Konkurs wiedzy o "Dwóch Wieżach" J.R.R. Tolkiena na Krakowskim Rynku

W sobotę 23 maja w ramach 2. Festiwalu Muzyki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje w Centrum Festiwalowym na Rynku Głównym k. Wieży Ratuszowej (a w razie niepogody: w Pawilonie Wyspiańskiego) "Konkurs wiedzy o Dwóch Wieżach J.R.R. Tolkiena". Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu zarówno książkowej, jak i filmowej wersji drugiej części trylogii "Władca Pierścieni" i składa się z dwóch etapów: eliminacji i finału. W nagrodę drużyna aż dziewięciu (!) laureatów będzie mogła udać się - nie tradycyjnie do Mordoru - lecz na projekcję "Dwóch wież" z muzyką Howarda Shore'a na żywo na krakowskich Błoniach (o 21.30). Podwójne zaproszenia wręczą zwycięzcom organizatorzy konkursu oraz festiwalu Muzyki Filmowej wraz z okolicznościowym dyplomem (ok. 14.15). Przewidziane są również bardzo atrakcyjne nagrody niespodzianki oraz specjalne LotR-owe pamiątki uczestnictwa w konkursie.

Program Dni Fantastyki 2009!

Na krótko przed samą imprezą, organizatorzy wrocławskich Dni Fantastyki opublikowali na stronie internetowej program konwentu. Jest on dostępny pod tym adresem . Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował, czy przybędzie - program ten powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nowy zwiastun "Dragon Age: Początek"

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zupełnie nowym zwiastunem gry Dragon Age: Początek, który udostępniony jest łamach kanału YouTube w polskiej wersji językowej! Tym razem otrzymacie możliwość zapoznania się z dojrzałymi elementami tego duchowego następcy serii Baldur's Gate, nowej gry studia BioWare.

Graham Masterton we Wrocławiu!

Podczas zbliżających się Dni Fantastyki 15-17 maja we Wrocławiu gościć będzie mistrz powieści grozy, autor wielu bestsellerowych książek, takich jak: Manitou, Zemsta Manitou, Tengu czy Wojownicy nocy – Brytyjczyk GRAHAM MASTERTON. Pisarz spotka się dwukrotnie ze swoimi czytelnikami, w piątek 15 maja o godz. 19:00 oraz w sobotę 16 maja o godz. 18:00.

AVANGARDA V - gość zagraniczny i TVN.

Na stronie konwentu AVANGARDA V, pojawiły się informacje dotyczące pierwszego potwierdzonego gościa zagranicznego, oraz prezentacji w telewizji TVN jednej z głównych atrakcji.

Zapraszamy na Polcon!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich czytelników Bestiariusza na kolejną, dwudziestą czwartą już odsłonę Polconu. W tym roku odbędzie się ona na terenie Kampusu Politechniki Łódzkiej. Według organizatorów zapewni to komfortowe dla uczestników warunki, prosty dojazd oraz bogatą bazę rozrywkowo - usługową.

Goblińska poetyka

Już się czają gdzieś na granicy naszej świadomości... jeszcze ich nie widać, ale przecież wiemy, że gdzieś tu są. Gobliny. Te złe i okrutne, jak również te nieco barddziej przyjacielskie. A o nich - w naszym poetyckim kąciku.

Nagroda imienia Gemmella - głosuj na Sapkowskiego!

http://gemmellaward.com/
Na powyższej stronie znajdują się wszelkie informacje dotyczące przyznawanej po raz pierwszy nagrody, która ma przypaść książce w duchu twórczości zmarłego trzy lata temu Davida Gemmella. Głosować można na jeden z pięciu tytułów, wśród których znajduje się także "Krew Elfów" Andrzeja Sapkowskiego!
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem na stronie internetowej nagrody.

Konkurs Bestiariusza i SWCP

Dziś chcemy wszystkich naszych użytkowników poinformować że Bestiariusz nawiązał współpracę z ekipą strony Star-Wars.com.pl. Razem będziemy promować polską fantastykę i naszą działalność. Z tej okazji oba portale organizują konkurs, w którym nagrodami będą książki i komiksy.

Okładka Wolsunga!

Informacja z Kuźni Gier:

Z dumą, choć oczywiście również z pewną nieśmiałością, prezentujemy długo przygotowywaną, kilkukrotnie zmienianą okładkę do podręcznika Wolsung: Magia Wieku Pary.
Czekamy na Wasze uwagi i opinie na www.wolsung.pl ...

Czytaj dalej aby zobaczyć okładkę!

Cykl spotkań w Muzeum Hansa Klossa

Uprzejmie informujemy, że Muzeum Hansa Klossa, znajdujące się w Katowicach przy ul. Gliwickiej 6, rozpoczyna CYKL SPOTKAŃ Z GWIAZDAMI POLSKIEJ LITERATURY I EKRANU. Muzeum zaprasza na początek do udziału wszystkich fanów fantastyki. Przygotowali dla nich literacką biesiadę przy piwie, w czasie której możecie usiąść przy jednym stoliku z takimi twórcami, jak:
- Robert J. Szmidt - środa, 20. maja 2009 r., godz. 18:00
- Jakub Ćwiek - środa, 27. maja 2009 r., godz. 18:00
(UWAGA! Dla każdego uczestnika 1 piwo gratis!)
Kolejni autorzy - a wśród nich m.in.: A. Pilipiuk, J. Piekara, J. Komuda, R. Dębski - już wkrótce! Wśród zaproszonych Gwiazd pojawi się także płeć piękna. Kto? Niespodzianka!

Konkurs Star-Wars.com.pl

Zaprzyjaźniony serwis Star-wars.pl zorganizował dla wszystkich chętnych nowy konkurs kostiumowy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na głównej scenie w trakcie Święta Łodzi w niedziele 17 maja 2009, ok. godz. 19. Nagrodami w konkursie będą komplety komiksów, złożonych z dwóch części; z serii "Dziedzictwo", a także archiwalne numery miesięcznika Egmontu, "Star Wars: Komiks". Więcej szczegółów tutaj.

"Dragon Age: Początek" bazą dla klasycznej gry role-playing

Mamy przyjemność poinformować, że równolegle z grą "Dargon Age: Początek" powstaje jej odpowiednik typu pen and paper. Ten system RPG tworzy zespół, na czele którego stoi Chris Pramas – jeden z autorów bestsellerowego Warhammer Fantasy Roleplay. Gotowy produkt zostanie wydany we wrześniu nakładem Green Ronin Publishing. To właśnie spod skrzydeł tej firmy wyszła m.in. Pieśń Lodu i Ognia, oparta o bestsellerową sagę autorstwa George'a R.R. Martina.

ConFuzja 2009 pod patronatem!

Konwent ConFuzja 2009 pod patronatem medialnym naszego seriwsu. Termin tej imprezy to 19-22 czerwca 2009 roku. Odbędzie się ona w Krakowie. A oto kilka szczegółów:

Avangarda - news - program

Jeszcze tylko DO KOŃCA MAJA możesz zgłosić swoją atrakcję do programu AVANGARDY V Masz pomysł na fajny konkurs? Masz wiedzę na ciekawy temat, którą chcesz się podzielić z innymi? Chcesz poprowadzić spotkanie autorskie z ulubionym pisarzem? Masz jeszcze niecały miesiąc na podjęcie decyzji i zgłoszenie swojego punktu programu. Chcesz zobaczyć jak wygląda zaplecze dużej imprezy i sprawdzić swoją przydatność w gorączce konwentowej pracy? Jeśli satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i udział w sukcesie rozległego przedsięwzięcia to coś, co sprawia Ci radość. Masz okazję się wykazać. Dołącz do ekipy obsługującej AVANGARDĘ V! Podejmij decyzję DO 20 CZERWCA! Jeśli jeszcze się wahasz, zobacz co możesz zyskać...

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 paź 2018, 04:25 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka