Garść Polconowych wieści

Na stronie konwentu pojawił się nowy dział Program. Można w nim podejrzeć, jakie niesamowite atrakcje spotkają Was na tegorocznym Polconie. Również znana jest już oficjalna nazwa waluty, jaka obowiązywać będzie na imprezie w Zielonej Górze. Będzie nią Pol Coin. Autorem nazwy jest Piotr "Saper" Grula z Warszawy.

Nowa Futurama już w listopadzie

Wytwórnia Twentieth Century Fox ogłosiła, że nowy pełnometrażowy film "Futurama: Bender's Game" ukaże się 4-go listopada. Do obsady dołączyli: znany ze "Star Treka" George Takei oraz popularny w USA komik Rich Little, słynący z umiejętności naśladowania głosów znanych ludzi i nazywany z tego względu "człowiekiem o tysiącu głosów".

"Rycerz spod ciemnej gwiazdy" - już jest

Ukazał się trzeci tom pięcioksięgu T.H. White'a - "Rycerz spod ciemnej gwiazdy". Książka ta została wydana przez Solaris. Wszystkie tomy tej serii zostały objęte patronatem medialnym przez Bestiariusz.

Będzie piąty Indy?

W wypowiedzi dla SCI FI Wire George Lucas ujawnił, że rozpoczęły się wstępne prace badawcze nad historią do ewentualnej piątej części przygód Indiany Jonesa.

Pełna Skarbnica RPG

Do naszych zbiorów dołączają w tym miesiącu nowe teksty:
- Rekwizyty, tekst autorstwa Diakonisa
- Sen Proroka, tajemniczy narkotyk do systemów fantasy
- Inspiracje Muzyczne II - Muzyka Filmowa, czyli garść propozycji dla MG lubiących używać muzyki na sesji.

Miłej lektury i prosimy o komentarze!

Plugawy kramik

Jak co miesiąc mam dla Ciebie, Drogi Czytelniku, porcję dodatków do gry Zew Cthulhu. Tym razem będą to:
-Miecz Barzai - rytualna broń, mająca kilka zastosowań;
-Proszek Ibn-Ghazi - popularny sposób by zobaczyć to, co ukryte;
-Socjolog - nowy zawód do lat 1920, 1990;

Za miesiąc szykujemy się do "Bluźnierczej jesieni"!

Nowi goście Polconu!

Miło nam poinformować, iż do grona Polconowych gości dołączyli: Anna Brzezińska, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Jarosław Grzędowicz, Maciej Guzek, Rafał Kosik, Łukasz Orbitowski, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Zimniak, Wojciech Szyda, Jacek Inglot i Jakub Nowak oraz Marek Baraniecki, pierwszy w historii laureat Nagrody Imienia Janusza A. Zajdla, autor legendarnych wręcz wręcz utworów: "Głowa Kasandry" i "Karlgoro godzina 18".

Nakręcą "Fundację"

Bob Shaye i Michael Lynne, założyciele New Line Cinema, wyprodukują dla wytwórni Warner Bros filmową adaptację "Fundacji" Isaaca Asimova. Film oparty będzie na klasycznej trylogii "Fundacja". Shaye i Lynne planują zekranizować najpierw pierwszą część trylogii i, jeśli film okaże się sukcesem, stopniowo dokręcać dwie kolejne części.

Wielka aktualizacja gier!

Zgodnie z moją obietnicą z zeszłego miesiąca, przed Wami aktualizacja gier, składająca się nie z trzech, a z sześciu tekstów. Szczególnie polecamy artykuł o nadchodzącej kontynuacji cyklu Diablo, czyli jego trzeciej części. Ponadto, z niekłamaną przyjemnością, prezentuję tekst od nowego fana gier - Marcina "tygrysa69" Górczaka.

Nowy "Niewidzialny człowiek"

David S. Goyer, scenarzysta m.in. serii "Blade", "Kruka 2" i "Ghost Ridera" oraz reżyser "Blade III", pisze scenariusz nowej adaptacji klasycznej powieści H.G. Wellsa "Niewidzialny człowiek". Film podejmie opowieść od miejsca, w którym zakończył ją Wells.

Prace nad "RoboCopem" nabierają tempa

Wytwórnia MGM zatrudniła reżysera Darrena Aronofsky'ego i scenarzystę Davida Selfa do pracy nad nowym filmem o RoboCopie. MGM planuje zrobić z filmu swój okręt flagowy i robi wszystko, by ujrzał on światło dzienne w 2010 roku.

Trailer "Dead Space" już jest!

Na łamach kanału YouTube firmy EA Polska opublikowany został zwiastun filmu animowanego, powstającego na bazie gry Dead Space. Dostępny jest on pod tym adresem.

Filmowy czwartek

Nadszedł dzień nowej aktualizacji w dziale filmowym. Tym razem oddajemy w ręce Czytelników recenzje trzech filmów. Pierwszy z nich to efektowny do przesady film postapokaliptyczny pod wdzięcznym tytułem "Doomsday". Drugi to dziwaczny francusko-szwajcarski horror "Frontiere(s)". I wreszcie trzeci film, wisienka na dzisiejszym kinowym torcie: najnowsza część przygód Indiany Jonesa - "Królestwo Kryształowej Czaszki". Życzymy przyjemnej lektury!

Nowy "Rocky Horror Picture Show"

MTV nakręci nową wersję klasycznego musicalu science fiction "Rocky Horror Picture Show" z 1975 roku. Remake będzie trwał dwie godziny. Będzie oparty na oryginalnym scenariuszu autorstwa Jima Sharmana i Richarda O'Briena, ale mogą się w nim znaleźć również nowe aranżacje muzyczne. W składzie zespołu, który będzie pracował nad filmem, znalazł się Lou Adler, producent wykonawczy oryginalnej wersji.

Peter Berg nakręci "Herkulesa"

Jak podaje "Variety", Peter Berg, amerykański aktor, reżyser i scenarzysta, znany m.in. z takich filmów jak "Hancock" i "Królestwo", został zatrudniony przez wytwórnię Universal Pictures jako producent i reżyser nowego filmu o przygodach Herkulesa: "Hercules: The Thracian Wars".

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2019, 11:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka