu zamykającego historię byłego Imperialnego Gwardzisty Kira Kanosa.

Obrazek

Konkurs z Zakonem Krańca Świata

Szanowne Bestie i puchate Stwory, mam nadzieję, że twórczość Mai Lidii nie jest Wam obca, a nawet jeśli - to nic szkodzi, bo szybko możecie to nadrobić. Z dwoma tomami "Zakonu Krańca Świata" - a takich kompletów do rozdania mamy dwa, więc jest o co walczyć!


Jeżeli chcecie zwyciężyć w konkursie, musicie tylko poprawnie rozwiązać zagadkę - i oczywiście przesłać nam rozwiązanie na adres podany poniżej. Zagadka z kolei brzmi tak:


Chłop musi przewieźć na drugi brzeg rzeki kozę, wilka i kapustę. Niestety, posiada łódkę, która może pomieścić tylko jego i jedno z trzech (kozę, wilka albo kapustę). Na jednym brzegu nie mogą zostać bez opieki chłopa: wilk z kozą (bo wilk zje kozę), ani koza z kapustą (bo koza zje kapustę).

Co ma zrobić chłop?



Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl



++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Fabryka Słów.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 21.11.2017 do 27.11.2017 godz. 23.59.

Wpływ sojuszy międzygwiezdnych na dziury w rzeczywistości - recenzja książki "Daleka droga do małej, gniewnej planety"

Wszechświat nie jest przyjaznym miejscem, choć Gwiezdna Wspólnota, do której od jakiegoś czasu należy ludzkość wprowadziła pewien porządek. Kiedy do sojuszu mają dołączyć nowi członkowie, kulturalnie skupieni niemal tylko na przemocy i konfliktach, sytuacja może ulec zmianie. Pozyskanie cennych surowców, do których mają oni dostęp może być warte poniesionego ryzyka. System tuneli czasoprzestrzennych ułatwiających i znacznie skracających czasowo podróże międzygwiezdne nie sięga jednak w okolice jądra galaktyki, skąd tajemnicza rasa się wywodzi. Do tego zadania potrzebna jest załoga statku „Wędrowiec”, przeznaczonego do przebijania się przez rzeczywistość i tworzenia nowych skrótów. Na jego pokładzie niedawno znalazła zatrudnienie nowa urzędniczka – Rosemary Harper.


Obrazek

Konkurs z T.T.

Szanowne Bestie i puchate Stwory, kontynuujemy horrorowe rozdawnictwo - tym razem powieść Piotra Kulpy, "T.T." i oczywiście wiecie, co musicie zrobić, aby zdobyć egzemplarz.


Standardowo musicie poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Na krążku tekturowym zaznaczono współśrodkowy z nim mniejszy krążek. Mniejszy krążek podzielono na 8 wycinków równej wielkości: 4 białe i 4 czarne. Pozostały pierścień podzielono na 10 równych wycinków, na przemian białych i czarnych, po 5 każdego rodzaju. Krążek nadziewamy na gwóźdź i wprawiamy w szybki ruch wirowy. Z początku wycinki zlewają się w jednostajną szarość, ale po chwili pojawia się pierścień obracający się w jedną stronę i krążek obracający się w przeciwną stronę, choć całość jest z jednej sztuki tektury.

Ta zabawka funkcjonuje tylko przy świetle elektrycznym, ale nie w każdym mieście. Dlaczego?



Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Videograf.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 20.11.2017 do 24.11.2017 godz. 23.59.

Konkurs z Sandersonem (x3)

Szanowne Bestie i puchate Stwory, nie raz bywał u nas Sanderson, a że jakiś czas go nie było, to chyba pewne niedopatrzenie, prawda? Dlatego teraz w konkursie do wygrania nie jedna, nie dwie, ale trzy książki z serii "Alcatraz"!


Wystarczy tyko, że wystartujecie w konkursie, a w nim trzeba poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Pięć królików bawiło się na łące. Nadszedł myśliwy i zabił jednego z nich.

Ile królików pozostało na łące?



Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo IUVI.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 15.11.2017 do 24.11.2017 godz. 23.59

++

++

++

Konkurs z Trzema sztyletami

Szanowne Bestie i puchate Stwory, jeszcze niejeden konkurs czeka na Was w naszym skromnym piekiełku... znaczy zaciszu. A dziś powieść nieco łotrzykowska, w sztafażu fantasy, czyli debiutancka powieść Bartłomieja Grzankowskiego, "Trzy sztylety" - i z autografem może być wasza!


Wystarczy tyko, że wystartujecie w konkursie, a w nim trzeba poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:



Przyrząd celowniczy mojego karabinu jest źle ustawiony i pocisk trafia w tarczę na lewo i powyżej miejsca, w które mierzę. Jeśli zechcę to skorygować, zmieniając ustawienie muszki (część urządzenia u wylotu lufy), toczy powinienem przesunąć ją w lewo, czy w prawo, w górę czy w dół? Jeśli zechcę zmienić ustawienie celownika (część znajdująca się bliżej oka), to w którą stronę powinienem go przestawić?



Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Dlaczemu.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 15.11.2017 do 24.11.2017 godz. 23.59.

Smocza straż powstała

Już od wczoraj w księgarniach można znaleźć wspaniałą powieść Brandona Mulla, czyli kontynuację "Baśnioboru", a mianowicie "Smoczą straż".

Zimowa inwazja komiksów Star Wars - poczwórna premiera!

Dziś premiera czterech nowych albumów komiksowych z uniwersum Star Wars od wydawnictwa Egmont. Pora ruszać na zakupy!

Nie śniła Ci się taka przygoda! Film Za niebieskimi drzwiami w rozszerzonej wersji reżyserskiej już na Blu-ray i DVD!

„Za niebieskimi drzwiami” jest już dostępny na Blu-ray i DVD w rozszerzonej wersji reżyserskiej. „Za niebieskimi drzwiami” to obsypana nagrodami, pełna magii i zjawiskowych efektów specjalnych filmowa opowieść dla całej rodziny, na podstawie bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego, w reżyserii Mariusza Paleja. W rolach głównych Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska, Adam Ferency.

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 gru 2017, 11:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka