"Most nad Otchłanią"

Mamy zaszczyt ogłosić, iż pod koniec marca, nakładem wydawnictwa FANTASMAGORICON ukaże sie książka Konrada T. Lewandowskiego "Most nad Otchłanią".

Pełna rozmachu powieść rozgrywająca się w mieście-państwie, położonym na Moście o osobliwej konstrukcji, przerzuconym nad bezdenną Otchłanią. W mieście wrze! Ortodoksyjni kapłani Otchłani walczą z prorokami Bestii, Stare Rody ze wzbogaconą, żądną władzy Nową Szlachtą. Andremil - potomek Starego Rodu - wyrusza na wojnę z koczownikami… Nieoczekiwanie zostaje dowódcą całej armii Mostu.

„Most” nie jest typowym utworem fantasy; to swoisty traktat filozoficzny, ukazujący genezę i skutki zmian, jakie przechodzi każda cywilizacja. Wojny, najazdy, grabieże, upadek wiary - wszystko towarzyszy zamianie Starego na Nowe. Dlaczego jednak pewne kultury rozkwitają, inne zaś znikają na zawsze?

Nowe wydanie powieści zostało poprawione i uzupełnione przez Autora a także opatrzone prologiem „Podziemna rzeka” oraz epilogiem „Wieża imion”.


„Most nad Otchłanią” to jedna z ważniejszych powieści 1995 roku w polskiej fantastyce.
Grzegorz Szczepaniak, „Magazyn Literacki” 1/1997

Intelektualny dyskurs nie jest tu tylko ozdobnikiem, a aluzje do europejskiej tradycji filozoficznej są czytelne, przynajmniej dla jako tako oczytanego odbiorcy. (...) Lewandowski to kpi sobie z religii w ogóle, to znów traktuje ją bardzo serio, wprowadzając - rzecz wyjątkowa w fantastyce - postać autentycznie świętego kapłana.
Tadeusz A. Olszański „Nowa Fantastyka" 12/1995


Ze znanych mi pozycji Lewandowskiego zdecydowanie najlepszą jest „Most nad Otchłanią", wyprzedzając, skądinąd znakomitą i niebanalną, „Notekę 2015".
Remigiusz Tkacz, Portal Gildia

Obrazek
Autor: KONRAD T. LEWANDOWSKI
Tytuł: MOST NAD OTCHŁANIĄ
Wydawca: FANTASMAGORICON
Seria: ODMIENNE STANY FANTASTKI
Wydanie: luty/marzec 2007

Bitewniaki na na PyrKonie

Na Pyrkonie odbędzie się turniej klasy Master Warhammera 40.000. Regulamin dostępny pod linkiem http://www.ws2k7.sztab.webd.pl .

Przewidziane są również pokazy i małe turnieje gier: Warhammer Fantasy Battle, Hordes, LoTR i Warmachine.

Porytkon - młody konwent w Raciborzu

W dniach 6-8 lipca w pięknym miasteczku Racibórz odbędzie się po raz pierwszy konwent miłośników fantastyki „Porytkon”. Impreza odbędzie się w szkole podstawowej nr. 18 im. Książąt Raciborskich. W trakcie zlotu odbędą się prelekcje, konkursy, turnieje w gry karciane itp. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę konwentu jak i do topicu na naszym forum. Impreza jest objęta patronatem Bestiariusza.

Pilot sterowca

Dziś mam do zaprezentowania kolejny, przydatny zawód, który można wykonywać w świecie Zew Cthulhu - Pilot sterowca.
Ponadto zrecenzowałem kolejny album grupy Black Sabbath - Technical Ecstasy, oraz ozdobiłem tekst Diaboła moim rysunkiem krzyżowca.

Konkurs plastyczny na logo IX Tolk Folk - Upadek Gondolinu

Organizatorzy IX Tolk Folku (12-15.07.2007, Bielawa) zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie i narysowanie logo IX TOLK FOLK - Upadek Gondolinu. Nagroda główna to 250zł i bezpłatny pobyt na Tolk Folku (pole namiotowe i wyżywienie). Jeśli zwycięzca nie będzie chciał skorzystać z udziału na TOLK FOLK, otrzyma dodatkowo nagrodę rzeczową o równowartości tej nagrody. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 12 lat.

Szczegóły na stronie organizatora Tolk Folku. Zapraszam.

Informacje PyrKonowe

Na stronie Pyrkonu pojawiły się nowe informacje na temat sal noclegowych na terenie konwentu oraz cennik pokoi w pobliskim hotelu.

Ponadto dostępny jest już wzór oświadczenia od rodziców osób niepełnoletnich przybywających na Pyrkon 2007.

Ponadto, swój przyjazd na Pyrkon 2007 zapowiedzieli kolejni pisarze:

Magdalena Kozak
Marcin Mortka
Łukasz Orbitowski

Goblikon 2007 - LAST HOPE

Z radością informujemy, że w dniach 10-12 sierpnia, odbędzie się już V edycja Raciborskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i RPG 'Goblikon 2007 Last Hope' organizowanego przez grupę zapaleńców z Raciborza, okolic oraz miast zaprzyjaźnionych. Tym razem Gobliny wystrzelą Was na stację orbitalną "LAST HOPE" na której to przez 3 dni trwania konwentu odbędzie się jak zwykle masa prelekcji, konkursów, LARPów, spotkań autorskich oraz wiele innych atrakcji. Na stacji orbitalnej "LAST HOPE" każdy znajdzie coś dla siebie, będzie trochę s-f, ale nie zabraknie też atrakcji w innych klimatach, między innymi sławnych na całą galaktykę Pucharów Gracza i Mistrza Gry. Wszelkie informacje na temat konwentu będą się systematycznie pojawiać na tej stronie. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie lub wątpliwości - piszcie na forum lub do któregoś z organizatorów ksywka_organizatora@goblikon.org. Pozdrawiam i do zobaczenia w sierpniu.

PS. Za wszelkie przypadki dekompresji czy awarie systemu podtrzymywania życia na stacji - nie odpowiadamy!

PyrKon coraz większy!

Kolejni goście potwierdzili przyjazd na Pyrkon. Do grona pisarzy, których będzie można spotkać w Poznaniu dołączyli: Marek S. Huberath, Rafał Kosik i Andrzej Zimniak. Dodatkowo swoją obecność zapowiedział znany rysownik komiksowy - Paweł Zych. Tym sposobem liczba gości na Pyrkonie przekroczyła 20 osób.

W związku ze spodziewaną dużą liczbą punktów programu w bloku literackim organizatorzy postanowili przeznaczyć dodatkową, trzecią już salę na spotkania autorskie i prelekcje poświęcone literaturze. Będzie w czym wybierać!

Program Coolkonu - wersja beta

Organizatorzy konwentu Coolkon przygotowali program imprezy w wersji beta. Możecie go znaleźć na tej stronie. Program nie jest ostatecznie zamknięty i niewykluczone, że pojawią się w nim modyfikacje. Jak mówią sami organizatorzy, jest to szkic poglądowy dla Twórców Programu.

Dział Neuro pod opieką...

Witam, od dzisiaj zajmuję się oficjalnie działem Neuroshimy. Na sam początek poddałem korekcie mechanicznej parę artykułów oraz mam dla was nową profesje - Krzyżowca. Także zapraszam do działu Neuroshimy. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, aktualizacje w tym dziale będą dość częste.

Niech zło będzie z wami!

Moloch ma nową zabawkę...

... a jest nią Wyrzutnia Skarabeuszy, broń opracowana w trzewiach Bestii aby siać strach na polu bitwy. Proszę o ocenienie pomysłu, dopiero zaczynam z Neuroshimą!

CoolKon - bitewniaki, karcianki, MtG

Dzięki współpracy z Pracownią Fantastyczną program CoolKonu wzbogacił się o nowe atrakcje - kolejne pokazy, turnieje, nakuę grania gier bitewnych i karcianych, w tym turniej MtG kwalifikacyjny do Pro Tour w Yokohamie. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi punktami programu (nie tylko sFanu) na stronie imprezy (http://www.coolkon.rpg.pl)

Program PyrKonu w przygotowaniu

Organizatorzy Pyrkonu 2007 informują, że ostatecznym terminem zgłaszania punktów programu jest 28 lutego 2007, tak że osobom zainteresowanym przeprowadzeniem na tym konwencie prelekcji lub konkursu zostały 3 tygodnie na zgłoszenie ich.

Prosimy wysyłać swoje zgłoszenia na maila: 2007@pyrkon.pl, podając tytuł oraz opis długości około 2-3 zdań.

CoolKon - program prawie zamknięty

Jeszcze tylko tydzień organizatorzy przyjmują poropzycje programowe na CoolKon III. Tym którzy myślą o poprowadzeniu na konwencie prelekcji, pokazu, itp. radzimy nadesłać swoje propozycje jak najszybciej. Tymczasem na stronie konwentu ujawniono kilka atrakcji Karcianych i związnanych z ASG.

H/H - Horror i Humor

Mam dla Was, drodzy czytelnicy dwa artykuły spłodzone moją ręką.
Pierwszy, to drugi już przedmiot do gry grozy Zew Cthulhu, mianowicie: Świecący Trapezohedron - myślę, że dzięki niemu stworzycie Strażnicy Tajemnic kilka ciekawych przygód dla swoich Badaczy.
Drugi artykuł ma charakter publicystyczny. Jest to recenzja książki pod tytułem:"Ostatni Bohater" autorswta Terrego Pratchetta.
Zapraszam do lektury :).

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 mar 2018, 07:02 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka