W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Przenajświętsza Rzeczpospolita

W księgarniach można już nabyć wznowienie "Przenajświętszej Rzeczpospolitej" Jacka Piekary.

Magia krwawi

Czas magi i krwi to nic miłego, ale Kate Daniels musi mierzyć się i z jednym, i z drugim - w czwartym tomie z serii, czyli "Magia krwawi" Ilony Andrews.

Konkurs z trylogią Poszukiwaczka

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, lubicie czasem odpocząć od codzienności i wymagających książek? Odprężenie możecie znaleźć w magicznej krainie wraz z trylogią "Poszukiwaczka" Arwen Elys Dayton - a dwa komplety mamy dla Was do zgarnięcia!


Do wygrania jednego z dwóch kompletów tych ciekawych dzieł nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Mały Wicuś, zapytany ile ma lat, odpowiedział:

- Mam lat 10, a jestem o 45 lat młodszy od mego ojca. Ja, mój dziadek i mój ojciec mamy razem 120 lat.

Czy mały Wicuś miał rację?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).


++

++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 08.03.2018 godz. 23.59

Konkurs z Demonem luster i Szamanka od umarlaków

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, co powiecie na rodzime urban fantasy wysokiej próby i z humorem? To znakomicie! Bo szykujemy dla Was konkurs z "Szamanką od umarlaków" i "Demonem luster" Martyny Raduchowskiej - a już podobno powstaje kolejna dylogia z tego świata!


Do wygrania jednego z trzech kompletów tych ciekawych dzieł nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Dwaj ojcowie podarowali synom pieniądze. Jeden dał swemu synowi 150 zł, drugi zaś dał swojemu - 100 zł. Okazuje się jednak, że obaj synowie razem powiększyli swoje kapitały tylko o 150 zł.

Jak to wyjaśnić?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).


++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 08.03.2018 godz. 23.59.

Demon też człowiek - recenzja książki "Rycerze Atlantydy"

Minęło niemal milenium od czasu, kiedy na Ziemię przybyły demony. Ludzkość mimo swoich osiągnięć techniki przegrała walkę z przeważającym liczebnie wrogiem z innego wymiaru. Teraz niedobitki rządzone są przez swoich panów, żyjąc w strachu i niemal całkowitym posłuszeństwie. Jedynie nieliczni buntują się kultywując wiedzę o dumnych przodkach. Elanthielle Bosca Timone to córka jednego z wojowników, którzy nie pogodzili się z porażką. Nie chcą oni pozwolić, by ohydne stwory zmieniły wszystkich poddanych w podobne sobie kreatury. Rodzina nie podejrzewa jednak jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swoją niezależność.


Obrazek

Thor: Ragnarok na Blu-ray 3D™,Blu-ray™ i DVD już od 14 marca!

Thor, nordycki bóg piorunów i członek superbohaterskiej drużyny Avengers, powraca w trzeciej, spektakularnej części swoich filmowych przygód. Superprodukcja „Thor: Ragnarok” z Chrisem Hemsworthem w roli tytułowej zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 14 marca.

Słowo potężniejsze niźli miecz - recenzja książki "Ostatnie dni Nowego Paryża"

W trakcie Drugiej Wojny Światowej coś poszło nie tak. Nieznane indywidua uwolniły w Paryżu niepojęte moce. Eksplodowała bomba surrealizmu, przez którą w mieście pojawiły się Manify – realne wizualizacje artystycznych wizji. Niemal niepokonane istoty drastycznie zmieniły układ sił. Bezstronnie obojętne wobec konfliktu toczonego pomiędzy ruchem oporu a nazistami w dosłowny sposób wprowadziły sztukę na ulice francuskiej stolicy. Mieszkańcy, jak i okupanci odizolowani od reszty świata muszą stawić czoła nie tylko sobie, ale wszechogarniającej potędze artyzmu.


Obrazek

Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4” - recenzja

Przyszedł czas na spotkanie kadrów i dymków w kolejnym tomie Klasycznych opowieści. Album #4 przynosi początek wydarzeń znanych z Imperium Kontratakuje!

Obrazek

Kolekcja Komiksy Star Wars #3: „Klasyczne Opowieści tom 3” - recenzja

Przygód klasycznych opowieści z serii 'Along time ago' ciąg dalszy. Wracamy do końcówki srebrnych lat siedemdziesiątych w recenzji trzeciego tomu Legend od wydawnictwa De Agostini.

Obrazek

Noc przeczytana - recenzja książki "Zadra"

Zima nie odpuszcza i choć wieczory nie są już tak długie, to i tak zdecydowanie lepiej spędzić je z książką w domu, niż na zewnątrz – chłodzie i deszczu. Wydawnictwo Literackie przygotowało na tę okazję zbiorcze wydanie “Zadry” Krzysztofa Piskorskiego. Z połączenia dwóch tomów wyszło prawie siedemset stron, więc jest w czym się zagłębić.


Obrazek

Mocą wichru

Agnieszka Hałas - podobnie jak wielu polskich autorów fantastyki - powraca na piedestał rodzimego pola literackiego, wznowienie trzeciego tomu "Teatru węży" wreszcie wylądowało na półkach księgarń.

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego!

Już 13 marca do księgarń trafi najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego, Robina Cooka – "Szarlatani"!

Wyniki konkursów

Szanowne Bestie i kudłate Stwory, czas na rozwiązania - choć zwycięzcy już pewno maile podostawali, nagrody w drodze, albo w następnym tygodniu do Was wylecą.

Bez wchodzenia w szczegóły, listy poszczególnych wygranych poniżej.

Lego: Ninjago (DVD)

Karol N. z Warszawy
Paweł S. z Sopotu


Kropla życia\

Magdalena "Magie" z Przyworów Opolskich k. Opola
Remigiusz M. z Wrocławia


Hobbit

Oliwia Ch. z okolic Kutna
Paulina J. z PolicZwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej lektury bądź seansu, a lekko zawiedzionych zapraszamy do kolejnych konkursów i śledzenia nas!

„EDEN” Stanisława Lema - Raj, który stał się Piekłem

Opublikowany w 1959 roku „ Eden”, rozpoczyna dojrzały okres twórczości Stanisława Lema. Tytułowa planeta wygląda urzekająco z okna rakiety; otaczająca ją atmosfera ma zielonkawą barwę, budząc skojarzenie z biblijnym Rajem. Astronauci zachwyceni jej widokiem chcieli się tylko przelecieć blisko, lecz fatalny błąd w obliczeniach sprawił, że „ nie przeszli przez atmosferę, ale zderzyli się z nią”.

Obrazek

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 mar 2018, 04:47 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka