"Wyspa" wydana przez Kuźnię Gier

Kuźnia Gier wyprodukowała dla firmy POLKRAK familijną grę planszową: Wyspa.
Autorem gry jest Paweł Rywczak, zaś ilustracje wykonał Marcin Gręźlikowski.
Kuźnia Gier oprócz produkcji gry, zajmie się jej dystrybucją. "Wyspa" to gra rodzinna od 7 do 107 lat ucząca współpracy i negocjacji. Celem gry jest zarobienie miliona dolarów.

Plugastwo i bluźnierstwo

Witam was, drodzy Kultyści. Jesień to świetna pora na granie w Zew Cthulhu. Jest zimno, ciemno i ponuro. Dlatego warto spędzić wolny czas na sesji w ciepłej piwnicy. W tym miesiącu Mam dla was, trzy nowe autorskie dodatki, które wam te sesje urozmaicą.
- Eibon - autor jednego z najbardziej plugawych woluminów.
- Lampa Alhazreda - czy na pewno chcesz ją zapalić?
- Artysta kabaretowy - zawód cieszący publiczność od ponad stu lat.

Liga M:tG w sklepie Zgrami.pl

Sklep Zgrami.pl zaprasza do udziału w Lidze Magic: the Gathering. Do zdobycia są specjalne karty promo: Woolly Thoctar i Sprouting Thrinax. Dodatkowo trzy osoby, które jako pierwsze zakończą zbieranie ligowych punktów, dostaną booster M:tG Shards of Alara.
Turnieje Extended (których wyniki mozna zgłszać do punktacji ligowej) będą się obywały w Sklepie Zgrami.pl (Kraków, ul. Garbarska 5) w każdą środę o godz. 16.00. Wpisowe – 5 zł; nagrody – pół boostera od gracza + zwyczajowy bonus.

Kolejna Futurama w lutym

Jak zapowiada 20th Century Fox, "Futurama: Into The Wild Green Yonder", czwarty i ostatni pełnometrażowy film z serii, trafi na DVD i Blu-ray 24 lutego 2009. W filmie wystąpią gościnnie iluzjonista Penn Jillette, raper Snoop Dogg, spiker radiowy Phil Hendrie oraz Seth MacFarlane, twórca animowanego serialu "Family Guy".
W nowej "Futuramie" ujawnione mają zostać niesamowite sekrety "Człowieka Numer 9", tajemniczej postaci z pierwszych odcinków serii.

Skarbnica ponownie się zapełnia...

Ha, patrzcie jakie udało mi się odszukać błyskotki w starych skrzyniach!
- Zakurzone Tomy 2: Deadlands - Początek autorstwa Morfina. Jest to pierwszy z serii artykułów traktujących o tym, raczej zapomnianym, systemie.
- Najemny krążownik gwiezdny "Cesare Borgia". Tekst autorstwa Miśkah, traktujący o interesującym statku do Gasnących Słońc.
- Wysłannik Pański, czyli odkopana z samego dna jednej ze skrzyń profesja do Warhammera.

Miłej lektury!

Nowe wieści z Krainy Gier!

W ubiegłym tygodniu na Krainie Gier wystartował nowy konkurs:
http://www.krainagier.net/content/view/384/1/

A z artykułów:
Po co wydawać gry niezależne językowo? - pierwszy artykuł z serii ???, która ma odpowiadać na częste pytania związane z grami i ich procesem wydawniczym:
http://www.krainagier.net/content/view/382/1/

Oraz recenzja "Bram Miasta" - dodatku do gry Alhambra:
http://www.krainagier.net/content/view/385/1/

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie naszego partnera!

Turniej CoC w Warszawie

Już 29 listopada w budynku Wyższej Szkoły Organizacji Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie przy ul. 17 stycznia 32, odbędą się rozgrywki piątej i ostatniej w tym roku kolejki Ogólnopolskiej Ligi Call of Cthulhu CCG. Zapraszamy wszystkich dawnych i obecnych fanów tej niesamowitej karcianki do udziału w turnieju. Więcej informacji na stronie. Na imprezę zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie AVANGARDA, Wyższa Szkoła Organizacji Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie, oraz sponsorzy: Cards-Planet - YOUR planet 4 Trading Cards & Supplies, REBEL.pl - Centrum Gier

Strona Wolsunga

Wiadomość od Kuźni Gier:
"Uruchomiliśmy w końcu stronę internetową Projektu Wolsung www.wolsung.pl

Projekt Wolsung, zakłada rozwijanie steampunkowego uniwersum, w którym osadzone są min. wydana w październiku gra planszowa "Wolsung: The Boardgame" jak i planowana na pierwszą połowę 2009 roku nowoczesna gra fabularna: "Wolsung: Magia Wieku Pary" (po polsku). Planujemy również wydanie innych gier i dodatków do nich."

Scenarzyści "Narnii" napiszą "Kapitana Amerykę"

Marvel Studios zaangażowało do napisania scenariusza filmu "The First Avenger: Captain America" Christophera Markusa i Stephena McFeely'ego, znanych jako scenarzyści obu dotychczas sfilmowanych części "Opowieści z Narnii". Jeśli wziąć pod uwagę, że reżyserem już tydzień temu ogłoszono Joe'go Johnstona, który zasłynął przede wszystkim filmami "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" i "Jumanji", można się spodziewać niezłego show.

Nominacja do Książki Roku 2008 dla Romka Pawlaka

Powieść z wydanej przez Powergraph serii "Fantastyczne Czytanie" -- "Miłek z Czarnego Lasu" Romka Pawlaka znalazła się wśród tytułów nominowanych do literackiej nagrody "Książka Roku 2008", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY.

Zmarł Janusz Christa

Z wielką przykrością informujemy, że 15 listopada 2008 roku zmarł Janusz Christa, autor serii "Kajko i Kokosz", jeden z najpopularniejszych polskich twórców komiksowych. Na lekturze jego komiksów wychowywało się kilka pokoleń polskich czytelników. Janusz Christa miał 74 lata.

Star Wars Komiks numer 3 już jest!

Można kupić trzeci numer miesięcznika "Star Wars - Komiks". A oto co on zawiera:

Aktualizacja Dungeons&Dragons

Witam Was po krótkiej przerwie w działaniu naszego ulubionego działu i zapraszam do zapoznania się z dzisiejszą aktualizacją.

GRA - nowy biuletyn o grach planszowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy mogą czuć się zagubieni w ogromnym wachlarzu gier dostępnych na rynku, firma G3 postanowiła przygotować specjalny kwartalny biuletyn „GRA”. Ma on stanowić swego rodzaju katalog i przewodnik po grach wydawanych i dystrybuowanych przez firmę G3. Nie należy go jednak mylić ze zwykłym przedstawieniem oferty handlowej, gdyż jest to publikacja będąca czymś więcej niż katalogiem. Jest to także magazyn, a w każdym numerze znajduje się dokładna prezentacja dwóch wybranych produktów, wywiad z zagranicznym twórcą gier, a także konkurs, w którym do wygrania są wspaniałe nagrody.

Serial "Gra o Tron"!

Uwaga, wszyscy fani twórczości George'a R.R. Martina! Na oficjalnym blogu twórcy, a także w formie oficjalnej wiadomości prasowej od HBO zostało ogłoszone zlecenie nagrania odcinka pilotażowego "Gry o Tron"!

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 sty 2019, 13:15 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka