Olbrzymia aktualizacja

Aby zrekompensować brak wtorkowej aktualizacji, dzisiejsza będzie naprawdę duża. Ale do rzeczy: dziś redakcja ma przyjemność oddania w wasze ręce, drodzy czytelnicy następujące artykuły:
- Astrologia i astronomia po arabsku - tekst o charakterze informacyjnym autorstwa Nyhariela.
- "Most nad Otchłanią" - recenzja książki Konrada Lewandowskiego, objętej patronatem medialnym przez nasz serwis. Recenzji dokonałem ja - Joku.
- "Księga Jesiennych Demonów" - recenzja książki Jarosława Grzędowicza.
- "Gwiazdozbiór Kata" - recenzja książki Rafała Dębskiego.
Obie recenzje pióra Naimada.
- Warcraft: The Board Game - Expansion Set - rozprawka Kristofa o dodatku do nowej gry planszowej.
Oraz dodatki do gry RPG Zew Cthulhu, mojego autorstwa:
- Sportowiec ekstremalny - nowy zawód nie tylko do gry w realiach 1920.
- Winchester Model 70 Stealth II - niezawdony karabin snajperski do gry w realiach 1990.

Zapraszam do lektury !!!

Meganaciągane usprawiedliwienie

Witajcie, news piszę dla wszystkich, którzy odwiedzili wczoraj nasz serwis w poszukiwaniu nowych artykułów i ich nie znaleźli. Cóż, jak słusznie w komentarzach stwierdził Diabellus, rozpoczął się wrzesień - niektórzy mają przygotowania do egzaminów, inni (w tym ja) rozpoczynają nowy rok szkolny, a jeszcze inni biorą się do pracy. Z tego względu po raz kolejny nie wyrobiliśmy się z aktualizacją.

Postaramy się to jednak zrekompensować. Jak w jednym z ostatnich komentarzy stwierdził Diabellus, kolejna wtorkowa aktualizacja zostanie w całości poświęcona Neuroshimie. Co zaś się niezamieszczonych wczorajszych artykułów - pojawią się one w aktualizacji piątkowej, z tym, że w ramach rekompensaty będzie ich więcej niż zwykle - nie trzy, a około sześciu.

Pozdrawiam, przepraszając za opóźnienie w aktualizacji i licząc na wasze wybaczenie
Naimad

Piątkowa aktualizacja

Witam,

Zgodnie z planem, dziś przedstawiamy wam kolejne trzy teksty:

- Andrzej Zimniak - Śmierć ma zapach szkarłatu - recenzja książki napisana przez Wiedźmę
- Inwigilacja - Kristofowa recenzja planszówki
- Mystery of the Abbey - recenzja popularnej gry planszowej, napisana przez Kristofa

Zapraszam do lektury!

Trzy nowe teksty!

Witam. Przepraszam za opóźnienie w aktualizacji, która miała pojawić się już wczoraj. Mam nadzieję, że wybaczycie nam to kilkunastogodzinne spóźnienie i rzucicie okiem na to, co dla was przygotowaliśmy:
- James Adler - postać do "Zew Cthulhu" zaprojektowana przez Joka
- Krainy Wtajemniczeń - recenzja książki "Krainy Wtajemniczeń" napisana przeze mnie
- Transformers - recenzja filmu autorstwa Logana

Zapraszam do lektury!

NS Center powraca!

Z przyjemnością ogłaszamy, że serwis NS Center powraca! Jego założyciel, Mar_cus (już niedługo online) dał zielone światło grupce zapaleńców, którzy uaktualnili jego zawartość i zaopiekują się serwisem do jego powrotu. Już teraz można śmiało stwierdzić, że NS Center nigdy nie był w lepszej formie i jest w stanie zająć się fanowskimi projektami i inicjatywami. Ponownie liczymy na Was, fanów, że pomożecie w jego ruszeniu aby Center potem pomógł Wam, w Waszych pracach. Do tego czasu, zajrzyjcie nań, odwiedźcie forum i zobaczcie, co nowego przygotowano!

Zapowiedź "Mutującej Teczki"

Znana z sieci seria "Mutująca Teczka" w końcu zebrana w całości! Album ukaże się w październiku. Poza wszystkimi odcinkami serii mnóstwo bonusów, m.in. alternatywne zakończenie wymyślone przez Bartosza Sztybora, historie Sztybora i Banasia oraz KRLa.

Obrazek


Tytuł: Mutująca teczka
Scenariusz: Irek Mazurek
Rysunki: Piotr Nowacki
Wydawca polski: Timof i cisi wspólnicy
Data wydania polskiego: październik 2007
Liczba stron: 80
Format: 17,6x25 cm
Okładka: miękka
Druk: czarno-biały
Cena: 20 zł

Zródło:Timof i cisi wspólnicy

Ogłoszenie wyników konkursu!

Witajcie! 20 sierpnia minął termin nadsyłania prac na Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie Fantastyczne. Zgodnie z umową, dziś, czyli 5 dni od tego terminu, zamieszczamy listę laureatów. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie czterech osób. Każda z nich zapoznała się ze wszystkimi nadesłanymi opowiadaniami i przydzieliła każdemu utworowi ocenę w skali od jeden do dziesięć. Zgodnie z zapowiedziami, autorzy trzech opowiadań, które najwyższą łączną notę, zostaną odpowiednio nagrodzeni. Lista laureatów prezentuje się następująco:

1 miejsce - Mateusz Charytoniuk za opowiadanie "Opona" z notą 29 punktów. Do Mateusza wędrują książka Rafała Dębskiego pt. "Kiedy Bóg Zasypia", oraz zestaw szaro-czarnych kości nuklearnych firmy Q-Workshop.

2 miejsce - Anna Wołosiak za opowiadanie "Srebrnoskrzydły" z notą 27 punktów. Anna otrzymuje zestaw zielono-czarnych kości runicznych firmy Q-Workshop.

3 miejsce - Sławomir Jurusik za opowiadanie "Miasto Żagli" z notą 25 punktów. Do Sławomira powędruje zestaw żółto-czarnych kości smoczych firmy Q-Workshop.

Tak więc prezentuje się lista nagrodzonych. Ze swojej strony chciałbym jeszcze wyróżnić utwór "Bunt", nadesłany nam przez Pawła Borowy. Opowiadanie uzyskało 24 punkty

Zgodnie z zapowiedziami, najlepsze z nadesłanych opowiadań zostaną wkrótce opublikowane na łamach serwisu Bestiariusz. Nagrody materialne zostaną natomiast wysłane do zwycięzców już w nadchodzącym tygodniu.

Łącznie zostało nadesłanych osiem prac. Jak na pierwszą taką inicjatywę, jest to wynik zadowalający. Nadesłane utwory prezentują bardzo różny poziom, od dość niskiego, poprzez średni, aż po wysoki. Cieszy nas bardzo fakt, iż każde z nagrodzonych opowiadań w pełni zasługuje na przyznane nagrody. Ze swojej strony możemy obiecać, że nie poprzestaniemy na jednym konkursie. Podobne inicjatywy z pewnością będą się powtarzały. My, jako organizatorzy, również wiele się nauczyliśmy. Wiemy już, jakich błędów nie należy popełniać przy organizacji konkursu, oraz na co należy zwracać szczególną uwagę. Dołożymy wszelkich starań, by organizowane przez nas inicjatywy prezentowały zawsze możliwie najwyższy poziom.

Szczególne podziękowania kierujemy do sklepu Q-Workshop , który zgodził się ufundować większość nagród.

Obrazek

Piątkowy news

Cześć! Dzisiejszego dnia na stronie pojawiły się trzy nowe teksty:
- Goblikon 2007 - Last Hope - długo oczekiwana fotorelacja z konwentu
- Tarnis Dor - NPC do systemu Dungeons & Dragons autorstwa mojego
- X-Men - recenzja filmu napisana przez Joka

Wieści z Wydawnictwa Portal

Jak poinformował Ignacy Trzewiczek, długo oczekiwana antologia Neuroshimowych opowiadań "Czerwone Oko" zapowiadana na wakacje nie ukaże się przed Międzynarodowymi Targami Gier w Essen (18-21 października br.). Spowodowane jest to brakiem środków finansowych. Wiadomo też, że na wyżej wymienionych targach premierę będzie miała angielsko i niemieckojęzyczna wersja Neuroshimy HEX. Cóż, pewnie panowie wszystko w HEX'ach utopili...

Radioaktywna aktualizacja!

W dzisiejszej aktualizacji znajduje sie spory kawałek mięsa dla Neuroshimowców. Na początek serwujemy 3 sztuczki:
- Nie przerywaj mi!
- Tędy!
- To ja mam rację
Na deser mamy dla was recenzje dodatku do Neuroshimy - Bohater^3. Autorem wszystkich tekstów jest Naimad. Dodać tylko muszę, że to pierwsza cykliczna aktualizacja działu Neuroshimy. Co 3 tygodnie do działu Neuroshimy wpadać będzie nowe mięsko. A teraz, zapraszam wszystkich do konsumpcji tekstów.

Piątkowa aktualizacja

Czołem!
Dziś na stronę wpadły kolejne trzy artykuły:
- Dexter - recenzja serialu napisana przez Logana
- Przenajświętsza Rzeczpospolita - recenzja książki
- Goblikon 2007 - Last Hope - relacja z konwentu, który odbył się tydzień temu w Raciborzu.

Jednocześnie pragnę poinformować, że fotorelacja z konwentu Goblikon znajdzie się na Bestiariuszu jeszcze w ten weekend.

RPGowe dodatki

Tak jak obiecaliśmy, dzisiejsza - wtorkowa aktualizacja to same dodatki do gier RPG:
- "Ekran Mistrza Podziemi" - recenzja podręcznika do D&D, autorstwa Naimada.
Miło mi także powitać w naszym gronie nowego redaktora Eliona, który poszerzy dziś bazę Warhammera o dwa magiczne predmioty:
- Cherezjon - Hełm o niezwykłych właściwościach
- Elfie Usta - Starodawny artefakt.
Przedmioty te Elion opatrzył rysunkami własnego autorstwa.

Piątkowa aktualizacja

Czołem! W dzisiejszej aktualizacji mam dla was trzy artykuły:
- Ale Jazda!- recenzja filmu napisana przez Joka
- Neuroshima HEX - recenzja gry planszowej autorstwa Kristofa
- Konrad T. Lewandowski - Most nad Otchłanią - recenzja książki autorstwa mojego.

Jak zapewne zauważyliście, dzisiejsza aktualizacja składa się z samych recenzji. Jako, że niedawno zobowiązywaliśmy się do zamieszczenia większej ilości tekstów erpegowych, i zamierzamy się tego trzymać, aktualizacja na początku przyszłego tygodnia będzie złożona wyłącznie z tekstów dotyczących RPG.
Tymczasem zapraszam do lektury zamieszczonych dzisiaj tekstów.

Kolejne goblińskie wieści.

Zaprzyjaźniony z Goblikonem bar "Agatka" przygotował dla uczestników niespodziankę. Każdy, kto przy składaniu zamówienia pokaże identyfikator konwentowy otrzyma 10% zniżki na zestaw gobliński (kotlet + ziemniaki) lub na specjalne (zielone!) goblińskie pierogi. Bar wydłuży również godziny działania tak, aby każdy głodny konwentowicz miał szansę skorzystać z promocji.
Jednocześnie informujemy, że z powodów osobistych przyjazd na konwent odwołał Witold Jabłoński. Za zmiany w programie przepraszamy!

Pierwsza wtorkowa aktualizacja

Witajcie!
Od dzisiaj Bestiariusz będzie aktualizowany dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki. Ucieszeni, jak sądzę, tą informacją jesteście gotowi aby przejrzeć to, co dzisiaj dla was wybraliśmy. Miłej lektury!
- Pop: Zawód do "Zewu Chtulhu" autorstwa Joka
- Róg Pokrzepienia: przedmiot do D&D autorstwa Naimada
- Zombiaki: recenzja gry karcianej autorstwa mojego

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 12 gru 2018, 02:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka