• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Fenix Antologia #1-2 - omówienie numeru

Zapraszamy na omówienie aktualnego numeru czasopisma "Fenix Antologia".


Obrazek

Zanurzmy się w odmętach uczuć – recenzja książki „Kształt wody”

Po wielkim sukcesie filmu Guillermo del Toro, który zdobył kilka Oscarów – za najlepszy film, reżyserię, scenografię i muzykę – przyszedł czas na książkę, będącą literacką adaptacją wspomnianego obrazu. Jak wypada „Kształt wody” w porównaniu do swojego pierwowzoru i czy zachwyca równie mocno, co produkcja kinowa?


Obrazek

Wiedźmi konkurs

Szanowne Bestie i niemrawe Stwory, zgłoszeń konkursowych coraz więcej i mamy nadzieję, że nie obrażacie się, że często odpowiadamy tylko zwycięzcom. Jednak wasze rozwiązania są naprawdę ciekawe i bardzo miło się je czyta! A dziś kolejny porządny konkurs, tym razem z wiedźmą, której nie chcielibyście podpaść, oto bowiem trzy komplety "Zawód: Wiedźma", "Wiedźma naczelna" i "Wiedźma opiekunka" czekają właśnie na Was!


A żeby wygrać - stara śpiewka - trzeba poprawnie rozwiązać poniższą zagadkę i przesłać ją wraz z adresem na mail - konkurs.bestia@o2.pl.


Rybak złowił szczupaka. Na pytanie, jak wielka jest zdobycz, odpowiedział zagadkowo jakby chciał wybadać inteligencję pytającego: "Łeb szczupaka mierzy 12 cm, tułów ma długość taką jak łeb i ogon razem, przy czym trzy czwarte ogona mierzą tyle ile łeb i czwarta część głowy".

Jak duży był szczupak?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie).


++

++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Papierowy Księżyc.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 06.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z Cieniem rycerza

Szanowne Bestie i puchate Stworki, idą Święta więc jeszcze jeden konkurs się należy - i to równie wspaniały, co ostatnie, bo do rozdania mamy trzy egzemplarze "Cienia rycerza", drugiego tomu znakomitej fantasy płaszcza i szpady!


No i tym razem nie będzie lekko - trzeba naturalnie rozwiązać zagadkę i przesłać na adres: konkurs.bestia@o2.pl, nie zapominając o danych do wysyłki nagrody.


Kiedyś pewien wagabunda nie miał ani jednego papierosa. Zaczął więc zbierać niedapałki wiedząć, że z siedmiu takich "okurków"" można skręcić jeden papieros normalnej długości. Nazbierał 49 niedopałków.

Jeżeli co trzy kwadranse pali jednego papierosa, na jak długo starczy mu ów zapas?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy trzy zwycięskie).


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Insignis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 06.04.2018 godz. 23.59

Na taką przyszłość czekamy? - recenzja książki “Gamedec. Zabaweczki”

Marcin Przybyłek w dwóch poprzednich tomach zarysował bardzo ciekawą wizję przyszłości, pełnej zaawansowanej technologii. W takim świecie zawód gamedeca jest niezwykle przydatny, jednak Torkil Aymore wykorzystuje swe zdolności nie tylko w Sieci. Po wydarzeniach ze “Sprzedawców Lokomotyw” i przeniesieniu się z Ziemi na Gaję, należy wyjaśnić sprawy związane z wielkimi korporacjami.


Obrazek

Przyczynowy anioł - fragment

Ledwie zdążyliśmy minąć orbitę Marsa, gdy Matjek uświadamia sobie prawdę o Narnii i pomaga mi odnaleźć ślad Mieli.
– To nie może być koniec! – mówi, unosząc w rękach książkę.
To duży, sfatygowany wolumin w fioletowej okładce ozdobionej dużą, przypominającą okrągłe okno ilustracją przedstawiającą starcie dwóch armii. Unosi go w dwóch drobnych rękach czterolatka. Trudno mu utrzymać ten ciężar i po chwili opuszcza z hukiem książkę na stół przede mną.
Ostatnia bitwa C.S. Lewisa, zauważam z westchnieniem. To oznacza trudne pytania.


Obrazek

Fraktalny książę - fragment

W dniu, gdy przychodzi po mnie Łowczyni, zabijam duchy kotów z pudełka Schrödingera.
Kwantopunktowe witki wychodzą z moich palców niczym iskry sypiące się z cewki Tesli i wnikają do małego pudełka z lakierowanego drewna, unoszącego się w powietrzu pośrodku mojej kabiny. Za nim, na lekko łukowatej ścianie, wyświetla się obraz Autostrady – nieustannie płynąca rzeka statków kosmicznych oraz myślostrug, gwiaździste pociągnięcie pędzlem w ciemności. Gałąź grawitacyjnej arterii poprowadzonej przez Układ Słoneczny. Nasz statek, Perhonen, leci z Marsa na Ziemię. Dzisiaj jednak jestem ślepy na jej piękno. Mój świat skurczył się do rozmiarów czarnej skrzynki, tak małej, że ledwie może pomieścić ślubną obrączkę, umysł boga – albo klucz do mojej wolności.
Zlizuję pot z warg. Moje pole widzenia stało się pajęczyną diagramów protokołów kwantowych.


Obrazek

Konkurs z Piekarą

Szanowne Bestie i puchate Stwory, mamy dla Was pakiet tematyczny i pełnokrwiście mroczny, bo razem z Fabryką Słów chcemy rozdać "Alicję" oraz "Bestie i ludzie" Jacka Piekary, czyli książki obok których nie można przejść obojętnie, a które mogą być niedługo wasze!


Do wygrania jednego z dwóch pakietów książek nie wystarczą dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Pociąg elektryczny przebywa odcinek drogi między Warszawą Zachodnią a Pruszkowem z szybkością 60 km na godzinę. W przeciwnym niż kierunek jazdy pociągu dmie dużej siły wiatr wiejący z szybkością 30 kilometrów na godzinę.

Z jaką szybkością ucieka dym z komina lokomotywy?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Fabryka Słów.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 29.03.2018 godz. 23.59

Kwantowy złodziej - fragment

Jak zawsze, zanim z wojmózgiem strzelimy do siebie nawzajem, próbuję do niego zagadać:
– Wszystkie więzienia są takie same, nie uważasz?
Nawet nie wiem, czy mnie słyszy. Nie ma żadnych widocznych organów słuchowych, tylko oczy, całe setki ludzkich oczu umieszczonych na końcach sterczących z ciała wypustek. Przypomina egzotyczny owoc. Unosi się w powietrzu w sąsiedniej celi, po drugiej stronie rozdzielającej nas świecącej linii. Olbrzymi srebrny colt wyglądałby niedorzecznie w uścisku jego gałązkowatych manipulatorów – gdyby nie fakt, że zastrzelił mnie z niego już czternaście tysięcy razy.


Obrazek

Sztylet ślubny - fragment

Furgon, skrzypiąc pękniętą osią, jechał powoli drogą. Koleiny zarosły świeżą, zieloną trawą i nie było na nich ani jednego śladu kół wozu czy końskich kopyt. Wszędzie dokoła dziewicza przyroda radowała się wiosną, głośno szczebiotały ptaki, całymi stadami zrywające się z gałęzi do lotu.


Obrazek

Trudno jest być człowiekiem - recenzja książki "Zwycięstwo albo śmierć"

Ludzkość nie spodziewa się co ją czeka w ciemności i pustce kosmosu. Mimo znacznych postępów w różnych dziedzinach technologii, nagła napaść potężnego przeciwnika na kolejne planety kontrolowane przez ziemską federację wywołała nie tylko strach i panikę, ale również potężne ruchy wewnątrz samej cywilizacji. Możni tego świata w tym niespodziewanym konflikcie znaleźli okazję do przejęcia jedynej i niepodzielnej władzy. Widmo klęski i totalnej zagłady nie jest w stanie ich zatrzymać.


Obrazek

Władcy Ognia - recenzja wydania DVD „Tylko dla odważnych”

Amerykanie mają słabość, ale i dar, do tworzenia widowiskowych opowieści o swoich narodowych bohaterach. Tym razem, filmowcy z Hollywood podjęli się zobrazowania opartej na prawdziwych wydarzeniach fabuły, opowiadającej o jednostce strażackiej Granite Mountain, która jako pierwsza w USA, uzyskała elitarny status grupy do zadań specjalnej, przekwalifikowując się uprzednio z tradycyjnej jednostki miejskiej.


Obrazek

Kolekcja Komiksy Star Wars#7: „Klasyczne Opowieści tom 7” - premiera

Od dziś w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie siódmy tom „Klasycznych opowieści” od Wydawnictwa De Agostini.

Rock’n Roll z playbacku – recenzja „Thor Ragnarok”

17 produkcja wchodząca w skład Marvel Cinematic Universe, rozpoczyna pochód po setki milionów dolarów wpływów, a zagraniczni krytycy okrzyknęli ją mianem „najśmielszego filmu komiksowego” ostatnich lat. Duża w tym zasługa dowcipnego ducha reżysera Taiki Waititi’ego, autora fenomenalnej komedii o wampirach „Co robimy w ukryciu”. Nowa odsłona „Thora” niewątpliwie jest obrazem przyjemnym w odbiorze, ale wszelkie zachwyty są przesadzone. To kolejny wybuchowy odcinek Marvelowskiej telenoweli, ze wszystkimi plusami i minusami charakterystycznymi dla cyklu.


Obrazek

Księżniczka dinozaurów - fragment

El Mundo Debajo, Świat na Dole – baśniowa kraina, według legend znajdująca się pod powierzchnią Raju. Ponoć mieszkają w niej słudzy Stwórców, siedem Szarych Aniołów. Śmiertelnicy nie mogą do niej dotrzeć. Jest dostępna wyłącznie dla nadprzyrodzonych istot. Według niektórych opowieści mieszkają w niej również hada, Fae. To jednak zapewne tylko bajania służące straszeniu niegrzecznych dzieci, nie takich jak wy czy ja.


Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2018, 14:29 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka