• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Rick i Morty, to tu, to tam. Z Rickiem i Mortym wszędzie gra! Całą dobę, przez wieczność całą!, „Rick i Morty. Tom 1” ─ recenzja komiksu

Wydawnictwo Egmont przygotowało polską wersję komiksu będącego uzupełnieniem nieźle „porąbanych” wojaży Ricka i Morty’ego. Czy stateczne kadry spełnią wysokie oczekiwania fanów uzupełniając uniwersum dedykowanych gadżetów? Pistolety portalowe w dłoni!

Obrazek

Niespokojna emerytura Nietoperza, „Batman: Mroczny Rycerz ─ Rasa Panów” ─ recenzja komiksu

Wracamy na niebezpieczne ulice Gotham, których zamaskowany obrońca rzekomo nie żyje! Czy Mroczny Rycerz odszedł na wieczny spoczynek oraz jaki los spotkał osamotnionego Supermana? Miller w unikatowy i wysublimowany sposób usiłuje nam udzielić ciężkich odpowiedzi na pytania, które pozostaję nieme od trzech dekad.

Obrazek

Zapytają: „Co to za Tetris?” – recenzja gry „Ubongo 3D”

„Tetrisa” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Układanie kolorowych kształtów szybko podbiło serca wielu, zdobywając popularność na całym świecie. Nic dziwnego, wszakże jest to szybka, wciągająca oraz przyjemna metoda spędzenia kilku wolnych chwil. „Ubongo”, zarówno w wersji dwuwymiarowej, jak i trójwymiarowej, od razu kojarzy się z hitem sprzed lat, łącząc jego zalety z możliwością rywalizacji ze znajomymi, a także wspólnego pogłówkowania.

Obrazek

To, co opowiedziano – recenzja książki „Opowiadania wszystkie”

W Polsce coraz więcej świetnej, kanonicznej literatury fantastycznej trafia do księgarń w zasłużonej, luksusowej oprawie bądź omnibusach, dzięki czemu wreszcie nie ma problemu z zapoznaniem się z najbardziej reprezentatywnymi tekstami z pogranicza horroru, fantasy czy science fiction. Ursula Le Guin, J.R.R. Tolkien, Harlan Ellison na półce, przyszedł czas na kolejnego mistrza absolutnego, wszystkie krótkie formy Kurta Vonneguta zamknięto w tomie „Opowiadania wszystkie”.


Obrazek

„Człowiek człowiekowi wilkiem” rzecze wilkołak - recenzja książki "Wierni wrogowie"

W Belorii sprawy nie wyglądają różowo. Zewsząd pojawiają się wszelkiej maści pomroki, utrudniające ludziom, elfom czy innym krasnoludom życie. Szczególne problemy będzie miała Szelena, z pozoru zwykła miejska zielarka, ukrywająca jednak swoją drugą, wilkołaczą naturę. Ku swemu nieszczęściu jest też wilkołaczym wyjątkiem, który nawet w zwierzęcej formie zachowuje swoją ludzką świadomość. Nie zabija zatem niewinnych ludzi i dzięki temu może żyć między nimi, przynajmniej dopóki oni nie wiedzą kim ona jest. W końcu wilkołak to wilkołak. Tak spokojnie i sielankowo wyglądałoby jej życie, gdyby los nie postawił na jej drodze maga odszczepieńca z uczniem oraz krnąbrnego smoka. Czy taka gromada da radę wpłynąć na los świata?


Obrazek

Konkurs z Królami Wyldu

Szanowne Bestie, puchate Stwory i małe Muchomory, fantasy w stylu Abercrombiego i Cooka to nie byle jaka fantasy, i do takiej zaliczają się też "Królowie Wyldu" Nicholasa Eamesa, nagrodzeni zresztą DAVID GEMMELL AWARD za najlepszy debiut roku 2017 - i właśnie trzy egzemplarze tego tytułu chcielibyśmy Wam rozdać.


A żeby wygrać jeden z trzech woluminów wystarczy tylko rozwiązać poniższą zagadkę i przesłać odpowiedzi na wskazany mail (wraz z adresem do wysyłki). Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


Chłop musi przewieźć na drugi brzeg rzeki kozę, wilka i kapustę. Niestety, posiada łódkę, która może pomieścić tylko jego i jedno z trzech (kozę, wilka albo kapustę). Na jednym brzegu nie mogą zostać bez opieki chłopa: wilk z kozą (bo wilk zje kozę), ani koza z kapustą (bo koza zje kapustę).

Co ma zrobić chłop?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwi nam rozesłanie nagród - adres: konurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czekają egzemplarze "Królów Wyldu" Nicholasa Eamesa z wydawnictwa Rebis - powodzenia!


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 05.11.2018 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

PS Przepraszamy też, że nie wszystkim jesteśmy w stanie odpisać na maila, dlatego od razu tu dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie.

Jeż, człowiek, dwa bratanki - recenzja komiksu „Jeż Jerzy”

Jeż Jerzy to postać już kultowa w polskim środowisku komiksowym. Od momentu, kiedy pojawił się po raz pierwszy walcząc ze smokiem (oczywiście takim dla dzieci), zaskarbił sobie sympatię polskich fanów. Po krótkiej przygodzie z komiksem dziecięcym dosyć szybko zmienił swoje podejście do świata i stał się cynicznym obserwatorem codziennego życia w Polsce i bezlitosnym krytykiem polskich przywar.

Obrazek

Komiks o fantastycznym kocim świecie, czyli „Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta”

„Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta” to już trzecia odsłona przygód Ivana Kotowicza. Według autorów komiks powstał, aby zapewnić lukę na rodzimym rynku. Wciągająca fabuła i dobre rysunki powinny przypaść do gustu mniej doświadczonym odbiorcom, a także bardziej wymagającym czytelnikom.

Obrazek

Dramat, pasja i krew – recenzja komiksu pt. „Murderabilia”

Słowo „murderabilia” samo w sobie niesie coś przerażającego. Sięgając po komiks o tym tytule, spodziewałam się mocnego thrillera lub horroru i – choć otrzymałam coś zupełnie innego – na samą myśl o nim dostaję gęsiej skórki. Álvaro Ortiz stworzył niesamowicie wciągającą, realistyczną i przerażającą opowieść obyczajową, za główny temat obierając relacje między ludzkie, nienawiść do „inności” i… makabryczne hobby.

Obrazek

Mroczni kultyści, strzeżcie się, albowiem was czas już nadszedł! – recenzja gry „Vudulhu”

Wielkimi krokami zbliża się on, potężny Cthulhu, a za nim horda jego Przedwiecznych. Czasu zostało niewiele, gdyż czuć, że ziemia drży, a morza się burzą. Nadchodzi kres ludzkości, całkowita zagłada… Ale kto by się tym przejmował! Są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Uprzykrzanie życia swoim kompanom – rywalom brzmi znacznie ciekawiej. Zapraszam was w podróż do, jak się okazuje, wcale nie takiego mrocznego świata Cthulhu.

Obrazek

Jak feniks z popiołów… - recenzja książki „Księżniczka Popiołu”

Wyobraźcie sobie, że żyjecie we wspaniałej harmonii, wśród ludzi, których kochacie i cenicie. Wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma wojen, gdzie wzajemny szacunek jest na porządku dziennym, a uśmiech gości na twarzy każdego, kto was otacza. Czujecie prawdziwe szczęście? Zapewne tak powinno ono wyglądać. Ile jesteście w stanie zapłacić za taką wolność? Czy niestraszne byłyby kpiny i drwiny ze strony obcych wam ludzi, brak akceptacji? Tortury, które ostatecznie zadają straszliwy ból „łamiąc” dosłownie człowieka są dla Księżniczki Popiołu codzienną rutyną. I kiedy już się wydaje, że nic nie można z tym zrobić budzi się nadzieja, która jak mały płomień ledwo się tli, aby rozbłysnąć i oświetlić drogę ku jasnej przyszłości… ku wolności.


Obrazek

Najdziwniejszy romans ostatnich lat? – recenzja gry „AXIO”

Zastanawialiście się kiedyś co powstanie jeśli połączycie ze sobą dwie gry tak od siebie różne, jak „Scrable” oraz „Domino”? Czy efekt końcowy okaże się zadowalający i... grywalny? Nie tak dawno w moje ręce trafiło „AXIO” – żywy dowód na to, że możliwe jest wyciągnięcie z niepodobnych do siebie tytułów tego, co najlepsze i połączenie ich w zgrabną całość.

Obrazek

Gdzie jest potwór? – recenzja komiksu pt. „Kraken”

Chyba każdy będąc dzieckiem bał się nierealnych stworzeń. Nawet po wielu latach, będąc dorosłym, niejeden musi się mierzyć ze swoimi demonami czy potworami. Jest to nierówna walka, wymagająca sporych zasobów sił i wytrwałości. Czternastolatkowi będzie trudniej, zwłaszcza, gdy jest przekonany o istnieniu pewnego monstrum.

Obrazek

Wielki zgrywus – recenzja komiksu „Garfield. Tłusty koci trójpak”

Dla osób żyjących w latach ’90 Garfield zdecydowanie będzie rozpoznawalną postacią. Jego wizerunek był w telewizji, na ubraniach, a nawet znajdowało się go w chipsach. Otyły kot z szelmowskim uśmieszkiem doskonale wiedział jak manipulować otoczeniem, aby wszystko kręciło się tak, jak on chciał. Czy powrót do niego po latach będzie jak odgrzana lazania?

Obrazek

Zapudełkowani – recenzja gry „Escape Room – Atak na Londyn”

Escape roomy przebojem podbiły serca poszukiwaczy przygód. Praktycznie w każdym większym mieście znajdziemy obecnie przynajmniej jedną ofertę miejsca, które, dla naszej rozrywki, zamknie nas w – przeważnie – dziwnie udekorowanym pomieszczeniu, byśmy pod presją czasu spróbowali umknąć rzekomemu niebezpieczeństwu. Tematyka Escape roomów jest naprawdę szeroka, czy jednak da się ten niebywały fenomen skompresować do formatu karcianki?

Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 05:58 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka