Skromna aktualizacja i przeprosiny

Zapraszam do zapoznania się z niewielką aktualizacją działu Gier. Dziś jest to jedynie recenzja gry "Tain", którą można znaleźć tutaj.
Jednocześnie przepraszam za fakt, że jest to dzisiaj jedyny tekst, oraz za brak wczorajszej aktualizacji działu D&D. Wynika to z braku dostępu do sieci jednego z redaktorów, a stąd - braku możliwości zamieszczenia gotowych tekstów. Jest to sytuacja wyjątkowa i zapewniamy, że dołożymy starań, aby nie doszło do niej ponownie.
Miłej lektury!

Billboardy Pyrkonu 2008

W dniach 1-3 marca 2008 r. w miastach w całej Polsce pojawiły się billboardy i citylighty reklamujące Pyrkon 2008. Szczegółowa lista lokacji dostępna jest na stronie konwentu.

Konkurs na Pyrkonie

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetowąwww.arsenal.pl.Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

W tym czasie można nadsyłać mailem na adres sklep@arsenal.com.pl
5 najważniejszych, Waszych zdaniem, tytułów literatury spod znaku fantastyki.
Wszystkie nadesłane odpowiedzi posłużą do utworzenia konkursowego konkursowego kanonu fantastyki, autorzy tych zaś, które zbliżą się najbardziej do zwycięskiej piątki zostaną nagrodzeni.
Jedna osoba może wysłać tylko jedną propozycję pięciu tytułów.

Dla zwycięzców przewidziano 5 nagród:

Za 1 miejsce - odpowiedź zbliżoną najbardziej do wyłonionej "kanonicznej piątki" - cykl historyczno-fantastyczny o wojnach husyckich autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Trylogia husycka.

Cztery kolejne miejsca zostaną nagrodzone talonami o wartości 100 zł na zakup wybranych książek. Talony te zrealizować będzie można w księgarniach Arsenał w Poznaniu lub w księgarni internetowej www.arsenal.pl.
W przypadku większej ilości odpowiedzi równomiernie zbliżonych do najpopularniejszej piątki tytułów nagroda zostanie równomiernie rozdzielona pomiędzy zwycięzców.

Lista laureatów zostanie ogłoszona w niedzielę 2008-03-28 podczas oficjalnego zakończenia konwentu Pyrkon 2008 oraz na stronach internetowych Pyrkonu i księgarni.

W przypadku nieobecności zwycięzców konkursu podczas ogłoszenia jego wyników, nagrody przesłane zostaną za pośrednictwem Poczty Polskiej, należy więc w listach z odpowiedziami podać swoje dane i korespondencyjny adres pocztowy.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez www.arsenal.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r.

Szczegóły dostępne na stronie Pyrkonu.

Konkurs na Pyrkonie

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetowąwww.arsenal.pl.Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

Strona Sfinksa

Ruszyła już strona na której można głosować na nominowanych do nagrody Sfinks.Oto jej adres: http://sfinks.solarisnet.pl/

Odszedł Gustaw Holoubek

Dnia 6 marca 2008 roku odszedł od nas jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Gustaw Holoubek.

Premiera gry "Kazaam"

Wydawnictwo Wolf Fang ma przyjemność poinformować o premierze oczekiwanej od dawna rodzinnej gry „Kazaam!”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia sklepu Smok w krakowskiej Galerii Kazimierz w sobotę, 8 III, gdzie od godziny 12.00 będzie można spotkać się z autorami, nauczyć zasad i rozegrać pokazowe partie gry. Pierwsze egzemplarze będą również dostępne w Gliwicach, na konwencie Pionek.

„Kazaam” jest rodzinną grą dla dwóch do pięciu graczy, wcielających się w uczniów alchemika Ambrosiusa. Ich zadaniem jest stworzenie sztucznej istoty – homunkulusa – z dziewięciu części ciała. W tym celu wykorzystywać będą substancje, niezbędne w alchemicznych procedurach. Nabierający kształtów stwór zaczyna pomagać swojemu stwórcy, podkradając materiały i utrudniając życie pozostałym uczestnikom rozgrywki. Gdy któryś z homunkulusów zostanie ukończony, gra kończy się, a mistrz Ambrosius ocenia wysiłki swoich podopiecznych i, przyznając punkty, decyduje o zwycięstwie.

Zmarł Gary Gygax

Gary Gygax, twórca Dungeons & Dragons, zmarł dzisiaj, prawdopodobnie na zawał serca. Jego zdrowie pogarszało się w ostatnich latach coraz bardziej. Bez tego wizjonera pojawienie się gier fabularnych opóźniłoby się, a na pewno nie byłyby one tym, czym są dzisiaj.

Fantastycznie i lirycznie

Dzisiejsza aktualizacja literackiej części Bestiariusza jest w znacznej mierze poetycka. Postanowiliśmy zaprezentować Wam odrobinę wierszy wszelakiej maści - ku pobudzeniu wyobraźni. Pod tym kątem wybrane zostały też książki do jednej z recenzji: niech inspirują. Aczkolwiek znajdzie się także coś dla tych, którzy zwyczajnie chcą wiedzieć, co też warto poczytać...

Premiera "Mistrza Pu Pu"

Dzisiaj ma swoją premierę druga książka z serii "Fantastyczna Japonia", wydawanej przez Hanami. Powieść "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki jest już dostępna w wielu punktach sprzedaży, do sieci Empik powinna trafić w ciągu kilku najbliższych dni.

"Mistrz Pu Pu" już w sprzedaży

Dzisiaj ma swoją premierę druga książka z serii "Fantastyczna Japonia", wydawanej przez Hanami. Powieść "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki jest już dostępna w wielu punktach sprzedaży, do sieci Empik powinna trafić w ciągu kilku najbliższych dni.

Premiera "Smykałki do wojny"

Chcielibyśmy ogłosić, iż książka "Smykałka do wojny" Jack'a McDevitt'a trafiła w dniu dzisiejszym do sprzedaży. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Solaris i jest objęta patronatem przez nasz serwis. Więcej informacji na jej temat tutaj.

Patronaty i fragmenty

Bestiariusz swym patronatem objął kolejne pozycje z wydawnictwa Solaris. A są to trzy następujące tytuły:

"Smykałka do Wojny" już w sprzedaży

Chcielibyśmy ogłosić, iż książka "Smykałka do wojny" Jack'a McDevitt'a trafiła w dniu dzisiejszym do sprzedaży. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Solaris i jest objęta patronatem przez nasz serwis. Więcej informacji na jej temat tutaj.

MFF raport 2

Nasz serwis przedstawia dziś nowe, uaktualnione informacje na temat XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki, który odbędzie się dniach 12-15 czerwca na zamku w Nidzicy.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2018, 12:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka