Green Hornet bez Nicolasa Cage`a, ale...

O filmowej wersji komiksu Green Hornet coraz głośniej. Przymierzany do roli głównego czarnego charakteru Nicolas Cage zrezygnował jednak z udziału w filmie. Powodem miały być różnice w wizji artystycznej tej postaci. Cage chciał bardziej rozbudowanej roli.

Silent Hill 2 pod piórem Rogera Avary`ego

Roger Avary najprawdopodobniej ponownie zasiądzie nad scenariuszem filmu na motywach gry Silent Hill. Sequel powstanie jednak dopiero po zakończeniu produkcji innego obrazu: Resident Evil 4.

Porytkon 3 1/3 i Video Games Live

Na Porytkon 3 1/3 przygotowano prawdziwą gratkę dla miłośników gier komputerowych. Dzięki współpracy z warszawską agencją New Music Art na imprezie pojawi się multimedialne stoisko promujące Video Games Live - nietypowy koncert zawierający w sobie muzykę z największych video gier wszech czasów. To unikatowe widowisko w dziedzinie rozrywki, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują specjalne aranżacje muzyki z tak kultowych gier jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros.

Zapowiedź wydawnicza Hanami

9 października do sprzedaży trafi komiks "Ratownik", autorstwa Jiro Taniguchiego. Tak jak inne październikowe nowości wyd. Hanami, będzie można go również kupić przedpremierowo na MFKiG w Łodzi.

Katharsis - Nemezis - kompletny program

W dniu dzisiejszym, organizatorzy najsłynniejszego puławskiego konwentu fantastyki, ogłosili kompletny godzinowy program imprezy. Zainteresowani mogą pobrać PDFa w tym miejscu.

Jednocześnie przypominamy, że konwent odbędzie się już w najbliższą sobotę. Serdecznie zapraszamy!

Inne Sfery - wiadomości

Konwent Inne Sfery zbliża się wielkimi krokami. Oto garść wiadomości, które otrzymaliśmy od organizatorów:

Wolsung: Pamiętnik Projektanta

Na stronie http://www.wolsung.pl pojawił się pierwszy z serii artykułów dotyczących procesu projektowania steampunkowego systemu RPG. Można go przeczytać tutaj.

Literacka polska jesień

W dzisiejszej aktualizacji pionu Literatury prezentujemy Wam zbiór rozmaitych książek wartych przeczytania (lub też tych, na które nie warto tracić czasu - lepiej już zbierać lecące z drzew liście).

Niezwykły konkurs konstruktorski

Coś dla ciała, coś dla ducha, coś dla umysłu. A jeśli dla umysłu to nie ma jak konstruowanie. Drogich kolegów konstruktorów i majsterkowiczów organizatorzy Bachanliów zapraszają na konkurs konstruowania niesamowitej maszyny, której zadaniem będzie wykonywanie… niczego.

Zajawki z programu Porytkonu 3 1/3

Na stronie sosnowieckiego konwentu Porytkon 3 1/3 pojawił się przegląd i opisy ponad 20 wybranych punktów porytkonowego programu. Z każdego bloku tematycznego ujawniono ich kilka.

Nowy film z gry "Dragon Age: Początek" na BioWorld

Miło mi poinformować, iż na łamach serwisu BioWorld znaleźć można nowy film pochodzący z gry Dragon Age: Początek. Wideo przedstawiające Lelianę, jedną z głównych bohaterek gry, znajdziecie pod tym adresem.

Groza ukryta w człowieku

Dziś premiera debiutanckiego zbioru opowiadań Pawła Palińskiego „4 pory mroku”. Autora, o którym Łukasz Orbitowski napisał: Momentami, Paliński jest Kingowski po obłęd, ale jego tekst przeraża nieludzką zwyczajnością – potworność przyczajona w człowieku czasem jest przecież banalna.

No, to jest już szczyt!

I stało się! Wystarczyło kilka dni, by Jakub Wędrowycz, „Homo bimbrownikus”, filozof made in Przedmurze Europy, szturmem wziął pierwsze miejsce bestsellerów internetowej księgarni merlin.pl. Andrzejowi Pilipiukowi zaledwie tydzień zajęło zdetronizowanie Terry'ego Pratchetta. Wszakże Polacy nie gęsi!

Szybki Staszek i Archeolodzy

Z jądra galaktyki do Zielonej Góry mknie już fenomenalny artysta, kultowy filmowiec, przyjaciel Lucasa i Spielberga: STASZEK MĄDEREK, w imieniu którego już teraz zapraszamy serdecznie na spotkanie w trakcie Bachanaliów.

Triconu już wystartował!

Ruszyła kampania reklamowa Triconu - konwentu łączącego w sobie Polcon (konwent ogólnopolski), Parcon (główny konwent Czeski i Słowacki) oraz Eurocon - najważniejszy konwent europejski, organizowany w roku 2010 wspólnie przez Polskę, Czechy i Słowację. Tricon odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia 2010 w Cieszynie (zarówno po stronie Polskiej, jak i Czeskiej).

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2019, 11:03 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka