Premiera "Core" na Pyrkonie

Informujemy, że nowy polski system science-fiction "Core" będzie miał swoją oficjalną premierę konwentową na Pyrkonie 2008. Oprócz prezentacji systemu planowane są również sesje pokazowe dla chętnych graczy. W pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą też kilka podręczników do tego systemu. Sam podręcznik będzie dostępny w sprzedaży już od 10 marca 2008 r.

Wyniki konkursu świątecznego!

I stało się. Jury konkursu świątecznego podjęło ostateczną i nieodwracalną decyzję. Postanowiliśmy uhonorować jedną osobę. Podczas dyskusji użyto noży i pałek. Decyzja nie była jednomyślna, ale, niestety, tak to bywa. Parę prac wywołało spore wątpliwości, czy spełniają warunki regulaminu. Musieliśmy posiłkować się opinią naszej specjalistki- Wiedźmy. Koniec końców, wyniki są.

Atomowe grzybki pod choinką.

Pod naszą Bestiariuszową choinką wyrosły nowe atomowe grzybki. Nie będę truł o tym, że na dworze zimno czy coś. Po prostu zapraszam was do lektury!

Nowa Szokująca Teczka Mutujaca

W sieci pojawiło się oficjalne intro zapowiadające nadejście drugiej serii popularnego komiksu internetowego pt.:"Mutująca Teczka". Przypomnę tylko iż pierwsza seria została zwieńczona albumem. Intro można obejrzeć tutaj, zaś premiery strony wraz z komiksem z drugiej serii należy się spodziewać już na początku stycznia 2008.

Przeprosiny i świeżutka recenzja

Witam wszystkich naszych czytelników!
Po pierwsze, pragnę w imieniu naszej Bestiariuszowej drużyny przeprosić za tak długie wyłączenie strony z użytku. Prace nad modernizacją trochę się przeciągnęły, ale jak widzicie - było warto. Mamy nadzieję, że odmieniony Bestiariusz spodoba się wam i że nie straci nic na funkcjonalności, zyska za to na przyjemności z korzystania z niego.

Mała zmiana w jury konkursu.

W ostatniej chwili do jury konkursu dołączył Przemysław "Jok" Grzesiak, jeden z założycieli serwisu i opiekun działu Zew Cthulhu.

"Żołnierze kosmosu" Heinlein A. Robert

Mam przyjemność ogłosić, iż nasz serwis objął patronatem książkę pod tytułem: "Żołnierze kosmosu" autorstwa Roberta A. Heinleina. Tym samym Bestiariusz zawiązał współpracę z wydawnictwem: Solaris. Więcej szczegółów: tutaj.

Godzina zero wybiła!

Z lekkim opóźnieniem informuje, że nie przyjmujemy już prac konkursowych. Bardzo dziękujemy wszystkim za nadesłanie swoich prac, których jest 12. Obecnie trwa procedura utajniania tożsamości autorów tekstów, tak by żaden juror niczym się nie zasugerował. Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 grudnia około godziny 20.

Zbliża się godzina zero!

Zbliża się termin zakończenia naszego gwiazdkowego konkursu. Prace można nadsyłać już tylko przez nieco ponad dobę - dokładnie do jutra, tzn. 20.12.07, do północy.

Nicolas Cage i jego pierwszy sequel

Kinowy początek roku to prawdziwa przygodowa bomba... Do premiery szykuje się bowiem legendarny producent Jerry Bruckheimer z kontynuacją swojego wielkiego hitu sprzed czterech lat – "Skarb narodów: Księga tajemnic".

Wielcy Przedwieczni budzą się ze snu.

Dziś aktualizacja do Zew Cthulhu jest dość obszerna więc od razu przejdę do konkretów:
- T'yog - nowy, chodź nie koniecznie przeciwnik do gry w każdej epoce.
- Zwoje T'yoga - magiczne manuskrypty z cennymi czarami.
- Pistolet maszynowy "Skorpion" - kolejna broń w arsenale badacza.
- Muzyk Rockowy - Nowy, ciekawy zawód do ZC 1990.

Miłej lektury i niech gwiazdy będą w porządku.

Zmiany w Konkursie Świątecznym

Uprzejmie informujemy, iż dokonana została zmiana w regulaminie Bestiariuszowego Konkursu Świątecznego. Z uwagi na kłopoty ze sponsorami zmuszeni jesteśmy przyznać nagrodę wyłącznie autorowi zwycięskiej pracy.

Straszna aktualizacja

Witam Was w tą mroczną, grudniową noc. Wraz z Naimadem chciałbym zaprezentować 4 recenzje filmów grozy: dwie są mojego autorstwa, a drugie dwie adminowego. Mamy w sumie jedną nowość i trzy rupiecie (jedne mniejsze, drugie większe). Ostatnia aktualizacja w tym dziale była trochę ponad 3 miesiące temu, sądzę więc, że to najwyższa pora. Na przyszłość postaram się o częstsze aktualizacje, obiecuję.

Zapraszam do czytania tutaj!

Sfera 2007 - relacja!

"Decyzja o pojawieniu się Bestiariuszowej delegacji na Sferze 2007 była bardzo spontaniczna. Podjęliśmy ją wspólnie z Dalienem zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem imprezy. Nie wiedząc, czego możemy spodziewać się po niej spodziewać, w piątek, wczesnym popołudniem udaliśmy się do Bydgoszczy. "

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konwentu Sfera 2007.

Błyskawiczna fotorelacja ze Sfery!

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z fotorelacją z bydgoskiego konwentu "Sfera 2007". Udało nam się ją przygotować w ekspresowym tempie - impreza dobiegła końca ledwie przed pięcioma godzinami. Konwent możemy uznać za bardzo udany.
Relacja tekstowa pojawi się na Bestiariuszu w nadchodzącym tygodniu. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Można je znaleźć pod tym adresem.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 18:21 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka