Polska premiera Sweeney Todd

W dniu dzisiejszym na ekrany większości polskich kin wchodzi najnowszy film Tima Burtona pt. "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" <Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street>.

PMM na Pyrkonie

Organizatorzy Pucharu Mistrza Mistrzów na Pyrkonie 2008, oficjalnie już potwierdzili, że w składzie sędziowskim znajdzie się przedstawiciel Bestiariusza: Adam "Adon" Ochwat.

Delirium na PyrKonie!

Na Pyrkonie odbędzie się pierwszy oficjalny zlot graczy Delirium. Przewidziane są różne atrakcje, m.in spotkanie z twórcami gry.

Neuroshima HEX zostanie wydana w USA!

Podaję za serwisem gry-planszowe.pl:
"Po wielu miesiącach od światowej premiery poznaliśmy amerykańskiego wydawcę gry Neuroshima HEX. Gra planszowa wydawnictwa Portal, autorstwa Michała Oracza pojawi się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa Z-Man Games.

Z-Man Games jest wydawcą kilkudziesięciu gier planszowych i karcianych. W jego ofercie znajdują się między innymi takie tytuły, jak Ubongo, Reef Encounter, Saboteur, a także Agricola."

Pokuszę się o krótki komentarz: to dobrze, że gra zaprojektowana w Polsce spotkała się z wystarczającym zainteresowaniem, aby zagraniczny wydawca rozpatrzył pozytywnie możliwość jej wydania na swoim rynku. Ale warunkiem nie zepsucia tej dobrej passy jest porządne wydanie gry - o co osobiście się obawiam. Komentarze klientów sklepu Rebel.pl sugerują, że nowa edycja gry jest nierówno nadrukowana i wycięta, przez co żetony tracą estetyczny wygląd... Mnie osobiście nie podoba się nowa szata graficzna, ale znalazła ona chyba poklask za zachodzie, gdyż niektóre z komentarzy które czytałem sugerują, że to m.in. przyciągnęło uwagę graczy... Oby do przodu.

Inspirująca Skarbnica RPG

Czyli połączona aktualizacja Inspiracji, oraz Skarbnicy RPG. Będzie o hazardzie, przekleństwach i kreaturach, które nie zostały jeszcze zbadane...

Wprost ze spiżarni Molocha...

...czyli innymi słowy, comiesięczna dawka tekstów Neuroshimowych! W tym wydaniu coś dla Łowców Mutantów oraz wyjątkowo przydatna w niektórych sytuacjach Sztuczka...

Patronaty razy trzy

Dziś Bestiariusz objął swym patronatem medialnym kolejne pozycje z wydawnictwa Solaris. Są to:

"Mistrz Pu Pu"

Informujemy, iż "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki - druga książka z serii Fantastyczna Japonia, wydawanej przez Hanami - będzie miała swoją premierę dnia 29 lutego bieżącego roku.

Bitwy Rysunkowe

Bitwy Rysunkowe na Bestiariuszu ogłaszam za otwarte.
Od dziś wszyscy rysownicy będą mieli szansę zmierzyć się w turnieju rysunkowym na naszej stronie.

Oscary 2008 tuż tuż...

24 lutego około północy (nie wiem jeszcze jak będzie z transmisją w TVP, czy będzie przekaz live, czy z opóźnieniem) poznamy laureatów najważniejszej nagrody srebrnego ekranu.

Aktualizacja działu gier

Witam! Jako że w zeszłym miesiącu na stronę wpadły dwa moje teksty i jeden Naimada, tym razem wymieniliśmy się rolami. Zmieniły się też proporcje typów gier - a więc zamiast dwóch komputerowych i jednej towarzyskiej, prezentujemy dwie recenzje gier planszowych oraz jedną poświęconą grze komputerowej.

XV MFF Raport Nr. 1

Znana jest już lista gości XV MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FANTASTYKI, który odbędzie się 12-15 czerwca 2008 w Nidzicy. Można poznać też inne punkty programu i koszty imprezy.

Nowości w dziale D&D

Pomimo jutrzejszej poprawki oraz tego, że książki aż ryczą do mnie abym do nich przyszedł i zasmakował zawartej w nich wiedzy przedstawiam Wam moją pierwszą i mam nadzieję nie ostatnią aktualizację!

Conventum - nowy konwent warszawski

Z przyjemnością informujemy, że strona i prace nad nowym konwentem w Warszawie - Conventum - ruszyły już na dobre. W obecnej chwili organizatorzy starają się załatwić lokalizację, termin oraz czekają na rejestrację stowarzyszenia.Tymczasem zapraszamy na stronę oraz forum. Tam znajdziecie więcej informacji. A kolejne wieści już wkrótce!

Nowe patronaty!

Miło mi poinformować, że nasz serwis objął patronatem medialnym trzy kolejne publikacje wydawnictwa Solaris. Oto i one:

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 13 gru 2017, 23:52 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka