W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Star Wars Film – Imperium kontratakuje (Epizod V). 1/2018 - zapowiedź

Już za dwa tygodnie nakładem wydawnictwa Egmont Polska ukaże się kolejny album komiksowy Star Wars Film – Imperium kontratakuje (Epizod V) będący kontynuacją serii zapoczątkowanej w minionym roku.

Konkurs z Lego: Ninjago

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, wiemy, że uwielbiacie niezobowiązujący humor i pokaźną dawkę humoru, dlatego też postanowiliśmy - wraz z Galapagos Films - zorganizować dla Was konkurs z dwoma egzemplarzami DVD "Lego: Ninjago"!


Do wygrania jednego z dwóch egzemplarzy tego dzieła nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Mamy trzy pudełka. W jednym pudełku znajdują się dwie czarne gałki (CC), w drugim dwie białe gałki (BB), a w trzecim jedna biała gałka i jedna czarna gałka (BC). Na przykrywkach tych pudełek znajdują się odpowiednie napisy.

Jeddnakże jakiś figlarz pokręcił pokrywki w ten sposób, że każde pudełko jest teraz niewłaściwie oznaczono. Nasze zadanie polega na tym, aby wyjmować po jednej gałce z dowolnego pudełka i nie zaglądając do środka stwierdzić, w którym pudełku jakie gałki się znajdują.

Ile co najmniej gałek należy wyjąć, aby stwierdzić zawartość wszystkich trzech pudełek?
Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos Films.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 01.03.2018 godz. 23.59.

Nowy S.T.A.L.K.E.R.

Seria FABRYCZNA ZONA, a szczególnie „pomarańczowy trójkąt” S.T.A.L.K.E.R.A. to już marka sama w sobie. Książki z serii bardzo szybko zyskały rzesze wiernych fanów i w bardzo krótkim czasie stały się kultowe. W 2013 roku Michał Gołkowski jako pierwszy wprowadził uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a na polski rynek, potem dołączył do niego absolutny klasyk – Wiktor Noczkin, pisarz zza wschodniej granicy, jeden z twórców scenariuszy do gry S.T.A.L.K.E.R. Kolejne premiery wyniosły na stalkerskie salony takie nazwiska jak Krzysztof Haladyn i Sławomir Nieściur, którzy o swą pozycję wśród autorów z Zony nie muszą się od dawna martwić.

Odradzająca się polska fantasy - recenzja książki "Pośród cieni"

Rynek literatury fantasy w Polsce rozwija się dynamicznie. Wydawcy zaskakują czytelników coraz to ciekawszymi pozycjami, nie tylko zagranicznymi, ale także tymi autorstwa rodzimych pisarzy. Polska fantastyka cały czas ewoluuje, kolejne książki pojawiają się w księgarniach. Jednymi z nich są tytuły wznowione przez wydawnictwo Rebis , wchodzące w skład cyklu dark fantasy „Teatr Węży”. „Pośród cieni” to drugi tom tej serii autorstwa przez Agnieszkę Hałas.


Obrazek

Manitou i Zemsta Manitou

Wydawnictwo Albatros 7 marca wznowi dwie najpopularniejsze powieści Grahama Mastertona!

Trzy wielkie powroty w Papierowym Księżycu

W tym miesiącu do księgarń trafią trzy kontynuacje najpopularniejszych serii Papierowego Księżycu - trzeci tom "Kronik Belorskich" - "Wiedźma naczelna" Olgi Gromyko, drugi tom trylogii "Sztylet rodowy" - "Sztylet ślubny" Aleksandry Rudej oraz drugi tom "Sagi Księżycowej" - "Scarlet" Marissy Meyer.

"The Square" od dziś na DVD

"The Square" Rubena Östlunda, najlepszy europejski film roku z szansą na Oscara, od dziś na DVD!

Mroczny Rycerz powraca w animacji Scooby-Doo!

Mroczny Rycerz powraca w animacji >>Scooby-Doo! i Batman: Odważniaki i straszaki<< na DVD już 14.03!

Konkurs z Kroplą życia

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, lubicie czasem sięgać po nowych, debiutujących autorów? Jeśli tak, mamy dla Was dwa limitowane egzemplarzy powieści "Kropla życia" Oliwii Tybulewicz, która pierwotnie ukazała się na platformie e-bookowo.pl.


Do wygrania jednego z dwóch egzemplarzy tego dzieła nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Dziadek i babcia mają razem 160 lat.

Ile lat ma każde z nich, jeżeli dziadek ma dwa razy tyle lat ile babcia miała wtedy, kiedy dziadek miał tyle, ile babcia ma dziś.Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Oliwia Tybulewicz.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 28.02.2018 godz. 23.59.

Konkurs z Hobbitem

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, klasyka absolutna przed nami i to w bodaj najpiękniejszym wydaniu na polskim rynku (a na pewno najnowszym!), czyli "Hobbit" J.R.R. Tolkiena, opowieść o przygodzie, lojalności i przyjaźni (i wielu, wielu innych wartościach).


Do wygrania jednego z dwóch egzemplarzy tego wyśmienitego dzieła nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


W związku z błyskawicznym rozwojem chemii syntetycznej i wzrastającą łatwością zdobywania bardziej subtelnych trucizn, ilość nie wykrytych przez policję państwową Paragwaju morderstw wzrosła z 17,2% w roku 1957 do 37,9% w roku 1958.

Czy to statystyczne zestawienie zawiera w sobie coś nieprawdopodobnego?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Zysk i S-ka.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 28.02.2018 godz. 23.59.

Spiżowy zew

Już za nieco ponad dwa tygodnie do księgarń trafi nowa powieść Michała Gołkowskiego, "Spiżowy gniew", otwierająca nie tylko nowy cykl autora, ale i nową serię Fabryki Słów: Polskie fantasy.

Pustynna Przysięga

Fani (i nie tylko) "Assassin's Creed" mogą czuć się ukontentowani - na rynku pojawiła się powieść (prequel niedawno wydanej gry) "Pustynna Przysięga" spod znaku wydawnictwa Insignis.

Pułapka czasu

Premiera widowiska w marcu, a już dziś pierwowzór literacki, czyli "Pułapka czasu" Madeleine L'Engle spod skrzydeł Wydawnictwa MAG.

Legion płomienia

W księgarniach dziś zagościła druga książka Anthony'ego Ryana z cyklu "Draconis Memoria", czyli "Legion płomienia". Jeszcze tylko "Imperium cieni" (własny przekład) i trylogia będzie na naszym rynku kompletna.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 mar 2018, 04:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka