Komiks w Skarbnicy Barda!

Panowie i panie, mam przyjemność oznajmić, że zaprzyjaźniony serwis Skarbnica Barda zostaje dzisiaj wzbogacony o własny komiks. Projekt nosi nazwę ŁOTR i będzie aktualizowany przynajmniej raz w tygodniu, dziś prezentuje jego trzy pierwsze strony. O fabule nie będę się rozpisywał, jako że nie chcę psuć wam zabawy jej odkrywania wraz z kolejnymi odcinkami. Tytuł zresztą mówi, jak na razie, wystarczająco dużo o głównym bohaterze. A teraz zapraszam do lektury na stronie : www.komiks.skarbnicabarda.sxx.pl.

RPO - kolejna notka

Na blogu Rzeczpospolitej Odrodzonej pojawił się nowy wpis. W końcu padają jakieś konkrety. Notka ta poświęcona jest przede wszystkim datowaniu w systemie, ale można z niej bardzo dużo wywnioskować... Nie pozostaje mi nic, jak zaprosić was do czytania i wypowiedzenia się na naszym forum w odpowiednim temacie.

Konkurs na Fejmusa Fandomu roku 2007

Organizatorzy Porytkonu pragnąc uhonorować najbardziej rozpoznawalną osobę Polskiego Fandomu Fantastycznego ogłaszają konkurs z możliwością głosowania na nominowane osoby. Rozwiązanie Konkursu i wręczenie nagrody odbędzie się na tegorocznym Porytkonie. Listę nominowanych znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

A oto nominowani w roku 2007:

1. Agnieszka "Fenix" Bielicka
2. Mateusz "Inkwizytor" Budziakowski
3. Piotr W. "PWC" Cholewa
4. Marcin "Krakonman" Guzy
5. Witold Jabłoński
6. Artur "ARTUT" Machlowski
7. Paweł "Paszko" Matuszak
8. Paweł "Tredo" Potakowski
9. Jakub "Borg" Rzepecki
10. Maciej "lucek" Sabat
11. Bartłomiej "Sony" Sienkiewicz
12. Michał 'Puszon' Stachyra
13. Ignacy Trzewiczek
14. Sylwester "ORTH" Wróbel

Głosować na wyżej wymienione osoby można mailem na adres porytkon@wp.pl do 7 dni przed konwentem oraz na samym konwencie. Wręczenie nagrody odbędzie się w sobotni konwentowy wieczór o godzinie 20:00.

Najlepszy Konwent Sezonu Zima 2006-2007 wybrany!

Plebiscyt na Najlepszy Konwent Sezonu Zima 2006-2007 rozstrzygnięty! Zarówno w kategorii Najlepszy Konwent Sezonu jak i Wybór Konwentowiczów zwyciężył poznański PyrKon (odpowiednio - 20.63% oraz 16.25% głosów). Organizatorom PyrKonu serdecznie gratulujemy świetnie wykonanej roboty, jak widać dostrzeżonej zarówno wśród innych organizatorów jak i uczestników konwentu!
Po szczegóły zapraszam na stronę Informatora Konwentowego, który plebiscyt rozpoczął.

Dwie nowości

Czołem!

Dziś przedstawiam wam dwa artykuły naszych nowych redaktorów:

- Elfy a szara rzeczywistość - spod pióra Nyhariela
- Hitman 2: Silent Assasin - recenzja kultowej gry komputerowej napisana przez Daliena

Zapraszam do lektury!

LARP w Czechowicach-Dziedzicach

Drugiego czerwca (sobota) odbędzie się w okolicy Czechowic-Dziedzic LARP osadzony w klimatach legendarnej gry planszowej "Magia i Miecz". Wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem zapraszam na oficjalną stronę imprezy:http://czecholarp.xt.pl/ oraz do kontaktowania się z organizatorem LARPa. Kontakt do niego można znaleźć na stronie. Zapraszam serdecznie!

Blog RPO - kolejny wpis

Na blogu Rzeczpospolitej Odrodzonej pojawił się kolejny wpis. Niestety, wpis ten to tylko lanie wody na temat terminu wydania RPO. Na osłodę na samym końcu wpisu mamy pierwszą grafikę. I nie pozostaje nam nic, jak czekać na bardziej konkretne wpisy...

Niedzielna aktualizacja.

Jest niedziela, wszyscy leczą kaca po sobocie. Dlatego dzisiaj proponujemy lekkie artykuły. Na sam początek relacja z Constaru dzięki której się dowiecie ile było mroku w Krakowie w zeszły weekend. A na deser, jedna sztuczka do Neuroshimy - Jak kapitan Ameryka. Życzę miłego czytania i małych bólów głowy.

Recenzje Jokowe

Witam. Mamy długi weekend majowy a na dworze jest kilka stopni ledwo trochę ponad zero. Gdy za zimno na pierwsze pikniki może lepiej coś obejrzeć, albo poczytać? Dlatego też, przygotowałem te oto recenzje:
- Ciekawe Czasy - Książka autorstwa Terrego Pratchetta.
- Egon - Komiks wydawnictwa Mandragora.
- Tanacious D i Kostka Przeznaczenia - dobra komedia do oglądania w gronie znajomych.

Zapraszam do lektury.

ConStar 2007 zakończony

30 kwietnia w Krakowie zakończył się konwent ConStar. Przez imprezę przewinęło się ponad czterysta osób, a ich pierwsze wrażenia już pojawiły się w sieci. Na konwencie wręczono także trzy wyróżnienia: Gramy!, Grę Roku oraz Quentina. Więcej o tym wszystkim na stronie konwentu pod adresem constar.polter.pl, gdzie już niebawem pojawi się oficjalne podsumowanie imprezy.

Nowy tematyczny kanał TV

Zonemedia, brytyjska spółka medialna specjalizująca się w kanałach tematycznych i prowadząca w Polsce m.in. kanały Zone Europa, Zone Reality i Zone Romantica, planuje uruchomienie w tym roku w naszym kraju nowego kanału - Zone Horror lub Zone Fantasy.

Zone Horror działa obecnie w Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii i pokazuje, jak nietrudno się domyślić, seriale i filmy grozy - od produkcji już klasycznych (np. "Dzieci Kukurydzy", "Hellraiser"), przez filmy klasy B, komedie grozy aż do współczesnych dreszczowców i horrorów.

Z kolei Zone Fantasy, obecnie działający we Włoszech, to różne filmy i seriale w konwecji fantasy i Sci-Fi, od przygodowych po horrory. W jego włoskiej ramówce na najbliższe dni pojawiają się m.in. "Star Trek: The Next Generation", "Twean Peaks", "Halloween 4" i "Look What's Happened to Rosemary's Baby" (sequel "Dziecka Rosemary").

Mam nadzieję, że nie uznacie tego newsa za jakąś nachalną reklamę. Po prostu ucieszyłem się z zapowiedzi uruchomienia tego typu kanału, obojętnie który z nich ostatecznie zostanie wprowadzony do Polski.

Constar 2007 - już dzisiaj!

Już tylko paręnaście godzin dzieli nas od rozpoczęcia konwentu ConStar 2007. W Krakowie wszystko jest już przygotowane na przyjazd gości, a ostatnie promocje i słowa od organizatorów można znaleźć na stronie konwentu pod adresem: http://constar.polter.pl.

Najlepszy Konwent Sezonu Zima 2006-2007

Informator konwentowy już po raz trzeci ogłasza konkurs na Najlepszy Konwent Sezonu. Tym razem zwycięzca wybierany będzie z pośród konwentów które odbyły się między październikiem a marcem. Listę konwentów które biorą udział w głosowaniu można zobaczyć tutaj. Jednak dla nas samych ważniejsze jest chyba drugie głosowanie, czyli "Konwent Sezonu Zima 2006-2007 - Wybór Konwentowiczów". Może zagłosować w nim każdy z was i uhonorować w ten sposób twórców najlepszego waszym zdaniem konwentu. Głosowanie trwa do 13 maja.

Zew ze szpitalnych otchani.

Udało mi się wyrwać z objęć choroby, która trzymała mnie w szpitalu. Coż więc innego mogę więc dodać jak ciekawe dodatki do Zew Cthulhu?
- Krzyż Anasta - przedmiot opisany w "Księdze Podziemi" Lumleya'a
- Atleta - Nowy zawód do ZC 1920.
(Niestety nie bylem na oddziale psychiatrycznym - szkoda może dodatki były by ciekawsze?)
Ale za to na deser mam:
-Recenzje albumu: Black Sabbath - We Sold Our Soul For Rock'n'Roll.
Zapraszam do lektury.

Program ConStaru 2007

Programatorzy konwentu ConStar 2007 zakończyli swoją pracę i przedstawiają ostateczną wersję programu konwentu. Jak zawsze mogą zajść nieprzewidziane zmiany, ale już teraz można zapoznać się z pełną ofertą stu dwudziestu spotkań i prelekcji.

Wystarczy kliknąć na ten link.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 01:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka