• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs jesienny :)

Jesień na dobre rozgościła się w naszym pięknym kraju. Pogoda zaczyna sprzyjać wieczorom spędzonym w towarzystwie książek, gier i komiksów. Jeżeli chcielibyście połączyć wszystkie te przyjemności w jedną, to świetnie się składa, bo mamy konkurs w sam raz dla Was!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Fox Games przygotowaliśmy dla Was trzy zestawy komiksów paragrafowych. Są to komiksy, w których to my wcielamy się w głównego bohatera i dokonujemy wyborów kształtujących dalszy rozwój wydarzeń.

Nagrodą główną w naszym konkursie jest zestaw 4 paragrafówek (Wilkołak, Rycerze, 4 śledztwa Sherlocka Holmesa oraz Łzy bogini Nuwy).

Mamy też dwie mniejsze nagrody, które składać się będą z zestawu dwóch komiksów (Rycerze i Wilkołak oraz 4 śledztwa Sherlocka Holmesa i Łzy bogini Nuwy).

Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na pytanie: W jakiego bohatera ze świata gier/filmu/literatury chcielibyście się wcielić i dlaczego?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres gry@bestiariusz.pl z dopiskiem „Gry paragrafowe”.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Fox Games.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 21.10.2017 do 04.11.2017 godz. 23.59.


Obrazek

Ram Pam Pam – recenzja książki „Prawo do Zemsty”

Gdy w 2005 roku Dmitry Glukhovsky wydał swoją debiutancką powieść pt. „Metro 2033”, na stałe zapisał się w annałach współczesnej popkultury. Wizja post-apokaliptycznej Moskwy i jej mieszkańców rozpaliła wyobraźnię tysięcy czytelników na całym świecie a sukces literacki przyczynił się do powstania hitowej adaptacji komputerowej. Cieszący się coraz większym poważaniem, Glukhovsky wpadł na pomysł utworzenia autorskiego uniwersum pod szyldem Metra, w którym pozwoli innym pisarzom bawić się w wykreowanej przez siebie piaskownicy. Tym oto sposobem powstały dziesiątki lepszych i gorszych powiązanych ze sobą książek, z akcją osadzoną w zniszczonej przez wojnę nuklearną przyszłości. Jak na ich tle wypada „Prawdo do Zemsty” Denisa Szabałowa?


Obrazek

Trylogia trzech koron - recenzja książki „Płomienna Korona”

Blisko pięćdziesiąt lat historii średniowiecznej Polski. Dziesiątki postaci, bohaterów pobocznych i epizodycznych. W sumie około dwa i pół tysiąca stron powieści. Elżbieta Cherezińska kończy swój rozpoczęty w 2012 roku cykl „Odrodzone Królestwo”. Na ten finał czekało wielu fanów, którzy przez pięć lat towarzyszyli autorce w podróży. Razem z nią zwiedzali rozdartą przez rozbicie dzielnicowe Polskę, patrzyli na koronację Przemysła II, jego śmierć, wygnanie Władysława Łokietka i jego powrót do kraju. „Płomienna Korona” jest zwieńczeniem setek, jeśli nie tysięcy godzin ciężkiej pracy – jak autorce udało się zamknąć swoje opus magnum?


Obrazek

Wijąc się w podziemiach - recenzja książki "Dwie karty"

Rynek literatury fantasy w Polsce rozwija się dynamicznie. Wydawcy zaskakują czytelników coraz to ciekawszymi pozycjami, nie tylko zagranicznymi, ale także tymi autorstwa rodzimych pisarzy. Polska fantastyka cały czas ewoluuje, kolejne książki pojawiają się w księgarniach. Jedną z nich jest wznowiony przez wydawnictwo Rebis tytuł "Dwie Karty", napisany przez Agnieszkę Hałas, jednocześnie będący pierwszym tomem cyklu dark fantasy "Teatr Węży".


Obrazek

Rozstrzygnięcie konkursu "Gejsze"

Po analizie nadesłanych przez Was zgłoszeń udało się nam wyłonić zwycięzców naszego konkursu!

Konkurs z Piratami z Karaibów: Zemstą Salazara na DVD

Z okazji premiery superprodukcji "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" na Blu-ray i DVD zapraszamy do udziału w konkursie!


Jednak nic za darmo, szansa na zwycięstwo wymaga rozwiązania łamigłówki i wysłania do nas odpowiedzi. Zagadka-pytanie brzmi następująco (i pamiętajcie, że jest bardzo podchwytliwa):


Stoisz przed dwoma bramami, z których jedna prowadzi do wyjścia natomiast druga do przepaści.
Przed bramami stoi dwóch strażników, z których jeden kłamie a drugi mówi prawdę.

Jak sformułujesz tylko jedno pytanie, które zadając tylko jednemu strażnikowi uzyskasz odpowiedź, która prowadzi do wyjścia?Z dwóch poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 02.10.2017 do 13.10.2017 godz. 23.59.

++

Konkurs ze Szklanym Tronem

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Wielbicieli prozy Sarah J. Maas w Polsce jest coraz więcej, niedługo premiera trzeciego tomu "Dworu" i wznowienie "Królowej Cierni", a my mamy dla Was wszystkie dotychczas wydane u nas powieści z cyklu "Szklany tron".


Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie, wystarczy, że rozwiążecie zagadkę i prześlecie nam odpowiedź wraz z adresem (zwycięzcy zostaną uprzednio poinformowali). Sama łamigłówka brzmi następująco:

Pankracy, Serwacy i Bonifacy udali się w towarzystwie swych żon Pelagii, Kornelii i Leokadii (oczywiście kolejność imion żon nie odpowiada kolejności imion mężów) na jarmark do miasta.

Bonifacy prowadził dwa razy więcej prosiąt niż żona Pankracego kaczek, kaczek zaś, które niosła żona Pankracego, było dwa razy więcej niż prosiąt prowadzonych przez męża Kornelii.

Kornelia nie miała kaczek, natomiast niosła ze sobą dwa razy tyle gęsi co Leokadia. Leokadia miała dwa razy więcej gęsi niż Bonifacy prosiąt. Żona Bonifacego miała dwa razy mniej gęsi niż żona Pankracego kaczek.

Czyją żoną była Pelagia, czyją Kornelia i czyją Leokadia?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy komplet dla zwycięzcy - powodzenia! (Jeszcze raz przypominamy, razem z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 27.09.2017 do 13.10.2017 godz. 23.59.

++

Peo Dameron i C-3PO w akcji - recenzja Star Wars Komiks 5/2017

Październikowy Star Wars Komiks powraca do rozpoczętej w pierwszym numerze bieżącego roku historii o Eskadrze Czarnych. Kontynuacja styczniowego komiksu zdecydowanie pretenduje do miana najlepszych rysowanych opowieści Nowego Kanonu.

Obrazek

„Jestem Groot” po raz drugi – recenzja filmu „Strażnicy Galaktyki vol. 2”

Powiedzieć o „Strażnikach Galaktyki” że był to filmowy fenomen 2014 roku to jakby nic nie powiedzieć. Film na podstawie uniwersum nieznanemu nikomu spoza USA nie miał prawa się udać. A jednak – przygody Starkillera i reszty drużyny podbiły serca wszystkich miłośników nietuzinkowego humoru a la Marvel, dobrej akcji i nietypowych kosmitów. Po zobaczeniu napisu „Strażnicy Galaktyki powrócą wkrótce” wszyscy z utęsknieniem odliczali czas do premiery następnej części. Nadszedł wreszcie ten moment, że widzowie mogli zasiąść i rozkoszować się drugą częścią. Czy dorównała ona do poziomu rewelacyjnej „jedynki”?


Obrazek

Konkurs "Gejsze"

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Was do konkursu, w którym do wygrania czekają gry planszowe!

Tym razem sponsorem naszej zabawy zostało Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Dzięki ich uprzejmości już wkrótce w Wasze ręce trafią dwa egzemplarze przepięknie ilustrowanej gry dla dwóch osób - „Gejsze”. Jeżeli jeszcze nie wiecie, co to za gra, a jesteście zainteresowani cóż to za śliczności, koniecznie zajrzyjcie na stronę NK:

http://nk.com.pl/gejsze/2420/gra.html#.WdN8Mmi0NPY

Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jaka Twoim zdaniem jest Gejsza?

Odpowiedzi należy wysłać na adres: gry@bestiariusz.pl w tytule maila podając „Konkurs Gejsze”.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Nasza Księgarnia.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 03.10.2017 do 10.10.2017 godz. 23.59.


++

Człowieczeństwo w czasach końca - recenzja komiksu "Ziemia swoich synów"

„Ziemia swoich synów” zdawać by się mogło uderza w podobne struny ludzkiej duszy, co „Droga” Cormaca McCarthy’ego, „Bestie z południowych krain” Benha Zeitlina czy „I Am Alive” Ubisoftu, aczkolwiek stara się też zaakcentować zupełnie inne problemy. Jednak nie można zaprzeczyć temu, że komiks idealnie wpisuje się w postapokaliptyczny nurt pytający o człowieczeństwo i zachowanie ludzkości w obliczu ciężkiej próby.


Obrazek

Morfowanie 21 lat później... - recenzja wydania DVD „Power Rangers”

„Power Rangers” są znakiem czasów, dla każdego, kto w latach 90. przeżywał swe dzieciństwo. Objawiało się to robieniem własnych odznak do morfowania i kłótniami, kto tym razem będzie czerwonym. Chcąc odświeżyć nieco wspomnień można sięgnąć po dvd od Monolith Films z najnowszą wersją filmu o kolorowych wojownikach.


Obrazek

O poszukiwaniu ego i gadziej zemście - recenzja komiksu Star Wars Legendy: Cienie Imperium - Ewolucja

Imperator podzielił marny los drugiej Gwiazdy Śmierci odchodząc w niebyt próżni. Luke pokonawszy nawróconego ojca wkroczył na wyboistą ścieżkę restauracji Zakonu Jedi. Istny pozór sielanki. Wojna domowa dobiegła końca, jednakże wielu graczy z gwiezdnej szachownicy pragnie położyć kończyny na ruinach Imperium. Każdy szuka w Galaktyce odrobiny spokoju, małych prawd egzystencji i zrozumienia. Marząc o zmianach na lepsze. Właśnie o tym opowiada komiks "Star Wars: Cienie Imperium - Ewolucja", o poszukiwaniu siebie.


Obrazek

Konkurs z Cameronem

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Tym razem mamy dla Was prawdziwą, bowiem w nowym konkursie startują wszystkie dotychczas wydane w Polsce powieści fantasy Milesa Camerona, czyli "Czerwony Rycerz", "Okrutny miecz" oraz niedawno opublikowaną - "Straszny smok".


A żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba wiele, wystarczy rozwiązać zagadkę i przesłać nam odpowiedź wraz z adresem (zwycięzcy zostaną uprzednio poinformowali). Sama łamigłówka brzmi następująco:


W pokoju jest 5 osób: Rycerze i Zbóje.
Rycerz zawsze mówi prawdę, a Zbój kłamie.
Zadajesz pytanie: ilu Zbójów jest wśród was.
Padają odpowiedzi: 1, 2, 3, 4, 5.

Ile zbójów było w pokoju?Z trzech poprawnych odpowiedzi wylosujemy komplety dla zwycięzców - powodzenia! (Jeszcze raz przypominamy, razem z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo MAG.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 19.09.2017 do 29.09.2017 godz. 23.59.

++

++

++

Konkurs z audiobookami

Szanowne Bestie i kudłate Stwory! Jeżeli myślicie, że zapomnieliśmy o miłośnikach książek słuchanych? Nic bardziej mylnego! Startujemy z nowym, takim trochę większym. Tym razem do wygrania audiobooki "Ogień przebudzenia" Anthony'ego Ryana, "Amerykańscy bogowie" Neila Gaimana oraz "Poza Cieniem" Brenta Weeksa, czyli istne perełki literatury fantastycznej.


Wygrają tylko ci, którzy spróbują swych sił w konkursie, z poprawnych odpowiedzi zostaną wylosowani zwycięzcy, do których trafią trzy pakiety (z rozwiązaniem poprosimy o adres, uprzednio zwycięzcy otrzymają mail z wiadomością o wygranej).


Stoisz przed dwoma bramami, z których jedna prowadzi do wyjścia natomiast druga do przepaści.
Przed bramami stoi dwóch strażników, z których jeden kłamie a drugi mówi prawdę.

Jak sformułujesz tylko jedno pytanie, które zadając tylko jednemu strażnikowi uzyskasz odpowiedź, która prowadzi do wyjścia?Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Biblioteka Akustyczna.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 19.09.2017 do 29.09.2017 godz. 23.59.


++

++

++

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 paź 2017, 18:18 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka