• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs z Puzyńską

Szanowne Bestie i kudłate Maszkary! Wszystkich lubiących zgłębiać kryminalne zagadki i czuć dreszczyk strachu zapraszamy na konkurs z najnowszą książką Katarzyny Puzyńskiej, "Czarnymi narcyzami".


Jak mawiał klasyk, "żeby wygrać trzeba grać", Was jednak nie zmuszamy do hazardu, a do prostej zabawy, polegającej na rozwiązaniu zagadki, a oto ona:

Sławny starożytny bajkopisarz Ezop jeszcze jako niewolnik musiał przeprawiać się z karawaną przez pustynię. Prosił jednak swego pana o to, aby zezwolił mu na wybranie pakunku do niesienia. Gdy ten zgodził się, Ezop wybrał olbrzymi kosz z produktami żywnościowymi dla całej karawany. Był to najcięższy pakunek. Wszyscy się śmiali z Ezopa.

Czy jednak mieli słuszność?Trzy książki rozlosujemy z przesłanych - prawidłowych) odpowiedzi, dlatego na mail razem z odpowiedzią prosimy nadsyłać dane do wysyłki (przed wysłaniem poinformujemy zwycięzców drogą mailową).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 20.06.2017 do 30.06.2017 godz. 23.59.

„Zagubieni” w hiszpańskim sosie – recenzja książki „Lśnij, morze Edenu”

Wyobraźcie sobie sytuację, że lecicie sobie spokojnie transatlantyckim samolotem. Rozsiedliście się wygodnie na waszym siedzeniu w klasie ekonomicznej, założyliście słuchawki na uszy i ze spokojem obserwujecie świat za oknem. Wtem dochodzi do uszkodzenia samolotu i zaczynacie spadać. Wyobraźcie sobie panikę i panujący wewnątrz kabiny chaos – spróbujcie poczuć toczące was uczucie lęku i nieuchronnie nadchodzącej śmierci. A teraz odetchnijcie, bo udało wam się przeżyć. Jednak to dopiero początek przygody. Na horyzoncie majaczy wyspa, która jest waszym ratunkiem, a niedługo stanie się także najgorszym koszmarem.


Obrazek

Konkurs z Pozaświatowcami

Szanowne Bestie i kudłate Maszkary! Jeżeli czekaliście na konkurs z niecierpliwością - to się doczekaliście. Dziś mamy dla Was trzy pakiety dwóch książek Brandona Mulla "Świat bez bohaterów" i "Zarzewie buntu", aby je zgarnąć musicie wyłącznie...

Odpowiedzieć na pytanie, czy w swoim życiu macie bohaterów? Do tego musicie napisać, czego się od nich nauczyliście i co im zawdzięczacie. Najlepiej uzasadnione prace otrzymają nagrody.


Trzy pakiety nagród rozlosujemy z przesłanych odpowiedzi, dlatego na mail razem z odpowiedzią prosimy nadsyłać dane do wysyłki (przed wysłaniem poinformujemy zwycięzców drogą mailową).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

++

++


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 17.06.2017 do 24.06.2017 godz. 23.59.

Realizm oniryczny - recenzja komiksu "Klatki"

Dave'a McKeana wiele osób może kojarzyć – i być jednocześnie zagorzałym fanem wysokoartystycznych prac – z okładek do „Sandmana” Neila Gaimana, wspólnego wysiłku z tymże przy „Drastycznych przypadkach” czy wykreowanego wespół z Grantem Morrisonem „Azylu Akrham”. Jednak mimo wyśmienitości powyższych, sam McKean również scenariuszowo ma wiele do zaoferowania, a bodaj najwyższej próby wydaje się w jego twórczości graficzna powieść „Klatki”.


Obrazek

Utrata bohatera - recenzja komiksu "Kapitan Ameryka: Biały"

Jeżeli za komiks biorą się znawcy tematu i osoby, które nie bawią się wyłącznie w rozrywkowe aspekty w powieściach graficznych, a podejmowane na poważnie i z pełną głębią problemy często sprawiają, że utwór obrazkowy staje się celującym, nierzadko zahaczającym o wybitność w swym medium dziełem. Właśnie taki jest „Kapitan Ameryka: Biały” opowieść o stracie, przemijaniu i przyjaźni aż po kres żywota, i jeszcze dalej.


Obrazek

Koszmar pisarza– recenzja książki „Misery”

Obok „Zielonej mili” to chyba najbardziej rozpoznawalna powieść mistrza grozy. Nowe wydanie, będące zarazem pierwszym tomem serii Kolekcja mistrza grozy to okazja do sięgnięcia po ten niemalże klasyczny horror Kinga. Mimo upływu trzydziestu lat od premiery, „Misery” wciąż zachwyca – i wciąż przeraża, a wizja Kinga może spędzać sen z powiek każdego, kto czymkolwiek zaskarbił sobie miłość fanów.


Obrazek

Konkurs Królewski

Szanowne Bestie i kudłate Maszkary! Jeżeli macie ochotę na Kinga, to go dostaniecie, ale nic za darmo! Mówiąc to, mamy na myśli fakt, że za egzemplarz (jeden z trzech) "Zielonej Mili" musicie odpowiedzieć nam na pytanie:


Którą z książek Kinga cenicie najbardziej (i za co)? Ale jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z prozą króla grozy, to zdradźcie, dlaczego kopia powieści powinna trafić właśnie do Was?


Trzy najciekawsze odpowiedzi wygrają egzemplarz książki - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Prószyński i S-ka.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 09.06.2017 do 20.06.2017 godz. 23.59.

Czas kłamstw i iluzji - recenzja komiksu "Loki"

Nie można odmówić uroku „Lokiemu” Rodiego, scenariuszowo bardziej niż dobrego, chociaż zachwycającego przede wszystkim warstwą graficzną – wykonaną przez Esada Ribica – malarskimi planszami, posępnymi, odrobinę jakby wypranymi z barw planszami, niezwykłym wyczuciem i balansem kolorów. Gdyby oceniać wyłącznie tę sferę, można by rzec, że same ilustracje i ich wyraz radzą sobie z ciężarem takiej opowieści. Historia zresztą też stoi na wysokim poziomie, aczkolwiek kontrast między intrygą utworu a graficzną narracją, ta druga bezkompromisowo wyszłaby z tego starcia zwycięsko.


Obrazek

Wstęp do świata magii - recenzja książki „Poradnik dla smoków: Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał”

„Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi” udowodnił, że przed sięgnięciem po „Harry’ego Pottera” należy zwiedzić świat magii wykreowany przez Laurance Yep oraz Joanne Ryder. Jest to doskonały wstęp przeznaczony dla młodszych czytelników.


Obrazek

Baśń komiksowa XXI wieku - recenzja komiksu "Nokturno"

Tony Sandoval obraca się w klimatach fantasy całkiem sprawnie. Jego graficzna powieść ocieka oniryzmem, a przeplatające się światy (racjonalny i irracjonalny) w sztafażu urban fantasy, ozdabiane od czasu do czasu akcentami grozy, budują świetną atmosferę dla opowiadanej historii. Sama historia zaś rozwija się nielinearnie, zaskakująco i niejednorodnie.


Obrazek

Bezpiecznie, poprawnie, nudno - recenzja książki „Królowie Dary”

„Laureat Hugo, Nebula i World Fantasy Awards” takimi przymiotami określono Kena Liu na okładce „Królów Dary”, książki spod jego pióra. Zabieg marketingowy okazał się bardzo skuteczny, wiedząc, że nazwisko pisarza dumnie figuruje obok takich osobowości jak Frank Herbert, Philip K. Dick czy Ursula K. Le Guin (również zdobywców wymienionych nagród). Ochoczo przystąpiłem do lektury opasłego tomiszcza. Warto nadmienić, że Liu swoje dotychczasowe osiągnięcia branżowe zawdzięcza krótkim formom literackim, a wspomniany powyżej tytuł stanowi jego debiut powieściowy i otwiera cykl „Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu”, osadzony w autorskim uniwersum Dary.


Obrazek

Wiara - fragment

Ksiądz Jerzy Marczewski mocniej ścisnął kierownicę, gdy rower podskoczył na wiejskich wertepach. Po obu stronach wąskiej ścieżki rosły wybujałe chwasty, szeleszczące cicho w podmuchach tak lekkich, że nie dawały wytchnienia od gorąca. Była dziewiąta rano, ale upał już narastał – w południe osiągnie trzydzieści stopni i nie zelżeje aż do wieczora, kiedy to pewnie przyjdzie burza. Ksiądz Jerzy sięgnął do czoła, by wytrzeć je z potu, i zaraz z powrotem złapał kierownicę.


Obrazek

Zero słów, maksimum treści - recenzja komiksu "Płatki"

Komiks „Płatki” można określić wyliczającą serią przymiotników wartościujących: poruszający, ujmujący, podbudowujący na duchu, cieszący oko i wyobraźnie i (ale to już nie lingwistyczna przydawka) dający do myślenia. I małym, i dużym. Chociaż zasadniczo nie mówi nic. W sensie dosłownym. Pozbawiony jest dialogów, opisów i refleksji bohaterów.


Obrazek

Wielki twardy facet – recenzja komiksu „Cage”

Być może wydanie komiksu „Cage” w dobie rosnącej popularności tworów superbohaterskich było najlepszym rozwiązaniem, szczególnie, że tytuł poprzedzony był netflixowskim serialem, zgarniającym całkiem przyzwoite i dobrze rokujące na przyszłość opinie. Jednak powieść graficzna z Power Manem w roli głównej bodaj zmieni spojrzenie na samą postać i zaoferuje kilka powodów do refleksji nad kwestiami etycznymi.


Obrazek

Po drugiej stronie domu – recenzja książki „Koralina”

„Koralina” Neila Gaimana nie ma tak wielkiej siły rażenia, jak „Amerykańscy bogowie”, ale na równi zmusza czytelnika do zadawania sobie niełatwych pytań, z kolei za ciekawą, nietypową fabułą, skrywa wartości moralizatorskie, poznawcze i dużą dawkę emocjonalną. Choć przede wszystkim to angażująca odbiorcę historia, zapewniająca kilka chwil przyjemności.


Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmazuria 2017
 • Wondercon
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2017, 16:29 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka