• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Kobieta prawdy ci nie powie – recenzja książki „Woda na sicie”

Lubię nietypową fantasy, tę sprytną mieszankę historycznej jej odmiany i subgatunku high, gdzie dominuje narracja światocentryczna. Ale Brzezińska choć schematy dobrze zna, to nie chce iść wyznaczonym szlakiem, dlatego też lawiruje między literackimi tropami, bawi się toposami i archetypami, i do końca pozostawia czytelnika na progu niewiadomej, a i po zakończeniu pozostaje niejednoznaczna. „Córki Wawelu” były znakomitym powrotem do pisarstwa, ale to „Woda na sicie” przywraca Brzezińską światku fantastycznemu.


Obrazek

Kim jest Clark Kent? – recenzja komiksu „Superman – Odrodzony”

Po śmierci Supermana, Clarka Smitha bardzo zastanawiała obecność Clarka Kenta – drugiej tożsamości Człowieka ze Stali, która nie odeszła wraz z nim. W Polsce ukazało się kilka komiksów z serii „DC Odrodzenie”, a więc nadeszła najwyższa pora, aby rozwikłać tę zagadkę.

Obrazek

Krótka historia dinozaurów - recenzja książki "Dinozaury. Skamieliny i pióra"

Chyba niewielu jest takich, którzy w dzieciństwie oparli się magii i tajemniczości dinozaurów. Niektórzy (w tym pisząca te słowa) nadal z tej fascynacji nie wyrośli (i nie mają zamiaru tego robić). Mało tego, zainteresowanie prehistorycznymi gadami jest wciąż podsycane przez kolejne produkcje filmowe spod znaku „Jurassic World” (dla mnie „Park jurajski” był tylko jeden, ten pierwszy, a reszta to po prostu marne kontynuacje).


Obrazek

Powrót legendy – recenzja komiksu pt. "Szczurołap"

Czerpanie z legend pełnymi garściami, tworzenie alternatywnych wersji i zabawa z historią często wychodzą powieści na dobre, ponieważ mocno ją ubarwiają i dają drugie życie. Twórca „13 powodów” – książki, na podstawie której powstał serial – wziął na tapet historię o fleciście z Hameln.

Obrazek

„Star Wars: Powrót Jedi” - recenzja komiksu na podstawie filmu

Kolejny tom serii Star Wars Film, czyli komiksu na podstawie filmu duetu Ferrari-Chimisso powraca w jednym z najdziwniejszych eksperymentów graficznych ostatnich lat.

Obrazek

Retromagiczny wir przygody, czyli „Lanfeust w Kosmosie ” - recenzja komiksu

Mieszkańcy Troy i heros nieco z przypadku imieniem Lanfeust, podróżujący z trollem Hebiusem wyruszają w kosmos. Czy w tym arcyzabawym zdaniu na otwarcie coś może pójść źle? Dodajmy do wywaru superzazdrosną narzeczoną C'ixi, nadużywającą płaskiego uderzenia w twarz oraz plejadę pobocznych rozbrajających postaci, a otrzymamy starego dobrego Lanfeusta. Tylko, że w kosmosie! I w tym punkcie właśnie wszystko idzie w wesołe diabły!

Obrazek

„Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów” - recenzja

Najnowsza mini-encyklopedia Star Wars od Egmont Polska, oferuje formę albumu poświęconego przekrojowo wybranym myśliwcom oraz innym pojazdom w większości latającym (atmosferycznym oraz kosmicznym), zawiera opisy ponad 200 maszyn z Odległej Galaktyki.

Obrazek

Ciężka jest praca detektywa - recenzja gry "Sherlook"

Sherlock Holmes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej literatury. Przygody detektywa, pisane piórem Sir Artura Conana Doyle'a po dzień dzisiejszy inspirują twórców z innych dziedzin kultury i rozrywki. Nie inaczej jest z grami bez prądu. Dowodzi tego chociażby najnowsza propozycja wydawnictwa Trefl Joker Line - "Sherlook".

Obrazek

Dobre lub bardzo dobre - recenzja książki "Inne Światy"

Jakub Różalski i jego projekt "1920+" nie przestają inspirować. Najpierw potencjał uniwersum dostrzegł Jamey Stegmaier, który na wydanie gry "Scythe" szybko zebrał 1,8 miliona dolarów na Kickstarterze. Efekt? Wspaniała, doceniana na całym świecie planszówka, odznaczająca się wyjątkową oprawą graficzną. W chwili, gdy piszę te słowa, studio King Art Games pracuje nad innym tytułem inspirowanym twórczością Różalskiego, jednak na wydania "Iron Harvest" przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok. Oczekiwanie mogą jednak osłodzić "Inne Światy" - wydana nakładem Sine Qua Non antologia opowiadań na motywach twórczości Różalskiego.


Obrazek

Ziemianie nie mają łatwo - recenzja ksiązki "Hajmdal: Początek podróży"

W przyszłości Ziemia nie istnieje, ocalały tylko niedobitki, które podczas jej zniszczenia znajdowały się rozsiane po całym Układzie Słonecznym. Teraz, po trzystu latach ludzie, rasa tułaczy galaktycznych dostaje impuls do zjednoczenia. Jeśli połączą siły, mogą uzyskać nową planetę, a punktem wyjścia do tego jest utworzenie floty z flagowym „Hajmdalem” na czele. Potężny drednot, jeden z najgroźniejszych okrętów wojennych galaktyki to pochodnia, z którą mogą podążyć wszyscy homo sapiens sapiens ze wszystkich ramion Drogi Mlecznej.


Obrazek

Cały świat szaleje na punkcie piłki nożnej - recenzja wydania DVD "Jaskiniowiec"

Cały świat szaleje na punkcie piłki nożnej. Każdy młody chłopiec, chce być nowym Lewandowskim, czy Messim. Jednak, czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, skąd właściwie wziął się ten sport? Jakie są jego początki? Może już w epoce kamienia łupanego, a nawet jeszcze wcześniej? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź właśnie w filmie animowanym „Jaskiniowiec”.


Obrazek

Każda ziemia ma swego Supermana – recenzja komiksu pt. "Wielokrotność"

Opis „Wielokrotności” zwiastuje historię, w której będzie wielu Supermanów, dlatego też początkujący fani multiwersum na wstępie będą zachwyceni, ponieważ w serii „DC Odrodzenie” pojawia się okazja, aby po raz pierwszy poznać innych herosów, podobnych do tego z Metropolis, takich jak heros-królik oraz Czerwony Syn.

Obrazek

Konkurs z Tracę ciepło

Szanowne Bestie i przerażające Stwory, konkurs dla Was mamy z pozycją trochę straszną, trochę obyczajową, trochę psychologiczną, czyli wznowioną niedawno książką "Tracę ciepło" Łukasza Orbitowskiego.


A żeby wygrać, oczywiście wystarczy rozwiązać poniższą łamigłówkę i podesłać rozwiązanie wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


Kiedyś pewien wagabunda nie miał ani jednego papierosa. Zaczął więc zbierać niedopałki wiedząc, że z siedmiu takich "okurków"" można skręcić jeden papieros normalnej długości. Nazbierał czterdzieści dziewięć niedopałków.

Jeżeli co trzy kwadranse pali jednego papierosa, na jak długo starczy mu ów zapas?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają trzy egzemplarze "Tracę ciepło" Łukasza Orbitowskiego - powodzenia!++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Sine Qua Non.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 28.07.2018 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

Z mrozu pod rynnę - recenzja książki "Lód Czyściciel"

Soplowi już dawno udało się uciec z Przygranicza. Wiedzie spokojne życie instruktora straceńców - najemników, którzy z własnej woli udają się do tej nieokiełznanej krainy mrozu. Niestety wzajemne oddziaływania obu światów wpędza go w kolejne tarapaty nawet po tej stronie magicznej bariery. Paweł Kornew nie daje spokoju swojemu sztandarowemu bohaterowi. Czytelnik w kolejnych tomach poznaje perypetie Śliskiego, który zwykle w finale poprzedniej części był święcie przekonany, że jego trud się skończył. Życie jednak nigdy nie jest proste.


Obrazek

Konkurs z Coraz głębiej i Torfowiskiem

Szanowne Bestie i kudłate Potworki, nie ma co ukrywać, lubicie mroczne klimaty i rozwiązywanie zagadek, dlatego też mamy dla was konkurs z pakietem dwóch książek, w których rozwiązywanie swego rodzaju łamigłówek odgrywa niebagatelną rolę - jeżeli chcecie zdobyć szansę na zdobycie pakietu książek "Torfowiska" Susanne Jansson i "Coraz głębiej" Laury Lippman, wiecie, co macie robić.


Oczywiście rozwiązać poniższą łamigłówkę i podesłać rozwiązanie wraz z adresem do wysyłki. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


- Czy zauważyliście - zapytał druh Jacek na tymżeognisku - że ten tydzień obywa się bez litery k?

I wymienił kolejno siedem następujących po sobie dni, rzeczywiście ani razu nie używając tej litery.

W jakim dniu tygodnia odbywało się ognisko harcerskie i jakie nazwy dni - nie daty miesiąca - wymienił druh Jacek.Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu także danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają dwa pakiety książek "Torfowisko" Susanne Jansson i "Coraz głębiej" Laury Lippman - powodzenia!++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Marginesy.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 28.07.2018 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 sie 2018, 16:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka