Szybki Gobliński konkurs!

Organizatorzy Goblikonu zapraszają na szybki konkurs. Przez trzy kolejne dni będzie można wygrać darmowe wejściówki i konwentową koszulkę. Wystarczy o określonej godzinie wysłać odpowiedź na pytanie: "Skąd wzięły się Gobliny na stacji kosmicznej?" na numer Gadu-Gadu: 11965923. Każdego dnia, spośród trzech pierwszych odpowiedzi wybrana zostanie najciekawsza, a jej autor nagrodzony darmową wejściówką. Autor najlepszej spośród nich otrzyma dodatkowo goblińską koszulkę.

Konkursowe godziny:
Poniedziałek, 6.08.2007 - 17.00
Wtorek, 7.08.2007 - 22.00
Środa, 8.08.2007 - 11.00

Nowe dodatki i recenzje

Dziś moge zaprezentować dwa nowe dodatki do gier RPG. Pierwszy z nich to:
-Serce Marraja - przedmiot do DnD, autorstwa Daliena
drugi zaś to:
-Ludzie mgieł - postacie do DnD, opracowane przez Grisa
Poza tym na letnie upały proponuje lekturę, ostatnio zrecenzowanych przeze mnie:
-"Bez litości" - książki Miroslava Zambocha
-"Venom: Dreszcz" - komiksu o jednym z najbardziej znanych łotrów świata Marvela.
Zapraszam także kinomanów do recenzji autorstwa Logana:
-"Liczba 23" - film gdzie Jim Carrey udowadnia, że nie jest tylko komediowym aktorem.

Pragnę także poinformować, iż od dziś na stronie zamieszczać będziemy znacznie więcej dodatków do gier RPG.

Rusza Bestiariuszowy konkurs!

Z przyjemnością informujemy iż Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie Fantastyczne rusza pełną parą!
Niecierpliwie czekamy na Wasze prace do 20 sierpnia!
Więcej informacji oraz regulamin znajdziecie TUTAJ!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

U-BOT 3 pod patronatem Bestiariusza!

Niezmiernie miło mi was poinformować, że trzecia edycja Łódzkiego konwentu U-BOT została objęta patronatem naszego serwisu. Będziemy was na bieżąco informować o wszystkim co związane z tą impreza, a na koniec napiszemy relacje. Tegoroczny U-BOT będzie odbywał sie w konwencji dzikiego zachodu i kowbojów. Po więcej informacji, zapraszamy na stronę konwentu.

Program Goblikonu już znany

Wreszcie jest! Ujawniamy program tegorocznego, piątego już Goblikonu. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji - kosmiczne (i nie tylko) prelekcje, panele dyskusyjne, walki robotów, pokazy gier autorskich, dużą salę multimedialną, mnóstwo konkursów, turnieje M:tG, Konfrontacji i WFB, a także kompletnie zwariowany konkurs na słowa Marszu Imperialnego, fireshow i wystrzelenie rakiety kosmicznej na orbitę. Program można ściągnąć TUTAJ.

Pierwsza aktualizacja na nowym Bestiariuszu!

Czołem! Mam przyjemność zaprezentować wam pierwszą aktualizację strony od czasu wprowadzenia nowej oprawy graficznej. Od tej pory artykuły będą dodawane przynajmniej raz na tydzień, w piątek, chodź niewykluczone że w ciągu tygodnia będzie ich więcej. Każda aktualizacja, w miarę możliwości, będzie się składać z pięciu artykułów.
W tym tygodniu oddajemy w wasze ręce:
- recenzję książki "Dzieci Hurina" napisaną przez Kristofa
- recenzje filmów "Spider-man 3", "Shrek Trzeci" oraz "Wzgórza mają oczy 2" autorstwa mojego
- fotorelacja z tegorocznego TolkFolku, przygotowana przez Baldurana

Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie!

Z przyjemnością informujemy, iż dnia 1 sierpnia rozpocznie się Bestiariuszowy Konkurs na Opowiadanie Fantastyczne. Polega on na napisaniu opowiadania zawierającego elementy fantastyczne - w dowolnej konwencji, od fantasy, poprzez science-fiction, aż po horror (i tym podobne). Prace można nadsyłać do 20 sierpnia. Wszystkie zasady są konkursu zostały zawarte w krótkim regulaminie. Już dziś możemy poinformować, że do wygrania są między innymi zestawy kości do gier RPG sponsorowane przez sklep Q-Workshop.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Obrazek

Konwent Crusader!

Zapraszam wszystkich serdecznie na konwent terenowy Crusader: Pogranicze, który odbędzie się w dniach 28 lipca - 5 sierpnia w Rudnie w ruinach Zamku Tenczyn. Zabawa będzie przednia, więc nie czekaj - zapisz się i Ty!

Crusader jest konwentem terenowym, przeznaczonym zarówno dla starych wyjadaczy jak i graczy z mniejszym doświadczeniem.

W programie imprezy przewidziane są konkursy, LARP-y, szkolenia, oraz trzydniowa gra główna rozgrywająca się w świecie Areatt. Dodatkowo na stronie konwentu znajdują się działy poświęcone systemowi RPG "Łowca Czarownic" i grze karcianej "Arena" rozgrywającymi się w świecie Arematt.

Obydwie gry będą darmowe i do ściągnięcia ze strony konwentu.

Więcej szczegółów na stronie

http://www.crusader.acheronstudio.eu

Rzeczpospolita Odrodzona: notki na blogu.

Na blogu Rzeczpospolitej Odrodzonej pojawiły się aż 3 nowe notki. Najstarsza traktuje o pochodzeniach które dostaniemy w grze, kolejna to 2 linki do felietonów poświęconych RPO i na koniec, prośba aby uwagi odnośnie gry pisać na maila redakcyjnego wydawnictwa. Najciekawszą notką jest zdecydowanie ta o pochodzeniach. Miłego czytania!

Goblikon - Fireshow i info dla prelegentów

Płonące łańcuchy, wachlarze, poi, zianie ogniem - a wszystko to w zapierającym dech w piersiach widowisku "DAMY OGNIA!", które będą mieli okazję zobaczyć uczestnicy tegorocznego konwentu. Jest to widowisko niezwykłe, bo stworzone przy współpracy osób niepełnosprawnych.

Grupa uczestników projektu "DAMY OGNIA! - spotkanie młodych aktorów z niesłyszącymi rówieśnikami" zaprezentuje fragmenty widowiska "DAMY OGNIA!" z użyciem płonących rekwizytów. Grupę prowadzą Jolanta Dzumyk i Anna Jegerska - Michalska z Raciborskiego Centrum Kultury. Obie są pedagogami teatru, prowadzą amatorskie zespoły artystyczne. Uczestnicząca w projekcie młodzież na co dzień uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu (największy tego typu ośrodek w Polsce).

15 lipca jest ostatecznym terminem zgłaszania punktów programu na tegoroczną edycję konwentu Goblikon. Punkty przysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę. Wszystkie informacje na temat zniżek dla prelegentów znajdują się na stronie konwentu w dziale CENNIK.

Relacja z Porytkonu - okiem organizatora.

Porytkon, Porytkon i po. Jako że byłem jednym z organizatorów konwentu, zamieszczam tutaj relacje trochę inną niż wszystkie. Jest to bowiem relacja okiem organizatora w której starałem się uchwycić wszystkie dobre i złe strony konwentu. Życzę miłej lektury!

Lipiec - miesiąc zmian!

Długo oczekiwany nowy Bestiariusz właśnie ujrzał światło dzienne. Jest to pierwszy "mały" krok w wielkie osiągnięcia i zmiany. Niestety strona nie jest jeszcze w pełni sprawna i wiele zostało do napisania, ale aby nie przeciągać terminu otwarcia został przygotowany tymczasowy skrypt i strona jest w pełni czytelna (wszystkie artykuły/opowiadania czy teksty można normalnie przeglądać). Szykuje się wiele zmian, mimo, iż obecny wygląd może przypominać wam opcje poprzedniego to z czasem zostanie on mocno zmodyfikowany i ulepszony.

Co działa a co nie?
Logowanie oraz wszelkiego rodzaju interakcje z użytkownikiem (pisanie komentarz, głosowanie itp.) są chwilowo wyłączone.

Kiedy pojawią się kolejne zmiany?
O każdych większych zmianach będę informował na forum i dokładnie je opisywał. Jeżeli chodzi o jakiś przybliżony termin to w planach jest ukończenie całości do końca lipca.
Jeżeli chcecie zobaczyć jakie zmiany się szykują możecie odwiedzić "Recenzje książek" lub "Autorzy" w dziale Literatura.

Tak więc to tyle słowem wstępu, wszelkie uwagi dyskusję można zgłaszać w tym temacie na forum.

ConStar 2007: podsumowanie z niespodzianką

Organizatorzy konwentu ConStar 2007 opublikowali krótkie podsumowanie imprezy, która odbyła się pod koniec kwietnia tego roku. Poza podziękowaniami na stronie można znaleźć również film "Spotkanie", najnowszą produkcję duetu Prozac-Craven, czyli Wojciecha Anuszczyka i Mateusza Wielgosza.

Więcej na stronie: http://constar.polter.pl

Czarowniki - pierwszy rozdział

Dziś na stronie pojawił się pierwszy rozdział "Opowieści ze świata Czarowników". Autorem jest Nyhariel. Oceny oraz komentarze będą mile widziane.
Poza tym pragnę poinformować, iż prace nad grafiką Bestiariusza znajdują się już w zaawansowanym stadium. Otwarcie nowej odsłony serwisu planujemy na 1 lipca. Szczegóły na forum.

Czerwcowe Recenzje

Za chwile wakacje. Warto może więc zaopatrzyć się w grę planszową, którą zrecenzował Kristof: - Jungle Speed.
Albo książkę Terrego Pratchetta: "Piąty Elefant"
Ponadto dzięki Miśkowi na stronę trafiły zaległe spisy aktualizacje z ubiegłego roku.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 12 gru 2018, 02:27 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka