Ruszyły rezerwacje online na Porytkon!

Z dniem dzisiejszym ruszyły nieobowiązkowe rezerwacje na Porytkon. Nie wiążą się one z płaceniem za wejściówkę (płacimy normalnie przy wejściu). Mają one jednak szalenie ważne znaczenie dla organizatorów - dzięki informacjom jakich im dostarczą, orgowie będą w stanie lepiej zorganizować pewne punkty programu. Proszą zatem wszystkich planujących przybycie konwentowiczów o poświęcenie kilku minut na wypełnienie formularza.

Kraina Gier

Na początku maja wystartował nowy polski serwis poświęcony tematyce gier planszowych oraz niekolekcjonerskich gier karcianych www.KrainaGier.net . Jego otwarcie to wynik ewolucji bloga prowadzonego przez trzech pasjonatów hobby, którzy postanowili spróbować swoich sił w nowym przedsięwzięciu.

Kraina Gier stawia sobie za zadanie informowanie o jak największej liczbie wydarzeń dotyczących krajowego rynku planszówek, nie pomijając przy tym ważnych wydarzeń ze świata. Do tego jego redakcji zależy na przedstawieniu hobby jak najszerszej rzeszy ludzi, zgodnie z myślą, że granie jest dla wszystkich.

Jeżeli szukacie nowości, recenzji, relacji, ciekawostek czy konkursów związanych z grami planszowymi to zapraszamy do Krainy Gier!

"Dodatki, dodatki" by Kristof

W dzisiejszej aktualizacji Skarbnicy RPG zaledwie jeden tekst - tym razem prezentujemy wam jednak nowy artykuł problemowy, poświęcony dodatkom do gier fabularnych. Autor tekstu, Kristof, przedstawia swoją opinię na temat oficjalnych podręczników dodatkowych do systemów RPG. Co niektórym może się ona wydać kontrowersyjna - tym niemniej, zapraszam do lektury. Artykuł znajduje się tutaj .

Plugawa aktualizacja

Jak złożyłem miesiąc temu obietnice Wielkim Przedwiecznym, ta aktualizacja będzie obszerniejsza. Ponieważ zawiera 4 bluźniercze artykuły! W maju zarówno Strażnicy Tajemnic jak i Badacze będą zadowoleni.

Premiera "Naśmierciny"

Parę dni temu premierę miał zbiór opowiadań "Naśmierciny" autorstwa Krzysztofa T. Dąbrowskiego. Książka ta ukazała się dzięki wydawnictwu Armoryka.

Tu znajduje się więcej szczegółów na temat tej pozycji.

Zostań Mistrzem Gry na AVANGARDZIE!

"Mistrzowie tkania iluzji słowem, przybądźcie i oczarujcie nas pięknem przedstawianych przez Was światów i cudownych opowieści..."

"Babel 17" pod patronatem!

"Babel 17" pióra Samuela R. Delany'a to klasyka SF, a nasz serwis objął ją właśnie swym patronatem medialnym. Książka ta ukaże się nakładem wydawnictwa Solaris jeszcze w maju tego roku.

Zapowiedź Guślarska

Pod koniec 2009 roku wydamy w serii Klasyki SF (twarda oprawa) grubaśny wybór najlepszych opowiadań guslarskich *Kira Bułyczowa*. Taki tom będzie wspaniałym zwieńczeniem twórczości rosyjskiego pisarza, a także urozmaiceniem tej najlepszej na polskim rynku serii science fiction. Miłośnicy Guślaru od dawna naciskali nas na taką luksusową edycję.

Informacje z Solarisu

Pod koniec 2009 roku wydawnictwo Solaris wyda w serii Klasyki SF (twarda oprawa) potężny wybór najlepszych opowiadań guslarskich Kira Bułyczowa. Wydawnictwo wierzy, że "taki tom będzie wspaniałym zwieńczeniem twórczości rosyjskiego pisarza, a także urozmaiceniem tej najlepszej na polskim rynku serii science fiction". "Miłośnicy Guslaru od dawna naciskali nas na taką luksusową edycję" - mówią przedstawiciele Solarisu.

"Miasto Szaleńców i Świętych" już w sprzedaży!

Do księgarni trafiła już powieść Jeff'a Vandermeera pt.:"Miasto Szaleńców i Świętych". Pozycja ta ukaże się nakładem wydawnictwa Solaris i jest objęta patronatem medialnym przez nasz serwis.

Gry... dużo gier!

Dzisiaj, już tradycyjnie, aktualizacja działu gier. Mam dla was trzy recenzje, przy czym jedna z nich jest autorstwa Naimada. Rzućcie okiem...

Fragment "Requiem dla lalek"

Prezentujemy dziś opowiadanie z planowanego na lipiec 2008, zbiorku opowiadań "Requiem dla lalek". Książka autorstwa Cezarego Zbierzchowskiego ukaże się nakładem wydawnictwa Fantasmagoricon i jest objęta przez Bestiariusz patronatem medialnym. Opowiadanie pod tytułem "Innego nie będzie" można znaleźć tutaj.

AVANGARDA ujawnia sekrety CTHULHU NIGHT

Badacze i śmiałkowie, oto macie okazję poznać tajemnice najbardziej plugawej nocy, rodzaje czekających Was wyzwań... otwórzcie księgi na zmurszałych stronicach opisujących niewypowiedziane rytuały i obrządki CTHULHU NIGHT, by dowiedzieć się więcej..."

Aktualizacja D&D!

Nadszedł czas na kolejną aktualizację działu Dungeons & Dragons. Niestety, nieprzyjazna kolej losu nie pozwoliła mi wstawić dziś żadnych moich tekstów. Tym niemniej, prezentuję wam oto trzy teksty autorstwa Naimada:

Grojkon 2008 - podsumowanie konwentu

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z podsumowaniem konwentu Grojkon, który odbył się w dniach 18-20 kwietnia 2008 w Żywcu. Krótki tekst, przygotowany przez organizatorów zjazdu, znajdziecie tutaj .

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 paź 2018, 18:17 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka