VI Konkurs Literacki Drugiej Ery - wyniki

Jury VI Konkursu Literackiego Drugiej Ery wyłoniło zwycięskie opowiadanie. Spośród 57 nadesłanych na Konkurs prac najlepszym okazał się utwór:

Bitewniaki na Pyrkonie

Na stronie Pyrkonu pojawiły się regulaminy turniejów gier bitewnych, które rozegrają się na konwencie. A będą to:
- Warhammer 40k - turniej klasy Master "Wojna Światów"
- Warhammer Fantasy Battle- turniej klasy local
- LoTR SBG - turniej klasy Challenger
- Warmachine & Hordes - turniej na zasadach Steamrollera oraz turnieje dla początkujących
Poza tym odbędzie się turniej Mechwarriora, liczne pokazy oraz nauka gry i malowania figurek.

Oskary rozdane!

Jesteśmy na świerzo po Gali. Niestety nasz główny faworyt, czyli "Katyń" Andrzeja Wajdy pozostał bez statuetki. Natomiast w kategowii najlepszy film animowany zwyciężył polsko-brytyjski "Piotruś i Wilk".

Pożegnanie

Niestety, przychodzi czasem taki moment, kiedy trzeba się pożegnać. Ilość wolnego czasu spada z miesiąca na miesiąc i z tygodnia na tydzień, aż nadchodzi moment, gdy nie można już sobie pozwolić na robienie tych wszystkich rzeczy, które wcześniej można było robić bez trudu.

Fantasy Flight Games i Games Workshop - razem

Fantasy Flight Games to jedna z największych amerykańskich wydawców gier planszowych, Games Workshop nie trzeba natomiast nikomu przedstawiać z powodu systemów bitewnych Warhammer Fantasy Battle oraz Warhammer 40.000. Na podstawie umowy podpisanej przez obydwie firmy FFG otrzymuje wyłączne prawo na wydawanie gier planszowych oraz karcianych, ale także RPGów osadzonych w światach Warhammera. FFG zatrzymało także prawa do tworzenia kolejnych edycji gier niegdyś wydanych przez GW, np. Fury of Dracula.

Polska premiera Sweeney Todd

W dniu dzisiejszym na ekrany większości polskich kin wchodzi najnowszy film Tima Burtona pt. "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" <Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street>.

PMM na Pyrkonie

Organizatorzy Pucharu Mistrza Mistrzów na Pyrkonie 2008, oficjalnie już potwierdzili, że w składzie sędziowskim znajdzie się przedstawiciel Bestiariusza: Adam "Adon" Ochwat.

Delirium na PyrKonie!

Na Pyrkonie odbędzie się pierwszy oficjalny zlot graczy Delirium. Przewidziane są różne atrakcje, m.in spotkanie z twórcami gry.

Neuroshima HEX zostanie wydana w USA!

Podaję za serwisem gry-planszowe.pl:
"Po wielu miesiącach od światowej premiery poznaliśmy amerykańskiego wydawcę gry Neuroshima HEX. Gra planszowa wydawnictwa Portal, autorstwa Michała Oracza pojawi się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa Z-Man Games.

Z-Man Games jest wydawcą kilkudziesięciu gier planszowych i karcianych. W jego ofercie znajdują się między innymi takie tytuły, jak Ubongo, Reef Encounter, Saboteur, a także Agricola."

Pokuszę się o krótki komentarz: to dobrze, że gra zaprojektowana w Polsce spotkała się z wystarczającym zainteresowaniem, aby zagraniczny wydawca rozpatrzył pozytywnie możliwość jej wydania na swoim rynku. Ale warunkiem nie zepsucia tej dobrej passy jest porządne wydanie gry - o co osobiście się obawiam. Komentarze klientów sklepu Rebel.pl sugerują, że nowa edycja gry jest nierówno nadrukowana i wycięta, przez co żetony tracą estetyczny wygląd... Mnie osobiście nie podoba się nowa szata graficzna, ale znalazła ona chyba poklask za zachodzie, gdyż niektóre z komentarzy które czytałem sugerują, że to m.in. przyciągnęło uwagę graczy... Oby do przodu.

Inspirująca Skarbnica RPG

Czyli połączona aktualizacja Inspiracji, oraz Skarbnicy RPG. Będzie o hazardzie, przekleństwach i kreaturach, które nie zostały jeszcze zbadane...

Wprost ze spiżarni Molocha...

...czyli innymi słowy, comiesięczna dawka tekstów Neuroshimowych! W tym wydaniu coś dla Łowców Mutantów oraz wyjątkowo przydatna w niektórych sytuacjach Sztuczka...

Patronaty razy trzy

Dziś Bestiariusz objął swym patronatem medialnym kolejne pozycje z wydawnictwa Solaris. Są to:

"Mistrz Pu Pu"

Informujemy, iż "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki - druga książka z serii Fantastyczna Japonia, wydawanej przez Hanami - będzie miała swoją premierę dnia 29 lutego bieżącego roku.

Bitwy Rysunkowe

Bitwy Rysunkowe na Bestiariuszu ogłaszam za otwarte.
Od dziś wszyscy rysownicy będą mieli szansę zmierzyć się w turnieju rysunkowym na naszej stronie.

Oscary 2008 tuż tuż...

24 lutego około północy (nie wiem jeszcze jak będzie z transmisją w TVP, czy będzie przekaz live, czy z opóźnieniem) poznamy laureatów najważniejszej nagrody srebrnego ekranu.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 sie 2018, 22:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka