Konkurs na Pyrkonie

Organizatorzy Pyrkonu ogłaszają konkurs przeprowadzany wspólnie z księgarnią internetowąwww.arsenal.pl.Konkurs trwa do północy 29 marca 2008 roku.

Strona Sfinksa

Ruszyła już strona na której można głosować na nominowanych do nagrody Sfinks.Oto jej adres: http://sfinks.solarisnet.pl/

Odszedł Gustaw Holoubek

Dnia 6 marca 2008 roku odszedł od nas jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Gustaw Holoubek.

Premiera gry "Kazaam"

Wydawnictwo Wolf Fang ma przyjemność poinformować o premierze oczekiwanej od dawna rodzinnej gry „Kazaam!”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia sklepu Smok w krakowskiej Galerii Kazimierz w sobotę, 8 III, gdzie od godziny 12.00 będzie można spotkać się z autorami, nauczyć zasad i rozegrać pokazowe partie gry. Pierwsze egzemplarze będą również dostępne w Gliwicach, na konwencie Pionek.

„Kazaam” jest rodzinną grą dla dwóch do pięciu graczy, wcielających się w uczniów alchemika Ambrosiusa. Ich zadaniem jest stworzenie sztucznej istoty – homunkulusa – z dziewięciu części ciała. W tym celu wykorzystywać będą substancje, niezbędne w alchemicznych procedurach. Nabierający kształtów stwór zaczyna pomagać swojemu stwórcy, podkradając materiały i utrudniając życie pozostałym uczestnikom rozgrywki. Gdy któryś z homunkulusów zostanie ukończony, gra kończy się, a mistrz Ambrosius ocenia wysiłki swoich podopiecznych i, przyznając punkty, decyduje o zwycięstwie.

Zmarł Gary Gygax

Gary Gygax, twórca Dungeons & Dragons, zmarł dzisiaj, prawdopodobnie na zawał serca. Jego zdrowie pogarszało się w ostatnich latach coraz bardziej. Bez tego wizjonera pojawienie się gier fabularnych opóźniłoby się, a na pewno nie byłyby one tym, czym są dzisiaj.

Fantastycznie i lirycznie

Dzisiejsza aktualizacja literackiej części Bestiariusza jest w znacznej mierze poetycka. Postanowiliśmy zaprezentować Wam odrobinę wierszy wszelakiej maści - ku pobudzeniu wyobraźni. Pod tym kątem wybrane zostały też książki do jednej z recenzji: niech inspirują. Aczkolwiek znajdzie się także coś dla tych, którzy zwyczajnie chcą wiedzieć, co też warto poczytać...

Premiera "Mistrza Pu Pu"

Dzisiaj ma swoją premierę druga książka z serii "Fantastyczna Japonia", wydawanej przez Hanami. Powieść "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki jest już dostępna w wielu punktach sprzedaży, do sieci Empik powinna trafić w ciągu kilku najbliższych dni.

"Mistrz Pu Pu" już w sprzedaży

Dzisiaj ma swoją premierę druga książka z serii "Fantastyczna Japonia", wydawanej przez Hanami. Powieść "Mistrz Pu Pu" autorstwa Hideyuki Niki jest już dostępna w wielu punktach sprzedaży, do sieci Empik powinna trafić w ciągu kilku najbliższych dni.

Premiera "Smykałki do wojny"

Chcielibyśmy ogłosić, iż książka "Smykałka do wojny" Jack'a McDevitt'a trafiła w dniu dzisiejszym do sprzedaży. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Solaris i jest objęta patronatem przez nasz serwis. Więcej informacji na jej temat tutaj.

Patronaty i fragmenty

Bestiariusz swym patronatem objął kolejne pozycje z wydawnictwa Solaris. A są to trzy następujące tytuły:

"Smykałka do Wojny" już w sprzedaży

Chcielibyśmy ogłosić, iż książka "Smykałka do wojny" Jack'a McDevitt'a trafiła w dniu dzisiejszym do sprzedaży. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Solaris i jest objęta patronatem przez nasz serwis. Więcej informacji na jej temat tutaj.

MFF raport 2

Nasz serwis przedstawia dziś nowe, uaktualnione informacje na temat XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki, który odbędzie się dniach 12-15 czerwca na zamku w Nidzicy.

Strona Porytkonu

Strona internetowa konwentu Porytkon 2 w Sosnowcu dostępna jest TUTAJ. Zapraszamy!

Porytkon kontratakuje!

W dniach 6-8 czerwca 2008 roku odbędzie się druga edycja zwariowanego konwentu Porytkon. Jednak tym razem organizatorzy drzwi swojego zakładu otworzą dla was w Sosnowcu. A dokładniej na ulicy Legionów 9 w Zespole Szkół Technicznych.

Level_01 - Targi Gier, Kraków

Informacja od organizatorów:
"Zapraszamy do udziału w imprezie LEVEL_01 Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji.
LEVEL_01 to pierwsza z cyklu imprez związanych z szeroko pojętą rozrywką, edukacją i bezpieczeństwem elektronicznym.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 18:12 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka