Ostatni Tytus?

Najnowsze dzieło Henryka Jerzego Chmiela: "Tytus, Romek i A'Tomek - Jako warszawscy Powstańcy 1944, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani", zawiera 36 premierowych plansz. Tym albumem twórca kultowego Tytusa postanowił ukoronować i zakończyć swoją komiksową, 52-letnią pracę twórczą. Każda plansza jest samodzielną historią, małą anegdotą dowcipnie opowiadającą historię z typowym dla Papcia Chmiela poczuciem humoru. Zeszyt liczy 80 stron i kosztuje 36 złoty.

Już w wakacje kociołki zabulgoczą po polsku!

Z radością informujemy, iż na początku sierpnia do sklepów trafi polskie wydanie gry Poison, przygotowane nakładem wydawnictwa G3. Poison, to ekscytująca i pełna dynamicznych zwrotów gra karciana stworzona przez Reinera Knizię, uznanego twórcę gier, który na swoim koncie ma ogromną liczbę bestsellerów.

Ten o gąsce Balbince?

Indianin 1: Ten o gąsce Balbince? Indianin 2: Ależ wodzu, co wódz! Wódz: To ja przepraszam. ...
Pamiętacie może ten dialog? Te kultowe dziś słowa, pochodzą z komiksu autorstwa Tadeusza Baranowskiego i to właśnie temu autorowi podporządkowaliśmy tematycznie dzisiejszą aktualizacje pionu komiksowego.
- Tadeusz Baranowski - biografia ojca Antresolki, Orient-Mena i Praktycznego Pana.
- "Antresolka Profesorka Nerwosolka" - kilka abstrakcyjnych i zabawnych przygód.
- "Podróż Smokiem Diplodokiem" - podróż w czasie Lorda Hokus-Pokus.
I coś dla zmiany klimatu. Dwie zagraniczne pozycje:
- "Sam i Twitch" - para niecodziennych detektywów.
- "Spawn 1/97: Pytania" - bohater z piekła rodem

Propozycje planszówkowe...

Maj już prawie za nami, maturzyści mają już spokój, inni muszą trochę jeszcze posiedzieć nim będzie im dane nacieszyć się Wakacjami... ale mimo natłoku egzaminów/sprawdzianów/pracy, każdy powinien znaleźć choć trochę wolnego czasu na dobrą planszówkę!
W tym miesiącu proponujemy recenzje dwóch wysoko ocenionych w naszym serwisie gier: Saigo no Kane, czyli coś w klimacie mangowym oraz Battlestar: Galactica czyli gratka dla fanów serialu oraz wielbicieli gier kooperacyjnych.
Życzymy miłej lektury!

"Moc wyzwolona" już od 9 czerwca

Przedstawiamy wam okładkę nowej, długo wyczekiwanej powieści noszącej tytuł "Star Wars: Moc Wyzwolona". Jest to historia tajnego ucznia Mrocznego Lorda Sith Dartha Vadera o pseudonimie Starkiller. W ramach swojego szkolenia musi wykonać szereg zadań, które pomogą Vaderowi w obaleniu Imperatora. Vader jednak nic a nic, nie domyśla się że, wierny i posłuszny mu przez tyle lat uczeń wybierze swoją drogę. A jego ścieżką będzie...

Historia oparta jest na grze Star Wars: Force Unleashed.

Napisz scenariusz do swojej własnej przygody w grze "Dragon Age: Początek"

Serwis BioWorld oraz firma Electronic Arts Polska zapraszają do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie. A oto szczegóły:

Spotkanie z Barbarą Kaczyńską

Wydawnictwo Sa Dragonera zaprasza na spotkanie z nastoletnią pisarką Basią Kaczyńską - autorką fantastyczno-przygodowego cyklu powieści "Tryptyk Świata Mgły", którego pierwszy tom: "Złowrogi sześcian" jest już dostępny w księgarniach.
Z autorką będzie można porozmawiać na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Zapraszamy 23 maja (sobota) o godz. 13.30 na stoisko B209 (Pałac Kultury i Nauki).

GameOx w maju i czerwcu

Drodzy gracze,
Zapraszamy do udziału w turniejach Magic`a, organizowanych w Klubie GameOx pod koniec maja i w czerwcu.

AVANGARDA V - w przedpłacie taniej

Ruszyły przedpłaty warszawskiego konwentu Avangarda V. Sprzedaż obywa się za pośrednictwem serwisu kumulator.pl i dotyczy PEŁNYCH akredytacji.
Dlaczego warto skorzystać z przedpłaty? System kumulacyjny sprawia, że im więcej zainteresowanych, tym niższa cena. Pełna akredytacja w cenie 3-dniowej? Tak - dzięki kumulator.pl. Oprócz tego płacący wcześniej mają zagwarantowane specjalne bonusy oraz przyspieszony wstęp na konwent. Nie lubisz kolejek? Poświęć kilka minut teraz i oszczędź sobie i innym kolejkowej atrakcji później. Dokonaj przedpłaty - to naprawdę proste. Więcej informacji na stronie konwentu i stronie przedpłat.

Plebiscyt na gadżety na Porytkonie 3 i 1/3

Organizatorzy zagłębiowskiego konwentu Porytkon 3 i 1/3 przygotowali ankietę dla uczestników, dotyczącą gadżetów związanych z imprezą. Na porytkonowym forum pojawiło się kilka propozycji - od kubków i koszulek po stringi i fartuchy lekarskie. Te, które zdobędą najwięcej głosów, pojawią się w konwentowym sklepiku bądź będą dodawane za darmo do wejściówek.

Serdecznie zapraszamy do głosowania i dzielenia się swoimi propozycjami w ankiecie na forum Porytkonu.

Rafał Kosik podpisuje premierowego "Felixa" na MTK

23 maja (sobota) o godzinie 11.00 na Międzynarodowych Targach Książki, odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Rafał Kosik będzie podpisywał premierowy, szósty już tom serii o warszawskich gimnazjalistach: "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia" oraz fantastycznego "Kameleona" dla dorosłych (nominacja do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego).

Patronaty z Powergraphu

Miło mi zakomunikować, że w ramach współpracy naszego serwisu z wydawnictwem Powergraph, objęliśmy naszym patronatem trzy książki, które ukażą się w sprzedaży już 17 czerwca tego roku. Są to: "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe" - Roberta M. Wegnera i antologia pt.: "Wielkie dzieło czasu" oraz "Mars" Rafała Kosika. Informacje na temat trzeciej pozycji uzupełnimy już wkrótce.

Fornost 2009 - wstępne informacje

Organizatorzy tegorocznej edycji Fornostu podali pierwsze, wstępne informacje dotyczące imprezy. Będzie to kolejna odsłona tolkienowsko-larpowego konwentu terenowego i odbędzie się w dniach 20-26 lipca w Żegiestowie pod Nowym Sączem.

Update Polconowy - dwie wiadomości

W czasie obchodów Święta Łodzi, organizatorzy Polconu przygotowują specjalnie dla Was namiotowy gamesroom
(gry zapewniają zawsze gotowi do działania Rebel i Egmont) . Zapraszamy w sobotę (16 maja) w godzinach 10.00 - 18.00 na Pasaż Shillera. Weźcie ze sobą dokument ze zdjęciem na który będziecie mogli wypożyczać gry. Z zasadami pomogą członkowie SMF.

55 kart z "Wolsunga"

W czerwcu br. ukaże się uniwersalna talia kart do gry zilustrowana doskonałymi grafikami do wydawanego niebawem steampunkowego systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary.
Prawdziwa talia kart dla niezwykłych dam i gentlemenów.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 paź 2018, 04:25 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka