• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs z Phasmą

Szanowne Wookiee i puchate Ewoki, czas na gwiezdny konkurs dla miłośników literatury z odległego uniwersum! Wraz z Uroboros rozdamy dwa egzemplarze "Phasmy" Delilah S. Dawson, ale nic za darmo!


Aby wygrać trzeba tylko odpowiedzieć na trzy pytania z zakresu Star Wars oraz podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl.


Kto pierwotnie miał zagrać Hana Solo?


Czym jest pokryta planeta Kamino, na której powstają klony?


Gdzie urodził się Anakin?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 27.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z Shirley Jackson

Szanowne Bestie i puchate Stworki, lubicie się bać, co wielokrotnie udowodniliście, a więc zadanie dla Was proste jak... Może właśnie trudne? Ale do wygrania jeden z egzemplarzy ciekawej, solidnej opowieści grozy, czyli "Zawsze mieszkałyśmy w zamku" Shirley Jackson.A zadanie polega na tym, aby napisać, narysować, nagrać coś, co według Was jest najstraszniejsze na naszym świecie - kreatywność, humor i strach mile widziane. Wszystko proszę podesłać na adres: konkurs.bestia@o2.pl.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Replika.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 27.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z Upadłymi aniołami

Szanowne Bestie i puchate Stwory, co powiecie na drugi tom serii Richarda Morgana, na podstawie której powstał niezwykle popularny i ciepło przyjęty serial Netflixa - "Modyfikowany węgiel". Dla wszystkich zainteresowanych czekają trzy egzemplarze "Upadłych aniołów" od wydawnictwa MAG do rozdysponowania.


Jednak nie będzie to takie proste, jakby się mogło wydawać. Aby wygrać trzeba rozwiązać naszą zagadkę i podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl.


Wspaniały tygrys wyrwał się z klatki korzystając z niedomkniętych drzwi. Dozorca nie ma gdzie uciekać. Ale w ostatecznej chwili ratuje swoje życie.

W jaki sposób?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo MAG.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 24.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z Wieżą Świtu

Szanowne Bestie i puchate Stwory, lubicie fantasy, inaczej nie zaglądalibyście do nas tak często, lubicie też Sarah J. Maas - widzimy jak popularne są wieści i posty na Facebooku, związane z twórczością autorki - dlatego wraz z wydawnictwem Uroboros postanowiliśmy zorganizować dla Was konkurs z trzema egzemplarzami "Wieży Świtu", najnowszej powieści ze sztandarowego cyklu "Szklany Tron".


Jednak żeby wygrać trzeba stworzyć literacki, graficzny, malarski czy jakikolwiek fanart do dowolnej opowieści fantasy z zakresu sztuki, proszę podesłać też adres do wysłania nagrody, na mail: konkurs.bestia@o2.pl.

Z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 20.04.2018 godz. 23.59

Wywiad z Mileną Wójtowicz

Z Mileną Wójtowicz o debiucie, pisaniu i wykształceniu, czytelniczych upodobaniach i wielu innych rozmawia Kamil Żółkiewicz.


Obrazek

Subtelna groza nawiedzonej posiadłości - recenzja książki "Nawiedzony dom na wzgórzu"

"Nawiedzony Dom na Wzgórzu" to najbardziej znane dzieło Shirley Jackson. Doczekało się dwóch ekranizacji, w tym popularnej, zrealizowanej z rozmachem, hollywoodzkiej adaptacji "Nawiedzony" z 1999 roku. Książka ta ma praktycznie status klasyki literatury grozy i przez niektórych jest wręcz uważana za jeden z najwybitniejszych jej przykładów. Bardzo dobrze znam film na podstawie tej powieści, więc sięgając po nią samą, nastawiałam się na podobnie nastrojową, pełną niedopowiedzeń opowieść, która raczej nie wzbudzi we mnie przerażenia, ale oczaruje nienachalnym klimatem niepewności i tajemnic.Obrazek

Scarlet

Po raz pierwszy w Polsce – pełne wydanie Sagi Księżycowej w oryginalnej oprawie graficznej!

Tajemnica godziny trzynastej - fragmenty

Ciemna plama przed jej oczami skonkretyzowała się wreszcie w pucułowate oblicze siedzącego na niej okrakiem chłopaka. Spoglądał na nią, jakby ona jemu również wydawała się znajoma.
– Nina? – zapytał, marszcząc brwi. – Rany, zupełnie cię nie poznałem w tym kapturze. Przepraszam, nie chciałem... Cholera... – Zsunął się z niej zaskakująco zgrabnie jak na kogoś, kto miał kilka dodatkowych kilogramów. – Czemu się nie odzywałaś?


Obrazek

You shall not pass? - recenzja książki "Siedem Bram"

Magiczne światy wykreowane przez pisarzy nęcą nas i wzywają. Któż nie chciałby choć na chwilę przenieść się do Narnii, Śródziemia czy chociażby na planetę Naboo? Zobaczyć inne rasy, zaczarowane stworzenia, piękne krajobrazy. Nie tylko zagraniczni twórcy mają dar tworzenia światów, do których chciałby się przenieść czytelnik, także nasi rodzimi pisarze potrafią oczarować wymyślonymi krajobrazami. Ostatnia idealnym wabikiem dla spragnionych magicznych przygód stał się Jaar – miejsce wykreowane przez Adama Fabera.


Obrazek

Konkurs z mother!

Szanowne Bestie i puchate Stwory, mamy nadzieję, że alegoryczne horrory nie są straszne. Obrazoburczy obraz w trzech egzemplarzach czeka u nas na śmiałków, którzy odważą się podjąć swoistą grę i zgarnąć film, dzielący krytykę - "mother!".


A by wygrać trzeba rozwiązać naszą zagadkę i podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail:
konkurs.bestia@o2.pl.


Czym się kończy Stary Testament?


Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.

Z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Imperial Cinepix.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 13.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z trylogia arturiańską

Szanowne Bestie i puchate Stwory, chyba nie ma miłośnika legend arturiańskich, który choć raz nie natrafił na reinterpretacje Bernarda Cornwella, więc i dla tych, i dla wszystkich zainteresowanych mamy komplet książek z cyklu!


Żeby wygrać trzeba rozwiązać naszą zagadkę i podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail
konkurs.bestia@o2.pl.


Hania i Eliza mają w ogrodzie błyskawicznie rosnący słonecznik. Co tydzień podwaja on swoją wysokość i po 12 tygodniach ma już 12 metrów.

Po ilu tygodniach słonecznik będzie miał 6 metrów wysokości?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.++

++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Otwarte.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 13.04.2018 godz. 23.59

Legion płomienia - fragment

Znowu obudził go szloch Katryi. Ciche łkanie w ciemności. Do tej pory nauczyła się już nie płakać głośno, za co Sirus był wdzięczny. Majack zagroził, że ją udusi pierwszej nocy, kiedy stłoczyli się razem w cuchnącej strudze, a Katrya przywarła mocno do Sirusa i wypłakiwała łzy, którym najwyraźniej nie było końca.
– Zrób coś, żeby się zamknęła! – warknął wtedy Majack, odsuwając się od zielonych od śluzu ścian kanału ściekowego. Mundur miał w strzępach, a w chaosie, który rozpętał się na górze, stracił karabin. Był jednak potężnym mężczyzną, a jego ręce żołnierza wyglądały na bardzo silne, kiedy rzucił się ku nim, sięgając po przemoczoną bluzkę Katryi, i syknął: – Milcz, durna suko!


Obrazek

Konkursów rozwiązanie

Szanowne Bestie i puchate Stwory, czekacie, pytacie, kruki rozesłane, nagrody w drodze. Wypada więc uśmierzyć oczekiwanie innych i zdradzić kto tym razem zgarnął książki, ale nie martwcie się, konkursów ci u nas dostatek i cierpliwość zwykle zostaje nagrodzona.

A poniżej wyniki:

Trylogia Łukawskiego

Karol Adam Z. z Warszawy
Magdalena "Vira" W. z Chojnic

Alicja i Bestie i ludzie

Nadia R. z Lubina
Krzysztof O. z Dęblina

Cień rycerza

Anita G. z Sokołowa Podlaskiego
Anna C. z Jednorożca
Ola T. ze Szczecinka

Wiedźmi konkurs

Arkadiusz L. z Warszawy
Milena F. z Grudziądza
Magdalena R. z Krakowa


Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych zapraszamy na następne konkursy!

Fenix Antologia #1-2 - omówienie numeru

Zapraszamy na omówienie aktualnego numeru czasopisma "Fenix Antologia".


Obrazek

Zanurzmy się w odmętach uczuć – recenzja książki „Kształt wody”

Po wielkim sukcesie filmu Guillermo del Toro, który zdobył kilka Oscarów – za najlepszy film, reżyserię, scenografię i muzykę – przyszedł czas na książkę, będącą literacką adaptacją wspomnianego obrazu. Jak wypada „Kształt wody” w porównaniu do swojego pierwowzoru i czy zachwyca równie mocno, co produkcja kinowa?


Obrazek

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Festiwal Fantastyki Cytadela
  • Nejiro 9
  • Zakonki 2018
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 kwi 2018, 04:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka