"Samotnie". Nareszcie na rynku.

Nietuzinkowa powieść Johna Crowleya "Samotnie", otwierająca serię AEgipt, wreszcie ukazała się w księgarniach. To chyba jedna z najdłużej oczekiwanych książek, wydanych przez Solaris.

12 najpopularniejszych książek ostatnich lat

Firma Nielsen BookScan ogłosiła zestawienie książek, które przez ostatnie 13 lat nigdy nie spadły z jej brytyjskiej listy Top 5000. Chodzi o książki, które tydzień po tygodniu znajdowały się w tym zestawieniu, bez przerwy od 1995 roku. W tym czasie przez listę przewinęło się ponad 1,8 miliona tytułów. Tylko 12 z nich utrzymało się w na niej bez przerwy do dziś.

"Naśmierciny" już w księgarniach

Parę dni temu premierę miała książka - zbiór opowiadań pt. "Naśmierciny" autorstwa Krzysztofa T.Dąbrowskiego. Wydało go wydawnictwo ARMORYKA.

Kolejna nagroda dla Lucasa

Nagroda Comic-Con Icon Award nie zdążyła jeszcze ostygnąć na półce George'a Lucasa, a już ogłoszono przyznanie mu kolejnego wyróżnienia. Jak podaje The Hollywood Reporter, podczas 13-tej dorocznej Gali Nagród Gildii Reżyserów (14 lutego 2009) Lucas otrzyma nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kinowego obrazu ("Art Directors Guild's Outstanding Contribution in Cinematic Imagery Award"). Nagroda przyznawana jest za całokształt twórczości i stanowi wyróżnienie za pracę, która przesunęła granice wizualnych aspektów kina. Dotychczas wyróżnieni nią zostali m.in. Clint Eastwood, Blake Edwards i Steven Spielberg.

"Lato Helikonii" pod patronatem

Miło mi zakomunikować, że nasz serwis objął patronatem medialnym kolejną książkę. Tym razem jest to "Lato Helikonii" Briana W. Aldissa. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Solaris już w listopadzie.

Informacje z Fantasmagoriconu

Prezentujemy informacje co do nowych pozycji wydanych przez Fantasmagoricon. Jest to książka autorstwa Konrada T. Lewandowskiego "Ksin Drapieżca", który ukazał się już w księgarniach. Druga z pozycji przewidzianych na ten rok ukaże się w listopadzie i będzie nosić tytuł: "Legendy Cyberkatakumb".

Nowa seria artykułów w Skarbnicy RPG!

W jednej z komnat Skarbnicy znalazłem, zasłoniętą starą płachtą, biblioteczkę, a na niej księgi i manuskrypty. Każdy z nich traktuje o niegdyś bardziej znanym, teraz już odrobinę zapomnianym systemie RPG. Wiele jest tam ciekawostek, ale pozwolicie, że będę się nimi dzielił po kawałku...

Wieści z Krainy Gier

Oto kilka ciekawych artykułów od naszego partnera, Krainy Gier. Zapraszam do rzucenia okiem.

Recenzja Burg Ritter

Recenzja pierwszego dodatku do Alhambry

Relacja z Gratislavii

Lucas otrzymał nagrodę Icon Award

Od dwóch lat rozdawane są nagrody Scream, opracowane przez stację Spike TV, a przyznawane najznamienitszym filmom fantasy i science fiction. Podczas gali rozdania tych nagród co roku przyznawana jest też specjalna nagroda Comic-Con Icon Award. Po takich osobistościach jak Frank Miller i Neil Gaiman, tegorocznym laureatem nagrody został sam George Lucas. Laureatowi towarzyszył silny oddział szturmowców, a nagrodę wręczył mu sam Samuel L. Jackson.

Wojny Klonów przyciągają miliony ludzi

Jak podał Lucasfilm, od premiery w dniu 3 października ponad 27 milionów ludzi obejrzało pierwsze trzy odcinki serialu "Star Wars: The Clone Wars". Liczba ta uwzględnia widzów telewizyjnych, osoby odwiedzające strony StarWars.com i CartoonNetwork.com, a także użytkowników iTunes.

NOWY KONKURS

Nasz serwis zorganizował dla Was, drodzy Czytelnicy, nowy konkurs. Wystarczy, że odpowiecie prawidłowo na pięć pytań, dotyczących książek przez nas recenzowanych, a możecie wygrać egzemplarz powieści "Sacred. Anielska krew. Kroniki Ancarii 1". Pozycja ta została wydana przez Fabrykę Słów. Termin nadsyłania prawidłowych odpowiedzi upływa już za dwa tygodnie, czyli 4 listopada 2008 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj, zaś regulamin konkursu tu.

"Córka Krwawych" już w Polsce

17 października, nakładem wydawnictwa INITIUM pojawił się po raz pierwszy w Polsce, I tom Trylogii Czarnych Kamieni – „Córka Krwawych” autorstwa Anne Bishop.

Coś dla fanów komputerowej rozrywki...

Dziś tylko dwie recenzje, ale za to interesujących tytułów.
- Guilty Gear XX - Reload
- Chaos Legion
Obydwa artykuły autorstwa Naimada.

Wypada też przypomnieć, że to w tym tygodniu odbywa się bodajże największe święto planszówkowców - Targi Gier w niemieckim Essen. Wielu już wyruszyło na coroczną "pielgrzymkę", inni wkrótce to zrobią. Premierę będzie mieć wiele ciekawych tytułów, warto więc śledzić półki sklepowe w nadchodzących miesiącach!

Premiera Wolsung: the Boardgame i Kuźnia Gier na Targach w Essen

W dniach 23 do 26 października Kuźnia Gier będzie wystawiać się na największych targach gier planszowych - Spiel '08. Firma serdecznie zaprasza do hali 4, stanowisko 4-226.
Na targach premierę swoją będzie miał Wolsung: The Boardgame, świeżo odebrany z drukarni.

Znamy dokładną datę premiery finałowych odcinków Battlestar Galactica

Amerykański SCI FI Channel ogłosił datę rozpoczęcia emisji 10 ostatnich odcinków "Battlestar Galactica". Będzie to druga połówka czwartego sezonu (pierwszą połowę pokazano już w tym roku). Pierwszy z tych odcinków zostanie wyemitowany 16 stycznia 2009 roku o godzinie 22.00 czasu wschodniego USA (4.00 rano czasu polskiego), kolejne będą trafiały na ekrany co tydzień aż do 20 marca.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 sie 2018, 16:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka