Czat z Rafałem Kosikiem na WP

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Rafale Kosiku i jego książkach, ale dotychczas wstydziliście się zapytać... Znakomita okazja - Wirtualna Polska i wydawnictwo Powergraph zapraszają 18. listopada o godzinie 14.00 na videoczat z autorem "Felixa, Neta i Niki", "Marsa", "Verticala" i "Kameleona".

Premiera nowego "Felixa" Rafała Kosika

Od 14. listopada w księgarniach pojawi się najnowszy tom bestsellerowej serii o polskich gimnazjalistach, "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek" Rafała Kosika.

Pan Błysk z ilustracjami Tolkiena

Dziś w księgarniach pojawiła się opowieść dla młodych czytelników pt.: "Pan Błysk". Jej autorem jest J.R.R. Tolkien, autor "Władcy Pierścieni" i "Hobbita". Ilustracje, zdobiące książkę, również są jego autorstwa.

Bardzo Wolsungowy Falkon!

Na targach Spiel '08 w Essen miała miejsce premiera steampunkowej gry planszowej: "Wolsung: The Boardgame". Gra została świetnie przyjęta przez uczestników targów, sprzedany został cały nakład jaki Kuźnia Gier miała ze sobą.

Teraz na Falkonie w Lublinie (14-16 listopada) po raz pierwszy gra zostanie oficjalnie pokazana polskiej publiczności. Na konwencie pojawią się wszyscy autorzy gry, Kuźnia Gier będzie miała swoje osobne stoisko, na którym prezentowane będą również inne tytuły krakowskiego Wydawnictwa - min. Rice Wars, Mozaika, Wiedźmin: PGK, Wiochmen 2, czy polska edycja Munchhkina (wydana wspólnie z Q-Workshop).
Będzie możliwość zagrania, porozmawiania z autorami i kupienia gier (oczywiście z autografem).

"Lato Helikonii" już w księgarniach!

Dziś do sprzedaży trafił drugi tom trylogii Briana W. Aldissa pt.: "Lato Helikonii". Książka ta została wydana w naszym kraju przez wydawnictwo Solaris i jest objęta patronatem medialnym Bestiariusza.

Mutant Chronicles w Zgrami.pl

Już w środę, 19 listopada o godz. 16.00 nadciągną potężne armie wprost z mrocznej przyszłości. Dowódcą jednej z nich możesz być Ty! Zapraszamy do Sklepu Zgrami.pl w Krakowie przy ul. Garbarskiej 5 na prezentację nowej gry figurkowo-bitewnej Mutant Chronicles. Podczas pokazu chętni będą mieli możliwość rozegrania fascynującej bitwy.

Wyniki Konkursu Sacred

Spośród wszystkich osób, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi w naszym Konkursie, wylosowaliśmy trójkę zwycięzców. Nagrodami są oczywiście egzemplarze książki "Sacred. Tom I: Anielska Krew", wydanej przez Fabrykę Słów.

Gdzie diabeł nie może, tam pisarza pośle...

W oryginalnym powiedzeniu wiadomo - gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Ale że zaraz podniosą się glosy sprzeciwu, jako że ród kobiecy dobry, niewinny i nikomu nieszkodzący, to należy znaleźć innego winnego wszelkiemu złu na Ziemi. Najprościej zwalić odpowiedzialność na pismaków - że nam głowy zawracają, głupie pomysły podsuwają, czas kradną... Poniżej prezentuję Wam głównych oskrażonych w tym miesiącu wraz z ich najgorszymi, książkowymi przewinami.

DVD Box Star Wars już 25 listopada!

Polski dystrybutor informuje o nadchodzącym wznowieniu Gwiezdnych Wojen na DVD. Nowe wydanie Star Wars na DVD trafi do sklepów już 25 listopada. Każdy box, zarówno nowej jak i starej trylogii, będzie kosztował 119,99 złotych. Nowe opakowania prezentują się bardzo okazale. Będzie można zakupić także pojedyncze Epizody w cenie 39,99 złotych za sztukę. Nie będzie jednak nowych okładek DVD czy też wydania dwupłytowego lub nowych materiałów dodatkowych. W boxach znajdą te same wydania Epizodów, które w sprzedaży pojawiały się do roku 2005.

Patronaty razy dwa

Bestiariusz objął swym patronatem medialnym kolejne dwie książki. Pierwszą z nich jest, otwierająca nowy cykl Roberta Silverberga, pozycja pt.:"Zamek Lorda Valentine'a". Drugi patronat to kolejny tom cyklu o przygodach Alex'a Benedicta, "Polaris" autorstwa Jack'a McDevitta. Obie książki ukażą się już niebawem dzięki wydawnictwu Solaris.

Nowy dodatek do bitewniaka SW

"Clone Wars Battles – Scenario Pack" - tak będzie nazywał się nowy dodatek do bitewnej gry Star Wars. Zestaw będzie zawierał 10 miniaturek, w tym 5 ekskluzywnych – co ciekawe w rzeczywistości są tylko trzy(Jak donoszą posiadacze tego zestawu), dwustronną mapę, kostkę do gry, counterki i książkę z zasadami.

Wędrowycz na mp3

Od dziś "Kroniki Jakuba Wędrowycza" autorstwa Andrzeja Pilipiuka, można pobrać w internetowym sklepie audioteka.pl. Książka czytana jest przez Grzegorza Pawlaka. A niebawem w sprzedaży audiobook z zapisem dziejów Najsłynniejszego Polskiego Egzorcysty.

Grecka mitologia znów trafia do kin

Grecka mitologia powraca do kin - i to z wykopem! Wytwórnia Relativity Media pracuje nad filmem "War of the Gods". Główną rolę zagrać ma Henry Cavill ("Dynastia Tudorów", "Gwiezdny pył"), a reżyserować będzie Tarsem Singh ("Cela", "Magia uczuć", obecnie pracuje nad remake'iem klasycznego "Świata dzikiego zachodu"). W tym samym czasie Warner Brothers rozmawia z Samem Worthingtonen ("Rogue", "Macbeth") o głównej roli Perseusza w remake'u "Zmierzchu tytanów" ("Clash of the Titans"), reżyserowanym przez Louisa Leterriera ("Człowiek pies", "The Incredible Hulk").

Zmarł Michael Crichton

Jak podaje CNN, w wieku 66 lat w Los Angeles zmarł znany amerykański pisarz Michael Crichton. Michael Crichton jest autorem takich bestsellerów jak "Park Jurajski" czy "Zaginiony świat". W Polsce ukazało się prawie 20 jego powieści, m.in. "Linia czasu" i "Państwo strachu".

Falkonowe wieści!

Na stronie Falkonu pojawił się oficjalny trailer zapowiadający konwent. Zaktualizowano również mapy dojazdu i podano informacje na temat noclegów. Jakby tego było mało - organizatorzy imprezy na bieżąco ujawniają nowe punkty programu. Szczegółowe informacje znaleźć można na oficjalnej stronie Falkonu .

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2018, 06:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka