Okładka Wolsunga!

Informacja z Kuźni Gier:

Z dumą, choć oczywiście również z pewną nieśmiałością, prezentujemy długo przygotowywaną, kilkukrotnie zmienianą okładkę do podręcznika Wolsung: Magia Wieku Pary.
Czekamy na Wasze uwagi i opinie na www.wolsung.pl ...

Czytaj dalej aby zobaczyć okładkę!

Cykl spotkań w Muzeum Hansa Klossa

Uprzejmie informujemy, że Muzeum Hansa Klossa, znajdujące się w Katowicach przy ul. Gliwickiej 6, rozpoczyna CYKL SPOTKAŃ Z GWIAZDAMI POLSKIEJ LITERATURY I EKRANU. Muzeum zaprasza na początek do udziału wszystkich fanów fantastyki. Przygotowali dla nich literacką biesiadę przy piwie, w czasie której możecie usiąść przy jednym stoliku z takimi twórcami, jak:
- Robert J. Szmidt - środa, 20. maja 2009 r., godz. 18:00
- Jakub Ćwiek - środa, 27. maja 2009 r., godz. 18:00
(UWAGA! Dla każdego uczestnika 1 piwo gratis!)
Kolejni autorzy - a wśród nich m.in.: A. Pilipiuk, J. Piekara, J. Komuda, R. Dębski - już wkrótce! Wśród zaproszonych Gwiazd pojawi się także płeć piękna. Kto? Niespodzianka!

Konkurs Star-Wars.com.pl

Zaprzyjaźniony serwis Star-wars.pl zorganizował dla wszystkich chętnych nowy konkurs kostiumowy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na głównej scenie w trakcie Święta Łodzi w niedziele 17 maja 2009, ok. godz. 19. Nagrodami w konkursie będą komplety komiksów, złożonych z dwóch części; z serii "Dziedzictwo", a także archiwalne numery miesięcznika Egmontu, "Star Wars: Komiks". Więcej szczegółów tutaj.

"Dragon Age: Początek" bazą dla klasycznej gry role-playing

Mamy przyjemność poinformować, że równolegle z grą "Dargon Age: Początek" powstaje jej odpowiednik typu pen and paper. Ten system RPG tworzy zespół, na czele którego stoi Chris Pramas – jeden z autorów bestsellerowego Warhammer Fantasy Roleplay. Gotowy produkt zostanie wydany we wrześniu nakładem Green Ronin Publishing. To właśnie spod skrzydeł tej firmy wyszła m.in. Pieśń Lodu i Ognia, oparta o bestsellerową sagę autorstwa George'a R.R. Martina.

ConFuzja 2009 pod patronatem!

Konwent ConFuzja 2009 pod patronatem medialnym naszego seriwsu. Termin tej imprezy to 19-22 czerwca 2009 roku. Odbędzie się ona w Krakowie. A oto kilka szczegółów:

Avangarda - news - program

Jeszcze tylko DO KOŃCA MAJA możesz zgłosić swoją atrakcję do programu AVANGARDY V Masz pomysł na fajny konkurs? Masz wiedzę na ciekawy temat, którą chcesz się podzielić z innymi? Chcesz poprowadzić spotkanie autorskie z ulubionym pisarzem? Masz jeszcze niecały miesiąc na podjęcie decyzji i zgłoszenie swojego punktu programu. Chcesz zobaczyć jak wygląda zaplecze dużej imprezy i sprawdzić swoją przydatność w gorączce konwentowej pracy? Jeśli satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i udział w sukcesie rozległego przedsięwzięcia to coś, co sprawia Ci radość. Masz okazję się wykazać. Dołącz do ekipy obsługującej AVANGARDĘ V! Podejmij decyzję DO 20 CZERWCA! Jeśli jeszcze się wahasz, zobacz co możesz zyskać...

Turniej Grand Prix Trail - Zgrami.pl

Dnia 10 maja w Krakowie, w siedzibie YMCA odbędzie się turniej "Grand Prix Trail" w M:TG. Sklep Zgrami.pl oraz Galicyjska Gildia Fanów Fantastyki zapraszają wszystkich zainteresowanych graczy. W rozwinięciu wiadomości zamieszczamy informację nadesłaną przez organizatorów.

Fantastyczna Łódź, czyli Święto Łodzi nie z tej ziemi

W majowy weekend 15 -17 maja w Łodzi zapowiada się fantastyczna zabawa. Parady postaci rodem z Gwiezdnych Wojen, widowiska teatralne i filmowe w Manufakturze i na ulicy Piotrkowskiej, a także szereg innych atrakcji oferuje Łódź podczas obchodów swojego święta.

Współpraca z Starwars.com.pl

Bestiariusz nawiązał nową współprace z stroną Star-wars.com.pl. Mimo że strona jest stosunkowo młoda, to z z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Portal poświęcony jest, jak sama nazwa wskazuje tematyce Gwiezdnych Wojen.

Avangarda news: Quentin

Z przyjemnością informujemy, że konwent AVANGARDA V został tegorocznym patronem i gospodarzem finału XI edycji konkursu na najlepszy scenariusz do gry RPG - Quentin.

Wolverine zaliczył udany weekend otwarcia

"X-Men Origins: Wolverine", wbrew obawom związanym z wycieknięciem kilka tygodni temu do Internetu prawie gotowej wersji filmu, zaliczył udany weekend otwarcia. Film w USA zarobił od piątku do niedzieli około 87 milionów dolarów. Wyświetlany był w blisko 4100 kinach.

Poczta redakcyjna już działa

Awaria poczty redakcyjnej:
redakcja@bestiariusz.pl została naprawiona. Wszystkie zaległe sprawy wysyłane na tę skrzynkę zostaną załatwione w trybie natychmiastowym. Przepraszamy za utrudnienia.

Ślub redaktora

Miło jest nam ogłosić, że nasz redakcyjny kolega, Piotr "Logan" Walenko, zawarł dziś związek małżeński z Katarzyną Bocian. Nowożeńcom życzymy wiele szczęścia na nowej drodze życia.

Ofensywa e-booków. Tym razem tolkienowskich

Wydawnictwo HarperCollins UK kupiło ogólnoświatowe prawa do elektronicznych wydań dzieł J.R.R. Tolkiena i uruchomiło internetową księgarnię tolkienowską, gdzie dostępny jest już "Hobbit", "Władca Pierścieni" i "Dzieci Hurina" - na razie tylko po angielsku.

Wielkie wejście Wolverine'a

"X-Men Origins: Wolverine" zaliczył udany kinowy debiut. Jego nocne seanse zarobiły w USA co najmniej 5 milionów dolarów. Wytwórnia Twentieth Century Fox nie podała jeszcze pełnych danych, co oznacza, że kwota ta może się okazać jeszcze większa.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 kwi 2019, 19:47 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka