Blog RPO - kolejny wpis

Na blogu Rzeczpospolitej Odrodzonej pojawił się kolejny wpis. Niestety, wpis ten to tylko lanie wody na temat terminu wydania RPO. Na osłodę na samym końcu wpisu mamy pierwszą grafikę. I nie pozostaje nam nic, jak czekać na bardziej konkretne wpisy...

Niedzielna aktualizacja.

Jest niedziela, wszyscy leczą kaca po sobocie. Dlatego dzisiaj proponujemy lekkie artykuły. Na sam początek relacja z Constaru dzięki której się dowiecie ile było mroku w Krakowie w zeszły weekend. A na deser, jedna sztuczka do Neuroshimy - Jak kapitan Ameryka. Życzę miłego czytania i małych bólów głowy.

Recenzje Jokowe

Witam. Mamy długi weekend majowy a na dworze jest kilka stopni ledwo trochę ponad zero. Gdy za zimno na pierwsze pikniki może lepiej coś obejrzeć, albo poczytać? Dlatego też, przygotowałem te oto recenzje:
- Ciekawe Czasy - Książka autorstwa Terrego Pratchetta.
- Egon - Komiks wydawnictwa Mandragora.
- Tanacious D i Kostka Przeznaczenia - dobra komedia do oglądania w gronie znajomych.

Zapraszam do lektury.

ConStar 2007 zakończony

30 kwietnia w Krakowie zakończył się konwent ConStar. Przez imprezę przewinęło się ponad czterysta osób, a ich pierwsze wrażenia już pojawiły się w sieci. Na konwencie wręczono także trzy wyróżnienia: Gramy!, Grę Roku oraz Quentina. Więcej o tym wszystkim na stronie konwentu pod adresem constar.polter.pl, gdzie już niebawem pojawi się oficjalne podsumowanie imprezy.

Nowy tematyczny kanał TV

Zonemedia, brytyjska spółka medialna specjalizująca się w kanałach tematycznych i prowadząca w Polsce m.in. kanały Zone Europa, Zone Reality i Zone Romantica, planuje uruchomienie w tym roku w naszym kraju nowego kanału - Zone Horror lub Zone Fantasy.

Zone Horror działa obecnie w Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii i pokazuje, jak nietrudno się domyślić, seriale i filmy grozy - od produkcji już klasycznych (np. "Dzieci Kukurydzy", "Hellraiser"), przez filmy klasy B, komedie grozy aż do współczesnych dreszczowców i horrorów.

Z kolei Zone Fantasy, obecnie działający we Włoszech, to różne filmy i seriale w konwecji fantasy i Sci-Fi, od przygodowych po horrory. W jego włoskiej ramówce na najbliższe dni pojawiają się m.in. "Star Trek: The Next Generation", "Twean Peaks", "Halloween 4" i "Look What's Happened to Rosemary's Baby" (sequel "Dziecka Rosemary").

Mam nadzieję, że nie uznacie tego newsa za jakąś nachalną reklamę. Po prostu ucieszyłem się z zapowiedzi uruchomienia tego typu kanału, obojętnie który z nich ostatecznie zostanie wprowadzony do Polski.

Constar 2007 - już dzisiaj!

Już tylko paręnaście godzin dzieli nas od rozpoczęcia konwentu ConStar 2007. W Krakowie wszystko jest już przygotowane na przyjazd gości, a ostatnie promocje i słowa od organizatorów można znaleźć na stronie konwentu pod adresem: http://constar.polter.pl.

Najlepszy Konwent Sezonu Zima 2006-2007

Informator konwentowy już po raz trzeci ogłasza konkurs na Najlepszy Konwent Sezonu. Tym razem zwycięzca wybierany będzie z pośród konwentów które odbyły się między październikiem a marcem. Listę konwentów które biorą udział w głosowaniu można zobaczyć tutaj. Jednak dla nas samych ważniejsze jest chyba drugie głosowanie, czyli "Konwent Sezonu Zima 2006-2007 - Wybór Konwentowiczów". Może zagłosować w nim każdy z was i uhonorować w ten sposób twórców najlepszego waszym zdaniem konwentu. Głosowanie trwa do 13 maja.

Zew ze szpitalnych otchani.

Udało mi się wyrwać z objęć choroby, która trzymała mnie w szpitalu. Coż więc innego mogę więc dodać jak ciekawe dodatki do Zew Cthulhu?
- Krzyż Anasta - przedmiot opisany w "Księdze Podziemi" Lumleya'a
- Atleta - Nowy zawód do ZC 1920.
(Niestety nie bylem na oddziale psychiatrycznym - szkoda może dodatki były by ciekawsze?)
Ale za to na deser mam:
-Recenzje albumu: Black Sabbath - We Sold Our Soul For Rock'n'Roll.
Zapraszam do lektury.

Program ConStaru 2007

Programatorzy konwentu ConStar 2007 zakończyli swoją pracę i przedstawiają ostateczną wersję programu konwentu. Jak zawsze mogą zajść nieprzewidziane zmiany, ale już teraz można zapoznać się z pełną ofertą stu dwudziestu spotkań i prelekcji.

Wystarczy kliknąć na ten link.

Spotkaj znajomych na ConStarze

ConStar 2007 już niebawem. Program jest złożony i zostanie przedstawiony na dniach. Tymczasem organizatorzy zapraszają na stronę konwentu by przyjrzeć się prowadzącym w konkursie GRAMY!, poznać zestaw gier z Games Roomu, wspomóc warsztaty filmowe i, co najważniejsze, sprawdzić, gdzie znajdzie się oficjalna knajpka.

Organizatorzy proponują również udział w szynszylowej akcji "Spotkajmy się na ConStarze". Jej szczegóły znajdziecie tutaj: http://constar.polter.pl/Szynszyla.html

RPO - kolejna notka na blogu!

Na blogu Rzeczpospolitej Odrodzonej pojawiła się kolejna notka. Tym razem pojawia się trochę więcej konkretów. Możemy m.in. dowiedzieć się więcej o realiach gry. Także miłego czytania życzę...

Bestiarisz współpracuje z Constarem

Miło i mrocznie powiadamiamy was o tym że pełnomroczny konwent Constar 2007 podjął z naszym serwisem współpracę. Dzięki temu mroczny wysłannik będzie mógł zdać wam relacje z tej ponurej imprezy i pokazać wam parę fotek. Przy okazji zapraszamy wszystkich do poszukania informacji o tym przybytku zła pod adresem www.constar.polter.pl.

Niech zło, mrok i ciastka będą z wami!

Recenzja pionkowo-planszowa

Cześć!

Nie będę się rozpisywał w tym niusie, przed Wami po prostu recka gry planszowej >>Arkham Horror<< Życzę miłej lektury.

Goblikon zaprasza do współpracy!

Jeszcze tylko 4 miesiące pozostały do rozpoczęcia najbardziej zielonego konwentu w Polsce! Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc stację orbitalną "LAST HOPE" swoimi prelekcjami, konkursami lub LARPami, serdecznie prosimy o kontakt z Maltą - koordynatorem programowym tegorocznego Goblikonu. Znaleźć ją można pod adresem malta@goblikon.org.

Zniżki za udział w punktach programu:
- 1 ciekawa prelekcja - połowa ceny
- 2 ciekawe prelekcje - wejście za darmo
- prezentacja autorskiego systemu RPG, planszówki, karcianki, bitewniaka - połowa ceny
- 1 mądry konkurs z nagrodami - połowa ceny
- 2 mądre konkursy z nagrodami - wejście za darmo
- za każde 4 godziny prowadzenia porządnej sesji RPG - zniżka o 5 zł (zgłoszenie w akredytacji)
- iście kosmiczny i wybuchowy LARP - zniżka do negocjacji (twardej!)

Stay green i do zobaczenia w sierpniu!

Dwie recenzje

Witam!

Dziś prezentuję wam dwa kolejne moje teksty. Są to:
- Podręcznik Gracza 3.0 - nowa, lepsza wersja recenzji Podręcznika Gracza do trzeciej edycji systemu D&D
- Czarne Święta - recenzja kultowego horroru

Wszystkich gorąco zapraszam do lektury.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 18:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka