Podwójna akcja i wikingowie...

Czyli aktualizacja działu Gier na Bestiariuszu.
Tym razem prezentuję dwie recenzje gier komputerowych oraz jedną gry planszowej:
- Midgard, czyli klany wikingów szukające chwały podczas swojej ostatniej bitwy
- Quake 4, czyli kolejny rozdział walki ludzi z rasą Stroggów
- Vampire: The Masquerade - Bloodlines, czyli próba przeniesienia Świata Mroku na ekrany komputerów
Jak zawsze, życzę przyjemnej lektury i proszę o komentarze.

"Wojna Goblina" pod patronatem!

Bestiariusz objął swym patronatem medialnym kolejną książkę o Jigu - Smokobójcy z przypadku. Książka ta nosi tytuł: "Wojna Goblina". Ukaże się ona już niedługo nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Więcej informacji na temat tej publikacji znajdziecie tutaj.

Konkurs na Yeppas.pl

Na serwisie Yeppas został zorganizowany konkurs dla fanów fantasy. Uczestnicy drogą elektroniczną nadsyłają swoje prace plastyczne o tej tematyce. Pełny opis konkursu znajduje się na tej stronie.

CONFLUX w Zgrami.pl

Sklep Zgrami.pl zaprasza na PRELEASE CONFLUX. Odbędzie się on w sobotę, 31 stycznia, o godz. 10.30 przy ul. Garbarskiej 5 w Krakowie.

Pierwsza komiksowa aktualizacja

Witajcie,
Dziś, zgodnie z zapowiedzią, pierwsza aktualizacja poświęcona tylko i wyłącznie komiksom. Od teraz, w każdy trzeci poniedziałek miesiąca możecie spodziewać się recenzji komiksów, z kraju jak i z zagranicy, a także notek o ich autorach.

Inspiracje Muzyczne powróciły do Skarbnicy...

Nowy miesiąc, nowy rok i nowa data dla aktualizacji Skarbnicy RPG! Od dziś można spodziewać się tejże w niedziele.
Mam tym razem niestety tylko jeden artykuł, ale mam nadzieję że spełni on wasze oczekiwania. Jest to trzecia, póki co przedostatnia część serii o muzyce, która inspiruje i której używać można podczas sesji RPG.

O komiksach Star Wars

Dziś w sprzedaży znalazł się nowy numer magazynu Star Wars - Komiks. Nowy numer zawiera cztery, zamiast jak dotychczas trzech historii. Zmieniła się również cena, która od teraz będzie wynosiła 5,90 zł.

Kolejny tom White'a...

...pod naszym patronatem. "Świeca na Wietrze", bo taki nosi on tytuł, to czwarty tom cyklu "Był sobie raz na zawsze król", wydany w naszym kraju przez Solaris. Książka powinna trafić do księgarni już 27 stycznia. Więcej informacji na temat tej publikacji znajdziecie tutaj.

Ostatni autor w "Krokach w Nieznane 2008"

Alastair Reynolds to ostatnie nazwisko, które zasiliło liste autorów “Kroków w nieznane 2008”.Pisarz zaliczany jest do grona najwybitniejszych, brytyjskich pisarzy sciencie - fiction, jak Stephen Baxter, czy Peter F. Hamilton. W 2004 r. odwiedził Polskę w ramach programu British Council pod nazwą “Imagine This”. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym blogu antologii. Przypominamy, że zbiór ten ukaże się już w lutym i jest objęty patronatem medialnym Bestiariusza.

Aktualizacja czysto literacka

Dziś pierwsza aktualizacja pionu Literatury w Nowym Roku 2009. Jak to zwykle w styczniu bywa, robimy sobie różne postanowienia - mniej lub bardziej realne do wykonania. My sobie za noworoczny cel stawiamy ciągłe rozwijanie naszych literackich pasji. Co za tym idzie - pragniemy rozwijać także serwis w tym kierunku. Na dobry początek, oprócz zawartych w dzisiejszej aktualizacji tekstów, pragnę ogłosić dwie zmiany.
Pierwsza - od tej pory, nowe teksty w dziale Literatury będą się pojawiały w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Drugą zmianą, która powinna ucieszyć wszystkich miłośników komiksów, jest to, iż w kolejne poniedziałki, następujące po aktualizacjach literackich, będą pojawiały się teksty poświęcone wyłącznie komiksom i wszystkiemu, co z nimi związane.

Nominacja do Najlepszej Książki 2008

Piękne opowieści o kotach "Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat" Łukasza Orbitowskiego są nominowane do Najlepszej Książki 2008 w kategorii literatura dziecięca, w konkursie organizowanym przez Wirtualną Polskę.

Filmowy karnawał

W dzisiejszej aktualizacji znajdują się 3 recenzje i wszystkie są autorstwa Naimada. Pozostali stali współpracownicy chyba balują, ale jestem pewien, że w przyszłym miesiącu bardziej się postarają. Przed Wami 2 horrory i całkiem nowa animacja.

"Nowe królestwo" już w księgarniach

Do sprzedaży trafił ostatni tom trylogii "Świata Wynurzonego", pt:"Nowe Królestwo". Cykl ten został napisany przez Licia Troisi, a w naszym kraju ukazał się dzięki wydawnictwu Videograf II. Książka ta objęta jest naszym patronatem medialnym.

O "Krokach w Nieznane 2008" słów kilka

Czwarty tom almanachu będącego przeglądem światowej fantastyki, prezentującego to, co w tym gatunku najlepsze. Mimo zaawansowania prac nad nowym tomem, jego wydanie, planowane początkowo na grudzień 2008, najprawdopodobniej zostanie przesunięte na przełom stycznia i lutego 2009 r. Książka ta jest objęta patronatem medialnym przez nasz serwis.

Porytkon 3 i 1/3 ma swojego bloga

W Wigilię ruszył Blog Zagłębiowskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej "Porytkon 3 i 1/3". Pod adresem www.porytkon.irpg.pl/blog organizatorzy konwentu zaproszą za kulisy jego organizacji, opowiadając o swojej pracy przy konwencie, o przygodach i wpadkach z tym związanych, a także przedstawią swoje opinie na temat wydarzeń, związanych z fandomem. Nie zabraknie również niespodzianek dla aktywnych uczestników.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 lip 2018, 08:46 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka