Strona Porytkonu

Strona internetowa konwentu Porytkon 2 w Sosnowcu dostępna jest TUTAJ. Zapraszamy!

Porytkon kontratakuje!

W dniach 6-8 czerwca 2008 roku odbędzie się druga edycja zwariowanego konwentu Porytkon. Jednak tym razem organizatorzy drzwi swojego zakładu otworzą dla was w Sosnowcu. A dokładniej na ulicy Legionów 9 w Zespole Szkół Technicznych.

Level_01 - Targi Gier, Kraków

Informacja od organizatorów:
"Zapraszamy do udziału w imprezie LEVEL_01 Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji.
LEVEL_01 to pierwsza z cyklu imprez związanych z szeroko pojętą rozrywką, edukacją i bezpieczeństwem elektronicznym.

Święto kina

Drodzy czytelnicy Bestiariusza. Przed Wami moje spojrzenie na tegoroczną oscarową galę w Kodak Theater.

Wieści z Grojkonu

Grojkon 2008 coraz bliżej. Przedstawiamy wam „Garść Informacji” na temat tego, czego możecie się spodziewać po Największym Konwencie Beskidów. To jednak zaledwie garść zaczerpnięta z bezdennego wora grojkonowych atrakcji!

"Mozaika Numernabisa"...

...czyli nowa, zapowiedziana na pierwszą połowę tego roku gra od Kuźni Gier. "Mozaika..." to gra logiczna autorstwa Adama Kałuży, w której gracze układają z kafelków wzory, a celem gry jest otrzymanie na jej koniec największej ilości punktów za układ tychże kafelków. Pełna informacja tutaj.

Piotruś i Wilk błyskawicznie w TV

Dzisiaj o godzinie 22:25 program 1 TVP wyemituje "Piotrusia i Wilka" - Oskarową animację studia SE-MA-FOR w reżyserii Suzie Templeton. Brawa dla szybkiej reakcji telewizji publicznej.

VI Konkurs Literacki Drugiej Ery - wyniki

Jury VI Konkursu Literackiego Drugiej Ery wyłoniło zwycięskie opowiadanie. Spośród 57 nadesłanych na Konkurs prac najlepszym okazał się utwór:

Bitewniaki na Pyrkonie

Na stronie Pyrkonu pojawiły się regulaminy turniejów gier bitewnych, które rozegrają się na konwencie. A będą to:
- Warhammer 40k - turniej klasy Master "Wojna Światów"
- Warhammer Fantasy Battle- turniej klasy local
- LoTR SBG - turniej klasy Challenger
- Warmachine & Hordes - turniej na zasadach Steamrollera oraz turnieje dla początkujących
Poza tym odbędzie się turniej Mechwarriora, liczne pokazy oraz nauka gry i malowania figurek.

Oskary rozdane!

Jesteśmy na świerzo po Gali. Niestety nasz główny faworyt, czyli "Katyń" Andrzeja Wajdy pozostał bez statuetki. Natomiast w kategowii najlepszy film animowany zwyciężył polsko-brytyjski "Piotruś i Wilk".

Pożegnanie

Niestety, przychodzi czasem taki moment, kiedy trzeba się pożegnać. Ilość wolnego czasu spada z miesiąca na miesiąc i z tygodnia na tydzień, aż nadchodzi moment, gdy nie można już sobie pozwolić na robienie tych wszystkich rzeczy, które wcześniej można było robić bez trudu.

Fantasy Flight Games i Games Workshop - razem

Fantasy Flight Games to jedna z największych amerykańskich wydawców gier planszowych, Games Workshop nie trzeba natomiast nikomu przedstawiać z powodu systemów bitewnych Warhammer Fantasy Battle oraz Warhammer 40.000. Na podstawie umowy podpisanej przez obydwie firmy FFG otrzymuje wyłączne prawo na wydawanie gier planszowych oraz karcianych, ale także RPGów osadzonych w światach Warhammera. FFG zatrzymało także prawa do tworzenia kolejnych edycji gier niegdyś wydanych przez GW, np. Fury of Dracula.

Polska premiera Sweeney Todd

W dniu dzisiejszym na ekrany większości polskich kin wchodzi najnowszy film Tima Burtona pt. "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" <Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street>.

PMM na Pyrkonie

Organizatorzy Pucharu Mistrza Mistrzów na Pyrkonie 2008, oficjalnie już potwierdzili, że w składzie sędziowskim znajdzie się przedstawiciel Bestiariusza: Adam "Adon" Ochwat.

Delirium na PyrKonie!

Na Pyrkonie odbędzie się pierwszy oficjalny zlot graczy Delirium. Przewidziane są różne atrakcje, m.in spotkanie z twórcami gry.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2018, 12:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka