• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #2 - „Klasyczne opowieści 2” - recenzja

Kontynuujemy przygody Księżniczki, Luke'a i Hana Solo pomiędzy kolejnymi epizodami. W narodzinach legend końca lat siedemdziesiątych poznacie mrożące krew w żyłach wojaże młodego Skywalkera i spotkacie kosmicznych piratów! A wszystko tuż po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci!

Obrazek

Wyniki konkursu Bożonarodzeniowego

Wybranie tych trzech - nie licząc nagród dodatkowych, które jeszcze zostaną rozlosowane dla uczestników, niepojawiających się na podium - było niezmiernie trudne, nie tylko ze względu na ilość prac, ale również na jakość. Werdykt musi być jednak jednoznaczny, dlatego nagrody podstawowe w Wielkim Konkursie Bożonarodzeniowym przyznano:

I Miejsce: Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze Poe, Zgroza w Dunwich Lovecraft, Krucze pierścienie Petersen, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Różaniec Kosik, Opowieść o Kullervo Tolkien, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (XL i L), Trzynasta rzeczywistość Dasher, Spirit Animals Schwab, Johnson i Schrefer, Trollhunters del Toro i Kraus, Dziesięć bolesnych operacji Szcześniak i Pałka, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Pan Lodowego Ogrodu tom 1 Grzędowicza,Miecz Aniołów Piekary, Śliski Kornewa, T.T. Kulpa, Wióry lecą gra, Green Blood, Planetes, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

I Miejsce: Oliwia C. (Wrocław) za malarskie, surrealistyczne przedstawienie świątecznego Stwora - jednocześnie strasznego, ale i karykaturalnego, odniesienia do popkultury i obecnej sytuacji na arenie światowej też nie uszły uwadze.

II Miejsce: Przyszła na Sarnath zagłada Lovecraft, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Krucze pierścienie Petersen, Niepełnia Kańtoch, Ojciec wrót Card, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (M), Golem Meyrink, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Trollhunters del Toro i Kraus, Hieronim Bosch Ruijters, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Ślepa plama Noczkina, Młody Kozak, Teatr lalek Borlik, Top a top gra, Klan Poe, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

II Miejsce: Karol M.M. (Skawina k. Krakowa) za opowiadanie z pogranicza grozy i dark fantasy, pokazujące, że czasem to nie ktoś powierzchownie przypominający stwora dokonuje zbrodni godnej bestii.

III Miejsce: Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło Zembaty, Przewodnik Pani Bradshaw Pratchett, koszulka z Obozu Herosów (S), Frankenstein Mary Shelley, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Maniak miłości Shadami, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Złodziej dusz Jadowska, Na ostrzu noża Zamboch, Czas cudów antologia, Rewolucja według Ludwika, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

III Miejsce: Jakub i Maria D. (Puszczykowo k. Poznania) za obraz (grafika komputerowa) wyobrażający świąteczną bestię w klimatach rockowych.


Jeżeli chodzi o dodatkowe nagrody, będziemy zgłaszać się do osób, których prace uznaliśmy za prawie "podiumowe".

Kolekcja Komiksy Star Wars#2: Klasyczne Opowieści tom 2 - premiera

Od dziś w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie Kolekcja Komiksy Star Wars#2: Klasyczne Opowieści tom 2 - nowy albumu z ogromnej serii od Wydawnictwa De Agostini. Wracamy do legendarnych komiksowych opowieści z 1978-79 roku!

Kara i zbrodnia – recenzja książki „Tekst”

XXI wiek. Dziesiątki milionów ludzi każdego dnia łączy się ze światem i załatwia prywatne sprawy poprzez smartfony. Utrzymujemy kontakty z bliskimi oraz zabijamy czas korzystając z szeregu popularnych aplikacji, w każdej zostawiając strzępy myśli i wspomnień. Twitter, Facebook, Whatsapp, Instagram a nawet poczta mailowa, magazynują informacje z naszego życia, pozwalając nadać mu określony wizerunek w sieci. Ułuda anonimowości jaką dają nowe media oraz swoboda w eksploracji wirtualnej rzeczywistości, niekiedy czynią telefony skarbnicą intymnych tajemnic. Obojętnie jakie pozory pragniemy zbudować w świecie realnym, wystarczy krótkie spojrzenie na najnowszą historię przeglądania albo profile osób, do których lgniemy w sieci, aby zweryfikować co aktualnie zaprząta nasze myśli. A teraz drodzy czytelnicy wyobraźcie sobie, że wrogi nam człowiek, przejmuje całkowitą kontrolę nad puszką Pandory jaką jest nasz smartfon, obdzierając was do naga z sekretów i wykorzystując je do manipulacji waszymi bliskimi.


Obrazek

O rzeczach i ludziach - recenzja książki "Teoria rzeczy"

Piotra Kulpę można kojarzyć z trylogii „Pana na Wsiołach” czy opowiadań ukazujących się to tu, to tam (m.in. w „Okolicach Strachu” bądź „Bramie”), ale niedawno ukazały się dwie książki sygnowane jego nazwiskiem – powieść „T.T.” oraz zbiór opowiadań „Teoria rzeczy”. Jak się okazuje, i jeden i drugi tytuł ma w sobie coś, co czyni z nich pozycje wyróżniające.


Obrazek

Star Wars Ledendy „Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja” - zapowiedź

Po sowitym grudniu Wydawnictwo Egmont na początek 2018 roku proponuje ciekawy zbiór trzech, acz nieco krótszych gwiezdnych komiksowych przygód - zapowiedź nowego albumy Legend - „Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja”.

„Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #1 - Klasyczne opowieści 1” - recenzja

Zarówno miłośnicy DC oraz Domu Pomysłów otrzymali monumentalne i długie komiksowe serie wydawnicze. Obecnie doczekaliśmy się zapowiedzi ogromnej kolekcji klasycznych komiksów z gwiezdnego uniwersum. Startujemy w długą podróż z wydawnictwem De Agostini! Nowy regał kupiony?

Obrazek

Kolekcja Komiksy Star Wars#1: Klasyczne Opowieści tom 1 - start kolekcji

Od dziś możecie zakupić pierwszy numer z wielkiej kolekcji komiksów Star Wars Legendy od wydawnictwa De Agostini. Łapcie #1 w kioskach albo na prenumeracie!

Obrazek

Star Wars „Ostatni Jedi Słownik Ilustrowany” - recenzja

Star Wars „Ostatni Jedi Słownik Ilustrowany” wraz z pozostałymi publikacjami poświęconym Epizodowi VIII umilą wyczekiwanie na nowe przygody z gwiezdnego uniwersum, sięgnijmy zatem do zawiłości monumentalnego kresu Luke'a Skywalkera poznając setki szczególików nowego filmu!

Obrazek

Star Wars „Ostatni Jedi Niesamowite Przekroje” - recenzja

Każdy kolejny Epizod Gwiezdnych Wojen zwiastuje nowe albumu, encyklopedii czy przewodniki. Soczysty kawał technicznych opisów i rysunków. Raj dla miłośników szczególików oraz inżynierów majsterkowiczów! Pora zajrzeć przez ramię projektantom do ich baśniowego warsztatu.

Obrazek

Star Wars „Ostatni Jedi: Książka z modelem do złożenia. TIE Sliencer” - recenzja

Zbuduj swojego TIE Silencera, spersonalizowany myśliwiec Kylo Rena w wydaniu modelu do samodzielnego złożenia. Ciekawa zabawa według pomysłu Katriny Pallant pozwala dołączyć do floty Najwyższego Porządku, ale najlepiej będzie postawić myśliwiec na półce obok kolekcji gwiezdnych książek!

Obrazek

Breaking Rocky – recenzja wydania DVD „Droga Mistrza”

Każdy z nas słyszał o „Rockym”. Debiutancki film Sylvestera Stallona, do którego ten napisał scenariusz i zagrał główną rolę. Sukces kasowy i komercyjny, trzy nagrody Akademii oraz początek hitowego cyklu. Postać Rocky’ego Balboa na stałe zapisała się w masowej pamięci. Ale czy znane jest wam nazwisko Chucka Wepnera? Nie? Gdyby Stallone nie obejrzał w roku 1975 jego walki z Muhammadem Alim, film o Rockym nigdy by nie powstał. Teraz przyszedł czas na poznanie historii prawdziwego „mistrza”.


Obrazek

Ziarna goryczy w lukrze – recenzja wydania DVD „Szklany Zamek”

W 2005 roku, amerykańska dziennikarka Jeannette Walls wydała autobiograficzną powieść zatytułowaną „Szklany Zamek”, w której podzieliła się kulisami traumatycznego dzieciństwa w rodzinie nomadów. Książka z miejsca stała się światowym bestsellerem, sprzedając się w liczbie 2,7 miliona egzemplarzy. Hollywood przymierzało się do ekranizacji dzieła od kilku lat, a owocem ich starań jest tegoroczny obraz z gwiazdorską obsadą wyprodukowany przez Lionsgate. Czy efekt końcowy dorównuje renomie powieści?


Obrazek

Amercian Dream w krzywym zwierciadle – recenzja wydania DVD „Logan Lucky”

Twórca trylogii „Ocean’s” Steven Soderbergh po kilku latach nieobecności na srebrnym ekranie, powraca z nowym filmem. Ponownie mamy do czynienia z gatunkiem „heist movie”, opowiadającym o bohaterach marzących o szybkim wzbogaceniu się, poprzez kradzież ogromnych pieniędzy, jednak tym razem, naszymi protagonistami są zupełni amatorzy w temacie, szaleństwem nadrabiający braki w kryminalnej edukacji.


Obrazek

Konkurs z Kluczem kłamcy i Księciem głupców

Szanowne Bestie i puchate Stwory, w okresie przedświątecznym ruszamy z kolejnym znakomitym konkursem, bo do wygrania aż trzy komplety "Księcia głupców" i "Klucza kłamcy" Marka Lawrence'a od wydawnictwa Papierowy Księżyc!


Wystarczy jedynie rozwiązać zagadkę i odpowiedź wysłać (wraz z danymi do wysyłki - zostaniecie też powiadomieni o wygranej mailowo) na skrzynkę konkurs.bestiariusz@o2.pl. A zagadka brzmi tak:


Trzech panów na delegacji służbowej wynajęło w hotelu apartament. Ponieważ panowie mieli szeroki gest, zostawili portierowi w recepcji 300 złotych. Ale apartament kosztował tylko 250 złotych.

Portiera zaczęło gryźć sumienie, wezwał więc gońca, wręczył mu 50 złotych i kazał odnieść na górę. Ale goniec miał swoje sumienie, które kazało mu odnieść tylko 30 złotych, a 20 schować dla siebie.

Skoro trzej panowie zapłacili za pokój 270 (300 - 30), a goniec zainkasował (niezupełnie legalnie) 20 złotych - co się stało z pozostałymi 10 złotymi?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Papierowy Księżyc.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 29.12.2017 godz. 23.59.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 lut 2018, 19:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka