Nawikon pod patronatem

W dniach 9.10-11.10 2009 roku Stowarzyszenie Rzeszowski klub Fantastyki „Nawigator” organizuje III edycję Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki „Nawikon”. Konwent obędzie się w Szkole Podstawowej nr 16 (Ul. Bohaterów 1, 35-112 Rzeszów). Konwent objęty został patronatem medialnym przez nasz serwis.

O zbiórce zabawek na Avangardzie.

Zaprzyjaźniony serwis www.star-wars.com.pl opublikował właśnie pierwszą część relacji z przeprowadzonej zbiórki na rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym, która odbyła się na konwencie Avangarda 2009 podczas Gwiezdno wojennego bloku. A oto i ona. Redakcja serwisu SWCP opublikowała też podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w zbiórce.

Filmowy lipiec

Czołem maniaki!

Dzisiejsza aktualizacja jest mocna, twarda i brutalna, coś dla ludzi o stalowych nerwach i żołądkach. Przedstawiam recenzje trzech tytułów: najnowszą część Terminatora, kontrowersyjne dzieło Larsa von Triera - Antychryst oraz coś dla fanów kina grozy klasy B - Nocny pociąg z mięsem.

Zapraszam do zapoznania się z tekstami oraz przede wszystkim - do oglądania!

Konwenty w Nowej Fantastyce

Zapraszamy do kupna najnowszego numeru Nowej Fantastyki. Z pewnością wszyscy znacie ten popularny miesięcznik, ale tym razem będziecie mogli tam przeczytać o Fornoście, Orkonie i Polconie. Nowa Fantastyka oficjalnie objęła patronat i nad tymi imprezami.

Bachanalia Fnatastyczne 2009: Konkurs!

Prowadząc badania przygotowujące do sympozjum poświęconego poszukiwaniu Czary Bachusa nasi badacze natknęli się na wzmianki o tajemniczej walucie którą posługują się mieszkańcy starożytnego miasta Grünberg. Ze zdobytych przez nas informacji wynika że pieniądze te będzie można zdobyć biorąc udział w licznych konkursach odbywających się w trakcie spotkania w dniach 18-20 września 2009. Walutę będzie można wymienić na cenne artefakty, książki, gry itp. Specjalnie przygotowanym stoisku.

Serial aktorski "Star Wars" juz w 2010?

Realizacja serialu telewizyjnego opartego na "Gwiezdnych wojnach" ruszyła pełną parą. Prawdopodobnie serial będzie można już obejrzeć w przyszłym roku. A oto kilka potwierdzonych informacji co do tejże realizacji:

Terry Pratchett o eutanazji

W wywiadzie udzielonym BBC, Terry Pratchett (61 lat) stwierdził, że każdy nieuleczalnie chory ma prawo do godnej śmierci, świadomie wybrająć eutanazję. Według pisarza jest to lepsze rozwiązanie, niż czekanie na nieprzyjemny koniec. Taka decyzja nie stoi w sprzeczności z żadnym prawem. Sam twórca Świata Dysku cierpi z powodu choroby Alzheimera. Fragment wywiadu można znaleźć tutaj.

Spotkanie z Rafałem Kosikiem i Romkiem Pawlakiem

W Warszawie w dniach 2-5 lipca 2009 odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki, na którym gośćmi będą m.in. Rafał Kosik (autor "Marsa", "Verticala" i, nominowanego ostatnio do Zajdla, "Kameleona") oraz Romek Pawlak (autor m. in. "Miłka z Czarnego Lasu").

IV Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza", przy współpracy z klubami należącymi do Forum Ściany Wschodniej, ma zaszczyt zaprosić na IV edycję Dni Jakuba Wędrowycza, które odbędą się 17-19 lipca 2009 roku w Wojsławicach. Gościem specjalnym konwentu będzie twórca postaci Jakuba Wędrowycza, pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla, Andrzej Pilipiuk.

Konwent, a zbiórka zabawek dla dzieci z porażeniem mózgowym

Avangarda już za parę dni - organizatorzy przypominają o jednym z ważniejszych punktów programu konwentu.
Zbiórka zabawek dla dzieci z porażeniem mózgowym, organizowana przez portal Star-wars.com.pl potrwa całą imprezę. Przynieście ze sobą jakiegoś pluszaka - niech oprócz dobrej zabawy, ktoś jeszcze skorzysta na Waszym udziale w konwencie.

Gry na koniec miesiąca...

Czyli czerwcowa aktualizacja działu Gier. W tym miesiącu:
- recenzja GTA IV autorstwa Naimada
- recenzja The Movies
- a na deser recenzja gry karcianej Battle Line

Miłej lektury! Pamiętajcie że komentarze są zawsze mile widziane.

Miesiąc Science Fiction w Kinie

Filmoteka Narodowa i warszawskie kino Iluzjon organizują w lipcu cykl KINO GATUNKÓW - SCIENCE FICTION, który ma prezentować najlepsze dokonania tego właśnie gatunku filmowego. Wśród prezentowanych filmów znajdą się klasyczne filmy science fiction, takie jak "Metropolis", "Barbarella", "Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia", czy „Gwiezdne wojny”, czyli pierwszy nakręcony przez Lucasa film, w wersji z 1977 roku, nazwany później „Nową nadzieją”. Pełen plan cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Avangardowe Premiery

Do konwentu zostało już raptem parę dni, więc czas podsycić atmosferę oczekiwania. Otóż na Avangardzie odbędzie się nie jedna, nie dwa, ale aż trzy oficjalne premiery! Klanarchia - niezwykle oczekiwany system fantasy horror rpg. Samozwaniec - nowa książka Jacka Komudy, a także drugi tom "Herosa" duetu Henry Lion Oldi.

Kingpin - nowa gra Kuźni Gier

Tym razem Kuźnia Gier postanowiła wydawać strategiczną grę planszową o porachunkach mafijnych zatytułowaną KINGPIN. We współpracy z trójką początkujących autorów (Rafał i Krzysztof Cywiccy, Krzysztof Hanusz) i na podstawie ich pomysłu opracowaliśmy dynamiczną planszówkę, w której każdy ruch zmienia wszystko na planszy.

Za oprawę graficzną Kingpina, w mrocznym miejskim klimacie neonoir, odpowiada znany artysta komiksowy młodego pokolenia - Robert Adler - autor ilustracji do kultowej serii "48 stron" oraz cyklu "Status 7".

XX Podkarpackie Spotkania z Komiksem

Już w najbliższy weekend (27-28.06.2009r.) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędą się jubileuszowe XX Podkarpackie Spotkania z Komiksem.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 wrz 2018, 14:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka