• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs jesienny :)

Jesień na dobre rozgościła się w naszym pięknym kraju. Pogoda zaczyna sprzyjać wieczorom spędzonym w towarzystwie książek, gier i komiksów. Jeżeli chcielibyście połączyć wszystkie te przyjemności w jedną, to świetnie się składa, bo mamy konkurs w sam raz dla Was!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Fox Games przygotowaliśmy dla Was trzy zestawy komiksów paragrafowych. Są to komiksy, w których to my wcielamy się w głównego bohatera i dokonujemy wyborów kształtujących dalszy rozwój wydarzeń.

Nagrodą główną w naszym konkursie jest zestaw 4 paragrafówek (Wilkołak, Rycerze, 4 śledztwa Sherlocka Holmesa oraz Łzy bogini Nuwy).

Mamy też dwie mniejsze nagrody, które składać się będą z zestawu dwóch komiksów (Rycerze i Wilkołak oraz 4 śledztwa Sherlocka Holmesa i Łzy bogini Nuwy).

Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na pytanie: W jakiego bohatera ze świata gier/filmu/literatury chcielibyście się wcielić i dlaczego?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres gry@bestiariusz.pl z dopiskiem „Gry paragrafowe”.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Fox Games.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 21.10.2017 do 04.11.2017 godz. 23.59.


Obrazek

Star Wars: Gdzie jest Wookie? #2, czyli gwiezdne zagadki w akcji!

Poszukiwania Wookiech czas zacząć! Kolorowy album powraca do znanej i lubianej koncepcji obrazkowych zagadek z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Obrazek

Star Wars Kirigami, czyli wycinanki z Odległej Galaktyki

Tajemniczo i orientalnie brzmiące kirigami, stanowi odmianę powszechnie znanej sztuki origami, czyli zaginania i składania papieru. Odmiennie tutaj dopuszcza się użycia małych cięć oraz kleju, stąd wywodzi się jej japońska nazwa. Album Star Wars Kirigami autorstwa Marc'a Hagan-Guireya stanowi unikatową ciekawostkę na polskim rynku wydawniczym, adresowaną nie tylko dla miłośników małych dzieł z papieru.

Obrazek

Obalenie wampirzego mitu - recenzja komiksu "Jam jest Legion" i "Legion. Kroniki"

Wydawać by się mogło, że połączenie motywu nazistów z zombie, wampiryzmem i czarną magią, może przynieść jedynie efekt niczym prosto z kina klasy b. Jednakże francuski scenarzysta Fabien Nury w wyjątkowy sposób udowodnił, iż ten właśnie pomysł może stać się podwaliną dla oryginalnej i poważnej historii w większej mierze będącej kryminałem szpiegowskim aniżeli sztampowym horrorem.


Obrazek

Drugi tom "Trylogii arturiańskiej" w sprzedaży!

Dziś, nakładem wydawnictwa Otwarte, ukazał się kolejny tom "Trylogii arturiańskiej" autorstwa Bernarda Cornwella, zatytułowany "Nieprzyjaciel Boga".

Ram Pam Pam – recenzja książki „Prawo do Zemsty”

Gdy w 2005 roku Dmitry Glukhovsky wydał swoją debiutancką powieść pt. „Metro 2033”, na stałe zapisał się w annałach współczesnej popkultury. Wizja post-apokaliptycznej Moskwy i jej mieszkańców rozpaliła wyobraźnię tysięcy czytelników na całym świecie a sukces literacki przyczynił się do powstania hitowej adaptacji komputerowej. Cieszący się coraz większym poważaniem, Glukhovsky wpadł na pomysł utworzenia autorskiego uniwersum pod szyldem Metra, w którym pozwoli innym pisarzom bawić się w wykreowanej przez siebie piaskownicy. Tym oto sposobem powstały dziesiątki lepszych i gorszych powiązanych ze sobą książek, z akcją osadzoną w zniszczonej przez wojnę nuklearną przyszłości. Jak na ich tle wypada „Prawdo do Zemsty” Denisa Szabałowa?


Obrazek

Trylogia trzech koron - recenzja książki „Płomienna Korona”

Blisko pięćdziesiąt lat historii średniowiecznej Polski. Dziesiątki postaci, bohaterów pobocznych i epizodycznych. W sumie około dwa i pół tysiąca stron powieści. Elżbieta Cherezińska kończy swój rozpoczęty w 2012 roku cykl „Odrodzone Królestwo”. Na ten finał czekało wielu fanów, którzy przez pięć lat towarzyszyli autorce w podróży. Razem z nią zwiedzali rozdartą przez rozbicie dzielnicowe Polskę, patrzyli na koronację Przemysła II, jego śmierć, wygnanie Władysława Łokietka i jego powrót do kraju. „Płomienna Korona” jest zwieńczeniem setek, jeśli nie tysięcy godzin ciężkiej pracy – jak autorce udało się zamknąć swoje opus magnum?


Obrazek

Wijąc się w podziemiach - recenzja książki "Dwie karty"

Rynek literatury fantasy w Polsce rozwija się dynamicznie. Wydawcy zaskakują czytelników coraz to ciekawszymi pozycjami, nie tylko zagranicznymi, ale także tymi autorstwa rodzimych pisarzy. Polska fantastyka cały czas ewoluuje, kolejne książki pojawiają się w księgarniach. Jedną z nich jest wznowiony przez wydawnictwo Rebis tytuł "Dwie Karty", napisany przez Agnieszkę Hałas, jednocześnie będący pierwszym tomem cyklu dark fantasy "Teatr Węży".


Obrazek

Rozstrzygnięcie konkursu "Gejsze"

Po analizie nadesłanych przez Was zgłoszeń udało się nam wyłonić zwycięzców naszego konkursu!

Konkurs z Piratami z Karaibów: Zemstą Salazara na DVD

Z okazji premiery superprodukcji "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" na Blu-ray i DVD zapraszamy do udziału w konkursie!


Jednak nic za darmo, szansa na zwycięstwo wymaga rozwiązania łamigłówki i wysłania do nas odpowiedzi. Zagadka-pytanie brzmi następująco (i pamiętajcie, że jest bardzo podchwytliwa):


Stoisz przed dwoma bramami, z których jedna prowadzi do wyjścia natomiast druga do przepaści.
Przed bramami stoi dwóch strażników, z których jeden kłamie a drugi mówi prawdę.

Jak sformułujesz tylko jedno pytanie, które zadając tylko jednemu strażnikowi uzyskasz odpowiedź, która prowadzi do wyjścia?Z dwóch poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 02.10.2017 do 13.10.2017 godz. 23.59.

++

Konkurs ze Szklanym Tronem

Szanowne Bestie i puchate Stwory! Wielbicieli prozy Sarah J. Maas w Polsce jest coraz więcej, niedługo premiera trzeciego tomu "Dworu" i wznowienie "Królowej Cierni", a my mamy dla Was wszystkie dotychczas wydane u nas powieści z cyklu "Szklany tron".


Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie, wystarczy, że rozwiążecie zagadkę i prześlecie nam odpowiedź wraz z adresem (zwycięzcy zostaną uprzednio poinformowali). Sama łamigłówka brzmi następująco:

Pankracy, Serwacy i Bonifacy udali się w towarzystwie swych żon Pelagii, Kornelii i Leokadii (oczywiście kolejność imion żon nie odpowiada kolejności imion mężów) na jarmark do miasta.

Bonifacy prowadził dwa razy więcej prosiąt niż żona Pankracego kaczek, kaczek zaś, które niosła żona Pankracego, było dwa razy więcej niż prosiąt prowadzonych przez męża Kornelii.

Kornelia nie miała kaczek, natomiast niosła ze sobą dwa razy tyle gęsi co Leokadia. Leokadia miała dwa razy więcej gęsi niż Bonifacy prosiąt. Żona Bonifacego miała dwa razy mniej gęsi niż żona Pankracego kaczek.

Czyją żoną była Pelagia, czyją Kornelia i czyją Leokadia?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy komplet dla zwycięzcy - powodzenia! (Jeszcze raz przypominamy, razem z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 27.09.2017 do 13.10.2017 godz. 23.59.

++

Peo Dameron i C-3PO w akcji - recenzja Star Wars Komiks 5/2017

Październikowy Star Wars Komiks powraca do rozpoczętej w pierwszym numerze bieżącego roku historii o Eskadrze Czarnych. Kontynuacja styczniowego komiksu zdecydowanie pretenduje do miana najlepszych rysowanych opowieści Nowego Kanonu.

Obrazek

„Jestem Groot” po raz drugi – recenzja filmu „Strażnicy Galaktyki vol. 2”

Powiedzieć o „Strażnikach Galaktyki” że był to filmowy fenomen 2014 roku to jakby nic nie powiedzieć. Film na podstawie uniwersum nieznanemu nikomu spoza USA nie miał prawa się udać. A jednak – przygody Starkillera i reszty drużyny podbiły serca wszystkich miłośników nietuzinkowego humoru a la Marvel, dobrej akcji i nietypowych kosmitów. Po zobaczeniu napisu „Strażnicy Galaktyki powrócą wkrótce” wszyscy z utęsknieniem odliczali czas do premiery następnej części. Nadszedł wreszcie ten moment, że widzowie mogli zasiąść i rozkoszować się drugą częścią. Czy dorównała ona do poziomu rewelacyjnej „jedynki”?


Obrazek

Konkurs z Shannarą

Szanowne Bestie i puchate Stwory, jeżeli lubicie pełnokrwiste, acz nie do końca tradycyjne fantasy to mamy dla Was coś wyjątkowego. Z okazji premiery drugiego sezonu "Kronik Shannary", mamy dla Was do rozdania komplet książek Terry'ego Brooksa.


Wystarczy tyko, że wystartujecie w konkursie, a w nim trzeba poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


[i]Jesteś Pilotem Samolotu, Samolot leci do Warszawy i wysiada 10 osób,
a wsiada 40 osób, następnie leci do Londynu i wsiada 100 osób,
a wysiada 1 osoba, póżniej leci do Nowego Jorku i wysiada 5 osób,
a wsiada 20 osób.

Ile pilot ma lat?
[/i]


Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Replika.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 11.10.2017 do 20.10.2017 godz. 23.59

++

++

++

Konkurs "Gejsze"

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Was do konkursu, w którym do wygrania czekają gry planszowe!

Tym razem sponsorem naszej zabawy zostało Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Dzięki ich uprzejmości już wkrótce w Wasze ręce trafią dwa egzemplarze przepięknie ilustrowanej gry dla dwóch osób - „Gejsze”. Jeżeli jeszcze nie wiecie, co to za gra, a jesteście zainteresowani cóż to za śliczności, koniecznie zajrzyjcie na stronę NK:

http://nk.com.pl/gejsze/2420/gra.html#.WdN8Mmi0NPY

Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jaka Twoim zdaniem jest Gejsza?

Odpowiedzi należy wysłać na adres: gry@bestiariusz.pl w tytule maila podając „Konkurs Gejsze”.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Nasza Księgarnia.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 03.10.2017 do 10.10.2017 godz. 23.59.


++

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 lis 2017, 12:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka