Przedpremierowy turniej D&D Miniatures na PyrKonie!

W Pyrkonową sobotę odbędzie się Turniej Przedpremierowy nowego dodatku do systemu Dungeon & Dragons Miniatures.
Organizatorem jest firma ISA Sp. z o.o. we współpracy ze sklepem CUBE.

Polconowe akredytacje na PyrKonie

Na Pyrkonie będzie można nabyć akredytację na Polcon 2008 z rabatem w wysokości 15%. Zniżka ta sumować się będzie rabatem na bilety grupowe - 10%. Cena wyjściowa akredytacji na Polcon to 50 zł. Wpłat będzie można dokonać na miejscu u przedstawicieli organizatorów Polconu.

Na filmowo

Czołem filmomaniaki!
Jak co miesiąc witam Was kilkoma tekstami i są to jak zwykle troszkę starsze produkcje (na dodatek ze stajni Naimada - naszego najpłodniejszego admino-recenzenta). Względnie nowa jest ostatnia opowieść o psychopatycznym mordercy imieniem Jigsaw.

Pełen program PyrKonu!

Na stronie Pyrkonu dostępny jest już pełen program konwentu. Można go obejrzeć tutaj.

"Gra Roku 2008" - nowe informacje

Serwis Gry-Planszowe.pl opublikował listę gier, spośród których zostaną wyłonione nominacje do nagrody Gra Roku 2008. Dziesięciu sędziów wybierze najlepszy z niemal siedemdziesięciu tytułów wydanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Ogłoszenie wyników planowane jest na 18-20 kwietnia, podczas targów Level_01 w Krakowie.

Program PyrKonu - część pierwsza

Na stronie Pyrkonu zamieszczona została pierwsza część programu tego konwentu. Można już przeczytać o atrakcjach w bloku literackim, multimedialnym i konkursowym.

Zmarł Sir Arthur C. Clarke

W dniu dzisiejszym zmarł Sir Arthur C. Clarke, prozaik, pisarz fantastyczno-naukowy, propagator kosmonautyki.

Karcianki na PyrKonie!

Wiadomo już, w jakie gry karciane będzie można pograć na Pyrkonie. Szczegółowy plan znajduje się w rozwinięciu newsa.

Arsenał fantastyki z Cinema City!

Cinema City Kinepolis, Pyrkon oraz Księgarnia Arsenał zapraszają na towarzyszącą Pyrkonowi imprezę "Arsenał Fantastyki z Cinema City: Literatura czy Film?". W dniach 25-28 marca w Cinema City Kinepolis obejrzeć będzie można 11 filmów fantastycznych w kilku blokach tematycznych. Wszystkie proponowane filmy łączy wspólna cecha - ich podstawę stanowią dzieła literackie.

Kolejne PyrKonowe atrakcje ujawnione!

Nastąpił przeciek na temat kolejnych atrakcji, które będą miały miejsce na Pyrkonie:

Swoją konwentową premierę na Pyrkonie 2008 będzie miała gra "Trybiki". Oprócz prezentacji gry, planowany jest turniej i stoisko wydawnictwa z promocyjnymi cenami, a w pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą kilka egzemplarzy "Trybików".

"Kazaam" w sklepach!

„Kazaam” opuścił właśnie drukarnię – już wkrótce szukajcie go we wszystkich dobrych sklepach z grami. Zapraszamy również do zapoznania się z zasadami gry na poświeconej jej stronie serwisu BoardGameGeek: http://www.boardgamegeek.com/game/32143 oraz stronie będącej częścią witryny partnera wydawnictwa, Kuźni Gier:
http://www.kuzniagier.pl/szczegoly.php?grupa_p=4&przedm=706798

Zdjęcia z premiery, która miała miejsce w krakowskim sklepie Smok, znajdziesz tutaj: http://picasaweb.google.pl/maciej.zasowski/20080308_kazaamWGaleriiKazimierz

„Kazaam” jest rodzinną grą dla dwóch do pięciu graczy, wcielających się w uczniów alchemika. Twoim zadaniem będzie stworzenie sztucznej istoty – homunkulusa – z dziewięciu części ciała. W tym celu wykorzystywać będziesz substancje, niezbędne w alchemicznych procedurach. By je pozyskiwać, musisz odrzucać tafle części ciała, samemu decydując, czy tchnąć w dany element życie, czy wyekstrahować z niego składniki. Szczęśliwie, nabierający kształtów stwór zaczyna pomagać swojemu stwórcy, podkradając materiały i utrudniając życie pozostałym uczestnikom rozgrywki. Gdy któryś z homunkulusów zostanie ukończony, gra kończy się, a mistrz Ambrosius ocenia wysiłki swoich podopiecznych i, przyznając punkty, decyduje o zwycięstwie.

Gra ukazała się nakładem wydawnictwa Wolf Fang.

Zawartość pudełka
70 tafli, wyobrażających części homunkulusów
96 żetonów składników alchemicznych
Sześć kart alchemików
Instrukcja w trzech wersjach językowych

Autor: Małgorzata Majkowska, Tomasz Z. Majkowski
Cena: 89 złotych
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: 30-60 minut

Zmiany na liście gości PyrKonu

Niestety na Pyrkonie nie pojawią się Marcin Przybyłek oraz Marek Oramus.
Swoją obecność natomiast w ostatniej chwili zapowiedziała Magda Parus - obiecująca młoda poznańska pisarka, autorka książki "Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości".

Skromna aktualizacja i przeprosiny

Zapraszam do zapoznania się z niewielką aktualizacją działu Gier. Dziś jest to jedynie recenzja gry "Tain", którą można znaleźć tutaj.
Jednocześnie przepraszam za fakt, że jest to dzisiaj jedyny tekst, oraz za brak wczorajszej aktualizacji działu D&D. Wynika to z braku dostępu do sieci jednego z redaktorów, a stąd - braku możliwości zamieszczenia gotowych tekstów. Jest to sytuacja wyjątkowa i zapewniamy, że dołożymy starań, aby nie doszło do niej ponownie.
Miłej lektury!

Billboardy Pyrkonu 2008

W dniach 1-3 marca 2008 r. w miastach w całej Polsce pojawiły się billboardy i citylighty reklamujące Pyrkon 2008. Szczegółowa lista lokacji dostępna jest na stronie konwentu.

Konkurs na Pyrkonie

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetowąwww.arsenal.pl.Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

W tym czasie można nadsyłać mailem na adres sklep@arsenal.com.pl
5 najważniejszych, Waszych zdaniem, tytułów literatury spod znaku fantastyki.
Wszystkie nadesłane odpowiedzi posłużą do utworzenia konkursowego konkursowego kanonu fantastyki, autorzy tych zaś, które zbliżą się najbardziej do zwycięskiej piątki zostaną nagrodzeni.
Jedna osoba może wysłać tylko jedną propozycję pięciu tytułów.

Dla zwycięzców przewidziano 5 nagród:

Za 1 miejsce - odpowiedź zbliżoną najbardziej do wyłonionej "kanonicznej piątki" - cykl historyczno-fantastyczny o wojnach husyckich autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Trylogia husycka.

Cztery kolejne miejsca zostaną nagrodzone talonami o wartości 100 zł na zakup wybranych książek. Talony te zrealizować będzie można w księgarniach Arsenał w Poznaniu lub w księgarni internetowej www.arsenal.pl.
W przypadku większej ilości odpowiedzi równomiernie zbliżonych do najpopularniejszej piątki tytułów nagroda zostanie równomiernie rozdzielona pomiędzy zwycięzców.

Lista laureatów zostanie ogłoszona w niedzielę 2008-03-28 podczas oficjalnego zakończenia konwentu Pyrkon 2008 oraz na stronach internetowych Pyrkonu i księgarni.

W przypadku nieobecności zwycięzców konkursu podczas ogłoszenia jego wyników, nagrody przesłane zostaną za pośrednictwem Poczty Polskiej, należy więc w listach z odpowiedziami podać swoje dane i korespondencyjny adres pocztowy.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez www.arsenal.pl w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z ustawą O ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r.

Szczegóły dostępne na stronie Pyrkonu.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 18:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka