Literacka trąba powietrzna

Pogoda szaleje, więc i nastrój ludzi zmienny bierze. A na humorystyczną huśtawkę, wiadomo - książka najlepsza. Kto ma chandrę - niech się śmieje przy parodiach i komediach, zaś kto radosny, może odważy się sięgnąć po coś bardziej mrocznego. Dlatego też dzisiaj prezentujemy Wam całą garść recenzji przeróżnych powieści, tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Harry Potter będzie pół roku później

Wytwórnia Warner Bros ogłosiła zaskakującą decyzję o przełożeniu premiery filmu "Harry Potter i Książę Półkrwi" o ponad pół roku. Planowaną datę premiery zmieniono z 11 listopada 2008 na 17 lipca przyszłego roku.

Wąska ścieżka czarownicy

Swoję prapremierę na Polconie będzie miała najnowsza powieść Piotra Patykiewicza "Wąska ścieżka czarownicy". Książka będzie dostępna w sprzedaży od 17.10.2008r.

Admirał Motti i pokazy Flames of War na Polconie

Na tegorocznym Polconie będzie miała miejsce wizyta amerykańskiego aktora, Richarda LeParmentiera, lepiej znanego fantastom pod nazwiskiem Motti.

Pokazy gry Flames of War, systemu bitewnego, przenoszącego nas na pola walki II Wojny Światowej, poprowadzi podczas Polconu Sfan.pl - serdecznie zapraszamy.

Kilka faktów na temat Warhammer Online: Age of Reckoning

Wojna jest wszechobecna w Warhammer® Online: Age of Reckoning (WAR), nowej grze fantasy typu MMORPG, twórców Dark Age of Camelot. WAR wyróżnia się nowatorskim systemem Realm vs. Realm (RvR), który na długie lata przeniesie Was do gigantycznego świata ogarniętego odwiecznym konfliktem. Gra powstała na oficjalnej licencji firmy Games Workshop!

Wieści od Kuźni Gier!

Oto garść najświeższych nowinek bezpośrednio od krakowskiego wydawnictwa Kuźnia Gier. Cała treść w rozwinięciu newsa.

Filmowy sierpień

Jak co miesiąc witam Was nowymi tekstami. Ostatnią filmową aktualizacją zajęli się inni redaktorzy, natomiast już wszystko wraca do normy i jako opiekun działu, przedstawiam dziś nowe artykuły.

One2tribe na Polconie

Na Polconie odbędzie się pierwszy, oficjalny zlot fanów gry Wiedźmin: Versus, której współtwórca - firma one2tribe, zajmująca się budowaniem "mobilnych plemion", pojawi się na konwencie.
Zespół one2tribe wytłumaczy też, jak robią gry MMO na telefony komórkowe. Zaś tuż po tym, po raz pierwszy w Polsce – przedpremierowa prezentacja gry Wiedźmin: Wiek Miecza

Nagrody Hugo przyznane

W miniony weekend, na 66 Światowym Konwencie Science Fiction w Denver, ogłoszono zdobywców tegorocznej nagrody Hugo, prestiżowego wyróżnienia dla twórców SF przyznawanego przez World Science Fiction Society. W najbardziej prestiżowej kategorii "Najlepsza Powieść" zwyciężył Michael Chabon i jego książka "The Yiddish Policemen's Union", którą wcześniej wyróżniono już m.in. nagrodami Nebula i Locus.
Powieść M. Chabona otrzymała w Denver również nagrodę Sidewise, przyznawaną za dzieła opowiadające o alternatywnej historii.

Polcon literacko

Wydawnictwo Picaresque, debiutujące na Polconie, zaprezentuje książkę Tomasza Łysiaka „Szalbierz” - pierwszy tom trylogii, dziejącej się w czasach rozbicia dzielnicowego. Na Polconie również będzie miała miejsce prapremiera najnowszej powieści Marcina Przybyłka "GAMEDEC: ZABAWECZKI. BŁYSKI." Książka trafi do sprzedaży 19 września.

Garść Polconowych wieści

Na stronie konwentu pojawił się nowy dział Program. Można w nim podejrzeć, jakie niesamowite atrakcje spotkają Was na tegorocznym Polconie. Również znana jest już oficjalna nazwa waluty, jaka obowiązywać będzie na imprezie w Zielonej Górze. Będzie nią Pol Coin. Autorem nazwy jest Piotr "Saper" Grula z Warszawy.

Nowa Futurama już w listopadzie

Wytwórnia Twentieth Century Fox ogłosiła, że nowy pełnometrażowy film "Futurama: Bender's Game" ukaże się 4-go listopada. Do obsady dołączyli: znany ze "Star Treka" George Takei oraz popularny w USA komik Rich Little, słynący z umiejętności naśladowania głosów znanych ludzi i nazywany z tego względu "człowiekiem o tysiącu głosów".

"Rycerz spod ciemnej gwiazdy" - już jest

Ukazał się trzeci tom pięcioksięgu T.H. White'a - "Rycerz spod ciemnej gwiazdy". Książka ta została wydana przez Solaris. Wszystkie tomy tej serii zostały objęte patronatem medialnym przez Bestiariusz.

Będzie piąty Indy?

W wypowiedzi dla SCI FI Wire George Lucas ujawnił, że rozpoczęły się wstępne prace badawcze nad historią do ewentualnej piątej części przygód Indiany Jonesa.

Pełna Skarbnica RPG

Do naszych zbiorów dołączają w tym miesiącu nowe teksty:
- Rekwizyty, tekst autorstwa Diakonisa
- Sen Proroka, tajemniczy narkotyk do systemów fantasy
- Inspiracje Muzyczne II - Muzyka Filmowa, czyli garść propozycji dla MG lubiących używać muzyki na sesji.

Miłej lektury i prosimy o komentarze!

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 kwi 2019, 21:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka