• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs z Narzeczoną księcia

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, coś, czego dawno nie było, klasyka fantasy pełna nietuzinkowego humoru, oto "Narzeczona księcia" Williama Goldmana - w trzech egzemplarzach dla śmiałków, którzy nie zlękną się wziąć udział w naszym konkursie, czyli odpowiedzieć na poniższą zagadkę.


Służący zapalił na wspaniałym świeczniku 87 świec z okazji urodzinowego przyjęcia swojego pana - hrabiego Luxemburg. Hrabia rozkazał jednak natychmiast zgasić 13 świec.

Ile świec pozostało po uroczystym przyjęciu?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie).


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Jaguar.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 16.02.2018 godz. 23.59.

Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4” - premiera

Czwarty tom gwiezdnowojennych Legend w Klasycznych Opowieściach od dziś dostępny w księgarniach i salonikach prasowych.

Jaki ojciec, taki syn? – recenzja komiksu „Superman: Syn Supermana" i "Superman: Pierwsze próby Superboya"

Projekt „DC Odrodzenie” jest świetną inicjatywą dla osób, które chciały czytać komiksy, jednak bały się wysokiego progu wejścia, gdyż większość postaci ma za sobą mnóstwo niewiarygodnych przygód. Najnowsza seria odznacza się tym, że śmiało można łapać za zeszyt i cieszyć się historią, nawet gdy jest się w tym temacie kompletnie zielonym.

Obrazek

Star Wars Legendy: „Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja” - recenzja

Pierwsze w tym roku gwiezdne Legendy od Egmont Polska przynoszą dwie niepublikowane dotychczas opowieści, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Rozterki miłosne, walka w kosmosie oraz Luke w nietypowej roli! Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Obrazek

Konkurs z trylogią Więźnia labiryntu

Szalone Bestie i upiorne Stwory! Do kin niedługo trafi trzecia część "Więźnia labiryntu" i w związku z tym - razem z wydawnictwem Papierowy Księżyc - postanowiliśmy zorganizować konkurs z trzema pakietami trylogii Jamesa Dashera.

Jak zawsze, wystarczy rozwiązać łamigłówkę, a brzmi ona następująco:

- Czy zauważyliście - zapytał druh Jacek na tymże ognisku - że ten tydzień obywa się bez litery k?

I wymienił kolejno siedem następujących po sobie dni, rzeczywiście ani razu nie używając tej litery.

W jakim dniu tygodnia odbywało się ognisko harcerskie i jakie nazwy dni - nie daty miesiąca - wymienił druh JacekRozwiązania należy wysyłać na adres: konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie).


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Papierowy Księżyc.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 09.02.2018 godz. 23.59.

Krwawy Disneyland – recenzja książki „Murder Park”

Seryjni mordercy stanowią inspirację dla twórców kultury od wielu lat. Wystarczy wspomnieć takie klasyki kina jak chociażby: „Urodzeni mordercy” czy „Zodiak”. Również w literaturze można znaleźć tropy prowadzące do zbrodniarzy, masowo polujących na niewinnych ludzi: Seria z Hannibalem Lecterem, czy z nowszych na przykład książkowa seria traktująca o Panu Mercedes. Nic więc dziwnego, że po ten oklepany w sumie motyw sięgnął Jonas Winner, niemiecki pisarz kryminałów – jak poradził sobie ze znaną kliszą gatunkową i czy był w stanie zaproponować coś świeżego?


Obrazek

Star Wars Komiks nr 1/2018 - „Doktor Aphra. Ścigana przez wszystkich” - premiera

Od dziś w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie pierwszy tegoroczny Star Wars Komiks - „Doktor Aphra. Ścigana przez wszystkich”!

Wampir w czystej postaci - recenzja książki "Dracula"

Na hasło “Dracula” przed oczami staje mi najpierw wampir w wykonaniu Gary’ego Oldmana z chyba najlepszej (a na pewno najciekawszej) adaptacji klasycznej powieści, a dopiero potem myślę o książce. Tak, Bram Stoker i jego wizja nieśmiertelnego transylwańskiego arystokraty, na zawsze wpisała się w kanon nie tylko ogólnoświatowej kinematografii, ale także popkultury - motyw hrabiego pojawia się w dziesiątkach filmów, powieści czy komiksów. Jednak warto sięgnąć do źródeł, by poznać od czego się wszystko zaczęło. A doskonałą okazją do tego jest wznowienie, które ukazało się nakładem wydawnictwa Vesper.


Obrazek

Konkurs Wydawnictwa Jaguar z Zuzą-Łobuzą

Z okazji premiery 9. tomu przygód uwielbianej przez dzieciaki Zuzy-Łobuzy Wydawnictwo Jaguar przygotowało wielki konkurs zimowy!

Konkurs z To

Szalone Bestie i pyskate Stwory, lubicie się bać, prawda? My czasem też, zwłaszcza, jeżeli film nie tylko straszy, ale ma niesamowity klimat, malownicze tło i porusza istotne tematy. Dlatego też mamy dla Was dwa egzemplarze DVD filmu "To" (na podstawie bestsellera Stephena Kinga; obraz, który okazał się na obecną chwilę najbardziej dochodowym filmem grozy w historii kina - jest zatem co oglądać!).


Tradycyjnie, wystarczy rozwiązać łamigłówkę, a brzmi ona następująco:

Smok porywa Cię do swojej pieczary. Prosisz go, aby darował Ci życie. On proponuje Ci ciągnięcie losów. Na jedne kartca ma być napisane, WOLNOŚĆ, a na drugiej ŚMIERĆ. Jednak ty wiesz że smok chce Cię oszukać. Na obydwu kartkach napisał ŚMIERĆ. Co w tej sytuacji powinieneś zrobić, aby przeżyć?Rozwiązania należy wysyłać na adres: konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwie zwycięskie).


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 02.02.2018 godz. 23.59.

Gdzie wiedźma mówi dobranoc – recenzja książki „Hex”

Witajcie w Black Spring, małym, uroczym miasteczku w dolinie rzeki Hudson. Co Was tu sprowadza? Może ściągnęła Was tu halloweenowa tradycja palenia kukły wiedźmy, która wedle legendy nawiedza to miejsce? Popatrzcie na to widowisko, pośmiejcie się, ulegnijcie klimatowi Święta Duchów, nawet zabobonnie dorzućcie wiedźmie jakieś dary. Ale przenigdy nie osiedlajcie się tu na stałe. Bo wiedźma nie jest legendą. I nigdy nie pozwoli wam odejść.


Obrazek

Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #2 - „Klasyczne opowieści 2” - recenzja

Kontynuujemy przygody Księżniczki, Luke'a i Hana Solo pomiędzy kolejnymi epizodami. W narodzinach legend końca lat siedemdziesiątych poznacie mrożące krew w żyłach wojaże młodego Skywalkera i spotkacie kosmicznych piratów! A wszystko tuż po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci!

Obrazek

Wyniki konkursu Bożonarodzeniowego

Wybranie tych trzech - nie licząc nagród dodatkowych, które jeszcze zostaną rozlosowane dla uczestników, niepojawiających się na podium - było niezmiernie trudne, nie tylko ze względu na ilość prac, ale również na jakość. Werdykt musi być jednak jednoznaczny, dlatego nagrody podstawowe w Wielkim Konkursie Bożonarodzeniowym przyznano:

I Miejsce: Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze Poe, Zgroza w Dunwich Lovecraft, Krucze pierścienie Petersen, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Różaniec Kosik, Opowieść o Kullervo Tolkien, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (XL i L), Trzynasta rzeczywistość Dasher, Spirit Animals Schwab, Johnson i Schrefer, Trollhunters del Toro i Kraus, Dziesięć bolesnych operacji Szcześniak i Pałka, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Pan Lodowego Ogrodu tom 1 Grzędowicza,Miecz Aniołów Piekary, Śliski Kornewa, T.T. Kulpa, Wióry lecą gra, Green Blood, Planetes, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

I Miejsce: Oliwia C. (Wrocław) za malarskie, surrealistyczne przedstawienie świątecznego Stwora - jednocześnie strasznego, ale i karykaturalnego, odniesienia do popkultury i obecnej sytuacji na arenie światowej też nie uszły uwadze.

II Miejsce: Przyszła na Sarnath zagłada Lovecraft, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Krucze pierścienie Petersen, Niepełnia Kańtoch, Ojciec wrót Card, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (M), Golem Meyrink, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Trollhunters del Toro i Kraus, Hieronim Bosch Ruijters, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Ślepa plama Noczkina, Młody Kozak, Teatr lalek Borlik, Top a top gra, Klan Poe, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

II Miejsce: Karol M.M. (Skawina k. Krakowa) za opowiadanie z pogranicza grozy i dark fantasy, pokazujące, że czasem to nie ktoś powierzchownie przypominający stwora dokonuje zbrodni godnej bestii.

III Miejsce: Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło Zembaty, Przewodnik Pani Bradshaw Pratchett, koszulka z Obozu Herosów (S), Frankenstein Mary Shelley, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Maniak miłości Shadami, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Złodziej dusz Jadowska, Na ostrzu noża Zamboch, Czas cudów antologia, Rewolucja według Ludwika, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

III Miejsce: Jakub i Maria D. (Puszczykowo k. Poznania) za obraz (grafika komputerowa) wyobrażający świąteczną bestię w klimatach rockowych.


Jeżeli chodzi o dodatkowe nagrody, będziemy zgłaszać się do osób, których prace uznaliśmy za prawie "podiumowe".

Kolekcja Komiksy Star Wars#2: Klasyczne Opowieści tom 2 - premiera

Od dziś w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie Kolekcja Komiksy Star Wars#2: Klasyczne Opowieści tom 2 - nowy albumu z ogromnej serii od Wydawnictwa De Agostini. Wracamy do legendarnych komiksowych opowieści z 1978-79 roku!

Kara i zbrodnia – recenzja książki „Tekst”

XXI wiek. Dziesiątki milionów ludzi każdego dnia łączy się ze światem i załatwia prywatne sprawy poprzez smartfony. Utrzymujemy kontakty z bliskimi oraz zabijamy czas korzystając z szeregu popularnych aplikacji, w każdej zostawiając strzępy myśli i wspomnień. Twitter, Facebook, Whatsapp, Instagram a nawet poczta mailowa, magazynują informacje z naszego życia, pozwalając nadać mu określony wizerunek w sieci. Ułuda anonimowości jaką dają nowe media oraz swoboda w eksploracji wirtualnej rzeczywistości, niekiedy czynią telefony skarbnicą intymnych tajemnic. Obojętnie jakie pozory pragniemy zbudować w świecie realnym, wystarczy krótkie spojrzenie na najnowszą historię przeglądania albo profile osób, do których lgniemy w sieci, aby zweryfikować co aktualnie zaprząta nasze myśli. A teraz drodzy czytelnicy wyobraźcie sobie, że wrogi nam człowiek, przejmuje całkowitą kontrolę nad puszką Pandory jaką jest nasz smartfon, obdzierając was do naga z sekretów i wykorzystując je do manipulacji waszymi bliskimi.


Obrazek

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2018, 12:37 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka