„Istota” - zapowiedź komiksu wyłącznie dla dorosłych

Lipcowa propozycja komiksowa od Kultury Gniewu skierowana do dorosłego odbiorcy, pragnącego poznać i obalić niektóre mity kobiecej seksualności.

Fenix Antologia #3 w sprzedaży

W sprzedaży elektronicznej dostępna już jest trzecia odsłona czasopisma "Fenix Antologia".

Konkurs z Mgłami Avalonu

Szanowne Bestie i puchate Stwory, zapraszamy Was do przekroczenia bram Avalonu i poznania legendarnego Camelotu z dość niespodziewanej perspektywy! Do wygrania mamy dla Was dwa egzemplarze "Mgieł Avalonu" Marion Zimmer Bradley!


A żeby wygrać, wystarczy tradycyjnie rozwiązać łamigłówkę i podesłać ją wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


W szum prastarego boru wdarły się nagle obce, niezwykłe dźwięki. Nawet ptaki umilkły spłoszone groźnym chrzęstem i poszczekiwaniem metalu. Dźwięki narastały, zbliżały się i po kilku minutach na polanie pojawił się długi orszak konnych. Na czele kawalkady podążali dwaj jeźdźcy w złocistych zbrojach. Pośrodku polany jeden z nich uniósł wysoko prawicę. Na dany sygnał orszak zatrzymał się, znieruchomiał. Jedynie hen, pod ścianą lasu, na końcu zbrojnej karawany, skrzypiąc przeraźliwie toczyły się jeszcze kilkadziesiąt metrów wozy wyładowane zapasowym rynsztunkiem rycerskim, mięsiwem i napojami. Czas odpoczynku i posiłku powitano z radością.

Wokół obozowiska rozstawiono straże. Przezorność wszak jest siostrą doświadczenia. A nigdy nie wiadomo, jakie niespodzianki kryją się w nieprzebytym borze. Lada chwila mogą zza krzaków wypaść zbójcy znęceni bogactwem podróżnych albo - co gorsze - nieustraszeni Saksonowie, przybyli w te okolice w wojowniczych zamiarach.

Znużeni długą, wielogodzinną jazdą dwaj znakomici rycerze, Lancelot i Parsifal - bo oni to dowodzili orszakiem - wyciągnęli się w cieniu rozłożystego dębu. Rozluźnili rzemienie ściągające blachy zbroi kunsztownie zdobionych srebrem i złotem.

Pierwszy odezwał się Lancelot:

- Wiem, że w turnieju na zamku Camelot weźmie udział aż stu dwudziestu przednich rycerzy, przygotowujących się do zbrojnego starcia z potęgą Cerdyka, króla Wesseksu. Kwiat rycerstwa z okolicznych zamków. Wszyscy, którzy potrafią doskonale władać kopią. Niezwykły to będzie turniej. Zdążymy chyba na czas? Wstyd byłoby, gdyby turniej miał się odbyć bez naszego udziału, zacny Parsifalu.

- To prawda, zmitrężyliśmy wiele czasu na pościg za bandą Anglów, napadającą i niszczącą celtyckie wioski. Pocieszam się jednak myślą, że dostali od nas porządnie w skórę. Miejmy więc nadzieję, że nieszybko znów tutaj powrócą.

Tymczasem Lancelot zamyślił się na moment, po czym zagadnął przyjaciela:

- Ciekawe, kto odpadnie już w pierwszych walkach, a kto zwyciężając kolejnych przeciwników okaże się niepokonany? Trudno to odgadnąć. Wszakże zwycięzcą może być tylko jeden ze stu dwudziestu rycerzy. Mnóstwo pojedynków odbyć się musi, zanim poznamy męża najlepiej władającego kopią. Spodziewam się, że będzie nim któryś z rycerzy okrągłego stołu - Lancelot zamyślił się znowu, nagle roześmiał się: - Czy wiesz, Parsifalu, ile pojedynków odbyć się musi, zanim król Artur wzniesie kielich na cześć zwycięzcy turnieju?

- Tylko czarnoksiężnik Merlin mógłby odpowiedzieć bez trudu na twoje pytanie. Poza Mer linem nikt chyba nie potrafi odrzec ci szybko i bezbłędnie.

- Psst... Parsifalu, nie wymawiaj imienia Merlina bez potrzeby. Nie wywołujmy lepiej wilka z lasu. Zwłaszcza że i tak wiem, w jaki sposób można się obyć bez żmudnego liczenia. Należy tylko nieco pomyśleć, odrobinę ruszyć konceptem. To wystarczy w zupełności. Wiadomo przecież, iż po każdym pojedynku do następnej walki przechodzi tylko zwycięzca - zaśmiał się Lancelot.

Bez żadnego rachowania, żmudnych obliczeń, powiadasz?

- Bez. I odpowiedź można znaleźć szybko.

Parsifal popatrzył na Lancelota jak na czarnoksiężnika, po czym zagłębił się w rozmyślaniach. Starał się odnaleźć metodę, jaką zastosował jego towarzysz poszukując rozwiązania tego problemu.

A czy potraficie powiedzieć - możliwie szybko i bez żmudnych obliczeń - ile pojedynków musi się odbyć w turnieju, w którym uczestniczy stu dwudziestu rycerzy?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają dwa piękne tomiszcza "Mgieł Avalonu" - powodzenia!++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Zysk i S-ka.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 06.07.2018 godz. 23.59

Gdzie bóstwa słowiańskie chodzą po ziemi - recenzja ksiązki "Bogumił Wiślanin"

Witaj we wczesnopolskim świecie, gdzie słowiańskie bóstwa wędrują po naszych ziemiach na porządku dziennym, a świat jest jedną wielką tajemnicą.


Obrazek

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Inwazja porywaczy ciał

Wydawnictwo Vesper po raz kolejny rozpieszcza miłośników literatury, tym razem przypominając klasykę science fiction w postaci "Inwazji porywaczy ciał" Jacka Finneya.

Zabójcze maszyny

Słyszeliście o najnowszym filmie Petera Jacksona, reżysera "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" - wznowienie książki na podstawie której powstał nowy obraz filmowca - tj. "Zabójcze maszyny" Philipa Reeve'a - w księgarniach.

Przekwitające wiśnie – recenzja książki „Głosząca kres”

„Głosząca kres” to ostatni tom wznowionej przez wydawnictwo Uroboros serii „Wojna lotosowa” Jaya Kristoffa. Opierająca się na połączeniu japońskiej tradycji i kultury ze steampunkiem przyciąga czytelników nie tylko swoim klimatem, ale także pięknymi okładkami i ciekawą historią, okraszoną dystopijnymi motywami.


Obrazek

Łzy Mai

W księgarniach rozsiadła się wznowiona książka "Łzy Mai" Martyny Raduchowskiej.

Zbudzone furie

Wreszcie fani cyberpunku doczekali się zwieńczenia trylogii Richarda Morgana. Wznowienie "Zbudzonych furii" w księgarniach.

Ostatni Jedi

W księgarniach od dziś można zapoznać się z beletryzacją filmu "Ostatni Jedi", a autorką powieści jest Jason Fry.

"Star Wars™. Zadania do Zmazywania" od AMEET - zapowiedź

Przygotowanie do nauki pisania z gwiezdnym mazakiem dla młodych padawanów, czyli przygoda z literkami w Odległej Galaktyce od wydawnictwa AMEET.

Smaczna bitwa z fastfooda, czyli Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad - recenzja komiksu

Dysponując szerokim wachlarzem pozycji poświęconych poszczególnym herosom oraz złoczyńcom DC zdecydowało się na wyczekiwany krok. Sporych gabarytów crossover upakował w dość przyjemnym albumie skład znanych „frontmanów” i nieco zapomnianych, zakurzonych, a zasługujących na pamięć postaci. I wrócił Lobo! Zapnijcie pasy, eventowa rakieta startuje!

Obrazek

Europa o północy

Wydawnictwo Rebis wydało dziś książkę "Europa o północy" Dave'a Hutchinsona, czyli kontynuację "Europy jesienią".

Drżyjcie wszyscy ci, którzy usłyszeli wężowy syk! - recenzja gry „Polskie Legendy - Bazyliszek”

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała słynnej legendy o wielkim mitycznym stworze, przypominającym węża, albo i trochę jaszczurkę, zabijającym swoim wzrokiem. Mówiono, że najlepszym sposobem na bazyliszka jest pianie koguta, acz, również przywykliśmy do historii, że sposobem na bazyliszka jest... lustro. Tej drugiej wersji się dzisiaj trzymamy, gdyż zaczynamy grać w „Bazyliszka”.

Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lip 2018, 15:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka