Gra słów - recenzja gry „Gra pozorów”

Gra karciana, opracowana na podstawie „exploitów” naszej psychologii? Czy to ma prawo się udać? Cóż, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż nasz mózg zaczyna mieć problemy, gdy pojawiają się sprzeczne informacje, efekt może zaskoczyć. Już niewielka dysproporcja w postaci nazwy koloru i barwy, którą została napisana, wywołuje chaos i zaskoczenie. Dodajcie do tego tak zwanego efektu Stroopa działanie bez podziału na tury, w mechanice „kto pierwszy ten lepszy”, a imprezowa zabawa zaczyna się kształtować.


Obrazek

Motylogion

Wciąż na stronie autorki istnieje możliwość nabycia książki "Motylogion".

Wyjątkowa premiera książki Arkadego Saulskiego

16 marca o godzinie 11:30 na Warszawskich Targach Książki odbędzie się premiera książki Arkadego Saulskiego, "Serce Lodu".

Andrzej i Zły las

17 marca o godzinie 10:00 na Warszawskich Targach Książki odbędzie się uroczysta premiera książki "Zły las" Andrzeja Pilipiuka.

W poszukiwaniu zaginionego skarbu Eldorado – recenzja gry „Escape Room: Tajemnica Eldorado”

Jako naukowcy postawiliście sobie za cel odnalezienie drogocennych skarbów, które skrywa złote miasto Eldorado. Niestety wasze wieloletnie poszukiwania spełzły na niczym, chociaż się staraliście i przeczesaliście niebezpieczne gąszcza Amazonii wzdłuż i wszerz. Pogodzeni z porażką pakujecie swoje rzeczy i ze smutkiem na twarzy szykujecie się do powrotu do domu. Jednak przewrotny los zadecydował inaczej i zmusił was do pozostania w dzikich lasach Amazonii, ponieważ podczas lotu zderzacie się z wielką skałą i tracicie wysokość. Każdy wie, że zaraz się rozbijecie, jest to nieuchronne, ale nadzieja umiera ostatnia…

Obrazek

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Wszystkie kotki za płotki - recenzja gry „O kocie w kłopocie”

Kot to niesforne zwierzę. Niektórzy mówią, że ma swoje ścieżki, ale tak naprawdę po prostu błądzi. Błądzi na potęgę. Ten własnie problem spotkał maleństwa, bohaterów gry „O kocie w kłopocie”, które zasnęły w trakcie zabawy i obudziły się na naczepie ciężarówki, daleko od domu. Problem w tym, że koty, jak to koty – nie pamiętają nawet jak wygląda ich dom i zaczynają krążyć po okolicy licząc na to, że coś im się przypomni. Który z graczy najszybciej odprowadzi swojego podopiecznego do jego własnej kuwety?

Obrazek

Złapmy nicponia! – recenzja gry „Lisek Urwisek”

„Lisek Urwisek” ma na swoim koncie sporo nagród, co bardzo dobrze świadczy o tej grze. Ponadto znajduje się na czwartym miejscu w kategorii „Dla dzieci” w rankingu na stronie Board Game Geek, a więc zdecydowanie sporo graczy uznało ten tytuł za warty uwagi.

Obrazek

Słoneczna loteria

Kolejne dzieło Philipa K. Dicka, "Słoneczna loteria", trafiła na księgarniane półki.

Upadające imperium

John Scalzi powraca do Polski z "Upadającym imperium".

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Klasyka Science Fiction

Wydawnictwo Rebis niedługo wystartuje z serią "Wehikuł Czasu", czyli kolekcją klasycznych tytułów science fiction. Wśród pierwszych książek znajdzie się m.in. Roger Zelazny i Robert A. Heinlein.

Ostatnie namaszczenie

W księgarniach czwarta książka Krzysztofa Haladyna, czyli "Ostatnie namaszczenie".

Relacja z 11. edycji PortalConu

Dwudziestego szóstego stycznia fani gier wydawnictwa Portal Games mieli okazję wziąć udział w konwencie, podczas którego Ignacy Trzewiczek, jak co roku, uchylił rąbka tajemnicy i przedstawił plany wydawnicze na najbliższy rok. Tym razem nie był to zwykły event, ponieważ równocześnie mogliśmy świętować dwudziestolecie Portalu i być częścią niesamowitego spotkania „wspominkowego”. Rozsiądźcie się wygodnie i przeczytajcie, jakie były nasze wrażenia.

Obrazek

Zły król

Holly Black powraca - za sprawą oficyny Jaguar - ze "Złym królem".

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 01:31 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka