Plebiscyt na gadżety na Porytkonie 3 i 1/3

Organizatorzy zagłębiowskiego konwentu Porytkon 3 i 1/3 przygotowali ankietę dla uczestników, dotyczącą gadżetów związanych z imprezą. Na porytkonowym forum pojawiło się kilka propozycji - od kubków i koszulek po stringi i fartuchy lekarskie. Te, które zdobędą najwięcej głosów, pojawią się w konwentowym sklepiku bądź będą dodawane za darmo do wejściówek.

Serdecznie zapraszamy do głosowania i dzielenia się swoimi propozycjami w ankiecie na forum Porytkonu.

Rafał Kosik podpisuje premierowego "Felixa" na MTK

23 maja (sobota) o godzinie 11.00 na Międzynarodowych Targach Książki, odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Rafał Kosik będzie podpisywał premierowy, szósty już tom serii o warszawskich gimnazjalistach: "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia" oraz fantastycznego "Kameleona" dla dorosłych (nominacja do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego).

Patronaty z Powergraphu

Miło mi zakomunikować, że w ramach współpracy naszego serwisu z wydawnictwem Powergraph, objęliśmy naszym patronatem trzy książki, które ukażą się w sprzedaży już 17 czerwca tego roku. Są to: "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe" - Roberta M. Wegnera i antologia pt.: "Wielkie dzieło czasu" oraz "Mars" Rafała Kosika. Informacje na temat trzeciej pozycji uzupełnimy już wkrótce.

Fornost 2009 - wstępne informacje

Organizatorzy tegorocznej edycji Fornostu podali pierwsze, wstępne informacje dotyczące imprezy. Będzie to kolejna odsłona tolkienowsko-larpowego konwentu terenowego i odbędzie się w dniach 20-26 lipca w Żegiestowie pod Nowym Sączem.

Update Polconowy - dwie wiadomości

W czasie obchodów Święta Łodzi, organizatorzy Polconu przygotowują specjalnie dla Was namiotowy gamesroom
(gry zapewniają zawsze gotowi do działania Rebel i Egmont) . Zapraszamy w sobotę (16 maja) w godzinach 10.00 - 18.00 na Pasaż Shillera. Weźcie ze sobą dokument ze zdjęciem na który będziecie mogli wypożyczać gry. Z zasadami pomogą członkowie SMF.

55 kart z "Wolsunga"

W czerwcu br. ukaże się uniwersalna talia kart do gry zilustrowana doskonałymi grafikami do wydawanego niebawem steampunkowego systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary.
Prawdziwa talia kart dla niezwykłych dam i gentlemenów.

Konkurs wiedzy o "Dwóch Wieżach" J.R.R. Tolkiena na Krakowskim Rynku

W sobotę 23 maja w ramach 2. Festiwalu Muzyki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje w Centrum Festiwalowym na Rynku Głównym k. Wieży Ratuszowej (a w razie niepogody: w Pawilonie Wyspiańskiego) "Konkurs wiedzy o Dwóch Wieżach J.R.R. Tolkiena". Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu zarówno książkowej, jak i filmowej wersji drugiej części trylogii "Władca Pierścieni" i składa się z dwóch etapów: eliminacji i finału. W nagrodę drużyna aż dziewięciu (!) laureatów będzie mogła udać się - nie tradycyjnie do Mordoru - lecz na projekcję "Dwóch wież" z muzyką Howarda Shore'a na żywo na krakowskich Błoniach (o 21.30). Podwójne zaproszenia wręczą zwycięzcom organizatorzy konkursu oraz festiwalu Muzyki Filmowej wraz z okolicznościowym dyplomem (ok. 14.15). Przewidziane są również bardzo atrakcyjne nagrody niespodzianki oraz specjalne LotR-owe pamiątki uczestnictwa w konkursie.

Program Dni Fantastyki 2009!

Na krótko przed samą imprezą, organizatorzy wrocławskich Dni Fantastyki opublikowali na stronie internetowej program konwentu. Jest on dostępny pod tym adresem . Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował, czy przybędzie - program ten powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nowy zwiastun "Dragon Age: Początek"

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zupełnie nowym zwiastunem gry Dragon Age: Początek, który udostępniony jest łamach kanału YouTube w polskiej wersji językowej! Tym razem otrzymacie możliwość zapoznania się z dojrzałymi elementami tego duchowego następcy serii Baldur's Gate, nowej gry studia BioWare.

Graham Masterton we Wrocławiu!

Podczas zbliżających się Dni Fantastyki 15-17 maja we Wrocławiu gościć będzie mistrz powieści grozy, autor wielu bestsellerowych książek, takich jak: Manitou, Zemsta Manitou, Tengu czy Wojownicy nocy – Brytyjczyk GRAHAM MASTERTON. Pisarz spotka się dwukrotnie ze swoimi czytelnikami, w piątek 15 maja o godz. 19:00 oraz w sobotę 16 maja o godz. 18:00.

AVANGARDA V - gość zagraniczny i TVN.

Na stronie konwentu AVANGARDA V, pojawiły się informacje dotyczące pierwszego potwierdzonego gościa zagranicznego, oraz prezentacji w telewizji TVN jednej z głównych atrakcji.

Zapraszamy na Polcon!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich czytelników Bestiariusza na kolejną, dwudziestą czwartą już odsłonę Polconu. W tym roku odbędzie się ona na terenie Kampusu Politechniki Łódzkiej. Według organizatorów zapewni to komfortowe dla uczestników warunki, prosty dojazd oraz bogatą bazę rozrywkowo - usługową.

Goblińska poetyka

Już się czają gdzieś na granicy naszej świadomości... jeszcze ich nie widać, ale przecież wiemy, że gdzieś tu są. Gobliny. Te złe i okrutne, jak również te nieco barddziej przyjacielskie. A o nich - w naszym poetyckim kąciku.

Nagroda imienia Gemmella - głosuj na Sapkowskiego!

http://gemmellaward.com/
Na powyższej stronie znajdują się wszelkie informacje dotyczące przyznawanej po raz pierwszy nagrody, która ma przypaść książce w duchu twórczości zmarłego trzy lata temu Davida Gemmella. Głosować można na jeden z pięciu tytułów, wśród których znajduje się także "Krew Elfów" Andrzeja Sapkowskiego!
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem na stronie internetowej nagrody.

Konkurs Bestiariusza i SWCP

Dziś chcemy wszystkich naszych użytkowników poinformować że Bestiariusz nawiązał współpracę z ekipą strony Star-Wars.com.pl. Razem będziemy promować polską fantastykę i naszą działalność. Z tej okazji oba portale organizują konkurs, w którym nagrodami będą książki i komiksy.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 kwi 2019, 19:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka