Przedsprzedaż Wolsung RPG!

Premiera podręcznika "Wolsung: Magia Wieku Pary" została oficjalnie zapowiedziana na 30 września bieżącego roku.
Podręcznik będzie miał format B5, zostanie wydany na specjalnym stylizowanym papierze, a jego objętość wynosi 352 strony (w czerni i bieli).
Dostępne będą dwa rodzaje okładki - twarda (tylko w przedsprzedaży) i miękka. Podręcznik będzie szyty, nie klejony.

Fornost coraz bliżej!

Do tegorocznej edycji Fornostu został już ledwie miesiąc. W związku z tym Strażnicy Północy rzucili na forum dużą ilością nowych informacji.

Kolejny ranking Total Sci Fi Online

Serwis Total Sci Fi Online zaprezentował listę 25 kobiet które znacząco wpłynęły na gatunek SF i fantasy. Jak piszą autorzy, ograniczyli się do filmów i seriali telewizyjnych - literatura fantasy i SF mogłaby pochwalić się osobną listą.

Nowe, krwawe obrazki z "Dragon Age: Początek"

Gorąco zapraszam do zapoznania się z dwunastoma nowymi, krwawymi obrazkami z gry "Dragon Age: Początek." Znaleźć można je pod tym adresem.

Sapkowski dostaje Gemmela

Andrzej Sapkowski został laureatem nagrody David Gemmel Legend Award. Otrzymał ją za przetłumaczoną na angielski pierwszą częścią cyklu Wiedźmińskiego - Krew elfów (The Blood of Elves). Ksiązka ta była jedyną nieanglojęzyczną pozycją, która znalazła się w gronie finalistów.

Komiksy na wakacje

Witajcie w dzisiejszej aktualizacji pionu komiksowego. Wakacje już się zaczęły, a pogoda za oknem wcale o tym nie świadczy. Pada praktycznie w całym kraju. Te niesprzyjające okoliczności przyrody można jednak wykorzystać. Na przykład po to, aby znaleźć chwilę czasu na lekturę komiksów. A oto co mamy w tym miesiącu:

FAIR PLAY - nowe informacje

Już za 2 tygodnie letni festiwal gier Fair Play w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 3-5 lipca. Z przyjemnością informujemy, że program festiwalu i lista gier w Games Roomie są już opublikowane na stronie internetowej festiwalu.

Wystawa ''Świat Gwiezdnych Wojen'' w Ostrowie Wielkopolskim

Od 18 czerwca do 25 lipca 2009 r. w Ostrowie Wielkopolskim w Muzeum Miasta można obejrzeć wystawę poświęconą Gwiezdnym Wojnom. Wśród eksponatów znajdą się m.in. modele pojazdów kosmicznych, rekonstrukcje broni oraz rysunki związane ze Star Wars. Są to między innymi dzieła, które stworzyli bracia Adam i Marek Kulesza.
Bilety: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł

Christopher Lee lordem, nie tylko Sith

Christopher Lee, legenda kina grozy otrzyma tytuł szlachecki z rąk królowej Elżbiety II. 87-letni aktor, który w swoim pierwszym filmie zagrał w 1967 roku młodszym miłośnikom kina znany jest oczywiście z roli Hrabiego Dooku w "Gwiezdnych Wojnach" (w tym najnowszym serialu "Wojny Klonów"), a także Sarumana w ekranizacji "Władcy Pierścieni". Na koncie ma 123 pozycje filmowe, a w chwili obecnej trwa produkcja kolejnych sześciu obrazów z jego udziałem. W ostatnich latach aktor, prócz ciągłej obecności na ekranie, zaangażował się także we współpracę z power-metalowym zespołem "Rhapsody of Fire".

Program Avangardy 09 w postaci tabelki

Na stronie Avangardy pojawił się program w postaci tabelki, z podziałem na dni, godziny i sale. Organizatorzy podkreślają jednak, że nie jest to jeszcze jego finalna wersja i mogą w nim nastąpić pewne zmiany. Program
jest dostępny pod adresem. Ostateczna wersja po drobnych poprawkach pojawi się we wtorek rano.

Znamy adres Porytkonu 3 1/3

Organizatorzy Zagłębiowskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej "Porytkon 3 1/3" informują, że potwierdzone zostało udostępnienie szkoły, w której impreza się odbędzie.

Będzie to Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Gwiezdnej 2 w Sosnowcu. Placówka składa się z kilku dużych budynków, a jej atutem są szerokie korytarze, obszerne sale w których dla nikogo nie zabraknie miejsca, duże podwórze z boiskami (w tym do siatkówki plażowej!), a także bliskość sklepów i przystanków autobusowych. Wszystko to zapewni konwentowiczom komfortowe warunki na Porytkonie 3 1/3.

Uwolnij fantazję - konkurs literacki!

W ramach XXIV Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki POLCON 2009 zapraszamy do udziału w konkursie literackim UWOLNIJ FANTAZJE. Patronat nad konkursem objął „Fahrenheit” Magazyn Literacki s-f, fantasy i horroru.

Star Wars Komiks 6/2009 (10)

Do kiosków na terenie całego kraju trafił najnowszy numer magazynu "Star Wars - Komiks". A oto co zawiera szósty w tym roku numer:

Ostatnia runda przedpłat na konwent Avangarda V

Wczoraj ruszyła już ostatnia z zaplanowanych kumulacji. Potrwa do 28 czerwca - a co za tym idzie, właśnie do 28 czerwca macie czas aby przedpłacić składkę akredytacyjną na konwent Avangarda V - a przy okazji sporo zyskać.

Sfinks dla Kameleona

"Kameleon" Rafała Kosika otrzymał nagrodę Sfinks w kategorii Polska Powieść Roku, przyznawaną przez fundację Solaris.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 18:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka