• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Powieść sprawna jak android - recenzja książki "Pył Ziemi"

Blurb „Pyłu Ziemi” zwiastuje niesamowite przygody, a zapowiedziane wydarzenia, z którymi zetkną się Rez i Lilo nie mogą być niczym innym, jak jazdą bez trzymanki. Pierwotne plemię oraz kopia wiktoriańskiego Londynu zdają się być dziwnym miszmaszem, jednak Rafał Cichowski potrafi utkać interesującą fabułę, bazując na, z pozoru, niepasujących do siebie składnikach.


Obrazek

Związek u szczytu chwały - recenzja komiksu "Nie musisz się mnie bać"

Joann Sfar potrafi stworzyć nastrojowe, trzymające w napięciu i pełne barwnych krajobrazów historie, dynamiczne i ostre, jak „Kot rabina”, ale czasem zdarza mu się także zbaczać na bardziej melancholijne, obyczajowe i skupione na wątkach romansowych, czego najlepszym przykładem jest „Nie musisz się mnie bać”. Komiks intrygujący nietypowym stylem i na pierwszy rzut oka podejmujący w głęboki sposób problematykę trapiącą nas wszystkich. Jednak nasze pierwsze spostrzeżenia nierzadko bywają błędne.


Obrazek

Wojna w Dzień Dziecka

Na Dzień Dziecka Fabryka Słów będzie miała dla czytelników "Wojnę" Andrieja Lewickiego.

Blokowisko namalowane - recenzja komiksu "Osiedle Swoboda" i "Osiedle Swoboda 2"

„Osiedle Swoboda” zostało okrzyknięte przez wielu krytyków, m.in. Wojciecha Orlińskiego, najważniejszym komiksem lat 90., i nie ma się, co dziwić, bowiem Michał „Śledziu” Śledziński połączył realizm polskiej subkultury młodzieżowej tamtych dni z fantastyczną formułą, a dzięki komiksowej szacie udało się oddać zarówno ducha epoki, jak i opowiedzieć paręnaście nietuzinkowych historii. Na rynku przygody swobodnych jeźdźców, czyli paczki przyjaciół z tytułowego blokowiska, ukazały się właśnie w dwóch zintegrowanych tomach.


Obrazek

Debiutancka powieść postapo, autorstwa posłanki Joanny Muchy, już w sprzedaży

Dziś do sprzedaży trafiła pierwsza książka posłanki, byłej Minister Sportu, Joanny Muchy.

Tom ukazał się nakładem W.A.B.

Zamkoznawstwo polskie w pigułce - recenzja książki "Leksykon zamków w Polsce"

Zamków w kraju nad Wisłą w historii były setki. Niestety większość dziś pozostaje w ruinie albo nie ma już po nich widocznego śladu, niektóre bądź ich części zostały jeszcze zaadaptowane, przebudowane na pałace, wkomponowane… wiele odrestaurowano, ale to zaledwie ułamek z tego, czym w ogóle mogła poszczycić się biało-czerwona kraina na przestrzeni wieków. Na szczęście pamięć o nich nie zaginęła, a badania i próby odnowienia zamków pozwalają wskrzesić prawdę o ich wielkości.


Obrazek

Prawdziwi wikingowie - recenzja ksiązki "Wikingowie"

Ponowna fala popularności kultury wikingów sprawia, że na naszym rynku pojawiają się zarówno tytuły warte uwagi, jak i – nieco mniej wartościowy – przemiał nordyckich schematów. Jednak to za ich sprawą ukazują się także dzieła naukowe, popularnonaukowe oraz popularyzatorskie, które upowszechniają wiedzę i dementują ahistoryzmy podawane w kulturze popularnej i masowej.


Obrazek

Swoje chwalić - recenzja książki "Zamki, pałace, dwory w Polsce"

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”, tak oto Stanisław Jachowicz skwitował pewne zjawisko, odnosząc się do niego wprawdzie nie wprost, lecz w swem utworze. Współcześnie takim komentarzem raczy się wszystkich, którzy wyśpiewują peany o cudach szerokiego, odległego świata, a nie mają pojęcia, jakie skarby skrywa nasza ziemia. „Zamki, pałace, dwory w Polsce” Marka Gaworskiego może być swobodnie opatrzony sentencją Jachowicza, bowiem ukazuje właśnie to, czym polskie dominia winny się szczycić.


Obrazek

Cesarski konkurs

Szanowne Bestie i kudłate Maszkarony, mamy dla Was jeszcze jeden konkurs, tym razem iście cesarski, bowiem do wygrania są dwa egzemplarze "Cesarza ośmiu wysp", wielowątkowej powieści w klimatach fantasy Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wygrają dwie osoby, którym uda się odgadnąć imię ostatniego cesarza w historii świata - z poprawnych odpowiedzi zostaną wylosowane dwie.

Na odpowiedzi czekamy do 15 kwietnia, a odpowiedzi wraz z danymi do przesyłki wysyłajcie na adres: konkurs.bestiariusz@o2.pl.

++

Uwolnić demony od ludzi! - recenzja komikus "Posępny Mononokean" #1

Humorystyczna fantasy w japońskim komiksie stoi na porządku dziennym, a komediowe motywy wszywane są nawet do najpoważniejszych mang. „Posępny Mononokean” nie przełamuje tego schematu, to nie mroczna, ani głęboka problematycznie historia oferująca refleksje, co nie zmienia tego, że utrzymana w ludycznym charakterze opowieść jest łatwa i przyjemna w odbiorze, a wątki powoli, acz sukcesywnie i nienużąco rozbudowują świat przedstawiony.


Obrazek

Ja i moje demony idziemy rozwiązać sprawę - recenzja książki "Legion"

Halucynacje zazwyczaj powstają na skutek wielu środków odurzających, toksycznych oraz chorób psychicznych. Jednak Stephen Leeds wykorzystuje inny sposób do projekcji swego rodzaju halucynacji – jego wyobraźnia potrafi stworzyć postać, która będzie doskonała w jakiejś czynności, umiejętności czy zawodzie. Taka imaginacja przynosi mu wiele korzyści, ale często wymyka się spod kontroli, a że każda żyje własnym życiem i nie da się jej usunąć, Stephen musi się nieźle nagimnastykować, żeby nad wszystkim zapanować.


Obrazek

Warszawscy wiedźmini, czyli Wars i Sawa ratują stolicę – recenzja książki "Wars i Sawa"

Za odpowiednią zapłatą są w stanie pozbyć się każdego zagrożenia i uratować ludzi w potrzebie. Choć klimat nieco się zmienił – już nie średniowiecze, a XXI wiek i nie fikcyjne miasteczka i wioski, a Warszawa - okazuje się, że detektywi do spraw niewyjaśnionych cały czas mają co robić.


Obrazek

Tylko jedno jest bardziej niepohamowane od dinozaurów, intrygi na dworze cesarskim - recenzja książki "Władcy dinozaurów" i "Jeźdźcy dinozaurów"

Raj to piękny świat pełen dzikiej przyrody oraz dinozaurów. Ludzie pojawili się na nim dzięki ósemce Stwórców, zapewniającym dobrobyt i szczęście. Ceną za opieką jest bezwzględne posłuszeństwo wobec przykazań bóstw. Nie przeszkadza to ludziom w toczeniu kolejnych konfliktów między państwami, poszczególnymi hrabstwami czy na jakimkolwiek innym poziomie. Jeśli tylko nie torturuje się przeciwników, można ich zabijać niemal do woli, o intrygach już nie wspominając.


Obrazek

Dick w głębinie treści - recenzja książki "Elektryczna mrówka"

Philip K. Dick nie pędził za wymyślnymi kreacjami i miast zagłębiać się w bezkresy kosmosu wolał w alegoryczny sposób zajmować się głębinami ludzkiej psychiki, nierzadko ubierając swe prozatorskie analizy i historie w sztafaż science fiction socjologicznej. Piąty tom „Opowiadań wybranych” autora nie zawodzi i stanowi niezbity dowód na to, że z talentem literackim trzeba się urodzić, lecz pewne cechy wypada nabyć – a Dick jest w tego owocem.


Obrazek

Tam, gdzie zimno odbiera rozum - recenzja książki "Sopel"

Na świecie sporo jest osób, po których zaginął ślad. Niektórzy z nich wysiedli z samochodu na stacji benzynowej i nigdy już nie wrócili, inni zboczyli z drogi podczas podróży przez las. Część z nich w niezrozumiały ani dla siebie, ani dla nikogo innego sposób znaleźli się na Przygraniczu. Jest to mroźne miejsce, gdzie niezbyt gorące lato trwa niecałe dwa miesiące, natomiast resztą roku rządzi zima. Ludzie żyją w skupiskach, dzięki czemu mogą przetrwać nie tylko trudne warunki, ale również kontakt z niezwykłymi stworami, od których samego widoku włos się jeży. Fort to miejsce będące kiedyś bazą wojskową, które zaginęło tak samo jak ludzie i od dłuższego czasu stanowiące ostoję dla tysięcy osób. Za kontrolowanie terenów wokół Fortu odpowiada Patrol, którego członkowie regularnie sprawdzają okolicę i eliminują wszelkie zagrożenia. Ekstremalnie trudne warunki pracy przekładają się jednak na pewne przywileje. Prócz regularnego żołdu, żołnierze Patrolu mogą liczyć również na liczne możliwości przemytu, czy inne szanse wzbogacenia się.


Obrazek

 • Konwenty
 • Die?? Darmowego Komiksu
 • Let's play Cz??stochowa
 • Cytadela
 • Fantasmazuria 2017
 • Tolk-Folk
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 maja 2017, 23:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka