Lista bachanaliowych gości zamknięta

Organizatorzy Bachanaliów Fantastycznych zamknęli listę gości konwentu. Do grona pisarzy z którymi będzie można spotkać dołączył Marek Hubertach. Czekają też na ostateczną odpowiedz od Andrzeja Pilipiuka, który mimo trudności obiecał postarać się przybyć do Zielonej Góry.

Star Wars Charytatywnie

Jak Wam wcześniej wspominaliśmy blok współpracującego z nami ściśle serwisu Star-wars.com.pl na Konwencie Fantastycznym Polcon 2009 odwiedzili aktorzy grający rolę Boby Fetta i Admirała Conana Mottiego w Gwiezdnych Wojnach. To było niesamowite spotkanie. Pokazali się nam wszystkim pomimo odgrywania ról po Ciemnej Stronie Mocy jednak z tej lepszej strony. Przygotowaliśmy specjalne miejsce dla nich, tak aby fotoreporterzy mogli bez kłopotu robić zdjęcia. Właściwy cel ich wizyty był jeden. A mianowicie przekazali bardzo cenne gadżety, które zamierzamy wystawić na aukcji charytatywnej.

Zapowiedzi wydawnicze Hanami

Już dziś prezentujemy okładkę i opis "Solanina", autorstwa Inio Asano. Komiks otrzymał w 2009 roku nominację do prestiżowych nagród Eisnera i Harveya. W 2010 roku do kin w Japonii trafi adaptacja filmowa tej opowieści. Album trafi do sprzedaży 9 października 2009.

Konkurs na opowiadanie hard SF

Jeszcze tylko do końca września można nadsyłać opowiadania na konkurs hard SF, ogłoszony w kwietniu przez wydawnictwo Powergraph, magazyn "Nowa Fantastyka" oraz portal Esensja.pl.

StarForce 2009

„Czekałem na ciebie, Obi-Wanie. Wreszcie spotykamy się znowu. Krąg się zamknął.” – Darth Vader „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”.

Biblioteka Akustyczna ogłosi zwycięzców konkursu

Wydawnictwo Biblioteka Akustyczna-polski wydawca książek audio ma zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste rozdanie nagród w konkursie na lektora prologu do książki Kolor Magii Terry’ego Pratchetta.

Bachanalia Fantastyczne, Falkon i tapety

Miło nam poinformować, że Konwent Falcon nawiązał współpracę z Bachanaliami Fantastycznymi, które odbędą się w dniach 18 - 20 września w Zielonej Górze. Każdy uczestnik Bachanaliów, który okaże przy akredytacji na Falkonie informator zielonogórskiego konwentu, otrzyma zniżkę 20% na wjazd na lubelską imprezę oraz pysznego czekoladowego batonika.

480 stron Wolsunga...

Kuźnia Gier opowiada nam o ostatecznej formie w której zostanie wydany podręcznik do "Wolsung: Magia Wieku Pary"...

"Ostatnie miesiące były dla nas czasem niezwykle intensywnej pracy nad ostatecznym kształtem podręcznika. Przez ten czas poprowadziliśmy wiele sesji na konwentach (i nie tylko) oraz mieliśmy niepowtarzalną okazję pokazać makiety podręcznika wielu nowym graczom i porozmawiać o ich erpegowych przyzwyczajeniach i oczekiwaniach względem podręczników. W efekcie zdecydowaliśmy się umieścić w podręczniku podstawowym jak najwięcej elementów, które są ważne dla Mistrzów Gry i graczy, z których część była pierwotnie planowana do pierwszego dodatku."

Cosplay na Porytkonie, trailer Porytkonu na Youtube

Ruszyły zapisy na cosplay na Porytkonie 3 1/3. W tym roku będzie on nietypowy. Zgodnie z tradycją i celami Porytkonu, łączyć będzie fanów mangi i fantastyki - dlatego oprócz postaci z anime czy japońskich gier mogą w nim wziąć udział także osoby w kostiumach z książek, filmów, gier i seriali fantastycznych. W Internecie działa już formularz rejestracyjny, gdzie każdy chętny może się zapisać. Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Ponadto na Youtube pojawił się trailer, reklamujący Porytkon 3 1/3. Można go obejrzeć tutaj: KLIK.

Dotyk zła na półwyspie Jukatan?

Nie, to nie zapowiedź nowej powieści - to comiesięczna aktualizacja gier, tym razem skupiona w całości na planszówkach. Zapraszam do zapoznania się z moimi recenzjami polskiej gry strategicznej Yucatan oraz amerykańskiej gry przygodowej o horrorowym klimacie, A Touch of Evil: The Supernatural Game.
Jak zawsze, komentarze są mile widziane.

Bachanaliowe nowości

Jak podają organizatorzy Bachanaliów Fantastycznych, dla uczestników imprezy przygotowano szereg atrakcji w klubie konwentowym. W tym roku powrócono do znanego już bywalcom konwentu klubu studenckiego „U Ojca”. Jest to miły lokal mieszczący się tuż przy akademikach, w których zlokalizowano noclegi.

Nawikonowe wieści

Do Nawikonu pozostał już tylko nieco ponad miesiąc. Ci z was, którzy się jeszcze nie zdecydowali co do przyjazdu powinni to zrobić jak najszybciej. Blok RPG został już całkowicie zamknięty, a na uczestników czekać będzie wiele erpegowych sesji. Dla kochających figurki blok battlowy przygotował mnóstwo turniejów i pokazów, a planszówkowicze będą mogli spędzić cały dzień w games roomie prowadzonym przez sklep Trik-Trak. Pośród gości konwentu znajdą się natomiast Jakub Ćwiek i Andrzej Pilipiuk, z którymi to w Empiku zostaną zorganizowane spotkania. Dla chętnych przygotowane zostaną również Nawikonowe koszulki - wspaniała pamiątka z jedynego bajkowego konwentu.

Zajdel dla Kosika i Kańtoch

Już po Polconie 2009, a co za tym idzie również po wskazaniu tegorocznych laureatów nagrody im. Janusza A. Zajda. Cieszyć się nią mogą Rafał Kosik za powieść "Kameleon" i Anna Kańtach za opowiadanie "Światy Dantego".

Powrót Rambo

Stallone nie odpuszcza. Jak tylko aktor zakończy prace nad The Expandables zacznie pracować nad piątą częścią serii.

Hans Zimmer w Call of Duty

Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie miało ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Hansa Zimmera. Będzie to pierwszy raz kiedy ten artysta stworzy muzykę tylko do gry komputerowej.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 mar 2019, 16:19 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka