Filmowa sobota z Loganem

Witam!
Kto by pomyślał, że jesteśmy już 3 lata na rynku... Bestiariusz przez te lata przebył długą drogę i z małej, rzadko odwiedzanej stronki, stał się trochę większą i trochę częściej odwiedzaną stroną :) Właściwie to z dumą możemy się już nazwać serwisem.

Patrząc na ankietę, to niewiele osób zagląda do działu filmowego, którego jestem oficjalnym opiekunem. Zaledwie jedna osoba na 20 głosujących - właściwie to mnie to nie dziwi, bo przede wszystkim jesteśmy stroną o fantastyce i RPG. No ale mam nadzieję, że od czasu do czasu przeglądając serwis, jednak zahaczycie do naszego box offica :)

Tak się składa, że prawie dokładnie tydzień temu odbyła się ceremonia wręczenia Oscarów - najbardziej prestiżowej nagrody w showbiznesie. Przedstawiam Wam skróconą do naważniejszych pozycji listę laureatów i nominacji, a wszystko opatrzone moim skromnym komentarzem. Oscary 2007.

Druga rzecz jaką chcę Wam pokazać to receznzja Ghost in the Shell - jednego z najwybitniejszych anime w historii.

Trzecia wiadomość jaką mam to receznja gry planszowej DOOM, którą wrzucam do nowo powstałego działu o planszówkach.

Życzę miłej lektury!

Urodzinowy Piątek z Kristofem

Oj, długo chomikowałem artykuły na tę chwilę. W dniu trzecim urodzinowego tygodnia przeżywa swoją inaugurację dział gier Planszowych oraz Karcianych - i to za moją sprawą, z czego jestem dumny. Prezentuję wam recenzje:
- Shadows over Camelot
- Warcraft: The Board Game
- Władca Pierścieni: Konfrontacja
- Jungle Speed

Ponadto dodałem do Skarbnicy nowego stwora ( Jaskiniowego Wija ), oraz nowy przedmiot ( Bransoletę Czarnego Strumienia ).

Życzę miłej lektury i wypijam zdrowie Bestiariusza... a teraz już wyruszam na CoolKon. Do usłyszenia!

Porytkonowe konkursy.

Organizatorzy Porytkonu ogłosili 3 konkursy. W każdym z nich do wygrania jest jedna wejściówka na konwent. Pierwsze zadanie stojące przed konkursowiczami to napisanie opowiadania pt. "Jak trafiłem do szpitala PORYT". Drugi konkurs skierowany jest do wszelkich rysowników, ponieważ trzeba w nim narysować tzw. Psychomona(czyli pokemona który uciekł ze szpitala psychiatrycznego). W ostatnim zaś konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: "Skąd wzięła się nazwa Samobójczy Oddział Gobliński, kiedy powstała ta organizacja, oraz jakie ma cele (liczy sie inwencja twórcza)". Do wszystkich prac powinna być dołączona notka: "Zgadzam się na nieodpłatne publikowanie i wykorzystywanie pracy zgłoszonej do konkursu". Prace bez tej notki nie będą brane pod uwagę. Prace proszę nadsyłać do 5 maja.

Coolkon już jutro :D!

Przypominamy, iż konwent CoolKon rozpocznie się w ten piątek o godzinie 18:00. Ze względów logistycznych konwentowicze wpuszczani będą na teren szkoły dopiero od godziny 17:00. W szkole do godziny 16:00 odbywają się normalne zajęcia, także nie będzie możliwości wcześniejszego przybycia na teren szkoły.

Wszystkich użytkowników naszej strony i nie tylko, zapraszamy na spotkanie we Wrocławiu!

Urodzinowy Czwartek z Jokiem i ZC

Z okazji trzecich urodzin Bestiariusza, przygotowałem dla was, drodzy czytelnicy kolejne artykuły, w tym aż dwa autorskie dodatki do gry RPG "Zew Cthulhu":
- Strażnicy Mroku- nowa rasa popleczników Wielkich Przedwiecznych i Bóstw.
- Prywatny Nauczyciel- Nowa profesja którą można wykonywać w ZC 1890 i 1920.

A także przygotowałem dwie recenzje:
- "2586 kroków" - książki Andrzeja Pilipiuka.
- "Never Say Die!" - albumu brytyjskiej grupy rockowiej Black Sabbath.

Zapraszam do lektury!
Sto Lat BESTIARIUSZU!

Sto lat Bestiariuszowi :D!

Witajcie!
Dzisiejszego dnia Bestiariusz kończy trzy lata. Z tejże okazji przygotowaliśmy dla was pasmo aktualizacji - przez najbliższych kilka dni codziennie któryś z redaktorów będzie zamieszczał kilka swoich artykułów. Pasmo aktualizacji zakończy się zmianą oprawy graficznej strony - ma ona ruszyć już w nadchodzącym tygodniu.
Tymczasem oddaję w wasze ręce poniższe teksty:
- Almuar Terlon - NPC do systemu Dungeons & Dragons
- Bastion Straconych Dusz - czyli recenzja ostatniego z oficjalnych modułów do trzeciej edycji D&D
- Krainy Magii - recenzja antologii spod loga Forgotten Realms
- Lśnienie - recenzja ekranizacji bestsellerowego dzieła Stephena Kinga

Pozdrawiam i zapraszam do lektury :D

"Most nad Otchłanią"

Mamy zaszczyt ogłosić, iż pod koniec marca, nakładem wydawnictwa FANTASMAGORICON ukaże sie książka Konrada T. Lewandowskiego "Most nad Otchłanią".

Pełna rozmachu powieść rozgrywająca się w mieście-państwie, położonym na Moście o osobliwej konstrukcji, przerzuconym nad bezdenną Otchłanią. W mieście wrze! Ortodoksyjni kapłani Otchłani walczą z prorokami Bestii, Stare Rody ze wzbogaconą, żądną władzy Nową Szlachtą. Andremil - potomek Starego Rodu - wyrusza na wojnę z koczownikami… Nieoczekiwanie zostaje dowódcą całej armii Mostu.

„Most” nie jest typowym utworem fantasy; to swoisty traktat filozoficzny, ukazujący genezę i skutki zmian, jakie przechodzi każda cywilizacja. Wojny, najazdy, grabieże, upadek wiary - wszystko towarzyszy zamianie Starego na Nowe. Dlaczego jednak pewne kultury rozkwitają, inne zaś znikają na zawsze?

Nowe wydanie powieści zostało poprawione i uzupełnione przez Autora a także opatrzone prologiem „Podziemna rzeka” oraz epilogiem „Wieża imion”.


„Most nad Otchłanią” to jedna z ważniejszych powieści 1995 roku w polskiej fantastyce.
Grzegorz Szczepaniak, „Magazyn Literacki” 1/1997

Intelektualny dyskurs nie jest tu tylko ozdobnikiem, a aluzje do europejskiej tradycji filozoficznej są czytelne, przynajmniej dla jako tako oczytanego odbiorcy. (...) Lewandowski to kpi sobie z religii w ogóle, to znów traktuje ją bardzo serio, wprowadzając - rzecz wyjątkowa w fantastyce - postać autentycznie świętego kapłana.
Tadeusz A. Olszański „Nowa Fantastyka" 12/1995


Ze znanych mi pozycji Lewandowskiego zdecydowanie najlepszą jest „Most nad Otchłanią", wyprzedzając, skądinąd znakomitą i niebanalną, „Notekę 2015".
Remigiusz Tkacz, Portal Gildia

Obrazek
Autor: KONRAD T. LEWANDOWSKI
Tytuł: MOST NAD OTCHŁANIĄ
Wydawca: FANTASMAGORICON
Seria: ODMIENNE STANY FANTASTKI
Wydanie: luty/marzec 2007

Bitewniaki na na PyrKonie

Na Pyrkonie odbędzie się turniej klasy Master Warhammera 40.000. Regulamin dostępny pod linkiem http://www.ws2k7.sztab.webd.pl .

Przewidziane są również pokazy i małe turnieje gier: Warhammer Fantasy Battle, Hordes, LoTR i Warmachine.

Porytkon - młody konwent w Raciborzu

W dniach 6-8 lipca w pięknym miasteczku Racibórz odbędzie się po raz pierwszy konwent miłośników fantastyki „Porytkon”. Impreza odbędzie się w szkole podstawowej nr. 18 im. Książąt Raciborskich. W trakcie zlotu odbędą się prelekcje, konkursy, turnieje w gry karciane itp. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę konwentu jak i do topicu na naszym forum. Impreza jest objęta patronatem Bestiariusza.

Pilot sterowca

Dziś mam do zaprezentowania kolejny, przydatny zawód, który można wykonywać w świecie Zew Cthulhu - Pilot sterowca.
Ponadto zrecenzowałem kolejny album grupy Black Sabbath - Technical Ecstasy, oraz ozdobiłem tekst Diaboła moim rysunkiem krzyżowca.

Konkurs plastyczny na logo IX Tolk Folk - Upadek Gondolinu

Organizatorzy IX Tolk Folku (12-15.07.2007, Bielawa) zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie i narysowanie logo IX TOLK FOLK - Upadek Gondolinu. Nagroda główna to 250zł i bezpłatny pobyt na Tolk Folku (pole namiotowe i wyżywienie). Jeśli zwycięzca nie będzie chciał skorzystać z udziału na TOLK FOLK, otrzyma dodatkowo nagrodę rzeczową o równowartości tej nagrody. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 12 lat.

Szczegóły na stronie organizatora Tolk Folku. Zapraszam.

Informacje PyrKonowe

Na stronie Pyrkonu pojawiły się nowe informacje na temat sal noclegowych na terenie konwentu oraz cennik pokoi w pobliskim hotelu.

Ponadto dostępny jest już wzór oświadczenia od rodziców osób niepełnoletnich przybywających na Pyrkon 2007.

Ponadto, swój przyjazd na Pyrkon 2007 zapowiedzieli kolejni pisarze:

Magdalena Kozak
Marcin Mortka
Łukasz Orbitowski

Goblikon 2007 - LAST HOPE

Z radością informujemy, że w dniach 10-12 sierpnia, odbędzie się już V edycja Raciborskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i RPG 'Goblikon 2007 Last Hope' organizowanego przez grupę zapaleńców z Raciborza, okolic oraz miast zaprzyjaźnionych. Tym razem Gobliny wystrzelą Was na stację orbitalną "LAST HOPE" na której to przez 3 dni trwania konwentu odbędzie się jak zwykle masa prelekcji, konkursów, LARPów, spotkań autorskich oraz wiele innych atrakcji. Na stacji orbitalnej "LAST HOPE" każdy znajdzie coś dla siebie, będzie trochę s-f, ale nie zabraknie też atrakcji w innych klimatach, między innymi sławnych na całą galaktykę Pucharów Gracza i Mistrza Gry. Wszelkie informacje na temat konwentu będą się systematycznie pojawiać na tej stronie. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie lub wątpliwości - piszcie na forum lub do któregoś z organizatorów ksywka_organizatora@goblikon.org. Pozdrawiam i do zobaczenia w sierpniu.

PS. Za wszelkie przypadki dekompresji czy awarie systemu podtrzymywania życia na stacji - nie odpowiadamy!

PyrKon coraz większy!

Kolejni goście potwierdzili przyjazd na Pyrkon. Do grona pisarzy, których będzie można spotkać w Poznaniu dołączyli: Marek S. Huberath, Rafał Kosik i Andrzej Zimniak. Dodatkowo swoją obecność zapowiedział znany rysownik komiksowy - Paweł Zych. Tym sposobem liczba gości na Pyrkonie przekroczyła 20 osób.

W związku ze spodziewaną dużą liczbą punktów programu w bloku literackim organizatorzy postanowili przeznaczyć dodatkową, trzecią już salę na spotkania autorskie i prelekcje poświęcone literaturze. Będzie w czym wybierać!

Program Coolkonu - wersja beta

Organizatorzy konwentu Coolkon przygotowali program imprezy w wersji beta. Możecie go znaleźć na tej stronie. Program nie jest ostatecznie zamknięty i niewykluczone, że pojawią się w nim modyfikacje. Jak mówią sami organizatorzy, jest to szkic poglądowy dla Twórców Programu.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka