Kolejne PyrKonowe atrakcje ujawnione!

Nastąpił przeciek na temat kolejnych atrakcji, które będą miały miejsce na Pyrkonie:

Swoją konwentową premierę na Pyrkonie 2008 będzie miała gra "Trybiki". Oprócz prezentacji gry, planowany jest turniej i stoisko wydawnictwa z promocyjnymi cenami, a w pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą kilka egzemplarzy "Trybików".

"Kazaam" w sklepach!

„Kazaam” opuścił właśnie drukarnię – już wkrótce szukajcie go we wszystkich dobrych sklepach z grami. Zapraszamy również do zapoznania się z zasadami gry na poświeconej jej stronie serwisu BoardGameGeek: http://www.boardgamegeek.com/game/32143 oraz stronie będącej częścią witryny partnera wydawnictwa, Kuźni Gier:
http://www.kuzniagier.pl/szczegoly.php?grupa_p=4&przedm=706798

Zdjęcia z premiery, która miała miejsce w krakowskim sklepie Smok, znajdziesz tutaj: http://picasaweb.google.pl/maciej.zasowski/20080308_kazaamWGaleriiKazimierz

„Kazaam” jest rodzinną grą dla dwóch do pięciu graczy, wcielających się w uczniów alchemika. Twoim zadaniem będzie stworzenie sztucznej istoty – homunkulusa – z dziewięciu części ciała. W tym celu wykorzystywać będziesz substancje, niezbędne w alchemicznych procedurach. By je pozyskiwać, musisz odrzucać tafle części ciała, samemu decydując, czy tchnąć w dany element życie, czy wyekstrahować z niego składniki. Szczęśliwie, nabierający kształtów stwór zaczyna pomagać swojemu stwórcy, podkradając materiały i utrudniając życie pozostałym uczestnikom rozgrywki. Gdy któryś z homunkulusów zostanie ukończony, gra kończy się, a mistrz Ambrosius ocenia wysiłki swoich podopiecznych i, przyznając punkty, decyduje o zwycięstwie.

Gra ukazała się nakładem wydawnictwa Wolf Fang.

Zawartość pudełka
70 tafli, wyobrażających części homunkulusów
96 żetonów składników alchemicznych
Sześć kart alchemików
Instrukcja w trzech wersjach językowych

Autor: Małgorzata Majkowska, Tomasz Z. Majkowski
Cena: 89 złotych
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: 30-60 minut

Zmiany na liście gości PyrKonu

Niestety na Pyrkonie nie pojawią się Marcin Przybyłek oraz Marek Oramus.
Swoją obecność natomiast w ostatniej chwili zapowiedziała Magda Parus - obiecująca młoda poznańska pisarka, autorka książki "Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości".

Skromna aktualizacja i przeprosiny

Zapraszam do zapoznania się z niewielką aktualizacją działu Gier. Dziś jest to jedynie recenzja gry "Tain", którą można znaleźć tutaj.
Jednocześnie przepraszam za fakt, że jest to dzisiaj jedyny tekst, oraz za brak wczorajszej aktualizacji działu D&D. Wynika to z braku dostępu do sieci jednego z redaktorów, a stąd - braku możliwości zamieszczenia gotowych tekstów. Jest to sytuacja wyjątkowa i zapewniamy, że dołożymy starań, aby nie doszło do niej ponownie.
Miłej lektury!

Billboardy Pyrkonu 2008

W dniach 1-3 marca 2008 r. w miastach w całej Polsce pojawiły się billboardy i citylighty reklamujące Pyrkon 2008. Szczegółowa lista lokacji dostępna jest na stronie konwentu.

Konkurs na Pyrkonie

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetowąwww.arsenal.pl.Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

W tym czasie można nadsyłać mailem na adres sklep@arsenal.com.pl
5 najważniejszych, Waszych zdaniem, tytułów literatury spod znaku fantastyki.
Wszystkie nadesłane odpowiedzi posłużą do utworzenia konkursowego konkursowego kanonu fantastyki, autorzy tych zaś, które zbliżą się najbardziej do zwycięskiej piątki zostaną nagrodzeni.
Jedna osoba może wysłać tylko jedną propozycję pięciu tytułów.

Dla zwycięzców przewidziano 5 nagród:

Za 1 miejsce - odpowiedź zbliżoną najbardziej do wyłonionej "kanonicznej piątki" - cykl historyczno-fantastyczny o wojnach husyckich autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Trylogia husycka.

Cztery kolejne miejsca zostaną nagrodzone talonami o wartości 100 zł na zakup wybranych książek. Talony te zrealizować będzie można w księgarniach Arsenał w Poznaniu lub w księgarni internetowej www.arsenal.pl.
W przypadku większej ilości odpowiedzi równomiernie zbliżonych do najpopularniejszej piątki tytułów nagroda zostanie równomiernie rozdzielona pomiędzy zwycięzców.

Lista laureatów zostanie ogłoszona w niedzielę 2008-03-28 podczas oficjalnego zakończenia konwentu Pyrkon 2008 oraz na stronach internetowych Pyrkonu i księgarni.

W przypadku nieobecności zwycięzców konkursu podczas ogłoszenia jego wyników, nagrody przesłane zostaną za pośrednictwem Poczty Polskiej, należy więc w listach z odpowiedziami podać swoje dane i korespondencyjny adres pocztowy.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez www.arsenal.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r.

Szczegóły dostępne na stronie Pyrkonu.

Konkurs na Pyrkonie

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetowąwww.arsenal.pl.Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

Strona Sfinksa

Ruszyła już strona na której można głosować na nominowanych do nagrody Sfinks.Oto jej adres: http://sfinks.solarisnet.pl/

Odszedł Gustaw Holoubek

Dnia 6 marca 2008 roku odszedł od nas jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Gustaw Holoubek.

Premiera gry "Kazaam"

Wydawnictwo Wolf Fang ma przyjemność poinformować o premierze oczekiwanej od dawna rodzinnej gry „Kazaam!”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia sklepu Smok w krakowskiej Galerii Kazimierz w sobotę, 8 III, gdzie od godziny 12.00 będzie można spotkać się z autorami, nauczyć zasad i rozegrać pokazowe partie gry. Pierwsze egzemplarze będą również dostępne w Gliwicach, na konwencie Pionek.

„Kazaam” jest rodzinną grą dla dwóch do pięciu graczy, wcielających się w uczniów alchemika Ambrosiusa. Ich zadaniem jest stworzenie sztucznej istoty – homunkulusa – z dziewięciu części ciała. W tym celu wykorzystywać będą substancje, niezbędne w alchemicznych procedurach. Nabierający kształtów stwór zaczyna pomagać swojemu stwórcy, podkradając materiały i utrudniając życie pozostałym uczestnikom rozgrywki. Gdy któryś z homunkulusów zostanie ukończony, gra kończy się, a mistrz Ambrosius ocenia wysiłki swoich podopiecznych i, przyznając punkty, decyduje o zwycięstwie.

Zmarł Gary Gygax

Gary Gygax, twórca Dungeons & Dragons, zmarł dzisiaj, prawdopodobnie na zawał serca. Jego zdrowie pogarszało się w ostatnich latach coraz bardziej. Bez tego wizjonera pojawienie się gier fabularnych opóźniłoby się, a na pewno nie byłyby one tym, czym są dzisiaj.

Fantastycznie i lirycznie

Dzisiejsza aktualizacja literackiej części Bestiariusza jest w znacznej mierze poetycka. Postanowiliśmy zaprezentować Wam odrobinę wierszy wszelakiej maści - ku pobudzeniu wyobraźni. Pod tym kątem wybrane zostały też książki do jednej z recenzji: niech inspirują. Aczkolwiek znajdzie się także coś dla tych, którzy zwyczajnie chcą wiedzieć, co też warto poczytać...

Premiera "Mistrza Pu Pu"

Dzisiaj ma swoją premierę druga książka z serii "Fantastyczna Japonia", wydawanej przez Hanami. Powieść "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki jest już dostępna w wielu punktach sprzedaży, do sieci Empik powinna trafić w ciągu kilku najbliższych dni.

"Mistrz Pu Pu" już w sprzedaży

Dzisiaj ma swoją premierę druga książka z serii "Fantastyczna Japonia", wydawanej przez Hanami. Powieść "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki jest już dostępna w wielu punktach sprzedaży, do sieci Empik powinna trafić w ciągu kilku najbliższych dni.

Premiera "Smykałki do wojny"

Chcielibyśmy ogłosić, iż książka "Smykałka do wojny" Jack'a McDevitt'a trafiła w dniu dzisiejszym do sprzedaży. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Solaris i jest objęta patronatem przez nasz serwis. Więcej informacji na jej temat tutaj.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 01:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka