Wiadomości » Aktualizacje » Wieści z Grojkonu
Wieści z Grojkonu
Grojkon 2008 coraz bliżej. Przedstawiamy wam „Garść Informacji” na temat tego, czego możecie się spodziewać po Największym Konwencie Beskidów. To jednak zaledwie garść zaczerpnięta z bezdennego wora grojkonowych atrakcji!

W ciągu ostatnich miesięcy prace nad imprezą poszły znacznie do przodu, jednak wiele spraw skrystalizowało się w pierwszej połowie lutego.

Przybyło dziewięciu sponsorów, którzy zapewnią liczne nagrody dla zwycięzców konkursów. Nawiązana została współpraca z organizatorami konwentów Goblikon i Porytkon z Raciborza, którzy przyjadą do Żywca by przysporzyć imprezie wiele atrakcji: m.in. konkursy z dziedziny Star Wars. Wzajemnąpromocję podjęto z konwentem Orkon - na każdym z pięciu larpów, najlepszy gracz otrzyma zniżkę na tą największą w Polsce imprezą „RPG na żywo”.

Fani larpów, ale nie tylko oni, będą mogli pochwalić się swoimi strojami w konkursie kostiumów. Można już zapisywać się na turniej szermierczy PCV Warriors, a w jego regulaminie znajduje się link do instruktażu budowy bezpiecznej broni.

W sali komputerowej miłośnicy gier znajdą pozycje typu abandonware, obecnie już klasyki w swoich gatunkach.

Na fanów gier figurkowych czekają bitwy w systemach Warhammer Fantasy Battles, Warhammer 40K, Lord of The Rings SBG, Confrontation 4.0, Mordheim, oraz Star Wars Pocket Model. Będzie także możliwość zapoznania się z
niektórymi systemami, dla osób, które jeszcze nie miały styczności z bitewniakami.

Jeśli chodzi o gry karciane:

Magic: The Gathering - turnieje FNM, nocny Extended, oraz Prerelease "Shadowmoor".
World of Warcraft TCG - turniej Raid Deck i turniej o puchar Żywca
Yu-Gi-Oh - eliminacje do Mistrzostw Polski 2008 i Booster Draft w formie Side Eventu.

Veto! - prezentacja i nauka gry, a także Turniej o Żywiecką Szabelkę

Można już powiedzieć, że przyzwoicie zaopatrzony będzie Games Room.Dzięki uprzejmości wielu ludzi oraz sklepowi Rebel, gracze znajdą tam takie tytuły jak Neuroshima Hex, MiM, Dungeoneer, Jungle Seed, Globalny Konflikt,
World of Warcraft, Legenda, Osadnicy z Catanu i wiele, wiele innych. Zainteresowanych historią planszówek organizatorzy zapraszają na prelekcję, która pozwoli zapoznać się z zabytkami gatunku.

Miłośnicy kultury japońskiej będą mogli sprawdzić swą wiedzę i zdolność kojarzenia w kilku dla nich przeznaczonych konkursach. Odbędzie się także prelekcja poświęcona gejszom i samurajom, oraz seanse anime, lista filmów dostępna w serwisie.

Swoją obecnością uświetnią imprezę pisarze: Jacek Komuda, Piotr Patykiewicz i Andrzej Pilipiuk.

Zainteresowani rekonstrukcjami historycznymi ucieszą się z warsztatów tańca staropolskiego, oraz z pokazów i prelekcji Chorągwi Żywieckiej. Zaś Szkoła Sztuk Walki „Dragon” zaprezentuje umiejętności swoich adeptów i pokaże, o co chodzi we wschodnich sztukach walki.

Prelekcji przybyło sporo, np. Konwent, czyli Zrób to sam. Podobnie jest z konkursami, jak konkurs Piosenki Konwentowej, czy Kosmos Ostatnia Granica (coś dla fanów Star Trek).

Wreszcie, konwentowicze będą mogli poszaleć na automatach do gier muzycznych DRR i Ultra Star.

Trafienie na teren konwentu ułatwi mapka zamieszczona w serwisie, dzięki której nikt nie zabłądzi w drodze na Grojkon,

Więcej informacji na stronie www.grojkon.larpy.pl
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 26 lut 2008, 15:21
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 maja 2019, 02:35 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka