O komiksach Star Wars

Dziś w sprzedaży znalazł się nowy numer magazynu Star Wars - Komiks. Nowy numer zawiera cztery, zamiast jak dotychczas trzech historii. Zmieniła się również cena, która od teraz będzie wynosiła 5,90 zł.

Kolejny tom White'a...

...pod naszym patronatem. "Świeca na Wietrze", bo taki nosi on tytuł, to czwarty tom cyklu "Był sobie raz na zawsze król", wydany w naszym kraju przez Solaris. Książka powinna trafić do księgarni już 27 stycznia. Więcej informacji na temat tej publikacji znajdziecie tutaj.

Ostatni autor w "Krokach w Nieznane 2008"

Alastair Reynolds to ostatnie nazwisko, które zasiliło liste autorów “Kroków w nieznane 2008”.Pisarz zaliczany jest do grona najwybitniejszych, brytyjskich pisarzy sciencie - fiction, jak Stephen Baxter, czy Peter F. Hamilton. W 2004 r. odwiedził Polskę w ramach programu British Council pod nazwą “Imagine This”. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym blogu antologii. Przypominamy, że zbiór ten ukaże się już w lutym i jest objęty patronatem medialnym Bestiariusza.

Aktualizacja czysto literacka

Dziś pierwsza aktualizacja pionu Literatury w Nowym Roku 2009. Jak to zwykle w styczniu bywa, robimy sobie różne postanowienia - mniej lub bardziej realne do wykonania. My sobie za noworoczny cel stawiamy ciągłe rozwijanie naszych literackich pasji. Co za tym idzie - pragniemy rozwijać także serwis w tym kierunku. Na dobry początek, oprócz zawartych w dzisiejszej aktualizacji tekstów, pragnę ogłosić dwie zmiany.
Pierwsza - od tej pory, nowe teksty w dziale Literatury będą się pojawiały w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Drugą zmianą, która powinna ucieszyć wszystkich miłośników komiksów, jest to, iż w kolejne poniedziałki, następujące po aktualizacjach literackich, będą pojawiały się teksty poświęcone wyłącznie komiksom i wszystkiemu, co z nimi związane.

Nominacja do Najlepszej Książki 2008

Piękne opowieści o kotach "Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat" Łukasza Orbitowskiego są nominowane do Najlepszej Książki 2008 w kategorii literatura dziecięca, w konkursie organizowanym przez Wirtualną Polskę.

Filmowy karnawał

W dzisiejszej aktualizacji znajdują się 3 recenzje i wszystkie są autorstwa Naimada. Pozostali stali współpracownicy chyba balują, ale jestem pewien, że w przyszłym miesiącu bardziej się postarają. Przed Wami 2 horrory i całkiem nowa animacja.

"Nowe królestwo" już w księgarniach

Do sprzedaży trafił ostatni tom trylogii "Świata Wynurzonego", pt:"Nowe Królestwo". Cykl ten został napisany przez Licia Troisi, a w naszym kraju ukazał się dzięki wydawnictwu Videograf II. Książka ta objęta jest naszym patronatem medialnym.

O "Krokach w Nieznane 2008" słów kilka

Czwarty tom almanachu będącego przeglądem światowej fantastyki, prezentującego to, co w tym gatunku najlepsze. Mimo zaawansowania prac nad nowym tomem, jego wydanie, planowane początkowo na grudzień 2008, najprawdopodobniej zostanie przesunięte na przełom stycznia i lutego 2009 r. Książka ta jest objęta patronatem medialnym przez nasz serwis.

Porytkon 3 i 1/3 ma swojego bloga

W Wigilię ruszył Blog Zagłębiowskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej "Porytkon 3 i 1/3". Pod adresem www.porytkon.irpg.pl/blog organizatorzy konwentu zaproszą za kulisy jego organizacji, opowiadając o swojej pracy przy konwencie, o przygodach i wpadkach z tym związanych, a także przedstawią swoje opinie na temat wydarzeń, związanych z fandomem. Nie zabraknie również niespodzianek dla aktywnych uczestników.

Rozwiązanie konkursu

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu, organizowanego we współpracy z wydawnictwem Videograf II, w którym nagrodami było pięć egzemplarzy książki Licii Troisi "Dwie wojowniczki".

Życzenia

Pod pretekstem Świąt Bożego Narodzenia - wszystkim czytelnikom życzymy dużo radości, wspaniałych sesji, udanych konwentów, nowych inspiracji, także tych czerpanych z naszej strony, oraz pokonania wszystkich bestii codziennego życia.

Redakcja Bestiariusza

Gwiazdy rocka w horrorze?

A dokładnie w komediowym horrorze o nazwie "Suck". Właśnie rozpoczęły się nad nim prace w Toronto. Jak wynika ze szczegółów, dotyczących produkcji, ma w nim zagrać grupa sławnych muzyków. Za reżyserię odpowiada Rob Stefaniuk ("Phil the Alien", 2004). Film trafi na ekrany kin jesienią 2009 roku.

Więcej Zakurzonych Tomów!

W dzisiejszej aktualizacji dwa teksty:
- kontynuacja serii artykułów o Deadlands autorstwa Morfina. Tym razem dowiemy się jakie znaczenie ma motyw tajemnicy w tym systemie (Tajemnice Deadlands)
- oraz trzeci artykuł z serii Zakurzonych Tomów, Gasnące Słońca autorstwa Miśkah

Miłej lektury i prosimy o komentarze.

"Dziedzictwo tom 2: Kawałki" już do kupienia!

Komiksowa kontynuacja „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa, której akcja rozgrywa się 130 lat po wydarzeniach w filmie trafia już do sprzedaży.

Powrót do Camelot!

Witam po dłuższej przerwie! Dzisiaj mam dla was recenzję dodatku do "Shadows Over Camelot", gry planszowej zrecenzowanej u nas dłuższy czas temu. Oto Merlin's Company.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 06:25 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka