Przedpłaty na CoolKon III jeszcze do końca stycznia

Jeszcze do końca stycznia można dokonywać przedpłat na wejściówkę na konwent CoolKon III. Jej cena wynośi na tym etapie 25 zł za 3 dni konwentu lub 35 zł za 3 dni + Koszulkę CKIII. Więcej informacji (w tym numer konta) znaleźć można
tutaj.

Przypominamy, że przedpłaty nie są obowiązkowe - za wejściówkę można zapłacić przy wejściu na samej imprezie.

Nowa domena

Witajcie! Mam przyjemność poinformować, że nasz serwis ma teraz nowy, łatwiejszy do zapamiętania adres: http://www.bestiariusz.pl . W związku z usunięciem dawnego adresu, większość ilustracji na stronie może przez kilka dni nie działać. Jednak to, co najważniejsze, czyli treść, żyje i ma się dobrze. Postaramy się, by ilustracje zadziałały ponownie tak szybko, jak to możliwe.

Trzy recenzje

Witam!
Dziś proponuję wam trzy moje teksty -

- recenzja książki Strumienie Srebra
- recenzja podręcznika do Neuroshimy Piraci
- recenzja gry komputerowej Kozacy - Europejskie Boje

Zapraszam do lektury.

Świąteczny Wór Prezentów!

Wszystkiego najlepszego z Okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Bożego (tak naprawdę Nocy Strzeżenia Wiedźm). Z tej okazji redakcja Bestiariusza ma dla naszych czytelników masę świątecznych prezentów:
Od Wiedźmy:
-recenzja książki "Perfekcyjna niedoskonałość" Jacka Dukaja
Od Naimada:
- recenzja dodatku"Miami" do Neuroshimy
- recenzja filmu "Bloodrayne"
- przedmiot do D&D "Amulet Respektu"
A także ode mnie (Joka):
- nowa profesja do Zew Cthulhu - Maszynista
- recenzja komiksu "Trolle z Troy: Pióra Mędrca"

Obrazek

Powrót Joka

W telegraficznym skrócie:
- Lokaj-nowa profesja do gry Zew Cthulhu
- Recenzja "Ruchomych Obrazków"-kolejnej ksiązki z cyklu Świat Dysku.
- Recenzja "Blizzard of Ozz" - pierwszej płyty Ozzego Osbourna.
Zapraszam do lektury.

Kulturalny misz masz

Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem, a ja mam dla Was kilka nowych artykułów do poduszki :)
- moja recenzja najnowszego Thorgala, album 29 pt."Ofiara".
- opis horroru jaki parę miesięcy temu widziałem, a jakoś nie miałem czasu o nim napisać: Stay alive - i raczej nie polecam go znajomym.

Jako wisienka na torcie coś ze stajni Naimada - kąsek dla eRPeGowców: niedawno wydany scenariusz do trzeciej edycji Dungeons&Dragons, Władca Żelaznej Fortecy.

Zapraszam do lektury i pozdrawiam!

News z Giery.eu

Giery.eu mają przyjemność poinformować, że jako jeden z pierwszych serwisów w Polsce miały okazję przetestować nowe dziecko Sony. Mowa oczywiście o PlayStation 3, o której możecie przeczytać tutaj oraz zobaczyć galerie zdjęć i materiał filmowy . Serdecznie zapraszamy!

Lekcja historii z domieszką literatury

Witam!
Prezentuję Wam kilka nowości od naszych drogich redaktorów.
Ze strony Księżniczki Rybki:
- Ruben Gallago Białe na czarnym.
Naimad natomiast proponuje nam przeniesienie się w czasie i przestrzeni do starożytnego Rzymu oraz zagłębienie w historię z Fabryki Słów...
- Porządna recenzja jednego z czołowych seriali HBO: Rzym.
- Milena Wójtowicz Podatek.

Ogłoszenie oraz Oniric

30 listopada (czwartek) planowane są w Pubie "Śródziemie" (Kraków, Plac Wszystkich Świętych 8) Andrzejki Tolkienowskie. Impreza odbędzie się w godzinach 18-21, potem zaś rozpoczną się tańce. Przez cały wieczór będzie można poprosić o wróżbę Andrzejkową. Oczywiście nazwa "Tolkienowskie" zobowiązuję - w związku z tym zorganizowane będą konkursy wiedzy o dziełach J.R.R. Tolkiena. Jeśli się wybierasz, prześlij mi maila na reptalinta@poczta.onet.pl - chciałbym wiedzieć ilu ludzi mogę się spodziewać :)

Chcę także wypromować zespół, który ostatnio ujął mnie swoim brzmieniem - Oniric. Muzyka, którą tworzą jest nietypowa i oryginalna. Polecam przesłuchać ich dwa kawałki, które można znaleźć tutaj http://myspace.com/oniricorchestra . Demo jest już w drodze...

Powrót po przerwie

Witajcie. Piszę newsa, by poinformować, że Bestiariusz działa na nowo po dwutygodniowej przerwie. Przyczyną przerwania działalności była nieprzewidziana awaria spowodowana niedoskonałościami kodu strony. Na szczęście wszystko jest już w porządku i dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Poza tym - chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na Falkon, który odbędzie się w Lublinie już w ten piątek. Zapowiadają się trzy dni naprawdę świetnej zabawy. Zainteresowanych odsyłam na stronę konwentu: www.falkon.prv.pl

Recenzja i artykuł

Kolejna aktualizacja na stronie. Tym razem publikujemy recenzję filmu "Wzgórza mają oczy" autorstwa Naimada oraz mój artykuł "Władca jako negatywny bohater sesji RPG". Życzę przyjemnej lektury! :)

Powrót Kristofa

Wracam po dłuższej przerwie z dwoma dość długimi poradnikami przeznaczonymi dla Mistrzów Gry. Pierwszy dotyczy tworzenia długodystansowych przeciwników w kampaniach (Parę słów o "Złych Kolesiach"), drugi natomiast traktuje o robieniu notatek i formach budowania planów przygód na sesję (Notatki i Mapy Myśli). Zapraszam do lektury tych nowości, jak i starszych tekstów mojego autorstwa. Proszę o oceny i komentarze!

Dwa nowe teksty

Na stronie zamieszczone zostały dwa nowe artykuły, napisane przeze mnie:

- recenzja filmu Martwy Krzyk
- nowy przedmiot do D&D - Siewca Strachu

Zapraszam do czytania.

Trzy nowości

Na stronie wylądowały dzisiaj kolejne trzy artykuły. Tym razem są to:

- recenzja książki Sadzawka Blasku
- recenzja książki Kryształowy Relikt
- recenzja podręcznika do Neuroshimy Zabić Szczura

Zapraszam do lektury. Przypominam także, że cały czas trwa nabór do pracy w redakcji. Poszukujemy ludzi, którzy piszą artykuły tematycznie podobne do tych, które publikujemy na naszej stronie.

Zielnik i recenzja

Witam czytelników!
Dzisiaj na stronę trafiły dwa nowe teksty. Pierwszy z nich to Zielnik RPGowca, artykuł mający pomóc w odgrywaniu postaci znachorów, zielarzy i medyków w światach fantasy.
Drugi to recenzja filmu "Harry Potter i komnata tajemnic" , autorstwa Naimada.
Miłego czytania :)

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 wrz 2017, 13:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka