Everyone's Irish!

Mamy dzisiaj Dzień św. Patryka, a więc apeluję do wszystkich czytelników o wskoczenie w zielone ciuchy, włączenie odpowiedniej muzyki i wypicie sobie Guinessa lub dwóch. Pamiętajcie, dzisiaj wszyscy są Irlandczykami!

PyrKon - program w wersji beta!

Dostępna jest już wersja beta programu Pyrkonu 2007. Można ją znaleźć na PyrKonowej stronie, http://www.pyrkon.pl .
Na dniach na stronie konwentu pojawi się pełen program wraz z opisami wszystkich atrakcji.

Fotorelacja z Coolkonu!

Witam! Prezentuję wam dziś fotorelację z trzeciej edycji konwentu Coolkon. Wszystkich, którzy w zeszły weekend przybyli do Wrocławia, a także wszystkich, których ta przyjemność ominęła, serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć. Można je znaleźć tutaj.

Synowie Kaina, Córy Lilith... rzecz o wampirach w fantastyce

Nasza redakcja ma przyjemność donieść o nowej pozycji z zakresu literatury, która ukaże się już w kwietniu 2007, nakładem wydawnictwa FANTASMAGORICON.

Celem tej pracy jest potwierdzenie bądź obalenie tezy, że opowieść wampiryczna jest mitem kultury ponowoczesnej. Obszarem badawczym dla moich rozważań stanie się literatura fantasy, w której odradza się ona obecnie. Tekst nie stanowi wyczerpującego opracowania zagadnienia mitologii współczesnej czy fantastyki. Wieloznaczność i objętość tych tematów wymaga precyzji, dlatego zajmuję się tylko wampirycznym mitem na obszarze literatury gatunku i chcę przekonać się, dokąd doprowadzi mnie próba dogłębnego odczytania i interpretacji mitu.
Drugą przesłanką jest chęć polemiki z pewnego rodzaju apriorycznym stylem myślenia, skazującym fantastykę na status literatury klasy B, i nieśmiała próba jej estetycznego dowartościowania


Więcej informacji o tej książce , a nawet fragment powieści znajdziecie w dziale Nowości Wydawnicze, który specjalnie stworzyłem w celu łatwiejszego informowania o nowościach na naszym rynku literackim.

Całodobowe atrakcje PyrKonowe!

Dobra wiadomość dla fanów konsol wybierających się na Pyrkon! Będzie tam funkcjonowała 24 godziny na dobę sala z konsolami Xbox 360, w której będzie można pograć w kilka gier, a poza tym co jakiś czas rozgrywać się będą turnieje.

To nie jedyna atrakcja trwająca non-stop. Poza tym będzie znany z zeszłego roku "Kącik kalamburów nieustających", sala z matami Dance Dance Revolution oraz "Nieustający konkurs rysunkowy".

Radzimy się wyspać przed konwentem, bo na Pyrkonie nie najdziecie na to czasu!

Dzień kobiet

Na początek chciałbym złożyć wszystkim Paniom życzenia wszystkiego najlepszego, samego szczęścia i pomyślności z okazji Ich święta.

Dziś na stronę trafiają trzy nowe teksty.
Pierwszym z nich jest opis lokacji do świata Gasnących Słońc - "Prometeusza" na planecie Stygmat, zilustrowany przez Joka.

Poza tym dwa nowe zaklęcia magii druidzkiej do WFRP:
Klatka (poziom 2)
Siewca puszcz (poziom 4)

Zapraszam.

Obchodzimy urodziny

Nadszedł kolejny dzień urodzinowego współzawodnictwa pracy. Z tej okazji prezentuję pięć krótkich tekstów.
Na początek zapraszam do nowej kategorii w dziale Warhammera - Czary i zaklęcia, gdzie prezentowane będą wymyślone przez autorów Bestiariusza nowe czary do WFRP. Na początek trzy nowe zaklęcia magii druidzkiej:
Osłona z liści (poziom 1)
Pamięć duchów (poziom 3)
Oczy lasu (poziom 4)

Następnie przedstawiam nową profesję do WFRP - elitarnego krasnoludzkiego zwiadowcę - Lotnika.

I na koniec coś z innej beczki - recenzja brytyjsko-niemieckiego horroru "Lęk".

Życzę przyjemnego czytania. Sto lat Bestiariuszowi!

Literacka niedziela

Witam wszystkich!
Kontynuując nasz urodzinowy tydzień - dzisiaj będzie coś ode mnie:
- "Koty" - krótkie opowiadanie mojego autorstwa,
- "Extensa" Jacka Dukaja - recenzja książki jednego z moich ulubionych pisarzy,
- Sandman - Dom lalki I - recenzja komiksu z serii Neila Gaimana.
Zachęcam do lektury, pisania komentarzy, odwiedzania Bestiariusza, pisania na forum i w ogóle do fantastycznej aktywności. To taki urodzinowy koncert życzeń ;).

Pozdrawiam serdecznie,
W.

Filmowa sobota z Loganem

Witam!
Kto by pomyślał, że jesteśmy już 3 lata na rynku... Bestiariusz przez te lata przebył długą drogę i z małej, rzadko odwiedzanej stronki, stał się trochę większą i trochę częściej odwiedzaną stroną :) Właściwie to z dumą możemy się już nazwać serwisem.

Patrząc na ankietę, to niewiele osób zagląda do działu filmowego, którego jestem oficjalnym opiekunem. Zaledwie jedna osoba na 20 głosujących - właściwie to mnie to nie dziwi, bo przede wszystkim jesteśmy stroną o fantastyce i RPG. No ale mam nadzieję, że od czasu do czasu przeglądając serwis, jednak zahaczycie do naszego box offica :)

Tak się składa, że prawie dokładnie tydzień temu odbyła się ceremonia wręczenia Oscarów - najbardziej prestiżowej nagrody w showbiznesie. Przedstawiam Wam skróconą do naważniejszych pozycji listę laureatów i nominacji, a wszystko opatrzone moim skromnym komentarzem. Oscary 2007.

Druga rzecz jaką chcę Wam pokazać to receznzja Ghost in the Shell - jednego z najwybitniejszych anime w historii.

Trzecia wiadomość jaką mam to receznja gry planszowej DOOM, którą wrzucam do nowo powstałego działu o planszówkach.

Życzę miłej lektury!

Urodzinowy Piątek z Kristofem

Oj, długo chomikowałem artykuły na tę chwilę. W dniu trzecim urodzinowego tygodnia przeżywa swoją inaugurację dział gier Planszowych oraz Karcianych - i to za moją sprawą, z czego jestem dumny. Prezentuję wam recenzje:
- Shadows over Camelot
- Warcraft: The Board Game
- Władca Pierścieni: Konfrontacja
- Jungle Speed

Ponadto dodałem do Skarbnicy nowego stwora ( Jaskiniowego Wija ), oraz nowy przedmiot ( Bransoletę Czarnego Strumienia ).

Życzę miłej lektury i wypijam zdrowie Bestiariusza... a teraz już wyruszam na CoolKon. Do usłyszenia!

Porytkonowe konkursy.

Organizatorzy Porytkonu ogłosili 3 konkursy. W każdym z nich do wygrania jest jedna wejściówka na konwent. Pierwsze zadanie stojące przed konkursowiczami to napisanie opowiadania pt. "Jak trafiłem do szpitala PORYT". Drugi konkurs skierowany jest do wszelkich rysowników, ponieważ trzeba w nim narysować tzw. Psychomona(czyli pokemona który uciekł ze szpitala psychiatrycznego). W ostatnim zaś konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: "Skąd wzięła się nazwa Samobójczy Oddział Gobliński, kiedy powstała ta organizacja, oraz jakie ma cele (liczy sie inwencja twórcza)". Do wszystkich prac powinna być dołączona notka: "Zgadzam się na nieodpłatne publikowanie i wykorzystywanie pracy zgłoszonej do konkursu". Prace bez tej notki nie będą brane pod uwagę. Prace proszę nadsyłać do 5 maja.

Coolkon już jutro :D!

Przypominamy, iż konwent CoolKon rozpocznie się w ten piątek o godzinie 18:00. Ze względów logistycznych konwentowicze wpuszczani będą na teren szkoły dopiero od godziny 17:00. W szkole do godziny 16:00 odbywają się normalne zajęcia, także nie będzie możliwości wcześniejszego przybycia na teren szkoły.

Wszystkich użytkowników naszej strony i nie tylko, zapraszamy na spotkanie we Wrocławiu!

Urodzinowy Czwartek z Jokiem i ZC

Z okazji trzecich urodzin Bestiariusza, przygotowałem dla was, drodzy czytelnicy kolejne artykuły, w tym aż dwa autorskie dodatki do gry RPG "Zew Cthulhu":
- Strażnicy Mroku- nowa rasa popleczników Wielkich Przedwiecznych i Bóstw.
- Prywatny Nauczyciel- Nowa profesja którą można wykonywać w ZC 1890 i 1920.

A także przygotowałem dwie recenzje:
- "2586 kroków" - książki Andrzeja Pilipiuka.
- "Never Say Die!" - albumu brytyjskiej grupy rockowiej Black Sabbath.

Zapraszam do lektury!
Sto Lat BESTIARIUSZU!

Sto lat Bestiariuszowi :D!

Witajcie!
Dzisiejszego dnia Bestiariusz kończy trzy lata. Z tejże okazji przygotowaliśmy dla was pasmo aktualizacji - przez najbliższych kilka dni codziennie któryś z redaktorów będzie zamieszczał kilka swoich artykułów. Pasmo aktualizacji zakończy się zmianą oprawy graficznej strony - ma ona ruszyć już w nadchodzącym tygodniu.
Tymczasem oddaję w wasze ręce poniższe teksty:
- Almuar Terlon - NPC do systemu Dungeons & Dragons
- Bastion Straconych Dusz - czyli recenzja ostatniego z oficjalnych modułów do trzeciej edycji D&D
- Krainy Magii - recenzja antologii spod loga Forgotten Realms
- Lśnienie - recenzja ekranizacji bestsellerowego dzieła Stephena Kinga

Pozdrawiam i zapraszam do lektury :D

"Most nad Otchłanią"

Mamy zaszczyt ogłosić, iż pod koniec marca, nakładem wydawnictwa FANTASMAGORICON ukaże sie książka Konrada T. Lewandowskiego "Most nad Otchłanią".

Pełna rozmachu powieść rozgrywająca się w mieście-państwie, położonym na Moście o osobliwej konstrukcji, przerzuconym nad bezdenną Otchłanią. W mieście wrze! Ortodoksyjni kapłani Otchłani walczą z prorokami Bestii, Stare Rody ze wzbogaconą, żądną władzy Nową Szlachtą. Andremil - potomek Starego Rodu - wyrusza na wojnę z koczownikami… Nieoczekiwanie zostaje dowódcą całej armii Mostu.

„Most” nie jest typowym utworem fantasy; to swoisty traktat filozoficzny, ukazujący genezę i skutki zmian, jakie przechodzi każda cywilizacja. Wojny, najazdy, grabieże, upadek wiary - wszystko towarzyszy zamianie Starego na Nowe. Dlaczego jednak pewne kultury rozkwitają, inne zaś znikają na zawsze?

Nowe wydanie powieści zostało poprawione i uzupełnione przez Autora a także opatrzone prologiem „Podziemna rzeka” oraz epilogiem „Wieża imion”.


„Most nad Otchłanią” to jedna z ważniejszych powieści 1995 roku w polskiej fantastyce.
Grzegorz Szczepaniak, „Magazyn Literacki” 1/1997

Intelektualny dyskurs nie jest tu tylko ozdobnikiem, a aluzje do europejskiej tradycji filozoficznej są czytelne, przynajmniej dla jako tako oczytanego odbiorcy. (...) Lewandowski to kpi sobie z religii w ogóle, to znów traktuje ją bardzo serio, wprowadzając - rzecz wyjątkowa w fantastyce - postać autentycznie świętego kapłana.
Tadeusz A. Olszański „Nowa Fantastyka" 12/1995


Ze znanych mi pozycji Lewandowskiego zdecydowanie najlepszą jest „Most nad Otchłanią", wyprzedzając, skądinąd znakomitą i niebanalną, „Notekę 2015".
Remigiusz Tkacz, Portal Gildia

Obrazek
Autor: KONRAD T. LEWANDOWSKI
Tytuł: MOST NAD OTCHŁANIĄ
Wydawca: FANTASMAGORICON
Seria: ODMIENNE STANY FANTASTKI
Wydanie: luty/marzec 2007

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 sty 2018, 04:00 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka