Dotyk zła na półwyspie Jukatan?

Nie, to nie zapowiedź nowej powieści - to comiesięczna aktualizacja gier, tym razem skupiona w całości na planszówkach. Zapraszam do zapoznania się z moimi recenzjami polskiej gry strategicznej Yucatan oraz amerykańskiej gry przygodowej o horrorowym klimacie, A Touch of Evil: The Supernatural Game.
Jak zawsze, komentarze są mile widziane.

Bachanaliowe nowości

Jak podają organizatorzy Bachanaliów Fantastycznych, dla uczestników imprezy przygotowano szereg atrakcji w klubie konwentowym. W tym roku powrócono do znanego już bywalcom konwentu klubu studenckiego „U Ojca”. Jest to miły lokal mieszczący się tuż przy akademikach, w których zlokalizowano noclegi.

Nawikonowe wieści

Do Nawikonu pozostał już tylko nieco ponad miesiąc. Ci z was, którzy się jeszcze nie zdecydowali co do przyjazdu powinni to zrobić jak najszybciej. Blok RPG został już całkowicie zamknięty, a na uczestników czekać będzie wiele erpegowych sesji. Dla kochających figurki blok battlowy przygotował mnóstwo turniejów i pokazów, a planszówkowicze będą mogli spędzić cały dzień w games roomie prowadzonym przez sklep Trik-Trak. Pośród gości konwentu znajdą się natomiast Jakub Ćwiek i Andrzej Pilipiuk, z którymi to w Empiku zostaną zorganizowane spotkania. Dla chętnych przygotowane zostaną również Nawikonowe koszulki - wspaniała pamiątka z jedynego bajkowego konwentu.

Zajdel dla Kosika i Kańtoch

Już po Polconie 2009, a co za tym idzie również po wskazaniu tegorocznych laureatów nagrody im. Janusza A. Zajda. Cieszyć się nią mogą Rafał Kosik za powieść "Kameleon" i Anna Kańtach za opowiadanie "Światy Dantego".

Powrót Rambo

Stallone nie odpuszcza. Jak tylko aktor zakończy prace nad The Expandables zacznie pracować nad piątą częścią serii.

Hans Zimmer w Call of Duty

Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie miało ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Hansa Zimmera. Będzie to pierwszy raz kiedy ten artysta stworzy muzykę tylko do gry komputerowej.

Homo bimbrownikus - dziś premiera!

Wielki egzorcysta, postrach wszelkiej maści utopców, wampirów i miejscowej policji właśnie wkracza do akcji. W dniu premiery „Homo bimbrownikus” Andrzeja Pilipiuka polecamy najnowszy odcinek Jakubowych dziejów.

Zapowiedź wrześniowa

Na stronie Fabryki Słów można przeczytać fragment debiutanckiej powieści Daniela Grepsa „Objawienie”. Premiera 11 września.

Fabrykantki w natarciu

29 sierpnia 2009 r. podczas uroczystości zamknięcia Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon w Łodzi poznamy laureatów Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Przyjdź na Polcon i zagraj w "Dragon Age: Początek" przed premierą!

Odbywający się w Łodzi konwent fanów fantastyki Polcon to idealna okazja, by zapoznać się z nową grą twórców legendarnej serii Baldur’s Gate jeszcze przed jej premierą.

Polcon 2009 czas zacząć

Przypominamy, że dziś w Łodzi zaczyna się Polcon 2009. Kto więc zamarudził, zapomniał, albo nie jest jeszcze pewien czy się tam wybrać niech wejdzie na stronę www.polcon2009.pl. Tam znajdziecie wszelkie przydatne informacje. Wszystkim konwentowiczom życzymy udanej zabawy!

Kolejne nagrania z polskiej wersji "Dragon Age: Początek"

Miło jest mi poinformować, że opublikowalikowano właśnie kolejne nagrania z polskiej wersji językowej gry "Dragon Age: Początek". Tym razem "przedstawiają" one Duncana, który do rodzimych graczy przemówi głosem aktora Jana Kulczyckiego. Sample znajdziecie pod tym adresem.

KONKURS WSPOMINKOWY

Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE WSPOMINKOWYM. Dla autorów/autorek najlepszych tekstów przygotowano wejściówki na Falkon 2009, książki oraz publikację w informatorze konwentowym, który otrzyma każdy uczestnik Falkonu 2009, lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

Tara Chace na ekranie

Znana seria komiksowa „Za królową i ojczyznę” zostanie przeniesiona na ekrany kin. Scenariuszem zajmuje się Ryan Condal, który pracował nad takimi produkcjami jak "Hercules" i "Galahad".

Blok postapokalipsy i ASG na Porytkonie

W programie Porytkonu 3 1/3 znajdzie się samodzielny blok postapokaliptyczny, w którym znajdą się m.in. prelekcje, konkursy i projekcje na tematy związane z postapokalipsą i ASG. Konwentowicze będą też mieli okazję wziąć udział w tematycznych LARPach i postrzelać z broni ASG w strzelankach osadzonych w świecie po atomowej zagładzie. Specjalnie dla miłośników ASG przygotowana zostanie też strzelnica, gdzie będzie można bezpiecznie ćwiczyć między strzelankami. Blok współtworzyć będzie ekipa serwisu Outpost.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 kwi 2019, 21:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka