AVANGARDA - URATUJ ZIEMIĘ!

„- Panie sierżancie, panie sierżancie! – jeśli strach dałoby się odmierzyć szklankami, stan w jakim znajdował się szeregowy Maliniak wypełniłby sporej wielkości basen. Po brzegi. – Już prawie wyważyli drzwi!!!

Premiera "Wiedźmy z lasu"

Książka T.H. White'a "Wiedźma z lasu" trafiła już na półki księgarni. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris i objęta jest przez nasz serwis patronatem. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Obrazek

Festiwal w Nidzicy zaprasza graczy do "GRAJ-DOŁU"

Zawsze chciałeś poczuć atmosferę Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, ale nie mogłeś tego zrealizować w obawie, że nie podoła temu studencka kieszeń? Jesteś w stanie zrezygnować z wygód oferowanych podczas imprezy? UWIELBIASZ PLANSZÓWKI I KONKURSY? Specjalnie dla Ciebie rusza GRAJ-DÓŁ.

Program MFF

Pełny program XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy już jest! Można go znaleźć pod tym linkiem.
Oprócz programu informacja o panelach oraz pełna lista gości.

"Dead Space" od EA

Dead Space, survival horror osadzony w realiach science-fiction, trafi do sklepów 31 października tego roku, w wersji na konsole PLAYSTATION3 i Xbox 360. Przygotujcie się na wrażenia, od których ciarki przechodzą po plecach.

Akcja Dead Space toczy się w dalekiej przyszłości. Potrzeba zdobywania naturalnych surowców stała się główną motywacją mieszkańców Ziemi do eksploracji kosmosu. Ogromne, prywatne statki wydobywcze krążą po orbitach planet i przy pomocy zaawansowanych urządzeń wydobywają bloki skalne wielkości miast, a następnie redukują je do postaci surowej rudy. Kiedy komunikacja na słynnym statku USG Ishimura przestaje działać, z misją naprawy wysłany zostaje inżynier Isaac Clarke. Po wejściu na pokład odkrywa, że głęboko pod powierzchnią pobliskiej planety kryje się starożytna, złowroga, obca siła, która została odnaleziona i uwolniona przez załogę statku. Nieuzbrojony, samotny i przerażony bohater musi nie tylko walczyć o przetrwanie, lecz także zamknąć wroga z powrotem w ciemnej skale.

– W survival horrorze chodzi o doświadczanie koszmarnej i głęboko osobistej historii – powiedział producent wykonawczy Glen Schofield. – Dead Space to thriller dla jednego gracza. Tytuł przeraża, gwarantując klaustrofobiczne poczucie osamotnienia w mroku, gdzie czyha straszliwy wróg.

Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi tej produkcji zapraszamy na oficjalną stronę www.deadspacegame.com, na której znajduje się najnowszy film oraz ciekawostki odnośnie Dead Space.

Dni Kultury Japońskiej na Uniwersytecie Gdańskim

W dniach 29.05-30.05 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym UG, Sopot, ul. Piaskowa 9, sala C20 odbędą się Dni Kultury Japońskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

Bo książka była za krótka...

... I wtedy nadszedł sądny dzień, w którym każdy bibliofil dostał to, czego pragnął...
Dlatego też w dzisiejszej aktualizacji dla każdego coś miłego. Dla prawych czytelników recenzje książek. Dla niespokojnych serc- odrobina poezji. Żartownisiom coś o pluszowym tygrysie i wszystkim - fragment powieści...

Premiera "451 Fahrenheita"

Dziś na półki księgarni trafiła znana książka "451 Fahrenheita" - Ray'a Bradbura. Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris i jest objęta przez Bestiariusz patronatem medialnym.

"451 Fahrenheita" już w sprzedaży

Dziś na półki księgarni trafiła znana książka "451 Fahrenheita" - Ray'a Bradbura. Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris i jest objęta przez Bestiariusz patronatem medialnym.

Współpraca z Dynasteią

Z dniem dzisiejszym nasz serwis nawiązał współpracę z grą RBF Dynasteia. Gra toczy się w realiach XVII wieku i jest swoistą mieszanką polityki, RPGów, RTSów i historii.

II Zlot Fanów Gothic - nowe wiadomości!

Mamy przyjemność poinformować, iż prace nad II międzynarodowym zlot fanów gier z serii Gothic nadal trwają. Na dniach pojawią się dwie nowe wersje językowe strony: niemiecka i angielska. Ponadto pragniemy poinformować, iż na serwisie YouTube.com została udostępniona reklama imprezy. Można ją znaleźć tutaj.

AVANGARDA potrzebuje właśnie CIEBIE!!!

"Hej Ty... tak, Ty... Nie, nie oglądaj się... Wiemy, że posiadasz niespotykaną wiedzę i nieprzeciętne zdolności. Nie trafiłeś tu przypadkowo. Staniesz się częścią niecodziennych zdarzeń... już wkrótce... przekonasz się, że potrzebujemy własnie Ciebie..."

"Obóz Koncentracji" pod patronatem

Miło mi zakomunikować, że nasz serwis objął patronatem medialnym kolejną książkę. Tym razem jest to "Obóz Koncentracji" - THOMASA M. DISCHA. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Solaris.

Aktualna notka o XV MFF

Już po raz piętnasty zamek krzyżacki w Nidzicy będzie gościł miłośników fantastyki z Polski i okolic. Po raz piętnasty będzie pokazywana fantastyka we wszelkich jej odmianach. Chociaż literatura jak zawsze będzie na zamku najważniejsza, to film, teatr, malarstwo, muzyka i gry planszowe oraz rpg będą jej wspaniałym uzupełnieniem.

XV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki otwiera się na młodych fantastów!

Zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki w dniach 12-15 czerwca na imprezę wyjątkową!

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 lis 2017, 12:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka