Fajny film wczoraj widziałem...

...a tam wiesz, byli kosmici, taki straszny duch i taka piękna aktorka. A dokładnej moi mili aktualizacja filmowa. Jako, że opiekun działu filmowego, Logan jest chwilo nieobecny, obowiązek zrobienia dzisiejszej aktualizacji spada na moje barki. A ja tu przecież tylko sprzątam. Niemniej prezentuje Wam, drodzy czytelnicy trzy recenzje:

Goście Avangardy

Warszawska impreza nabiera coraz większego rozmachu. Rozrasta się program, pojawiła się też lista pierwszych gości. Może imprezy nie odwiedzą Przedwieczni, może (jeśli Wam się poszczęści) nie ujrzycie znikającego za rogiem nieopisanego i plugawego skrawka Shoggotha. Przybędą za to ONI. Też ciekawi

Fotorelacja z Porytkonu!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiej edycji konwentu Porytkon. Zdjęcia można znaleźć pod tym adresem.

Ciemność Zapłonie na AVANGARDZIE.

W ramach konwentu Avangarda odbędzie się oficjalna premiera i promocja najnowszej książki Jakuba Ćwieka pt "Ciemność Płonie". Zapraszamy!

Xbox 360 na Avangardzie!

Jeśli lubisz gry konsolowe, lubisz ich dużo i koniecznie w wysokiej jakości i na wielkim ekranie, koniecznie przyjdź na AVANGARDĘ. Mamy dla Ciebie 5 zestawów Xbox 360 Premium z gitarami do GH i kierownicami bezprzewodowymi do PGR4, podpięte do 40" monitorów NEC. Cała masa zabawy i cenne nagrody do wygrania! Przyjdź i przekonaj się!

Czerwone Smoki na Avangardzie!

Nadlatuje stado 20 Czerwonych Smoków. Te zadziorne maleństwa to 20 mega-wydajnych komputerów dla graczy z linii YAMO Game Engine Smart. Specjalnie dla uczestników Konwentu AVANGARDA. Dodajcie do tego monitory NEC i gry od Cenegi i poczujecie jak zrobi się gorąco. Zapraszamy wszystkich maniaków gier.

Premiery razy dwa

Dziś ukazały się dwie książki: "Małe duże" Johna Crowley'a i "Babel 17" Samuela R. Delany'a. Pozycje te ukazały się nakładem wydawnictwa Solaris i objęte są przez nasz serwis patronatem. Więcej szczegółów znajdziecietutaj i tutaj.

Relacja z ConStaru

Mam przyjemność zaprezentować relację z tegorocznej edycji konwentu ConStar, który odbył się w dniach od 1 do 4 maja w Krakowie. Autorem relacji jest Joku. Możecie ją znaleźć tutaj .

Czerwcowe skarby...

Wstałem wczoraj wcześnie rano i zacząłem przeszukiwanie Skarbnicy. Jako że jest ona spora, trochę czasu mi to zajęło, ale znalazłem dwa niezwykle ciekawe manuskrypty. Żaden z nich nie wyjaśnia niczego całkowicie, pozostawia czytelnikowi miejsce do własnej interpretacji.. tak jak lubię.

Ja jestem Cthulhu pracujący...

..i żadnej pracy się nie boję. Mimo, że polscy gracze przegrywają na Euro, to ja jednak daję Wam, Badaczom, możliwość prawdziwej rozgrywki. Sądzę także, że aktualizacja w tym miesiącu będzie także inspiracją dla Strażników Tajemnic. W całości zawiera ona profesje do Zew Cthulhu, głównie 1920.

Spotkania z Johnem Crowleyem

Już niedługo, dzięki wydawnictwu Solaris polscy czytelnicy będą mieli szanse porozmawiać z autorem słynnej serii Ægypt - Johnem Crowleyem.

Oficjalny termin i miejsce NIUconu

Organizatorzy nowej wrocławskiej inicjatywy - konwentu NIUcon oficjalnie potwierdzili datę imprezy, która to wbrew wcześniejszym zapowiedziom będzie 3-dniowa, na 10 do 12 października 2008 roku. Impreza zagości w SP nr 2 znajdującej się jedyne 10 min piechotą od Dworca Głównego PKP. Konwent ma łączyć tematykę fantastyczną z mangą i animę i ASG. Przewidywany jest bardzo szeroki zakres atrakcji z tych trzech dziedzin. Więcej informacji tutaj .

Przyszłość wyimaginowana

Miło nam oznajmić, że w dniu dzisiejszym nasz serwis podjął współpracę z projektem "Przyszłość wyimaginowana", będącym konkursem na najlepszą krótką formę literacką dotyczącą wizji świata w przyszłości. Więcej o inicjatywie w rozwinięciu newsa.

Animowany "Dead Space"

W wyniku współpracy z firmą Starz Media, powstanie film animowany, będący wprowadzeniem do futurystycznej produkcji z gatunku survival horror pt. Dead Space. Fabuła filmu ma przedstawiać to, co stało się przed wydarzeniami z gry. Starz Media uczestniczy również w pracach nad produkcjami animowanymi, bazującymi na dwóch innych markach z katalogu Electronic Arts. Animowany prequel gry Dead Space zobaczymy już na początku listopada bieżącego roku.

Scenariusz animowanej wersji Dead Space zaczyna się tam, gdzie zakończyła się fabuła komiksów, które zainspirowały twórców gry. W ten sposób zostanie wypełniona luka pomiędzy komiksami a grą. Tematem przewodnim filmu będą wydarzenia, mające miejsce na statku kosmicznym USG Ishimura. Przewożony na jego pokładzie ładunek, znaleziony w trakcie prac górniczych tajemniczy artefakt, stał się przyczyną nieoczekiwanego ataku ze strony żądnych krwi przedstawicieli obcej cywilizacji. Załoga statku Ishimura będzie musiała stoczyć desperacką walkę o życie... Film animowany pojawi się równocześnie z premierą gry!

Wspólny projekt EA i Starz Media udowadnia, że popularne gry są odpowiednią bazą do działania na polu innych mediów. Według danych z roku kalendarzowego 2007 światowy rynek gier wideo wart jest ponad 30 mld dolarów, a tematy związane z grami obecne są w produkcjach kinowych i telewizyjnych oraz w Internecie.

Wiemy co będzie na Porytkonie 2!

Sosnowiecki konwent Porytkon 2 zbliża się wielkimi krokami. Na stronie konwentu dostępny jest już program oraz opisy atrakcji bloku fantastycznego. Ponad 100 godzin programu, 6 LARPów, kilkanaście konkursów, blisko 30 prelekcji, a do tego pokazy drużyny wojów, turnieje karcianek i bitewniaków, games room i inne atrakcje. A jakby tego było mało, jeszcze cały ogromny blok mangi i anime działający równolegle do bloku fantastycznego! Czy trzeba czegoś więcej?

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 22:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka