Premiera TrójKONtowej strony internetowej!

Organizatorzy Konwentu Fanów Fantastyki TrójKONt IV informują, że znana jest już data oficjalnej premiery długo oczekiwanej strony www imprezy - będzie to poniedziałek, 22 października, pół roku przed konwentem. Szczegółowe informacje znaleźć można w rozszerzeniu wieści. Jednocześnie na blogu organizatorów pojawiło się oświadczenie w sprawie alkoholu na imprezie.

W poniedziałkowy wieczór, 22 października, pół roku przed imprezą, nastąpi premiera strony internetowej 3k4. A na niej, między innymi:
zawsze aktualne wieści z postępu naszych prac,
koszty akredytacji wraz z systemem zniżek,
pełen regulamin i inne potrzebne dokumenty,
bonusy - tapety i inne TrójKONtne materiały,
przecieki - to, co zawsze chcieliście wiedzieć, ale baliście się zapytać...
I wiele więcej!
Zapraszamy serdecznie na adres 3k4.polter.pl za dwa dni. Największy konwent Północy nadchodzi wielkimi krokami!

Aktualizacja w Starym Świecie

Witam ponownie po kilkumiesięcznej nieobecności! A żeby osłodzić jeszcze powitanie, przygotowałem trzy nowe profesje do WFRP.
Matador
Preparator zwierząt
Uliczny filozof
Życzę miłej zabawy!

Plan wydawniczy Kuźni Gier

Został ujawniony plan wydawniczy wydawnictwa Kuźnia Gier do marca 2008. Widać zdecydowane przyspieszenie w stosunku do lat poprzednich, a i tematyka jest rozległa i wygląda na to, że Kuźnia ma szansę na stanie się istotnym graczem na scenie nie tylko polskiej, ale też europejskiej, bowiem nawiązała kontakt z wydawnictwem Wolf-Fang. Więcej informacji oraz plan wydawniczy w szczegółach tutaj.

Owoce Morza

Mamy wtorek, piękny wieczór (wyjątkowo nie pada), więc pora na aktualizację do Zew Cthulhu która będzie się powtarzała raz na 3 tygodnie, tydzień po aktualizacji do Neuroshimy. Dziś mogę Was, drodzy czytelnicy poczęstować następującymi owocami morza (z R'lyeh):
- Analityk Rynkowy - zawód do Zew Cthulhu 1990.
- Bandyta Kolejowy - dochodowe zajęcie w realiach Zew Cthulhu 1890 i 1920.
- Pistolet Taurus PT92 - kolejna pozycja w arsenale do walki z plugawymi bestiami w realiach Zew Cthulhu 1990.
SMACZNEGO!

Informacje od Kuźni Gier!

Na stronie internetowej KG pojawiły się nowe wieści dotyczące gry karcianej "Wiedźmin", a konkretnie przykładowe karty. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Została także zapowiedziana nowa gra karciana, oficjalna informacja brzmi:
"Kuźnia Gier nabiera tempa. W październiku oprócz Wiedźmina: Przygodowej Gry Karcianej ukaże się też WYPAS - wypasiona gra towarzyska dla całej rodziny.
Będzie to nieskomplikowana gra dla 3 do 6 osób. Grając w Wypas zostaniesz juhasem i zajmiesz się opieką nad stadem. Będziesz łączyć owce w grupy tak by otrzymać jak najlepszą wełnę. A kiedy okażesz się najlepszy na caluśkiej hali, być może w przyszłym roku zostaniesz bacą!
Więcej na http://www.kuzniagier.pl/wypas "

Czekamy więc z niecierpliwością i zaczynamy odkładać pieniążki...

Przyszłość działu Neuroshimy zależy także od ciebie!

Na naszym forum powstał temat, który jest idealnym miejscem do przekazywania sugestii na temat działu Neuroshimy. Chcesz nam pomóc budować dział? Każda sugestia się przyda! Więc zapraszam do topicu. Z chęcią was wysłuchamy...

Atomowe grzybki!

Mamy wtorek, piękny wieczór (pada jak cholera), więc pora na aktualizację. Jak to mamy zwyczaju, co 3 tygodnie częstujemy was atomowymi grzybkami do Neuroshimy. Tym razem mamy dla was:
- Mechakomar - bestie autorstwa Naimada, lepiej nie spotykajcie jej na froncie.
- Przedwojenne leki - Czyli garść tabletek która nie uratuje wam życia, ale za to mocno je ułatwi.
- Spokojnie, panowie - Sztuczkę autorstwa Naimada, jeśli waszych graczy zawiodą wszelkie uspokajacze...
To tyle w tym tygodniu. Wyczekujcie znaków na niebie, Moloch rusza w stronę Salt Lake City...

Naimadowa aktualizacja

Czołem!

Po niespełna miesięcznej przerwie wracam do swoich obowiązków Administratora. Aby zrekompensować swoją nieobecność, przygotowałem dzisiejszą aktualizację. W jej skład wchodzą:
- Far Cry - recenzja gry komputerowej
- Złamany Miecz - recenzja książki
- Czarna Szabla - recenzja książki

Zapraszam do lektury!

"Blefuj!" po polsku!

REBEL.pl ogłosiło plany wydania kolejnej gry - tym razem imprezowej karcianki znanej w Polsce pod czeską nazwą Blafuj lub niemiecką Kakerlakenpoker.

"Blefuj!" to party game, w której Twoim zadaniem jesz oszukanie innych graczy.. W trakcie rozgrywki gracze przekazują między sobą zakryte karty - informując jednocześnie co znajduje się na danej karcie - np. Żaba. Nie muszą jednak mówić prawdy, a osoba, która otrzymała kartę może spróbować zgadywać czy graczy blefuje lub podejrzeć ją i samemu zablefować do następnej osoby (np. z pokerową miną stwierdzając, że to nie Żaba tylko Skorpion).

"Do wydania tej gry skłoniła nas relacja z tegorocznego Mazurconu" - mówi Piotr Kątnik, właściciel REBEL.pl - "Entuzjastyczne opinie o grze spowodowały, że w ciągu kilku dni załatwiliśmy wszystkie formalności z niemieckim wydawcą i rozpoczęliśmy prace nad polską edycją. To dobry przykład na to jak społeczność fanów gier planszowych może wpływać na decyzje wydawców.".

"Blefuj!" będzie wydany identycznie jak niemiecka, czeska czy angielska edycja. Gra powinna być dostępna w dobrych sklepach z grami planszowymi już w połowie października, a jej sugerowana cena detaliczna to 34.95 zł.

U-bot już dzisiaj!

Już za parę godzin zacznie się U-bot. Jeśli chciałbyś spotkać redaktorów naszego serwisu, to jedna z lepszych okazji. Zapraszamy na wspaniały Łódzki konwent.

Program U-bota!

Na stronie U-bota pojawił się pełen program imprezy. Na uczestników imprezy czekają wypełnione po brzegi 3 bloki prelekcyjne, jeden blok konkursowy oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Nic tylko czekać już na sam konwent który zacznie się już w piątek. My na pewno tam będziemy.

Wystartował blog KFF TrójKONt IV.

Organizatorzy Konwentu Fanów Fantastyki TrójKONt IV uruchomili dziś blog konwentowy na którym będą opowiadać o postępie prac nad imprezą, która zaplanowana jest na drugi weekend kwietnia przyszłego roku. Blog dostępny jest pod adresem www.3k4.blox.pl.

Piątek recenzji

Witajcie!
Po dłuższej mojej nieobecności postanowiłam zdominować tę piątkową aktualizację. Dlatego też tym razem na stronie pojawiły się trzy nowe recenzje. Być może ktoś z Was sięgnie po którąś z tych książek, jako że weekend za pasem. A warto.
- Rzecz o poprawianiu inteligencji - recenzja jednej z fantastyczno-socjologicznych powieści Janusza A. Zajdla.
- Oddana bogu - książka autorstwa Anny Kańtoch, którą w zasadzie można by zaliczyć do "kobiecej fantastyki".
- Prawie jak baśnie dla dzieci - czyli słów kilka o najnowszej powieści jednego z moich ulubionych, współczesnych pisarzy, Neila Gaimana.
Miłego czytania!

Neuroshimowa aktualizacja

Mamy wtorek, czas na aktualizacje. Jak zapowiedziałem wcześniej, będzie to wzmocnienie działu Neuroshimy. I tak oto mamy 3 teksty do przedstawienia:
- Sztuczka Naimada - Wie, gdzie strzelić.
- Artykuł o mechanice siłowania się na rękę - autorstwa mojego.
- Recenzja dodatku Łowca Mutantów/Zabójca Maszyn - autorstwa Naimada.
To tyle jak na razie. Czekajcie na kolejne grzyby atomowe prosto z Bestiariusza. Zapewne za 3 tygodnie...

Olbrzymia aktualizacja

Aby zrekompensować brak wtorkowej aktualizacji, dzisiejsza będzie naprawdę duża. Ale do rzeczy: dziś redakcja ma przyjemność oddania w wasze ręce, drodzy czytelnicy następujące artykuły:
- Astrologia i astronomia po arabsku - tekst o charakterze informacyjnym autorstwa Nyhariela.
- "Most nad Otchłanią" - recenzja książki Konrada Lewandowskiego, objętej patronatem medialnym przez nasz serwis. Recenzji dokonałem ja - Joku.
- "Księga Jesiennych Demonów" - recenzja książki Jarosława Grzędowicza.
- "Gwiazdozbiór Kata" - recenzja książki Rafała Dębskiego.
Obie recenzje pióra Naimada.
- Warcraft: The Board Game - Expansion Set - rozprawka Kristofa o dodatku do nowej gry planszowej.
Oraz dodatki do gry RPG Zew Cthulhu, mojego autorstwa:
- Sportowiec ekstremalny - nowy zawód nie tylko do gry w realiach 1920.
- Winchester Model 70 Stealth II - niezawdony karabin snajperski do gry w realiach 1990.

Zapraszam do lektury !!!

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 kwi 2019, 23:45 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka