• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Podwodna groza - recenzja komiksu "Przebudzenie"

W pamięci mając znakomity horror Scotta Snydera, „Severed. Pożeracz marzeń”, obawiałem się odrobinę „Przebudzenia”. Na szczęście już dobrze poprowadzony początek sprawił, że historia szybko wciągnęła, a zastosowanie niesztampowych rozwiązań, motywów i gęsta, zbudowana od podstaw atmosfera przyczyniły się do ostatecznego werdyktu. „Przebudzenie” to jedna z najciekawszych graficznych powieści grozy ostatnich lat, aczkolwiek dziwić nie powinien ten fakt nikogo, kto choć raz czytał komiks Snydera.


Obrazek

Poszukując utraconego Księżyca - recenzja książki „Wrota Obelisków”

Rozpoczęła się Piąta Pora Roku. Przywódcy wspólnot wprowadzili okrutne prawo sezonowe, a to wraz z warunkami atmosferycznymi i katastrofami spowodowanymi trzęsieniami ziemi sprawi, że niewielu będzie miało okazję przetrwać. Zresztą nawet Ci, którym się to uda do końca swoich dni będą żyli w cieniu zagrożenia, bo według szacowań naukowców ta Piąta Pora Roku zakończy się dopiero za kilka lub być może kilkadziesiąt tysięcy lat…


Obrazek

„Wszystkie ręce na pokład” - recenzja książki „Mass Effect: Andromeda – Nexus Początek”

Uniwersum Mass Effect kontratakuje! Po pięciu latach od zakończenia trylogii poświęconej historii komandora Sheparda, na rynku zadebiutowała nowa odsłona popularnej franczyzy gier pt. „ME: Andromeda”. Niestety, osadzona w zgoła innym okresie czasowym niż poprzedniczki, produkcja zebrała mocno mieszane recenzje (to najgorzej oceniona część z całego cyklu), oraz kuła w oczy rażącymi niedoróbkami technicznymi, wynikłymi z przyspieszonego procesu developingu projektu. Wielu fanów podniosło ryk oburzenia, oskarżając producenta (EA) o zabicie ducha sagi. Seria, której sukces zbudowano wokół ekscytującej historii z gatunku space opery, opowiedzianej w filmowy sposób, zaliczyła wizerunkowy faux-pax. Wraz z premierą najnowszego epizodu, na rynek trafił książkowy prequel „Andromedy”, mający być w zamierzeniach pierwszą z trzech nowych pozycji literackich, połączonych fabularnie z grą. Powszechny stereotyp głosi, że takie powieści zazwyczaj nie są najwyższych lotów.


Obrazek

Superdetektyw - recenzja komiksu "Jessica Jones: Alias" #1-3

Jessica Jones to jedna z bardziej tajemniczych i niezbyt rozpoznawalnych superbohaterek marvelowskiego poletka. Zasadniczo to druga liga, postać o nie bardzo imponujących zdolnościach, ale zmyśle taktycznym i umiejętnościach detektywistycznych, które stają się motorem napędowym życiowego celu Jones, czyli otworzenia własnej agencji, gdzie będzie mogła spełniać się jako pomoc w rozwiązywaniu spraw zwykłych śmiertelników, ale przede wszystkim specjalizująca się w interesach superbohaterów. O tym właśnie traktuje cykl „Jessica Jones: Alias”, a jego trzy pierwsze tomy dostępne są już na półkach księgarń.


Obrazek

Królewski konkurs

Szanowne Bestie i kudłate Maszkary! Jeżeli macie ochotę na Kinga, to go dostaniecie, ale nic za darmo! Mówiąc to, mamy na myśli fakt, że za egzemplarz (jeden z pięciu) "Chudszego" musicie odpowiedzieć nam na proste pytanie:


Dlaczego warto czytać grozę?


Pięć najciekawszych odpowiedzi wygra egzemplarz książki - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Albatros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 15.07.2017 do 25.07.2017 godz. 23.59.

Prawdziwa saga - recenzja komiksu "Saga" #1-6

W sześciu tomach komiksowego cyklu „Saga” pobrzmiewa wiele ważkich tematów, jednak dwa wychodzą przed pozostałe – ogromna wojna i miłość, zdolna przekraczać wszelakie granice i przełamywać bariery uprzedzeniowe. Jasne przesłanie z kolejnymi tomami zaczyna jednak schodzić na dalszy plan i mimo że w czwartej części jest jeszcze wcale wyraźne, to dwie następne odsłony bardziej akcentują motywy typowo przygodowe.


Obrazek

Konkurs z Pratchettem i Gaimanem

Szanowne Bestie i kudłate Maszkary! Pragniemy zaprosić wszystkich miłośników wybornego fantasy do konkursu, w którym do wygrania są czytane książki mistrzów gatunku, Gaimana i Pratchetta - "Nigdziebądź" i "Mort"!


A żeby wygrać jeden z trzech pakietów tych czytanych książek musicie po prostu rozwiązać zagadkę, a brzmi ona następująco:

Pewien zły czarownik przemienił w kwiaty sześciu rycerzy, którzy ubiegali się o rękę jego pięknej córki. Późno wieczorem, kiedy było ciemno, córka czarownika przynosiła jeden z kwiatów do swej komnaty, aby być bliżej dzielnego rycerza. O brzasku dnia odnosiła kwiat z powrotem do ogrodu, umieszczając go na zwykłym miejscu.

Czarownik odkrył tajemnicę córki, podążył za nią i natychmiast wśród innych kwiatów rozpoznał kwiat przyniesiony przez córkę.

Po czym czarownik rozpoznał ów kwiat?


Trzy pakiety rozlosujemy z przesłanych - prawidłowych - odpowiedzi, dlatego na mail razem z odpowiedzią prosimy nadsyłać dane do wysyłki (przed wysłaniem poinformujemy zwycięzców drogą mailową).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Biblioteka Akustyczna.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 09.07.2017 do 21.07.2017 godz. 23.59.

Suspense Film Festival - relacja

Między 5 a 9 lipca w Kołobrzegu odbyła się kolejna edycja Suspense Film Festival. Impreza – znana przed laty jako Sensacyjne Lato Filmów – po raz szósty przyciągnęła gwiazdy kina, telewizji oraz najlepszą publiczność. Wśród atrakcji nie zabrakło dyskusji po projekcjach konkursowych filmów, poranków z animacjami dla dzieci, a także możliwości spotkania się z ulubieńcami z ekranu.

Obrazek

Żywe opętania - recenzja komiksu "Outcast: Opętanie" #1-2

Dwie pierwsze odsłony „Outcast: Opętanie” Roberta Kirkmana i Paula Azacety utrzymują poziom twórczości scenarzysty, znany między innymi z „Żywych Trupów” (zaadaptowanych na popularny serial: „The Walking Dead”), chociaż tym razem autor bierze się za zgoła inną tematykę, aczkolwiek wciąż utrzymaną w tonie horroru. Motywem przewodnim nie są więc zombie, ale demony i opętania, które nękają mieszkańców niewielkiej, swoiście odizolowanej miejscowości.Obrazek

Melancholijny Matt - recenzja komiksu "Daredevil: Żółty"

Jeph Loeb i Tim Sale dotychczas połączyli swe siły cztery razy, aby stworzyć marvelowskie dzieła w specyficznej, aczkolwiek nader oryginalnej serii tzw. kolorów, które przewartościowują i niejako odświeżają genezy najsłynniejszych superbohaterów Domu Pomysłów. „Daredevil: Żółty” mierzy się – w podobnym tonie, co „Spider-Man: Niebieski” – z przeszłością Matthewa Murdocka, początkiem kariery samozwańczego stróża prawa oraz radzeniem sobie ze stratami, jakich doświadczył.


Obrazek

Ciemność, czyli kot Kuro - recenzja mangi "Kuro" #1

Pierwszy tom „Kuro” Somato w zasadzie nie mówi czytelnikom zbyt wiele, do tego podzielony jest na właściwą opowieść (odznaczającą się pełną gamą kolorów) oraz krótkie historie poboczne, swoiste retrospekcje, uzupełniające wiedzę o bohaterce Koko i jej niezwykłym kocie. Jednak mimo że jest to wyłącznie wprowadzenie do cyklu, narracja nie nuży, świat przedstawiony intryguje, zaś postacie odróżniają się od siebie i stanowią zindywidualizowane portrety.


Obrazek

Kobiety głosu nie mają - recenzja książki „Opowieść podręcznej”

Antyutopie mają to do siebie, że stanowią ostrzeżenie przed tym, do czego zdolni są ludzie i w którym kierunku podąża społeczeństwo. Takie opowieści mogą stanowić odpowiedź na aktualną sytuację społeczna, gospodarczą czy polityczną. Mogą też rozgrywać się w zupełnie zmyślonych realiach. Jakby jednak nie było poruszają ważne i trudne tematy tj. zniewolenie jednostki lub zniszczenie środowiska naturalnego. Nie inaczej jest w przypadku „Opowieści podręcznej”...


Obrazek

Czarne ostrze - fragment

Paxon Leah przestał rąbać drewno i zapatrzył się w zamglone góry otaczające miasto Leah. Góry też nazywały się Leah i zdezorientowani obcy dziwili się czasami, że mieszkańcy mają jedną nazwę na wszystko. A na dodatek on jeszcze tak się nazywał! Jego nazwisko było jednym z niewielu śladów po rodzie Leah, od których nazwano miasto i góry, gdy przed wieloma pokoleniami władali tą krainą.


Obrazek

Konkurs z Carrie

Szanowne Bestie i kudłate Maszkary! Wszystkich lubiących opowieści z dreszczykiem zapraszamy na konkurs, w którym do wygrania są książki Stephena Kinga - pięć razy "Carrie".


Żeby przystąpić do konkursu trzeba odgadnąć zagadkę:

Żył kiedyś w Bolonii król imieniem Pompous IV, który śmiertelnie nienawidził swego poprzednika Pompousa III. Postanowił on nawet usunąć cyfrę 3 na terytorium swego państwa. Tak więc liczbą następującą po 2 było od razu 4; kolejną liczbą po 29 było 40 itd.

Jaki numer w Bolonii odpowiadał naszemu 33?Pięć książek rozlosujemy z przesłanych - prawidłowych) odpowiedzi, dlatego na mail razem z odpowiedzią prosimy nadsyłać dane do wysyłki (przed wysłaniem poinformujemy zwycięzców drogą mailową).

Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Albatros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 02.07.2017 do 12.07.2017 godz. 23.59.

Rodzina to najważniejsza rzecz w galaktyce - recenzja komiksu "Kosmiczne rupiecie"

Wszyscy pamiętający serial „Lloyd w kosmosie” albo zagrywający się w „Deponię” i jej trzy kontynuacje (w tym niedawną „Deponię Doomsday”), a także miłośnicy prozy Douglasa Adamsa („Autostopem przez Galaktykę”) mogą wreszcie przerzucić się na inne medium – komiks – aby zaznać przyjemności w podobnych tonach i barwach, z niemałym poczuciem humoru i wzruszającą historią.


Obrazek

 • Konwenty
 • FORT
 • Tolk-Folk
 • Ryucon 2017
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 wrz 2017, 13:36 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka