Najnowsza premiera Fabryki Słów!

Od 14. sierpnia w księgarniach nowy wymiar fantasy - dwuczęściowa powieść Simona R. Greena „Błękitny Księżyc”.

Bachanalia Fantastyczne - ściana wspinaczkowa

Jedną z atrakcji Bachanaliów Fantastycznych będzie 11- metrowa ściana do wspinaczki, na której każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem przeszkolonego instruktora.

Ongrys wznawia Raczkiewicza

"Dwa lata wakacji" to tytuł albumu z adaptacjami powieści Juliusza Verne`a, który zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Autorem jest Tadeusz Raczkiewicz, a jego dzieło publikowane już było w "Świecie Młodych". Znajdzie się w nim również biografia autora i Juliusza Verne oraz spis komiksów i posłowie dr Krzysztofa Czubaszka - prezesa Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne`a. Więcej informacji pod tym linkiem. Ponadto...

Godzilla znowu w Hollywood

Legendary Pictures postanowiło wskrzesić japońskiego potwora. Film nie będzie jednak kontynuacją niezłego (choć niewiele mającego z oryginalną Goijrą) obrazu Rolanda Emmericha z 1998 roku. Mówi się o restarcie, ale czego tak naprawdę można oczekiwać tak właściwie jeszcze nie wiadomo.

"Święci z Bostonu" na ekranach kin i na kartach komiksu

Kultowy film doczeka się sequela, Prace nad filmem już trwają, ale to nie wszystko. Pojawi się również komiks inspirowany filmem. Będzie to prequel skupiający się na postaci Il Duce, a współpracę przy komiksie zapowiedział już sam Troy Duffy - scenarzysta filmu. Data wydania komiksu i premiera filmu nie są jeszcze znane.

Vanderbilt scenarzystą Spider-Mana 5 i 6

Producent pierwszych trzech filmów o jednym z najpopularniejszych komiksowych bohaterów zdecydował się zatrudnić Jamesa Vanderbilta jako scenarzystę kolejnych dwóch części. Czy będzie to restart serii z nowymi aktorami, czy też kolejny film z tą samą ekipa jeszcze nie wiadomo.

Z czeluści twardego dysku...

W dniu dzisiejszym przedstawiam Wam trzy teksty do bestiariuszowego kącika kinomana. Naimad jak to ma w zwyczaju, serwuje nam recenzje filmów grozy z kategorii od A do Z, a dodatkowo pewien absolutny klasyk. Natomiast ode mnie pierwsza część z cyklu "Ikony Science-Fiction". Na początek prezentuję sylwetkę Rutgera Hauera, aktora bez wątpienia charakterystycznego, który w historii gatunku odegrał niemałą partię...

Trzecia Edycja Warhammer FRP w drodze!

Fantasy Flight Games, firma znana głównie z wydawania gier planszowych, która jakiś czas temu przejęła prawa autorskie do Warhammera od Black Industries, postanowiła wydać nową edycję popularnego RPGa zamiast kontynuować znaną u nas "dwójkę". Pierwsze szczegóły można obejrzeć tutaj

Polcon już bardzo, bardzo blisko...

Polcon zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem my zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami przesłanymi przez organizatorów:

Zniżki na Porytkonie 3 1/3

Na stronie internetowej Zagłębiowskiego Konwentu Fantastyki i Popkultury Japońskiej Porytkon 3 1/3 pojawiły się informacje o systemie zniżek na konwentowe wejściówki. Poza powszechnie przyjętymi w Fandomie zniżkami dla twórców programu czy obsługi dostępne będą także inne rodzaje zniżek: dla zgłoszonych organizatorom grup Konwentowiczów oraz dla członków klubów. Szczegóły można znaleźć na stronie www.porytkon.irpg.pl.

Sith na Politechnice

Mroczny Lord Sith, jeden z bohaterów "Gwiezdnych wojen", przybył na Politechnikę Łódzką nie bez przyczyny. Pod koniec sierpnia w Łodzi odbędzie się XXIV Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON 2009.

Smoki 2010

21 września 2009 nakładem Wydawnictwa INITIUM w sprzedaży pojawi się wyjątkowy kalendarz ilustrowany portretami smoków, wykonanymi przez znakomitego tureckiego artystę – Kerema Beyita. Te niepowtarzalne grafiki doskonale oddają drapieżną naturę tych fantastycznych stworzeń, a ich mistrzowskie wykonanie sprawia, iż trudno oderwać od nich wzrok. Każda z dwunastu plansz przedstawia jedynego w swoim rodzaju smoka.

"Tam i z powrotem"

Witam, przedstawiamy zwiastun krótkometrażowego, niezależnego filmu "Tam i z powrotem". Oto i on.

Jacek Kopczyński jako Alistair w grze DA: Początek

Miło mi poinformować, że ujawniono właśnie nazwisko kolejnego członka obsady polskiej wersji językowej gry Dragon Age: Początek. Jest nim Jacek Kopczyński (którego głos bez wątpienia znany jest doskonale każdemu entuzjaście gier w Polsce), a w najnowszej grze studia BioWare wcieli się w rolę Alistaira. Oczywiście, już dziś zapoznać można się z próbkami jego nagrań. Po więcej informacji gorąco zapraszam pod ten adres.

Rozdano nagrody Hugo

W czasie Worldconu w ostatnią niedzielę poznaliśmy laureatów nagrody Hugo. Najlepszą powieścią okazała się być w tym roku "Księga Cmentarna" Neila Geimana. Wyróżniono również Nancy Kress za "Więź Erdmanna" (opowiadanie opublikowane w Nowej Fantastyce z sierpnia tego roku).

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 12 gru 2018, 02:12 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka