O "Krokach w Nieznane 2008" słów kilka

Czwarty tom almanachu będącego przeglądem światowej fantastyki, prezentującego to, co w tym gatunku najlepsze. Mimo zaawansowania prac nad nowym tomem, jego wydanie, planowane początkowo na grudzień 2008, najprawdopodobniej zostanie przesunięte na przełom stycznia i lutego 2009 r. Książka ta jest objęta patronatem medialnym przez nasz serwis.

Porytkon 3 i 1/3 ma swojego bloga

W Wigilię ruszył Blog Zagłębiowskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej "Porytkon 3 i 1/3". Pod adresem www.porytkon.irpg.pl/blog organizatorzy konwentu zaproszą za kulisy jego organizacji, opowiadając o swojej pracy przy konwencie, o przygodach i wpadkach z tym związanych, a także przedstawią swoje opinie na temat wydarzeń, związanych z fandomem. Nie zabraknie również niespodzianek dla aktywnych uczestników.

Rozwiązanie konkursu

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu, organizowanego we współpracy z wydawnictwem Videograf II, w którym nagrodami było pięć egzemplarzy książki Licii Troisi "Dwie wojowniczki".

Życzenia

Pod pretekstem Świąt Bożego Narodzenia - wszystkim czytelnikom życzymy dużo radości, wspaniałych sesji, udanych konwentów, nowych inspiracji, także tych czerpanych z naszej strony, oraz pokonania wszystkich bestii codziennego życia.

Redakcja Bestiariusza

Gwiazdy rocka w horrorze?

A dokładnie w komediowym horrorze o nazwie "Suck". Właśnie rozpoczęły się nad nim prace w Toronto. Jak wynika ze szczegółów, dotyczących produkcji, ma w nim zagrać grupa sławnych muzyków. Za reżyserię odpowiada Rob Stefaniuk ("Phil the Alien", 2004). Film trafi na ekrany kin jesienią 2009 roku.

Więcej Zakurzonych Tomów!

W dzisiejszej aktualizacji dwa teksty:
- kontynuacja serii artykułów o Deadlands autorstwa Morfina. Tym razem dowiemy się jakie znaczenie ma motyw tajemnicy w tym systemie (Tajemnice Deadlands)
- oraz trzeci artykuł z serii Zakurzonych Tomów, Gasnące Słońca autorstwa Miśkah

Miłej lektury i prosimy o komentarze.

"Dziedzictwo tom 2: Kawałki" już do kupienia!

Komiksowa kontynuacja „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa, której akcja rozgrywa się 130 lat po wydarzeniach w filmie trafia już do sprzedaży.

Powrót do Camelot!

Witam po dłuższej przerwie! Dzisiaj mam dla was recenzję dodatku do "Shadows Over Camelot", gry planszowej zrecenzowanej u nas dłuższy czas temu. Oto Merlin's Company.

Filmowy grudzień

W dzisiejszej aktualizacji każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy absolutnego klasyka w postaci Mechanicznej Pomarańczy Stanleya Kubricka, trochę nowsze (ale też już dość leciwe) Stygmaty, a z nowości opisujemy Lustra i Zawodowców.

Tytuł Książki Roku 2008 przyznany

Z ogromną radością donosimy, że główna nagroda literacka w kategorii książki dla dzieci i tytuł Książki Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY przyznane zostały Romkowi Pawlakowi za "Miłka z Czarnego Lasu", wydanego w serii Fantastyczne Czytanie przez wydawnictwo Powergraph.

Więcej o pozostałych nagrodach na www.ibby.pl

Postmikołajkowo

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a wraz z nim - szał zakupów. Pewnie wielu z nas dostanie pod choinkę jakieś książki, niektórzy zapewne juz złożyli swoim najbliższym zamówienia na tytuły, które pragną mieć w swojej biblioteczce. Dla tych, którzy wciąż są niezdecydowani, mamy dzisiaj kilka wydawniczych propozycji...

Ruszyło forum Porytkonu

Kilka dni temu ruszyło forum konwentu Porytkon 3 i 1/3. Organizatorzy zapraszają do wypowiadania się na nim i wyrażania wszelkich opinii i życzeń związanych z konwentem. Porytkon 3 i 1/3 odbędzie się w Sosnowcu w dniach 23-25.10.2009.

Dobre wieści dla fanów Wiedźmina

Studio CD Projekt RED potwierdziło prace nad konsolowymi wersjami przygód Geralta. Gra powstanie na konsole Playstation 3 i Xbox 360. Premiera zapowiadana jest na jesień 2009. Wydawcą w Polsce będzie oczywiście CD Projekt, a w USA i Europie Zachodniej firma Atari. Gra będzie nosić tytuł Wiedźmin: Powrót Szarego Wilka.

Mortensen w Łodzi

Na łódzkim festiwalu Plus Cameraimage pojawi się odtwórca roli Aragorna, Viggo Mortensen. Odbierze specjalną nagrodę za szczególną wrażliwość wizualną. W czasie festiwalu będzie można obejrzeć najnowszy film z udziałem aktora pt. "Good", w którym zagrał naukowca w nazistowskich Niemczech.

"Wyspa" wydana przez Kuźnię Gier

Kuźnia Gier wyprodukowała dla firmy POLKRAK familijną grę planszową: Wyspa.
Autorem gry jest Paweł Rywczak, zaś ilustracje wykonał Marcin Gręźlikowski.
Kuźnia Gier oprócz produkcji gry, zajmie się jej dystrybucją. "Wyspa" to gra rodzinna od 7 do 107 lat ucząca współpracy i negocjacji. Celem gry jest zarobienie miliona dolarów.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2018, 06:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka