• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Wielki Konkurs Bożonarodzeniowy

Szanowne Bestie i puchate Stwory!

Jak co roku staramy się przygotować dla Was nie tylko konkurs, ale coś, co można nazwać dodatkowym prezentem pod choinkę, ale jednocześnie zachęcamy Was do wspólnej zabawy, w której będziecie musieli wykazać się aktywnością twórczą - i spokojnie, prace graficzne i literackie będą oceniane w innych kategoriach.

Wasze zadanie wydaje się proste, ale takie wcale często okazują się najtrudniejsze. Aby wziąć udział w konkursie i uzyskać możliwość wygrania jednej z nagród, trzeba kreatywnie przedstawić wygląd świątecznego stwora (może nie przaśnego) w formule dowolnej. Niezależnie, czy będzie to praca literacka, czy graficzna, postaramy się, aby najlepsze naszym zdaniem zostały odpowiednio nagrodzone. Jednak uczestnicy mogą liczyć również na nagrody pocieszenia, które mimo swej zwyczajowej nazwy niekoniecznie są drobiazgami.


A wśród nagród są:

I Miejsce: Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze Poe, Zgroza w Dunwich Lovecraft, Krucze pierścienie Petersen, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Różaniec Kosik, Opowieść o Kullervo Tolkien, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (XL i L), Trzynasta rzeczywistość Dasher, Spirit Animals Schwab, Johnson i Schrefer, Trollhunters del Toro i Kraus, Dziesięć bolesnych operacji Szcześniak i Pałka, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Pan Lodowego Ogrodu tom 1 Grzędowicza,Miecz Aniołów Piekary, Śliski Kornewa, T.T. Kulpa, Wióry lecą gra, Green Blood, Planetes, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

II Miejsce: Przyszła na Sarnath zagłada Lovecraft, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Krucze pierścienie Petersen, Niepełnia Kańtoch, Ojciec wrót Card, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (M), Golem Meyrink, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Trollhunters del Toro i Kraus, Hieronim Bosch Ruijters, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Ślepa plama Noczkina, Młody Kozak, Teatr lalek Borlik, Top a top gra, Klan Poe, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

III Miejsce: Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło Zembaty, Przewodnik Pani Bradshaw Pratchett, koszulka z Obozu Herosów (S), Frankenstein Mary Shelley, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Maniak miłości Shadami, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Złodziej dusz Jadowska, Na ostrzu noża Zamboch, Czas cudów antologia, Rewolucja według Ludwika, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.


Obrazek
Z nadesłanych prac wylosujemy zwycięzców i ogłosimy ich (imię i miejsce zamieszkania) po przejrzeniu i ocenieniu. Pamiętajcie, aby wraz z pracami (skanami prac) nadesłać także informacje potrzebne do wysyłek.


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl
REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl.
2. Fundatorami konkursu są: Wydawnictwo Vesper, Wilga, W.A.B., Prószyński i S-ka, MAG, Timof i cisi wspólnicy, Galeria Książki, Rebis, Galakta, Powergraph, Fabryka Słów, Videograf, Cube, MAG,
3. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 09.12.2017 do 27.12.2017 godz. 23.59.

Magia, proch i wojna - recenzja książki "Sługa korony"

Trylogia magów prochowych pióra Briana McClellana była jednym z ciekawszych cykli, z jakimi przyszło mi się zapoznać. Świat wykreowany przez pisarza, sposób posługiwania się magią oraz bohaterowie byli na tyle ciekawi, że przez długi czas nie mogłam oderwać się od lektury i całkowicie poddałam się magii tej serii. I choć zakończenie nieco mnie rozczarowało, to jednak z żalem opuściłam Adro i Adopest. Na szczęście zbiór opowiadań pozwolił choć na chwilę powrócić do tego niezwykłego świata łączącego magię z osiągnięciem sztuki wojennej, jakim jest wynalazek prochu.


Obrazek

Niech Licho weźmie tego ducha! - recenzja książki "Dożywocie"

Życie pisarza nie jest łatwe. Problemy ze stałym napływem weny, depczące po piętach terminy i – w drastycznych przypadkach – tłum fanów nie ustępujących delikwenta na krok to ich codzienność. Konrad Romańczuk jako początkujący prozaik i przyszła gwiazda co prawda fanów jeszcze nie ma, ale problemy z weną nadrabiają za nich. Sytuacja bynajmniej nie polepsza się, kiedy Konrad otrzymuje w spadku po nieznanym krewnym gotycką posiadłość w głuszy w środku lasu. Chłopak odczytuje takie zrządzenie losu jako niezwykle korzystne; umożliwiające wypoczynek z dala od denerwującej cywilizacji i gwarantujące nieustanną wenę. Dopiero po przybyciu na miejsce okazuje się, że wraz z domem artysta otrzymał również jego mieszkańców. Niemal na progu poznaje Licho – anioła stróża uczulonego na pierze i oddanego pracom domowym. Trudno przyzwyczaić się również do ducha Szczęsnego, panicza z epoki Romantyzmu, seryjnego samobójcę i nałogowego wierszokletę. Czy w takim zestawie pradawny mroczny potwór z całym zestawem macek mieszkający w piwnicy i zapewniający wszystkim domownikom pyszną strawę może kogoś zdziwić? O gromadzie utopców mających za swoją siedzibę wannę nawet nie warto wspominać. I jak z taką absorbującą bandą pisać książki? No jak?


Obrazek

Star Wars Film, komiksowe adaptacje nowych czasów - recenzja zbiorcza

„Star Wars Film”, nowa mini seria komiksowych adaptacji wszystkich Epizodów gwiezdnej sagi. Pierwsza seria obejmuje „Mroczne Widmo”, „Nową Nadzieję” oraz „Przebudzenie Mocy”, przyjrzyjmy się nieco bliżej nowym Disneyowskim komiksowym eksperymentom.

Obrazek

Czarny nie tylko z nazwy! - recenzja książki "Zawisza Czarny"

Warszawa, stolica polski, gdzie wszystkie najważniejsze patriotyczne wydarzenia mają swoje miejsce. Jak to bywa przy takich imprezach, nie trudno tu o niezłą zadymę. Na horyzoncie więc pojawia się Zawisza Czarny, a żeby było bardziej realistycznie... Czarny nie tylko z nazwy!


Obrazek

Rebis na Mikołajki!

Szanowne Bestie i puchate Stwory, szybki konkurs wprost na Mikołaja, a do wygrania dwa komplety trylogii Lindy Nagaty "Czerwień", "Ciężkie próby" oraz "W stronę mroku" - zwyciężyć zaś można w bardzo prosty sposób.


Jak wiecie, żeby wygrać w konkursie trzeba standardowo poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Przez małą stacyjkę na Mazurach przebiegają w ciągu doby trzy pociągi osobowe do Olsztyna: o godz. 8, 10 i 18. Zawiadowca stacji zagadnięty, ile pozostało czasu do odejścia pociągu, spoglądając z zadumą na zegarek odpowiedział:

Brakuje dokładnie 1/3 czasu, jaki upłynął od odejścia ostatniego pociągu, i 1/4 czasu, jaki nas dzieli od odejścia pociągu poprzedniego.

Która była godzina?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl++

++

++REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 05.12.2017 do 07.12.2017 godz. 23.59.

Chrześcijańskie szaleństwo – recenzja książki „Nieprzyjaciel Boga”

Postać Artura Pendragona jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w popkulturze. Choć pojawia się on w zapiskach historycznych, niewielka dawka informacji zawartych w tych przesłankach pozostawia ogromne pole do popisu twórcom, którzy w rozmaity sposób ukazują bohatera w literaturze i filmie. Temat ten był już wielokrotnie analizowany, skutkując niezliczoną ilością interpretacji życia tajemniczego króla. Zadania tego podjął się również Bernard Cornwell, tworząc niebanalną trylogię, stylizowaną na powieść historyczną. Drugim tomem cyklu arturiańskiego jest „Nieprzyjaciel Boga”.


Obrazek

Raport z północy - fragment

Wyprawa” – bu, ha, ha, ha – dałem czadu z tym tytułem.
Wyprawa to podróż kajakiem po Orinoko
albo trekking wzdłuż Sudanu. Ale niech tam, ładny jest,
więc zostaje. 20 czerwca wieczorem wsiedliśmy z Ojcem
w nocny pociąg do Gdyni. Polska pożegnała nas brzydko.
Wagony były po prostu brudne – w pierwszym przedziale,
który wybraliśmy, śmierdziało. Zmieniliśmy – na
szczęście było dość luźno. 21 czerwca rankiem byliśmy
w Gdyni. Poszliśmy pieszo do terminalu promowego. Pokazaliśmy
paszporty i bilety. Wpuszczono nas na pokład.
Zostawiliśmy plecaki w przechowalni i wdrapaliśmy się
na wyższe pokłady.


Obrazek

Konkurs z Teatrem lalek

Szanowne Bestie i puchate Stwory, jeżeli jeszcze nie słyszeliście o "Teatrze lalek" Piotra Borlika - to najwyższy czas i okazja, aby się nim zainteresować. Szczególnie, że proponujemy go w konkursie.


Jak wiecie, żeby wygrać w konkursie trzeba standardowo poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Pewien kornik budzi się ze snu i natychmiast odczuwa potężny głód. Na regale widzi smaczne dwutomowe dzieło. Tom 1 stoi z prawej strony, tom 2 z lewej. Rozpoczyna ucztę od pierwszej strony tomu pierwszego, przegryzając się do ostatniej strony tomu drugiego.

Ile centymetrów mól musi przegryźć, jeżeli każdy tom ma osiem centymetrów grubości, a każda okładka jeden centymetr? Prawda, że to proste zadanie?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Videograf.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 25.11.2017 do 02.12.2017 godz. 23.59.

Star Wars Wielka ucieczka BB-8 - recenzja czytanko-dobranocki dla najmłodszych Padawnaów

Star Wars Wielka ucieczka BB-8, czyli krótka opowiastka o losach biało-pomarańczowego droida, który wymknął się Szturmowcom Najwyższego Porządku, zostawiając za antenkami zgiełk bitwy i płonącego X-Winga Poe Damerona.

Obrazek

O rozpadającej się rodzinie z perspektywy dziecka - recenzja komiksu "Dodo"

Wydawać by się mogło, że krótka historyjka obrazkowa o przyjaźni małej dziewczynki z wielkim, różowym ptakiem dodo będzie rozrywką skierowaną wyłącznie do najmłodszego grona odbiorców. Jednakże autor wykorzystał punkt widzenia sześcioletniej dziewczynki do przemycenia poważnych i wielce aktualnych w dzisiejszych czasach problemów rodzinnych.


Obrazek

Kraina magią i spiskiem płynąca – recenzja książki „Cień Gildii”.

„Cień Gildii” to już trzecia część „Kronik Rozdartego Świata”. Tym razem na czytelników czeka całkiem sporo zmian i niespodzianek. Akcja nabierze jeszcze większego tempa, a na główny plan wysuną się postaci, które do tej pory nie grały pierwszych skrzypiec. Fani serii z pewnością nie będą zawiedzeni!


Obrazek

Star Wars Ledendy Karmazynowe Imperium III - Imperium Utracone - recenzja

Star Wars - Karmazynowe Imperium: Imperium utracone, czyli nieco słodko-gorzka recenzja długo wyczekiwanego albumu zamykającego historię byłego Imperialnego Gwardzisty Kira Kanosa.

Obrazek

Konkurs z Zakonem Krańca Świata

Szanowne Bestie i puchate Stwory, mam nadzieję, że twórczość Mai Lidii nie jest Wam obca, a nawet jeśli - to nic szkodzi, bo szybko możecie to nadrobić. Z dwoma tomami "Zakonu Krańca Świata" - a takich kompletów do rozdania mamy dwa, więc jest o co walczyć!


Jeżeli chcecie zwyciężyć w konkursie, musicie tylko poprawnie rozwiązać zagadkę - i oczywiście przesłać nam rozwiązanie na adres podany poniżej. Zagadka z kolei brzmi tak:


Chłop musi przewieźć na drugi brzeg rzeki kozę, wilka i kapustę. Niestety, posiada łódkę, która może pomieścić tylko jego i jedno z trzech (kozę, wilka albo kapustę). Na jednym brzegu nie mogą zostać bez opieki chłopa: wilk z kozą (bo wilk zje kozę), ani koza z kapustą (bo koza zje kapustę).

Co ma zrobić chłop?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Fabryka Słów.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 21.11.2017 do 27.11.2017 godz. 23.59.

Wpływ sojuszy międzygwiezdnych na dziury w rzeczywistości - recenzja książki "Daleka droga do małej, gniewnej planety"

Wszechświat nie jest przyjaznym miejscem, choć Gwiezdna Wspólnota, do której od jakiegoś czasu należy ludzkość wprowadziła pewien porządek. Kiedy do sojuszu mają dołączyć nowi członkowie, kulturalnie skupieni niemal tylko na przemocy i konfliktach, sytuacja może ulec zmianie. Pozyskanie cennych surowców, do których mają oni dostęp może być warte poniesionego ryzyka. System tuneli czasoprzestrzennych ułatwiających i znacznie skracających czasowo podróże międzygwiezdne nie sięga jednak w okolice jądra galaktyki, skąd tajemnicza rasa się wywodzi. Do tego zadania potrzebna jest załoga statku „Wędrowiec”, przeznaczonego do przebijania się przez rzeczywistość i tworzenia nowych skrótów. Na jego pokładzie niedawno znalazła zatrudnienie nowa urzędniczka – Rosemary Harper.


Obrazek

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 gru 2017, 11:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka