Nicolas Cage i jego pierwszy sequel

Kinowy początek roku to prawdziwa przygodowa bomba... Do premiery szykuje się bowiem legendarny producent Jerry Bruckheimer z kontynuacją swojego wielkiego hitu sprzed czterech lat – "Skarb narodów: Księga tajemnic".

Wielcy Przedwieczni budzą się ze snu.

Dziś aktualizacja do Zew Cthulhu jest dość obszerna więc od razu przejdę do konkretów:
- T'yog - nowy, chodź nie koniecznie przeciwnik do gry w każdej epoce.
- Zwoje T'yoga - magiczne manuskrypty z cennymi czarami.
- Pistolet maszynowy "Skorpion" - kolejna broń w arsenale badacza.
- Muzyk Rockowy - Nowy, ciekawy zawód do ZC 1990.

Miłej lektury i niech gwiazdy będą w porządku.

Zmiany w Konkursie Świątecznym

Uprzejmie informujemy, iż dokonana została zmiana w regulaminie Bestiariuszowego Konkursu Świątecznego. Z uwagi na kłopoty ze sponsorami zmuszeni jesteśmy przyznać nagrodę wyłącznie autorowi zwycięskiej pracy.

Straszna aktualizacja

Witam Was w tą mroczną, grudniową noc. Wraz z Naimadem chciałbym zaprezentować 4 recenzje filmów grozy: dwie są mojego autorstwa, a drugie dwie adminowego. Mamy w sumie jedną nowość i trzy rupiecie (jedne mniejsze, drugie większe). Ostatnia aktualizacja w tym dziale była trochę ponad 3 miesiące temu, sądzę więc, że to najwyższa pora. Na przyszłość postaram się o częstsze aktualizacje, obiecuję.

Zapraszam do czytania tutaj!

Sfera 2007 - relacja!

"Decyzja o pojawieniu się Bestiariuszowej delegacji na Sferze 2007 była bardzo spontaniczna. Podjęliśmy ją wspólnie z Dalienem zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem imprezy. Nie wiedząc, czego możemy spodziewać się po niej spodziewać, w piątek, wczesnym popołudniem udaliśmy się do Bydgoszczy. "

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konwentu Sfera 2007.

Błyskawiczna fotorelacja ze Sfery!

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z fotorelacją z bydgoskiego konwentu "Sfera 2007". Udało nam się ją przygotować w ekspresowym tempie - impreza dobiegła końca ledwie przed pięcioma godzinami. Konwent możemy uznać za bardzo udany.
Relacja tekstowa pojawi się na Bestiariuszu w nadchodzącym tygodniu. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Można je znaleźć pod tym adresem.

Regulamin Konkursu Świątecznego!

Na naszej stronie pojawił się już regulamin Świątecznego Konkursu Bestiariuszowego. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w naszej gwiazdkowej inicjatywie, mogą znaleźć go pod tym linkiem. Liczę, że wielu z was postanowi spróbować swoich sił i weźmie w nim udział. Niestety, ciągle jeszcze nie znamy pełnej listy nagród - pewne natomiast, że zostanie ona opublikowana w nadchodzącym tygodniu.

Jak na razie pewne jest, że zwycięzca będzie mógł sam wybrać swoją nagrodę - więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj. Wiadomo również, ża na pewno zostaną nagrodzone miejsca drugie i trzecie. Szczegóły już wkrótce.

Bądź czujny, Chaos nie śpi!

Witam w ten słoneczny, niedzielny poranek. Pogoda dziś bardzo ładna, ale to na pewno jakiś podstęp Chaotyków, więc miejcie się na baczności! W przygotowaniach do walki pomogą na pewno nowe artykuły w dziale WFRP:
Błękitny kot - bestia zamieszkująca puszcze Południa,
Sokolnik - nowa profesja dla osób lubiących ptactwo.

Ponadto do potrzeb II edycji Warhammera dostosowałem kilka starszych pozycji:
Poszukiwacz kruszców,
Raubritter,
Robak pustynny
Dobrej zabawy!

Konkurs czas rozpocząć!

Świąteczny Konkurs Bestiariusza rusza! Mimo małych problemów komunikacyjnych, paru wpadek i tym podobnym ujawniamy Wasze zadanie. A zadanie polegać będzie na... opisaniu Bestii. Czystym i fabularnym. Niestety, z powodu wyjazdu Naimada na konwent nie możemy zamieścić dzisiaj regulaminu (bo Naimad zapomniał przesłać mi aktualnej wersji), ale zrobimy to jutro. Pracę proszę przysyłać w formacie *.doc bądź *.rtf na mail : xdiabellusx@o2.pl . I czekajcie na Naimada z regulaminem! A, no tak. Nagrody. Wygrać będzie można trochę, niestety Naimad nie przekazał pełnej listy nagród. Pewnym jest, ze zwycięzca do wyboru będzie miał jeden z trzech zestawów:

a) "Bestiariusz Starego Świata"
b) "Bestiariusz: Maszyny" oraz "Mistrz Gry ^2"
c) Księga potworów D&D 3.5

Pozostaje życzyć połamania klawiatur!

P.S. Wszystkie niepełne informacje dedykuje Naimadowi który zapomniał mi przekazać wszystkie dokumenty.

G-Con III już niebawem!

Zapraszamy wszystkich na Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki "G-con III", który odbędzie się w dniach 15-16 grudnia br. w Lubartowie(k.Lublina), w Lubartowskim Ośrodku Kultury przy ul. Cichej 6. Inicjatywa Lubartowskiego Klubu Fantastyki "Zielony Smok" ma na celu zapewnienie wam dwóch dni wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń, które będzie można wspominać chociażby przy świątecznym stole.

Konwent został objęty patronatem medialnym przez Bestiariusz.

Spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim

Wydawnictwo Fantasmagoricon
serdecznie zaprasza
na spotkanie z panem

RAFAŁEM DĘBSKIM

z związku z ukazaniem się wyboru opowiadań pt.

PASTERZ UPIORÓW

ZAPRASZAMY07.12. 2007 g. 19.00
TRAFFIC CLUB
ul. Bracka 25
00-28 Warszawa

08 .12. 2007 g. 14.00
KSIĘGARNIA “KONKRET”
ul. Zondka 3
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Fotorelacja ze Zjazdu Bestiariusza

W ramach dodatku do wczorajszej aktualizacji działu "Inspiracje", zamieszczam dziś pakiet zdjęć ze zjazdu redaktorów i użytkowników Bestiariusza, który odbył się kilka tygodni temu w Krakowie przy okazji konwentu Imladris XI.
Pozdrawiam i zapraszam do zapoznania się z fotorelacją. Możecie ją znaleźć tutaj .

PyrKonowy Konkurs Literacki!

Klub Fantastyki Druga Era, główny organizator Pyrkonu, ogłasza rozpoczęcie kolejnej, szóstej edycji Konkursu Literackiego. Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 100 zł i chwały z wygrania konkursu będzie można zyskać sławę, gdyż zwycięskie opowiadanie zostanie wydrukowane w Informatorze Pyrkonu 2008. Na zwycięzcę czeka również akredytacja na ten konwent.

Prace o objętości do piętnastu tysięcy znaków można nadsyłać na adres konkurs@drugaera.org do dnia 7 stycznia 2008 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 25 lutego 2008 roku.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj .

Nie będzie Coolkonu 2008

Na stronie wrocławskiego konwentu Coolkon pojawiła się informacja, że w roku 2008 nie odbędzie się kolejna odsłona konwentu. Organizatorzy nie podają jak na razie powodów, które skłoniły ich do podjęcia tej decyzji.

Wieści z kart Bestiariusza

Za oknem zima. Śnieg sobie prószy i aż człowiekowi nie chce się ruszać z domu. My jesteśmy za tym, byście zostali przed monitorami. Dlaczego? Bo już 1 grudnia rusza „Świąteczny Konkurs Bestiariusza”. Co będzie waszym zadaniem? Dowiecie się w sobotę...

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 21:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka