Czas zmierzchu ponownie

Do księgarń trafiło wznowienie "Czasu zmierzchu" Dimitry'ego Glukhovsky'ego.

Opowiedzmy Baśnie osobliwe

Nareszcie na polskim rynku pojawiły się opowiadania Ransoma Riggsa, będące jawną inspiracją dla Tima Burtona.

Czas Zbrodni wojennych

Do księgarń wjechały "Zbrodnie wojenne" Christie Golden, które umieszczono w serii "Blizzard Legends".

Lovcraft w obrazkach – recenzja mangi „Kolor z innego wszechświata”

Adaptacji pełnych utworów i fragmentów, a także samych motywów z twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta było i niewątpliwie będzie bez liku, jedne udane, inne niestety wymuszone, pretensjonalne albo niewykorzystujące potencjału materiału źródłowego. Tych drugich dziwnym trafem zdarza się na nieszczęście więcej. „Kolor z innego wszechświata” Tanabego Gou wlicza się natomiast w poczet tych pierwszych, a jego formuła pozwala cieszyć się znaną opowieścią grozy w nieco odmiennym stylu.


Obrazek

"Pochodnia w mroku" pod koniec miesiąca

Już 28 czerwca, nakładem wydawnictwa Akurat, do księgarń trafi powieść autorstwa Sabaa Tahir "Pochodnia w mroku".

Jest to drugi tom cyklu "An Ember in the Ashes".

Piąty tom serii "Star Force" już niebawem

Wydawnictwo Drageus zapowiada kolejną część serii autorstwa B.V. Larsona.

Piąty tom nosić będzie tytuł "Stacja bojowa".

Fantasmazuria już w najbliższy weekend!

Już tylko kilka dni pozostało do konwentu fantastyki Fantasmazuria, który odbędzie się w dniach 16 – 18 czerwca w Ostródzie. To wydarzenie jakiego jeszcze na terenie Warmii i Mazur nie było.

Zabawowy zawrót głowy - recenzja gry „Top a Top: Family”.

„Top a Top” – czy to nie brzmi znajomo? Nie pomylili się Ci z Was, którym na myśl przyszedł tytuł wydany kiedyś nakładem Kuźni Gier. Całkiem niedawno wydawnictwo Cube wydało wznowienie tej gry – na dodatek w wersji familijnej.

Obrazek

Cykl spotkan z Rafałem Dębskim

W związku z premierą nowej książki Rafała Dębskiego „Ramię Perseusza”, mamy chcemy zaprosić Was na serię spotkań z autorem.

Bastarda nigdy dość - recenzja książki "Skrytobójca Błazna"

Światy fantasy mają to do siebie, że albo odrzucą czytelnika, albo pochłoną go bez reszty. Uniwersum Robin Hobb, Najstarszych, jest zarówno szablonowym przykładem fikcyjnej krainy w takiej konwencji, ale czasem rezygnuje z typowych dla wielu dzieł gatunku elementów – brak smoków (wyginęły), magia jest potępiana (ludzie żywią paniczny strach przed nią i gromią każde jej przejawy). W innych sferach natomiast książka zadowala fanów fantasy, szukających klasycznych historii z nurtu: wędrówka, dworskie intrygi, artefakty i bohaterowie walczący z potężnymi siłami – na to wszystko można się natknąć czytając „Skrytobójcę Błazna”, kolejną z opowieści Hobb z dobrze znanego jej wiernym czytelnikom świata „Bastarda i Błazna”.


Obrazek

Ojciec Wrót jest tylko jeden

Trzeci tom "Magów Mitheru" Orsona Scotta Carda w księgarniach.

Konkurs z Cesarzem ośmiu wysp i Panem Ciemnego Lasu

Szanowne Bestie i kudłate Maszkary! Mamy dla Was kolejne wspaniałe tytuły, tym razem aż trzy pakiety po dwa audiobooki utworów Lian Hearn - "Cesarz ośmiu wysp" oraz "Pan Ciemnego Lasu".

Wasze zadanie w "Konkursie Hearn" polega na napisaniu, co Was zachwyca w fikcyjnych światach?

Trzy pakiety nagród rozlosujemy z przesłanych skryptów, dlatego na mail razem z odpowiedzią prosimy nadsyłać dane do wysyłki (przed wysłaniem poinformujemy zwycięzców drogą mailową).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

++

++

Zakonki 20117 już niebawem!

Mamy przyjemność zaprosić Was na tegoroczne Zakonki, które odbędzie odbędą się pod Brzegiem na terenie opuszczonej bazy przy lotnisku w Skarbimierzu (około 50 km od Wrocławia) w 12-15 sierpnia 2017 roku!

Skrzydła odkupienia - recenzja książki "Skrzydła nocy"

Ludzkość po tysiącach lat wojen osiągnęła pokój i sięgnęła gwiazd. Dzięki cudom nauki i niepohamowanemu pędowi rozwoju rozpoczęła okres nazwany później „wiekami cudów”. W swej pysze i przekonaniu, że ludzie nie tylko wszystko mogą osiągnąć, ale mają obowiązek to zrobić, naruszając prawa natury oraz wiele moralnych nakazów, homo sapiens spadają z piedestału, a Ziemia z jednego z klejnotów galaktyki zostaje zaściankowym, nie liczącym się światem, któremu pewna rasa w dawnych latach obiecała pomstę.


Obrazek

Przed nami XIII edycja konwentu FORT!

Podczas pierwszych dwóch dni konwentu uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach, prelekcjach oraz grach, natomiast trzy kolejne dni to czas poświęcony larpowaniu w realiach Starego Świata Warhammera.

 • Konwenty
 • Fantasmazuria 2017
 • Wondercon
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2017, 16:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka