Aktualizacja Dungeons&Dragons

Witam Was po krótkiej przerwie w działaniu naszego ulubionego działu i zapraszam do zapoznania się z dzisiejszą aktualizacją.

GRA - nowy biuletyn o grach planszowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy mogą czuć się zagubieni w ogromnym wachlarzu gier dostępnych na rynku, firma G3 postanowiła przygotować specjalny kwartalny biuletyn „GRA”. Ma on stanowić swego rodzaju katalog i przewodnik po grach wydawanych i dystrybuowanych przez firmę G3. Nie należy go jednak mylić ze zwykłym przedstawieniem oferty handlowej, gdyż jest to publikacja będąca czymś więcej niż katalogiem. Jest to także magazyn, a w każdym numerze znajduje się dokładna prezentacja dwóch wybranych produktów, wywiad z zagranicznym twórcą gier, a także konkurs, w którym do wygrania są wspaniałe nagrody.

Serial "Gra o Tron"!

Uwaga, wszyscy fani twórczości George'a R.R. Martina! Na oficjalnym blogu twórcy, a także w formie oficjalnej wiadomości prasowej od HBO zostało ogłoszone zlecenie nagrania odcinka pilotażowego "Gry o Tron"!

Falkon już dziś

Już za kilka godzin w Lublinie rozpocznie się konwent Falkon, organizowany już po raz dziewiąty przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza". Program ruszy o godzinie 16.00, więc ostatni niezdecydowani mają jeszcze kilka chwila na podjęcie decyzji i dołączenie do pirackiej załogi Falkonu 2008. Życzymy dobrej zabawy!

Czat z Rafałem Kosikiem na WP

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Rafale Kosiku i jego książkach, ale dotychczas wstydziliście się zapytać... Znakomita okazja - Wirtualna Polska i wydawnictwo Powergraph zapraszają 18. listopada o godzinie 14.00 na videoczat z autorem "Felixa, Neta i Niki", "Marsa", "Verticala" i "Kameleona".

Premiera nowego "Felixa" Rafała Kosika

Od 14. listopada w księgarniach pojawi się najnowszy tom bestsellerowej serii o polskich gimnazjalistach, "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek" Rafała Kosika.

Pan Błysk z ilustracjami Tolkiena

Dziś w księgarniach pojawiła się opowieść dla młodych czytelników pt.: "Pan Błysk". Jej autorem jest J.R.R. Tolkien, autor "Władcy Pierścieni" i "Hobbita". Ilustracje, zdobiące książkę, również są jego autorstwa.

Bardzo Wolsungowy Falkon!

Na targach Spiel '08 w Essen miała miejsce premiera steampunkowej gry planszowej: "Wolsung: The Boardgame". Gra została świetnie przyjęta przez uczestników targów, sprzedany został cały nakład jaki Kuźnia Gier miała ze sobą.

Teraz na Falkonie w Lublinie (14-16 listopada) po raz pierwszy gra zostanie oficjalnie pokazana polskiej publiczności. Na konwencie pojawią się wszyscy autorzy gry, Kuźnia Gier będzie miała swoje osobne stoisko, na którym prezentowane będą również inne tytuły krakowskiego Wydawnictwa - min. Rice Wars, Mozaika, Wiedźmin: PGK, Wiochmen 2, czy polska edycja Munchhkina (wydana wspólnie z Q-Workshop).
Będzie możliwość zagrania, porozmawiania z autorami i kupienia gier (oczywiście z autografem).

"Lato Helikonii" już w księgarniach!

Dziś do sprzedaży trafił drugi tom trylogii Briana W. Aldissa pt.: "Lato Helikonii". Książka ta została wydana w naszym kraju przez wydawnictwo Solaris i jest objęta patronatem medialnym Bestiariusza.

Mutant Chronicles w Zgrami.pl

Już w środę, 19 listopada o godz. 16.00 nadciągną potężne armie wprost z mrocznej przyszłości. Dowódcą jednej z nich możesz być Ty! Zapraszamy do Sklepu Zgrami.pl w Krakowie przy ul. Garbarskiej 5 na prezentację nowej gry figurkowo-bitewnej Mutant Chronicles. Podczas pokazu chętni będą mieli możliwość rozegrania fascynującej bitwy.

Wyniki Konkursu Sacred

Spośród wszystkich osób, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi w naszym Konkursie, wylosowaliśmy trójkę zwycięzców. Nagrodami są oczywiście egzemplarze książki "Sacred. Tom I: Anielska Krew", wydanej przez Fabrykę Słów.

Gdzie diabeł nie może, tam pisarza pośle...

W oryginalnym powiedzeniu wiadomo - gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Ale że zaraz podniosą się glosy sprzeciwu, jako że ród kobiecy dobry, niewinny i nikomu nieszkodzący, to należy znaleźć innego winnego wszelkiemu złu na Ziemi. Najprościej zwalić odpowiedzialność na pismaków - że nam głowy zawracają, głupie pomysły podsuwają, czas kradną... Poniżej prezentuję Wam głównych oskrażonych w tym miesiącu wraz z ich najgorszymi, książkowymi przewinami.

DVD Box Star Wars już 25 listopada!

Polski dystrybutor informuje o nadchodzącym wznowieniu Gwiezdnych Wojen na DVD. Nowe wydanie Star Wars na DVD trafi do sklepów już 25 listopada. Każdy box, zarówno nowej jak i starej trylogii, będzie kosztował 119,99 złotych. Nowe opakowania prezentują się bardzo okazale. Będzie można zakupić także pojedyncze Epizody w cenie 39,99 złotych za sztukę. Nie będzie jednak nowych okładek DVD czy też wydania dwupłytowego lub nowych materiałów dodatkowych. W boxach znajdą te same wydania Epizodów, które w sprzedaży pojawiały się do roku 2005.

Patronaty razy dwa

Bestiariusz objął swym patronatem medialnym kolejne dwie książki. Pierwszą z nich jest, otwierająca nowy cykl Roberta Silverberga, pozycja pt.:"Zamek Lorda Valentine'a". Drugi patronat to kolejny tom cyklu o przygodach Alex'a Benedicta, "Polaris" autorstwa Jack'a McDevitta. Obie książki ukażą się już niebawem dzięki wydawnictwu Solaris.

Nowy dodatek do bitewniaka SW

"Clone Wars Battles – Scenario Pack" - tak będzie nazywał się nowy dodatek do bitewnej gry Star Wars. Zestaw będzie zawierał 10 miniaturek, w tym 5 ekskluzywnych – co ciekawe w rzeczywistości są tylko trzy(Jak donoszą posiadacze tego zestawu), dwustronną mapę, kostkę do gry, counterki i książkę z zasadami.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 sty 2019, 09:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka