Nowy trailer Dead Space

W internecie, na kanale YouTube prowadzonym przez Electronic Arts Polska pojawił się nowy zwiastun gry Dead Space. Można go obejrzeć pod tym adresem http://pl.youtube.com/watch?v=hDLjsNqEwHk

Mutant Chronicles wydane przez Galaktę

Już za dwa tygodnie swoją premierę będzie miał zestaw startowy do gry Mutant Chronicles, która jest swoistym połączeniem gry bitewnej i planszowej. Odbywa się ona na planszy z zaznaczonymi trasami ruchu, co oznacza że nie trzeba korzystać z miarek i linijek, tak jak to jest w "zwyczajnych" grach bitewnych.

Pomóż organizatorom Polconu!

Organizatorzy konwentu Polcon poszukują osób chętnych do pomocy przy organizacji imprezy. W rozwinięciu wiadomości znajduje się wypowiedź jednego z organizatorów.

Sapkowski i Siudmak na Polconie!

Lista gości Polconu 2008 wciąż się powiększa. Dziś mamy dla Was dwa nazwiska - ale jakie! Śmiało można rzec, że to przedstawiciele absolutnej ekstraligi polskich twórców. Na Polcon zawitają zatem: twórca "Wiedźmina" i "Narrenturmu" - Andrzej Sapkowski oraz światowej sławy malarz - Wojciech Siudmak.

Karciana "Arena Albionu" od Kuźni Gier

Pod koniec czerwca 2008 roku firma Proglobal oraz Wydawnictwo Kuźnia Gier podpisały umowę o współpracy, której wynikiem ma być wydanie na wiosnę 2009 roku gry planszowo-karcianej "Arena Albionu". Powstający z dużym rozmachem produkt bazować będzie na popularnej polskiej grze internetowej MMORPG pod tym samym tytułem. Internetowa gra Arena Albionu umieszczona jest pod adresem http://www.arena-albionu.pl i skupia wokół siebie ponad 7000 graczy. Rezultatem współpracy będzie, wyczekiwana przez fanów internetowej gry Arena Albionu, przygodowa, planszowo-karciana gra dla dwóch do czterech graczy. Gracze wcielać się będą w role rycerzy eksplorujacych świat Albionu. Szczegółowe informacje na temat gry zostaną podane do wiadomości jesienią br.

"Rycerz spod Ciemnej Gwiazdy" - pod patronatem!

Miło mi zakomunikować, że nasz serwis objął patronatem medialnym kolejną książkę. Tym razem jest to "Rycerz spod Ciemnej Gwiazdy" - T.H. Whitea. Jest to trzeci tom cyklu "Był sobie raz na zawsze król". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Solaris.

Nowe pergaminy ze Skarbnicy

Oto nowy miesiąc i nowa partia opowieści, którymi chcę się z wami podzielić. Tym razem powiem wam też co nieco o muzyce... i mam nadzieję, że wiedza, którą wam przekażę okaże się przydatna.

Eurocon 2008 zdominowany przez "Vita nostrę" Diaczenków

Urban fantasy Mariny i Siergieja Diaczenków "Vita nostra", będąca swoistą repliką Hogwartu, zdobyła na moskiewskim Euroconie 2008 wiele wyróżnień i nagród, w tym Nagrodę Nagród - została wybrana najlepszą powieścią fantastyczną początku XXI wieku.
Polski czytelnik może się o tym sam przekonać, jako że "Vita nostra" ukazała się w Polsce 24 czerwca nakładem wydanictwa Solaris i jest objęta przez Bestiariusz patronatem medialnym. Zapraszamy do lektury!

Thomas M. Disch nie żyje

4 lipca w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku popełnił samobójstwo Thomas M. Disch (ur. 1940), pisarz, poeta, krytyk SF, jeden z najwybitniejszych twórców "Nowej Fali", wielokrotnie nominowany do nagród Hugo i Nebuli. W Polsce znamy go z powieści "Lekarz" i "Na skrzydłach pieśni". Na najbliższe dni zapowiadane jest polskie wydanie kolejnej jego książki - "Obozu koncentracji".

Gwiazdy jednak są w porządku!

Oto moi drodzy kultyści kolejna garść artykułów do waszej ulubionej gry. Mam nadzieje, że urozmaicą one wasze plugawe sesje lub będą też przydatna inspiracją.

Zombie w Mitologii Cthulhu - artykuł o zwykłych pożeraczach mózgów w niezwykłej mitologii.
Wizgony - kiedy usłyszysz ten charakterystyczny dźwięk w ciemności, wiesz już, że to one...
Lustro z Leng - artefakt równie pożyteczny co zdradziecki.

Współpracujemy z Fabryką Słów

Miło nam oznajmić, że Bestiariusz nawiązał współpracę z wydawnictwem książkowym Fabryka Słów. Wydawca ten promuje w naszym kraju pisarzy takich jak Andrzej Pilipiuk, Maja Lidia Kossakowska czy Jacek Piekara, a także wielu innych znanych polskich i zagranicznych autorów.

Gwiazdy już prawie odpowiednio ustawione

Avangarda rusza już jutro. To Właśnie w czwartek odbędzie się inauguracyjne Cthulhu Night. W dziale informacje na stronie konwentu znajdziecie nowe informacje dotyczące dojazdu na imprezę, można również pobrać broszurę imprezy w formacie PDF. Zapraszamy.

Jakub Ćwiek gościem na Goblikonie!

Z radością informujemy, że na Goblikonie 2008 jako gość specjalny pojawi się Jakub Ćwiek. Student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, autor m.in powieści "Kłamca", wiceprezes Śląskiego Klubu Fantastyki, a także członek grupy teatralnej Słudzy Metatrona. W wystawianej przez nią sztuce na podstawie komiksu Neila Gaimana "Arlekin i walentynki" wcielił się w tytułową rolę.

Munchkin po polsku - oczywiście na Avangardzie!

Zawsze chcieliście zagrać w Munchkina, ale barierą był język? A może po prostu brakowało Wam znajomych obeznanych z angielskim na tyle by zapewnić swobodną rozgrywkę? Q-Workshop znalazł na to sposób - na Avangardzie będziecie mieli okazję nauczyć się i zagrać w polską wersję demo jednej z najlepszych karcianek niekolekcjonerskich w dziejach świata RPG. Nabraliście apetytu?

Zakończenie konkursu

I stało się. Konkurs, przygotowany wspólnie z wydawnictwem Videograf II, dobiegł końca. Spośród autorów zgłoszeń z prawidłowymi odpowiedziami na pytania, wylosowaliśmy pięciu szczęśliwców, do których trafią obiecane nagrody.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 18:23 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka