Konkurs BESTIARIUSZA i Fabryki Słów

Już dziś, drodzy czytelnicy Bestiariusza, macie okazję zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki "Dragon Age: Początek. Utracony tron". Książka ta jest autorstwa Davida Gaidera, głównego scenarzysty do gry komputerowej o tym samym tytule. A oto co trzeba zrobić:

Konkurs BESTIARIUSZA i wyd. POWERGRAPH!

Z przyjemnością ogłaszamy konkurs, w którym wygrać można najnowsze publikacje wyd. Powergraph: "Zaksięgowanych" Jakuba Małeckiego i "Labirynty" Michała Cetnarowskiego. Zadaniem uczestników będzie przesłanie do redakcji Bestiariusza dowolnej grafiki, której treść w jakiś sposób nawiązuje do jednej bądź obu wspomnianych książek.

Wystawa w Polkowicach - jeszcze tylko 8 dni

Wystawa "Komiks japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści", przygotowana przez Firmę HANAMI, to podróż do świata sztuki sekwencyjnej z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wystawę można oglądać do 29 listopada, (poniedziałek-piątek, godz. 9.00-18.00) w Ośrodku Kultury, ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice. Wstęp wolny.

Polski artykuł w "International Journal of Comic Art"

W najnowszym numerze "International Journal of Comic Art", który jest jednym z najbardziej znanych periodyków naukowych poświęconych sztuce sekwencyjnej, ukazał się artykuł Radosława Bolałka poświęcony polskiemu komiksowi.

Apokalipsa według Roberta Szmidta

Powieść drogi. Rajd przez wyludnioną Amerykę. Podróż w głąb każdego z nas. „Samotność Anioła Zagłady” Roberta J. Szmidta od wczoraj w księgarniach.

Profesjonalna premiera

Krwiożerrrrrczy rabin, niema gejsza, eskimos-spacerowicz – w „Profesjonalnym zwierzołaku”, wczorajszej premierze Fabryki Słów, możesz spodziewać się wszystkiego. Zwłaszcza, że stoją za tym: gwiazda pierwszej wielkości na niebie rosyjskiej fantastyki humorystycznej - Andriej Bielanin i Galina Czernaja - autorka „fantastycznej wersji Bridget Jones”

KROKI W NIEZNANE 2009 od 7 grudnia

Kolejny tom jedynej antologii światowej fantastyki na polskim rynku. Szesnaście nowych i najnowszych opowiadań. Nagradzanych i nominowanych do prestiżowych nagród: Hugo, Locus, Nebula, Theodore Sturgeon Memorial i World Fantasy. Książka ta jest objęta patronatem medialnym Bestiariusza.

Dragons Ordeal

Premiera "Dragons Ordeal" odbędzie się już 27 listopada, zaś 26 w cenionej Warszawskiej Herbathei, będzie można zobaczyć przedpremierowy pokaz gry w dużej skali.

O tym co Roland Emmerich będzie robił po "2012"

W kinach jeszcze można oglądać katastroficzny obraz Rolanda Emmericha o tytule "2012", a reżyser już wyjawia plany na przyszłość. Pragnie on nakręcić dwie kolejne części filmu "Dzień niepodległości". Póki co jednak zapowiadane produkcje nie mają nawet scenariusza. Na sequele będzie więc trzeba trochę poczekać.

Zapowiedzi Egmontu na grudzień

A oto zawartość opis zawartości komiksów wydawnictwa Egmont, które ukażą się w listopadzie i grudniu:

StarCraft - Frontline #2

Wiele czasu minęło już od Polskiej premiery oczekiwanego przez wszystkich fanów StarCrafta komiksu StarCraft - Frontline. Na temat kontynuowania tej serii możemy przeczytać na stronie serwisu: www.starcraft2.net.pl.

Wyniki konkursu

Nasz konkurs "Dragon Age: Początek" zakończył się. Znamy już grono trzech zwycięzców. A oto i oni:
1. Zdzisław Ciba,
2. Piotr Skorok,
3. Paweł Kuźnicki.
Gratulujemy. Redakcja skontaktuje się ze zwycięzcami, w celu podania adresu na jakie mają zostać wysłane nagrody.

Rzut K6 czy Kryształem Czasu?

Witam. Oto najnowsza aktualizacja połączonego pionu gier RPG i innych oraz inspiracji. A oto co w niej przygotował nasz zespół redakcyjny:
- Aran – arystokracja wśród pająkoludzi w świecie Kryształów Czasu,
- Martwe Spaghetti czyli Dobry, Zły i Martwy - horror na Dzikim Zachodzie,
- Zakochany Krasnolud - o krasnoludzie, który nie tylko szukał złota.
- "Science Fiction Fantasy i Horror 10/2009" - opis numeru październikowego.

Nowe okładki do Mass Effect 2

Znajdziecie je pod tym adresem. Przypominamy, że gra zostaje wydana przez firmę BioWorld.

Rambo jednak bez mutantów

Sylvester Stallone zmienił zdanie i jednak nie będzie Rambo V w konwencji science-fiction. Film miał być luźną adaptacją powieści powieści "Hunter" Jamesa Byrona Hugginsa. Aktor planuje jednak nakręcić inny film na jej podstawie. Wygląda więc na to, że jednak doczekamy się kolejnej produkcji z pogranicza science-fiction i kina akcji, w którym zagra Stallone.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 08:05 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka