Konkurs z Echem morderstwa

Bestie i Stwory, szanowne i potworne, dla Was mamy jeszcze jeden mrożący w żyłach konkurs... A raczej trzy mrożące w żyłach fabuły książek do rozlosowania - "Echo morderstwa" Christie Daugherty czeka na Was!


Wygrają Ci, którzy poprawnie rozwiążą poniższą łamigłówkę i podeślą prace na adres: konkurs.bestia@o2.pl


Rybak złowił szczupaka. Na pytanie, jak wielka jest zdobycz, odpowiedział zagadkowo jakby chciał wybadać inteligencję pytającego: "Łeb szczupaka mierzy 12 cm, tułów ma długość taką jak łeb i ogon razem, przy czym trzy czwarte ogona mierzą tyle ile łeb i czwarta część głowy".

Jak duży był szczupak?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Czarna Owca.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 19.05.2018 godz. 23.59

Szalony konkurs

Szanowne Bestie i puchate Stwory, konkursów ciąg dalszy - dziś mamy dla Was dwa egzemplarze lekkiej, przyjemnej i zakręconej powieści "Banda niematerialnych szaleńców" Marii Krasowskiej, która ukazała się pod skrzydłami SQN.


A żeby wygrać jeden z nich trzeba dziś namalować, naszkicować, opisać, sfotografować czy użyć jakiejkolwiek innej formy plastycznej, artystycznej, literackiej, aby stworzyć - i umotywować - swego ulubionego (fikcyjnego, prawdziwego albo autorskiego) szaleńca. Prace wraz z adresem proszę podsyłać na adres: konkurs.bestia@o2.pl++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Sine Qua Non.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 19.05.2018 godz. 23.59

Szaleństwa Panny Slivii – recenzja „Thorgal - Młodzieńcze Lata Tom 6 - Lodowy drakkar”

Thorgal Aegirsson powraca w kolejnym tomie swoich przygód z okresu młodości. Najnowsza opowieść z pobocznego cyklu komiksowego, jest ściśle związana z poprzednią częścią pt. „Slivia”, widzimy w niej jak królowa Lodowych Mórz stara się uciec przez zakusami Gandalfa Szalonego, mimowolnie wkraczając na drogę, która uczyniła ją jedną z pierwszych antagonistek klasycznej serii Rosińskiego i Van Hamme’a.Obrazek

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Zamęt nocy

Ósmy tom serii z Mercedes Thompson wreszcie jest - "Zamęt nocy" dla najbardziej spragnionych w księgarniach.

Ptaszek w wielkim mieście – recenzja „Nightwing Tom 2: Blüdhaven”

Najstarszy protegowany Batmana powraca jako młody dorosły, chcący rozpocząć samodzielne życie z daleka od rodziny nietoperzy z Gotham. W skąpanym w świetle neonów mieście Blüdhaven, Dick Grayson stara się pogodzić obowiązki superbohatera z dorywczą pracą i uciechami młodości. Nowe otwarcie w historii bohatera okazuje się mocno utopijne, przeszłość goni za Nightwingiem a on sam wplątuje się w zakrojoną na szeroką skalę intrygę, obnażającą ciemną stronę jego nowego miejsca zamieszkania.Obrazek

S.T.A.L.K.E.R. 2

Nikt nie spodziewał się, że ukraińskie studio GSC Game World zapowie powrót wyczekiwanego przez licznych fanów projektu, jakim jest "S.T.A.L.K.E.R. 2".

Grand Theft Auto-biografia

Grand Theft Auto-biografia Terry'ego Gilliama w księgarniach od 30 maja!

„Tylko głupiec rwie się do walki” – recenzja książki „Excalibur”

Postać Artura Pendragona jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w popkulturze. Choć pojawia się on w zapiskach historycznych, niewielka dawka informacji zawartych w tych przesłankach pozostawia ogromne pole do popisu twórcom, którzy w rozmaity sposób ukazują bohatera w literaturze i filmie. Temat ten był już wielokrotnie analizowany, skutkując niezliczoną ilością interpretacji życia tajemniczego króla. Zadania tego podjął się również Bernard Cornwell, tworząc niebanalną trylogię, stylizowaną na powieść historyczną. Trzecim tomem cyklu arturiańskiego jest „Excalibur”.


Obrazek

Rebis na Targach Książki w Warszawie

Dom wydawniczy Rebis zaprasza na stoisko oficyny oraz spotkanie ze swoimi autorami na Targach Książki w Warszawie, które odbędą się 18-20 maja.

Łzy Mai wracają

Już w lipcu Martyna Raduchowska powraca we wznowieniu powieści "Łzy Mai".

Sny umarłych

Jeszcze w tym roku ukaże się antologia "Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction", które wyda Phantom Press.

Martwica ożywa – recenzja książki „Pieśń i krzyk”

Nadeszła pora na pożegnanie. Czas rozstać się z Krainą Martwej Ziemi, z jej bohaterami i antybohaterami. „Pieśń i Krzyk” to ostatni tom z debiutanckiej serii Jacka Łukawskiego. Początkowo trylogia przypominała bardziej heroic fantasy, by z kolejnymi częściami coraz częściej zapuszczać się w rejony political fiction, niczym z „Gry o Tron”. Jak jednak wypadło to pożegnanie – czy była masa łez i chusteczek, czy raczej tylko beznamiętne wzruszenie ramion?


Obrazek

Srebrny Kruk

Ruszyła przedsprzedaż "Srebrnego Kruka" Michała J. Sobocińskiego.

Druga runda z komiksami od Egmont Polska - premiery już 23 maja!

Zapowiedzi od Klubu Świata Komiksu zamykające majowych premier.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 maja 2018, 20:55 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka