• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Czy chcesz ich poznać? - recenzja książki „Rozdroża cienistego szlaku. Melodia Litny”

„Wilczy kieł dla morderców, byczy róg dla gwałtowników, wężowy język dla stręczycieli – magiczne tatuaże piętnujące zbrodniarzy wszelkiej maści. Czy odważysz się poznać wyklętych? Wkraczającym na rozdroża cienistego szlaku nie dane jest rozkoszować się sielankową aurą czy towarzystwem śmiałków bez skazy. To przede wszystkim kręgi napiętnowanych morderców, rabowników czy nierządnic. Łgarstwa, spiski i walka o wpływy – oto codzienność Bastionu.Tam właśnie trafisz wespół z przywódcą osady, Thoregarem, oraz młodym banitą Malbo. Ostatni z wyklętych zapewne nieraz zająknie się na temat nieodległych czasów, gdy był jeszcze cesarzem Dwóch Oceanów.Czy Malbo zazna w Bastionie odmiany losu? Wsłuchaj się uważnie w historię jego ojca, której echa nawiedzają cienisty szlak, a być może zdołasz przewidzieć odpowiedź. O ile pozostali wyklęci darują Ci chwilę wytchnienia… ”- Już sam opis książki może zachęcić wielu czytelników, lubujących się w nurcie fantasy, dodajmy do tego okładkę, gdzie moim zdaniem mocno intryguje i ciekawi odbiorcę, tak że momencie sięgamy po tę pozycję i mamy połowę sukcesu. Czy druga połowa, czyli treść książki jest równo zachęcająca co opis i grafika?


Obrazek

Konkurs z Negatywem

Szanowne Bestie, puchate Stwory, czarne Pomioty i kulawe Potwory, za chwilę ogłosimy wyniki wcześniejszych konkursów, ale zwycięzcy już zapewne czekają cierpliwie na swoje wygrane (maile powysyłane), a my nie zwalniamy tempa i po raz kolejny oferujemy Wam wspaniałe książki - tym razem mrożący krew w żyłach kryminał "Negatyw" w trzech egzemplarzach!


A żeby wygrać, potrzeba wysłać do nas mailowo krótką jedno-dwustronną (za dłuższe, do sześciu stron też się nie obrazimy) historie z mrocznym zacięciem, w których siłą napędową będzie zbrodnia, mają być gorzkie, ociekać okrucieństwem, ale i sprawiedliwością. Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.

Oprócz samych prac prosimy także o dane do wysyłki, co ułatwi nam wysłanie nagród. Na trzech zwycięzców czeka nagroda - "Negatyw" Klaudiusza Szymańczaka!++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Burda Książki.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 27.0.2018 godz. 23.59

Szkoła łotrów już na DVD!

Najmłodsze superbohaterki DC Comics z kolejną wizytą w świecie LEGO®! Nowa animowana przygoda na DVD od 23 maja!

Gdy losy świata ciążą na młodych barkach – recenzja książki „Bratobójca”

„Bratobójca” to drugi tom wznowionej przez wydawnictwo Uroboros serii „Wojna lotosowa” Jaya Kristoffa. Opierająca się na połączeniu japońskiej tradycji i kultury ze steampunkiem przyciąga czytelników nie tylko swoim klimatem, ale także pięknymi okładkami i ciekawą historią, okraszoną dystopijnymi motywami.


Obrazek

Star Wars Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów - premiera

Zaktualizowane kompendium kosmicznych pojazdów już na rynku!

Falcio, co z ciebie wyrośnie – recenzja książki „Cień rycerza”

Na drugi tom serii Sebastiena de Castella „Wielkie Płaszcze” przyszło nam czekać niecały rok. I chociaż pierwsza powieść daleka była od ideału, to jednak fabuła wciągała wystarczająco mocno, żeby wzbudzić w czytelniku ciekawość i chęć sięgnięcia po kontynuację.


Obrazek

Wśród nienormatywnych – recenzja książki „Post Scriptum”

Milena Wójtowicz powraca z kolejną powieścią fantasy. Tym razem pisarka zabiera nas w świat wilkołaków, wampirów i innych stworów. Do tego dochodzi jeszcze detektywistyczne zacięcie przebiegu akcji w książce. Skutkiem otrzymujemy bardzo przyjemną i lekką w odbiorze lekturę.


Obrazek

Konkurs z Echem morderstwa

Bestie i Stwory, szanowne i potworne, dla Was mamy jeszcze jeden mrożący w żyłach konkurs... A raczej trzy mrożące w żyłach fabuły książek do rozlosowania - "Echo morderstwa" Christie Daugherty czeka na Was!


Wygrają Ci, którzy poprawnie rozwiążą poniższą łamigłówkę i podeślą prace na adres: konkurs.bestia@o2.pl


Rybak złowił szczupaka. Na pytanie, jak wielka jest zdobycz, odpowiedział zagadkowo jakby chciał wybadać inteligencję pytającego: "Łeb szczupaka mierzy 12 cm, tułów ma długość taką jak łeb i ogon razem, przy czym trzy czwarte ogona mierzą tyle ile łeb i czwarta część głowy".

Jak duży był szczupak?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Czarna Owca.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 19.05.2018 godz. 23.59

Szalony konkurs

Szanowne Bestie i puchate Stwory, konkursów ciąg dalszy - dziś mamy dla Was dwa egzemplarze lekkiej, przyjemnej i zakręconej powieści "Banda niematerialnych szaleńców" Marii Krasowskiej, która ukazała się pod skrzydłami SQN.


A żeby wygrać jeden z nich trzeba dziś namalować, naszkicować, opisać, sfotografować czy użyć jakiejkolwiek innej formy plastycznej, artystycznej, literackiej, aby stworzyć - i umotywować - swego ulubionego (fikcyjnego, prawdziwego albo autorskiego) szaleńca. Prace wraz z adresem proszę podsyłać na adres: konkurs.bestia@o2.pl++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Sine Qua Non.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 19.05.2018 godz. 23.59

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

„Tylko głupiec rwie się do walki” – recenzja książki „Excalibur”

Postać Artura Pendragona jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w popkulturze. Choć pojawia się on w zapiskach historycznych, niewielka dawka informacji zawartych w tych przesłankach pozostawia ogromne pole do popisu twórcom, którzy w rozmaity sposób ukazują bohatera w literaturze i filmie. Temat ten był już wielokrotnie analizowany, skutkując niezliczoną ilością interpretacji życia tajemniczego króla. Zadania tego podjął się również Bernard Cornwell, tworząc niebanalną trylogię, stylizowaną na powieść historyczną. Trzecim tomem cyklu arturiańskiego jest „Excalibur”.


Obrazek

Martwica ożywa – recenzja książki „Pieśń i krzyk”

Nadeszła pora na pożegnanie. Czas rozstać się z Krainą Martwej Ziemi, z jej bohaterami i antybohaterami. „Pieśń i Krzyk” to ostatni tom z debiutanckiej serii Jacka Łukawskiego. Początkowo trylogia przypominała bardziej heroic fantasy, by z kolejnymi częściami coraz częściej zapuszczać się w rejony political fiction, niczym z „Gry o Tron”. Jak jednak wypadło to pożegnanie – czy była masa łez i chusteczek, czy raczej tylko beznamiętne wzruszenie ramion?


Obrazek

Konkurs z Siłą

Szanowne Bestie i puchate Stworki, coś dla lubiących SF w stylu Atwood i Orwella, czyli "Siła" Naomi Alderman, czeka na Was w naszym konkursie - wraz z wydawnictwem Marginesy mamy do rozdania trzy egzemplarze.


Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki "Siła" trzeba rozgryźć oraz podesłać rozwiązanie poniższej łamigłówki, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl. A zagadka to:


Oficer francuski, Pierre Lamouret, po okropnych przeżyciach w czasie służby w Legii Cudzoziemskiej, powrócił do kraju. W kilka lat później, siedząc z żoną w teatrze na niezbyt atrakcyjnej sztuce, zdrzemnął się. Miał potworny sen. Śniło mu się, że znajduje się w niewoli arabskiej; między otaczającymi go Arabami z przerażeniem rozpoznał swe ofiary sprzed kilku lat. Nie zdążył jeszcze ochłonąć z dławiącego go uczucia strachu, gdy postawiono go przed trybunał wojskowy. Po udowodnieniu mu winy, sąd polowy skazał oficera na karę śmierci.

Wyrok miano wykonać natychmiast. Oto zbliża się kat, by mu ściąć głowę, już kładzie mu miecz na obnażoną szyję... W tej właśnie chwili żona oficera, chcąc go zbudzić, dotknęła lekko wachlarzem szyi męża. Wstrząs był tak wielki, że oficer zmarł nagle z przerażenia.

Wskazać na błąd w tym opowiadaniu.Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Marginesy.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 11.05.2018 godz. 23.59

Konkurs z Dziewczynką, która wypiła księżyc

Szanowne Bestie i puchate Stworki, mamy dla Was trzy egzemplarze niezwykłej, pouczającej powieści nie tylko dla najmłodszych - "Dziewczynka, która wypiła księżyc" Barnhill Kelly bawi się stereotypami baśni, moralizuje i wciąga.


Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki "Dziewczynka, która wypiła księżyc" trzeba rozgryźć oraz podesłać rozwiązanie poniższej zagadki, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl. A zagadka to:


Jakie pokrewieństwo łączy cię z mężczyzną, którego matka jest teściową twojej matki?


Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Literackie.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 11.05.2018 godz. 23.59

Na skrzydłach przeznaczenia – recenzja książki „Tancerze burzy”

„Tancerze burzy” to pierwszy tom trylogii „Wojna lotosowa” Jaya Kristoffa. Tytuł ten został niedawno wznowiony przez Uroboros, przyciągając czytelników piękną okładką i tajemniczym blurbem. Pierwsze jego zdanie –„Wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie” – nie zachęci każdego, gdyż sugeruje, iż jest to książka pełna romansów z gatunku young adult. Nic bardziej mylnego!


Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 cze 2018, 13:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka