Cmentarzysko

Już w październiku w księgarni wydawnictwa Kłobook pojawi się klimatyczna powieść dla młodszych i starszych czytelników - "Cmentarzysko" A. Forge'a.

Bambi

Nowa Baśń w październiku planuje wydanie książki "Bambi: Opowieść leśna" Felixa Saltena.

Ostatni Jednorożec

W październiku miłośników fantasy czeka wznowienie jednego z klasyków, czyli "Ostatniego jednorożca" Petera S. Beagle'a. A wraz z nim sequel, "Dwa serca".

Amerykański styl życia lekiem na wszelkie zło - recenzja książki "Miasto demonów"

Ludzie przegrywają wojnę. Od pojawienia się Elan, wybranki dysponującej nieznanymi nikomu talentami, zaświtała w nich jednak nadzieja. Młoda, niedoświadczona dziewczyna porywa się na kolejne niewykonalne zadania i wychodzi cało z każdej opresji. Tym razem przyjdzie jej stawić czoła armii demonów w sercu ich stolicy. Czy jedna nastolatka może zmienić los nie tylko swojego świata, ale całych wszechświatów równoległych?


Obrazek

Dzieci Hurina powracają

Do księgarń 23 października trafi wznowienie "Dzieci Hurina" tym razem od wydawnictwa Prószyński i S-ka. Książka oprawą graficzną będzie pasować do pozostałych ksiąg Tolkiena publikowanych w oficynie.

Kompendium i Atlas Świata Dysku

W październiku czeka nas powrót do "Świata Dysku" w formie kompendium i atlasu, sporządzonych przez Niewidoczny Uniwersytet.

Warcraft nadchodzi

Już 19 września do księgarń trafi nowa powieść z World of Warcraft, Traveler. Wędrowiec pióra Grega Weismana, znanego reżysera disneyowskich Gargulców oraz scenarzysty i producenta m.in. serialu animowanego Star Wars: Rebelianci.

Do zobaczenia w piekle

Sławomir Nieściur powraca dziś do cyklu o Rybinie, Jusupowie i innych "zwykłych" ludziach Zony w powieści o pięknym brzmieniu "Do zobaczenia w piekle".

Omen powróci

Literacki "Omen" w godnej oprawie dzięki Vesperowi trafi do księgarń.

TOMB RAIDER na 4K UHD, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

„Tomb Raider” to nie tylko jedna z najpopularniejszych serii gier video wszech czasów, ale również popkulturowy fenomen, dzięki któremu świat poznał Larę Croft. Najnowsza ekranizacja przygód słynnej archeolog i poszukiwaczki przygód, z laureatką Oscara® Alicią Vikander w roli głównej jest już dostępna na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD.

Denara dla szczurołapa

Już 4 września w księgarniach pojawi się "Denar dla szczurołapa" Aleksandera R. Michalaka, który w ciekawy sposób wykorzystuje motyw tytułowego szczurołapa z Hameln.

Konkurs z Plagą olbrzymów

Szanowne Bestie i puchate Stwory, lubicie fantasy, prawda? No to właśnie dla Was mamy "Plagę olbrzymów" Kevina Hearne'a, czyli autora popularnego cyklu "Kroniki Żelaznego Druida", obecnie pracującego nad kolejnymi tomami książki, którą możecie wygrać!


A żeby to zrobić, oczywiście wystarczy rozwiązać poniższą łamigłówkę i podesłać rozwiązanie wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


Pewnemu zespołowi kosiarzy polecono skosić dwie łąki; powierzchnia jednej z tych łąk była dwa razy większa od drugiej. Pół dnia cały zespół kosiarzy kosił większą łąkę; w drugiej połowie tego samego dnia zespół podzielił się na dwie równe grupy. Pierwsza grupa w dalszym ciągu kosiła większą łąkę i do końca dnia skosiła ją całkowicie. Druga grupa poszła kosić mniejszą łąkę, która kosiła do końca dnia, ale nie skosiła jej całkowicie. Reszta małej łąki została skoszona nazajutrz przez jednego kosiarza, któremu zajęło to cały dzień.

Ilu kosiarzy liczył zespół?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają trzy egzemplarze "Plagi olbrzymów" Kevina Hearne'a - powodzenia!
++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 27.08.2018 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

Autostopem przez Galaktykę 4 i 5

Wydawnictwo Zysk domyka "trylogię w pięciu częściach" Douglasa Adamsa tomem zawierających "Cześć, i dzięki za ryby" oraz "W zasadzie niegroźna".

Wspólna orbita zamknięta

Drugi tom cyklu "Wędrowiec" Becky Chambers trafia do księgarń.

Sierpniowe komiksy od Timof i Cisi Współnicy

Koniec wakacji przynosi nowe propozycje komiksowe od Wydawnictwa Timof, pośród nich znajdziecie trzy niesamowite albumy utrzymane w odmiennej stylistyce.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 wrz 2018, 06:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka