NOWY KONKURS

Nasz serwis zorganizował dla Was, drodzy Czytelnicy, nowy konkurs. Wystarczy, że odpowiecie prawidłowo na pięć pytań, dotyczących książek przez nas recenzowanych, a możecie wygrać egzemplarz powieści "Sacred. Anielska krew. Kroniki Ancarii 1". Pozycja ta została wydana przez Fabrykę Słów. Termin nadsyłania prawidłowych odpowiedzi upływa już za dwa tygodnie, czyli 4 listopada 2008 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj, zaś regulamin konkursu tu.

"Córka Krwawych" już w Polsce

17 października, nakładem wydawnictwa INITIUM pojawił się po raz pierwszy w Polsce, I tom Trylogii Czarnych Kamieni – „Córka Krwawych” autorstwa Anne Bishop.

Coś dla fanów komputerowej rozrywki...

Dziś tylko dwie recenzje, ale za to interesujących tytułów.
- Guilty Gear XX - Reload
- Chaos Legion
Obydwa artykuły autorstwa Naimada.

Wypada też przypomnieć, że to w tym tygodniu odbywa się bodajże największe święto planszówkowców - Targi Gier w niemieckim Essen. Wielu już wyruszyło na coroczną "pielgrzymkę", inni wkrótce to zrobią. Premierę będzie mieć wiele ciekawych tytułów, warto więc śledzić półki sklepowe w nadchodzących miesiącach!

Premiera Wolsung: the Boardgame i Kuźnia Gier na Targach w Essen

W dniach 23 do 26 października Kuźnia Gier będzie wystawiać się na największych targach gier planszowych - Spiel '08. Firma serdecznie zaprasza do hali 4, stanowisko 4-226.
Na targach premierę swoją będzie miał Wolsung: The Boardgame, świeżo odebrany z drukarni.

Znamy dokładną datę premiery finałowych odcinków Battlestar Galactica

Amerykański SCI FI Channel ogłosił datę rozpoczęcia emisji 10 ostatnich odcinków "Battlestar Galactica". Będzie to druga połówka czwartego sezonu (pierwszą połowę pokazano już w tym roku). Pierwszy z tych odcinków zostanie wyemitowany 16 stycznia 2009 roku o godzinie 22.00 czasu wschodniego USA (4.00 rano czasu polskiego), kolejne będą trafiały na ekrany co tydzień aż do 20 marca.

"Odyseja" w Kosmosie i z Bradem Pittem?

Wytwórnia Warner Bros. zbiera zespół do stworzenia ekranizacji "Odysei" Homera. Jak podaje Variety, do posady reżysera przymierzany jest George Miller (m.in. trylogia "Mad Max", "Czarownice z Eastwick", "Niekończąca się opowieść II"), zaś gwiazdą filmu ma zostać Brad Pitt (m.in. "Troja", "Ocean's Eleven", "Ocean's Twelve", "Zabójstwo Jesse'go Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda"). Akcja opowieści przeniesiona zostanie w daleką przyszłość, w przestrzeń kosmiczną.

Star Wars Komiks numer 2 już jest!

Od dzisiejszego dnia można kupić drugi numer miesięcznika "Star Wars - Komiks". A oto co on zawiera:

Garść wieści ze świata planszówek

W rozwinięciu wiadomości: Premiera Munchkina PL, zbliżająca się premiera nowej gry Michała Oracza, oraz nowy tytuł stworzony wspólnie przez Serge'a Lageta oraz Bruno Faiduttiego (twórcy m.in. Mystery of the Abbey)!

Okładka do "Star Wars: Scum and Villiany"

"Scum and Villiany" to piąty podręcznik do wydanej w 2007 roku nowej edycji Star Wars RPG.

Literackich liści kilka

Stało się - nadszedł październik, a wraz z nim zaczęły opadać liście. Dla niektórych to czas magiczny, pełen uroków i niespodzianek. Inni traktują jesień jako okres rozwijających się wirusów i chorowania. Dla jednych i drugich mamy coś do poczytania, adekwatnie do nastroju...

"Korzenie" Lema odnalezione

Powstały pół wieku temu utwór Stanisława Lema został szczęśliwie znaleziony. Dramat "Korzenie", który wyśmiewa Stalina i komunizm, znajdował sie w teczce z innym utworem.

Nowe komiksy z Egmontu

Dziś do sprzedaży trafiło wiele komiksów z wydawnictwa Egmont. Są wśród nich długo oczekiwane tytuły takie jak: "Star Wars - Dziedzictwo Tom I" oraz "Jeż Jerzy In Vitro". Prezentujemy poniżej pełną listę tych komiksów:

Nowa kreskówka z bohaterami Marvela

Marvel wraz z firmą Film Roman (m.in. "Simpsonowie" i "King of the Hill") wyprodukuje 26-odcinkowy serial ""The Avengers: Earth's Mightiest Heroes". Produkcja będzie zakończona w 2011 roku, w samą porę by wesprzeć premiery hitowych filmów Marvela: "The First Avenger: Captain America" i "The Avengers."

Powstanie remake "Szaleńców" Romero

Overture Films wyprodukuje remake "Szaleńców" ("The Crazies") George'a Romero z 1973 roku. Reżyserem będzie Breck Eisner, zaś Romero zostanie producentem wykonawczym. Zdjęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku.

"Sacred" pod patronatem Bestiariusza!

"Sacred. Anielska krew. Kroniki Ancarii 1" - Steva Whittona została objęta patronatem medialnym Bestiariusza. Trafi ona na półki księgarni już w październiku, dzięki wydawnictwu Fabryka Słów. Więcej szczegółów na temat tej pozycji tutaj.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 maja 2019, 12:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka