Polskie wydanie powieści "Dragon Age: Utracony Tron"

Fabryka Słów oraz Electronic Arts zapowiadają polskie wydanie powieści "Dragon Age: Utracony Tron", wstępu do gry "Dragon Age: Początek" Książkowy prequel nowej gry studia BioWare pojawi się w sprzedaży już w październiku tego roku.

Filmowy wrzesień

Jak co miesiąc, w dniu dzisiejszym prezentuję Wam garść tekstów z tematyki filmowej. Szczególnej uwadze polecam Wam tekst Naimada o filmie "Right to die", który to w ciekawy sposób odnosi się do kontrowersyjnego tematu eutanazji. Żeby trochę rozluźnić atmosferę, można przeczytać o ostatnim filmie Juliusza Machulskiego, który jak się domyślacie, jest komedią. Na deser coś ode mnie, recenzja najnowszej, jeszcze ciepłej części "Oszukać Przeznaczenie". Życzę miłej lektury, a przede wszystkim miłego oglądania!

Najnowsze patronaty

Bestiariusz tym razem objął swym patronatem medialnym trzy książki, które ukażą się nakładem wydawnictwa Solaris. Są to dwa tomy najlepszych opowiadań Connie Willisa: "Śmierć na Nilu" oraz "Wichry Marmurowego Łuku". Trzecia patronacka pozycja to piąty tom almanachu fantastyki "Kroki w nieznane 2009".

Już wkrótce premiera powieści "Sługa Boży" audio

Jacek Piekara jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy. Jego seria o inkwizytorze Mordimerze Madderlinie zdobyła ogromną popularność wśród czytelników. Biblioteka akustyczna ma przyjemność przedstawić państwu pierwszą część serii przygód tego bohatera w wersji audio.

Rejestracja i przedpłaty na Porytkon

Uruchomiona została internetowa rejestracja uczestników Porytkonu 3 1/3. Jest ona całkowicie dobrowolna, więc osoby, które przyjadą na Porytkon bez dokonania rejestracji bez problemu będą mogły wejść na konwent. Rejestracja ma pomóc organizatorom lepiej ocenić potencjalną liczbę uczestników. Formularz rejestracyjny jest dostępny pod tym adresem.

Bachanaliowy Games Room

W bachanaliowym Games Roomie dostępnych będzie ok. 100 tytułów rozmaitych gier planszowych. Rozegranych zostanie także sześć turniejów.

Katharsis - Patronat Bestiariusza!

Mamy przyjemność oznajmić, że Bestiariusz objął patronatem medialnym tegoroczną edycję konwentu Katharsis. Impreza odbędzie się już niebawem - w dniach 19-20 września 2009 w Puławach. Będzie to już trzecie odsłona konwentu. Więcej informacji tutaj .

Lista bachanaliowych gości zamknięta

Organizatorzy Bachanaliów Fantastycznych zamknęli listę gości konwentu. Do grona pisarzy z którymi będzie można spotkać dołączył Marek Hubertach. Czekają też na ostateczną odpowiedz od Andrzeja Pilipiuka, który mimo trudności obiecał postarać się przybyć do Zielonej Góry.

Star Wars Charytatywnie

Jak Wam wcześniej wspominaliśmy blok współpracującego z nami ściśle serwisu Star-wars.com.pl na Konwencie Fantastycznym Polcon 2009 odwiedzili aktorzy grający rolę Boby Fetta i Admirała Conana Mottiego w Gwiezdnych Wojnach. To było niesamowite spotkanie. Pokazali się nam wszystkim pomimo odgrywania ról po Ciemnej Stronie Mocy jednak z tej lepszej strony. Przygotowaliśmy specjalne miejsce dla nich, tak aby fotoreporterzy mogli bez kłopotu robić zdjęcia. Właściwy cel ich wizyty był jeden. A mianowicie przekazali bardzo cenne gadżety, które zamierzamy wystawić na aukcji charytatywnej.

Zapowiedzi wydawnicze Hanami

Już dziś prezentujemy okładkę i opis "Solanina", autorstwa Inio Asano. Komiks otrzymał w 2009 roku nominację do prestiżowych nagród Eisnera i Harveya. W 2010 roku do kin w Japonii trafi adaptacja filmowa tej opowieści. Album trafi do sprzedaży 9 października 2009.

Konkurs na opowiadanie hard SF

Jeszcze tylko do końca września można nadsyłać opowiadania na konkurs hard SF, ogłoszony w kwietniu przez wydawnictwo Powergraph, magazyn "Nowa Fantastyka" oraz portal Esensja.pl.

StarForce 2009

„Czekałem na ciebie, Obi-Wanie. Wreszcie spotykamy się znowu. Krąg się zamknął.” – Darth Vader „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”.

Biblioteka Akustyczna ogłosi zwycięzców konkursu

Wydawnictwo Biblioteka Akustyczna-polski wydawca książek audio ma zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste rozdanie nagród w konkursie na lektora prologu do książki Kolor Magii Terry’ego Pratchetta.

Bachanalia Fantastyczne, Falkon i tapety

Miło nam poinformować, że Konwent Falcon nawiązał współpracę z Bachanaliami Fantastycznymi, które odbędą się w dniach 18 - 20 września w Zielonej Górze. Każdy uczestnik Bachanaliów, który okaże przy akredytacji na Falkonie informator zielonogórskiego konwentu, otrzyma zniżkę 20% na wjazd na lubelską imprezę oraz pysznego czekoladowego batonika.

480 stron Wolsunga...

Kuźnia Gier opowiada nam o ostatecznej formie w której zostanie wydany podręcznik do "Wolsung: Magia Wieku Pary"...

"Ostatnie miesiące były dla nas czasem niezwykle intensywnej pracy nad ostatecznym kształtem podręcznika. Przez ten czas poprowadziliśmy wiele sesji na konwentach (i nie tylko) oraz mieliśmy niepowtarzalną okazję pokazać makiety podręcznika wielu nowym graczom i porozmawiać o ich erpegowych przyzwyczajeniach i oczekiwaniach względem podręczników. W efekcie zdecydowaliśmy się umieścić w podręczniku podstawowym jak najwięcej elementów, które są ważne dla Mistrzów Gry i graczy, z których część była pierwotnie planowana do pierwszego dodatku."

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 11 gru 2018, 06:50 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka