Królewski zdrajca

W księgarniach zagościła trzecia część "Królewskiego źródła" Jeffa Wheelera, czyli "Królewski zdrajca".

Cesarstwo popiołów

Wydawnictwo MAG zwieńcza dziś

Albatros na jesień

Wydawnictwo Albatros na jesień zapowiada wiele ciekawych premier i wznowień.

Komiksowe zapowiedzi od Kultury Gniewu

Kultura Gniewu proponuje na wrzesień kilka nowości w tym wielce zabawnego o humorze niewybrednym Jeża Jerzego!

Wrzesień z Timof Comics

Wydawnictwo Timof i Cisi Wspólnicy na początek jesieni przygotowało aż osiem niezwykle zróżnicowanych premier komiksowych. Nowości będziecie mogli nabyć na stoisku wydawcy na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.

Replika Sokóła Millennium do zbudowania od De Agostini

Wystartowała nowa kolekcja od De Agostini, która pozwoli na zbudowanie okazałego modelu Sokoła Millennium!

Krwawe topory i żelazne serca, czyli recenzja komiksu „Ludzie Północy: Saga anglosaska. Tom 1”

Rzecz o twardych ludziach morza żyjących w równie twardych czasach. Czasów głodu, zimna i zabójczych fal. Czasów palenia wsi i rabunku, toporów i żelaznych serc oraz nieco podkoloryzowanego historyzmu, smakującego równie przyjemnie niczym serial „Wikingowie”. Choć „Ludzie Północy” nie odkrywają ani redefiniują tematyki usilnie na nowo, pozwalają w sposób zajmujący wciągnąć dzięki brutalnym i dosadnym opowieściom.

Obrazek

Człowiek człowiekowi wilkiem - recenzja książki "Hasztag"

Remigiusz Mróz to obecnie jeden z najbardziej poczytnych i płodnych polskich pisarzy. Co i rusz słyszymy o jego kolejnej powieści, czy to będącej częścią jakiejś serii, czy osobną opowieścią. Jedni uważają go za literackiego wirtuoza, inni doszli do wniosku, że ilość nie idzie w parze z jakością – przez to, że pisarz raczy nas tyloma nowymi pozycjami, okazuje się, że każdy kolejny utwór jest podobny do poprzedniego, przewidywalny i z takim samym modus operandi.


Obrazek

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Recenzja komiksu "Daredevil: Nieustraszony tom 5"

Życie nowojorskiego bohatera Daredevila ostatnio nie było usłane różami. Podejrzenia, że jest nim Matt Murdock, uznany adwokat oraz liczne artykuły w prasie sprawiły, że ten w osaczeniu dochodzi do różnych wniosków. Niestety mogą one być niszczycielskie dla jego życia prywatnego. Udało mu się wydostać z więzienia i teoretycznie oczyścić swoje imię, jednak teraz nie tylko prasa i wszyscy paparazzi pod jego drzwiami podejrzewają, że Matt wieczorami przywdziewa czerwony strój. Wiedzą to również wrogowie, dla których nie ma żadnych ograniczeń w próbach wykorzystania bliskich Śmiałka przeciwko niemu samemu.

Obrazek

Gdzie magów dziewięciu, tam wszyscy żyją w napięciu - recenzja książki "Kamienie na szaniec"

Po dramatycznych wydarzeniach opisanych w drugim tomie przygód Kamyka i reszty jego kompanii, chłopcy dotarli do Smoczych Wysp i nareszcie mogą zaznać beztroski. Niestety nadciągające widmo zagrożenia i wewnętrzne niesnaski szybko sprawią, że młodzieńcy będą znowu musieli ruszyć w wyprawę. Ściganym przez rządzących krajem magów uciekinierom nie są pisane chwile spokoju.


Obrazek

Przeznaczenie bogów

Już 5 września finał serii „Assassin’s Creed. Ostatni potomkowie” .

Filmowy Konkurs

Szanowne Bestie i puchate Stwory, lato dobiega końca, szkoła za pasem, a rozgrzane słońce wreszcie chowa się za chmurami, ale nic straconego, z pewnością czymś miłym na podsumowanie wakacji będzie wygranie zestawu DVD dwóch wyśmienitych, artystycznych filmów, "Cichego miejsca" i "Wyspy psów".


A żeby to zrobić, wystarczy rozwiązać poniższą łamigłówkę i podesłać rozwiązanie wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.Całą scenę obserwowałem z balkonu. Na ulicy kręciło się sporo ludzi, chociaż trudno było mówić o tłoku. Dzięki temu od razu spostrzegłem wspaniałego psa, wilczura, jak tylko wynurzył się z, bocznej uliczki. Biegł po chodniku, lawirując zgrabnie pomiędzy przechodniami, z nosem przy ziemi. Przesunął się tak pod moim balkonem i zaczął się oddalać, kiedy nagle zmienił postępowanie. Wybiegł na skraj jezdni i uniósł łeb.

Nie wiem, czemu spojrzałem wtedy w stronę, skąd się pojawił. Dojrzałem tam policjanta, który biegł z wysiłkiem. Właśnie wyjął z kieszeni jakąś rurkę, włożył jej koniec do ust i policzki jego dwa razy mocno się wydęły, jakby dmuchał w gwizdek. Żadnego głosu jednak nie usłyszałem. Znów spojrzałem na psa. W tej samej chwili skoczył on naprzód, jak strzała, dopadł jakiegoś mężczyzny, niosącego ciężką teczkę, i rzucił się na niego. Tamten usiłował kopnięciami bronić się, lecz pies chwycił go za nogę i przewrócił. Stanął nad nim i nie pozwolił się ruszyć, aż nadbiegł policjant. Za chwilę wszyscy razem — obaj mężczyźni, nie licząc psa, maszerowali pod moim balkonem w najlepszej, zdawałoby się, zgodzie. Tylko ręce jednego pana były jakoś nienaturalnie wygięte i złożone na plecach.

Złapano złodzieja. Wszystko w porządku. Ale nie wszystko jeszcze jest jasne.


Kto powie, co to za rurkę brał do ust policjant i po co?
Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czeka pięć zestawów, w których skład wchodzą "Ciche miejsce" Johna Krasinskiego i "Wyspa psów" Wesa Andersona - powodzenia!


++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Imperial Cinepix.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 30.08.2018 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

Przedsprzedaż Czarnego Maga

W Empiku ruszyła przedsprzedaż pierwszego tomu "Czarnego Maga" Rachel E. Carter od wydawnictwa Uroboros.

Upiór nadchodzi

Wydawnictwo Vesper wkrótce wyda odświeżoną wersję powieści Petera Strauba, "Upiorna opowieść".

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 wrz 2018, 06:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka