• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Najwyższe ciekawoski, najgłębsza wiedza - recenzja książki "Najwyższa góra, najgłębszy ocean"

Czy znasz największe i najcięższe dinozaury?Najwyższe góry świata, najgłębsze miejsca w oceanach? Co skrywa się pod ziemią, jakie cuda natury nas otaczają? To wszystko znajdziemy w „Najwyższa góra, najgłębszy ocean”.


Obrazek

Konkurs z Łukawskim

Szanowne Bestie i Puchate Stwory, dziś do księgarń trafiła ostatnia część "Kraina martwej ziemi" Jacka Łukawskiego, więc mamy dla Was niespodziankę - do rozdania dwie całe trylogie.


Aby wygrać jeden z kompletów trzeba tylko poprawnie rozwiązać poniższą zagadkę i dodać coś, co przykuje naszą uwagę (anegdotę, rysunek, slogan, cokolwiek, co wyróżniłoby Was na tle pozostałych odpowiedzi - liczy się kreatywność!), wysyłając rozwiązanie wraz z danymi do wysyłki na adres: konkurs.bestia@o2.pl


1 zł = 1 zł
1 zł = 100 gr
10 gr = 0.1 zł
100 gr = 10 gr * 10 gr
1 zł = 0.1 zł * 0.1 zł
1 zł = 0.01 zł
1 zł = 1 gr

Znajdź błąd w poniższym rozumowaniuPrzypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl - powodzenia!


++

++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Sine Qua Non.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 21.03.2018 godz. 23.59

Biografia doskonała - recenzja książki "Rasputin"

Postać Grigorija Rasputina budzi wiele kontrowersji i mieszanych uczuć, w popkulturze i obiegu ogólnym (też potocznym) obrósł tysiącami tkanek legend miejskich, mitów, fikcji i wyssanych z palca bzdur. Jako osoba praktycznie znikąd, nie posiadająca wielkiego statusu społecznego, ani majątku, nie odnosząca w walkach potężnych zwycięstw, stała się z dnia na dzień, przyjacielem rodziny carskiej – doradcą, uzdrowicielem i wychowawcą. Wokół palca owinął sobie niemałą część elity, a ta, która nie była mu przychylna w pewnym sensie odsuwano na margines społeczności. Jednak kim był naprawdę i co właściwie robił? – na te pytania stara się odpowiedzieć Douglas Smith.


Obrazek

Konkurs z Thor: Ragnarok

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, mamy dla Was niespodziankę – dwa egzemplarze DVD "Thor: Ragnarok", czyli kinowego przeboju z nordyckim bogiem ze stajni Marvela w roli głównej!


Do wygrania jeden z dwóch DVD tego oszałamiającego filmu nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Pewna dziewczynka uważnie przypatrywała się pewnemu przedmiotowi. Trwa to 12 godzin. Początkowo prawa część przedmiotu jej zainteresowania jest gruba, z czasem robi się coraz cieńsza. Odwrotnie lewa strona - najpierw cienka, później staje się grubsza.

Co robi dziewczynka?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 20.03.2018 godz. 23.59

Konkurs z Nawiedzonym domem na wzgórzu

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, dla miłośników horroru mamy prawdziwą perełkę grozy, "Nawiedzony dom na wzgórzu" Jackson Shirley, czyli coś bez czego kolekcja klasyki opowieści z dreszczykiem nie może się obejść.


A żeby wygrać jedną z dwóch książek znakomitej klasyczki grozy, trzeba jednak rozwiązać poniższą zagadkę.


Andrzej wysiadł z autobusu PKS na przystanku w Dąbrówce. Wysiadając, nie dotykał drzwi, mimo że pozostali wysiadający pasażerowie musieli ich dotknąć przy wysiadaniu. Pytania:

1. Ilu pasażerów wysiadło z autobusu w Dąbrówce?
2. Jako który z kolei wysiadał Andrzej?
3. Czy drzwi w autobusie były otwierane ręcznie czy automatycznie?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Replika.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 20.03.2018 godz. 23.59

Pomnik jak ze spiżu? – recenzja książki „Spiżowy gniew”

„Spiżowy gniew” Michała Gołkowskiego to zarówno otwarcie nowego cyklu autora, jak i nowej serii Fabryki Słów – „Polskie Fantasy”. Jak na otwarcie nie ma wielkiego zaskoczenia (efektu wow), ale nie jest też najgorzej, Samotnik z Sochaczewa sukcesywnie szlifuje warsztat i stara się opowiadać znane historie na nowo (bawi się w swoisty retelling), co wychodzi mu całkiem dobrze.


Obrazek

Drzemka w Krakowie lat 50. XX wieku – recenzja wydania DVD „Ach śpij kochanie”

Reżyser Krzysztof Lang, autor takich filmów jak „Prowokator” ale też „Śniadanie do łóżka” i „Miłość na wybiegu” prezentuje widzom swoje najnowsze dzieło. „Ach Śpij kochanie” było reklamowane serią oryginalnych (jak na możliwości polskiego marketingu filmowego) viralowych klipów, gdzie aktorzy wcielający się w główne role, zachęcali widzów do seansu, obiecując dreszczowiec jakiego we współczesnej, rodzimej kinematografii dawno nie było. Utrzymana w klimacie noir, opowieść o wyrachowanym mordercy z wyższych sfer, przez niektórych odbiorców była wyczekiwana i postrzegana jako odpowiedź z Kraju nad Wisłą na kultowe „Milczenie Owiec”. Z okazji premiery obrazu na DVD, można zweryfikować owe oczekiwania z produktem faktycznym.


Obrazek

Wiedźma naczelna - fragment

Zamek był ogromny. Nadal miałam do niego co najmniej pięć wiorst, ale czubki wszystkich ośmiu wież już dumnie wznosiły się nad lasem, przyciągając spojrzenia jaskrawymi cegłami. Na iglicach tańczyły ostre języczki flag. Nie chciało mi się wierzyć, że wszystkie te wieże otoczone były jednym murem – pomiędzy nimi spokojnie zmieściłoby się nawet osiem zamków. Ale kto wpadłby na to, by stawiać je obok siebie?!


Obrazek

„Nazywam się Inigo Montoya” - recenzja książki „Narzeczona księcia”

Pamiętacie czasy dzieciństwa, kiedy wyczekiwaliście nadejścia wieczoru, aby móc posłuchać bajki na dobranoc? Błyszczące z ekscytacji oczy pragnące dokończenia kolejnej pasjonującej historii były stałym elementem zapewne nie tylko mojego życia. Wraz z upływem czasu zapotrzebowanie na baśnie i bajki zmalało. Jednak cały czas wewnątrz wielu czytelników tkwi pragnienie przeczytania o wielkiej przygodzie. Czy taką przygodę zaoferować może „Narzeczona księcia” pióra Williama Goldmana?


Obrazek

Wielkość nie zawsze ma znaczenie - recenzja książki "Podróże Guliwera"

Lemuel Guliwer to bardzo nieszczęśliwy człowiek żyjący na początku XVIII wieku. Za każdym razem, kiedy tylko wypływał na morze, jego statek tonął, wyrzucali go na brzeg piraci, lub przytrafiały mu się inne perypetie sprawiające, że był zmuszony ułożyć sobie życie w nowej krainie. Dzięki temu poznał Lilliput, krainę ludzi tak malutkich, że dla głównego bohatera byli niczym zabawki, Brobdingnag, gdzie to on był dla mieszkańców wielkości laleczki, Laputę, miasto w chmurach oraz krainę Houyhnhnmów, koni dla których to dwunożni stanowią zwierzynę domową. Dla niezmordowanego podróżnika przygody te są powodem do przemyśleń nad ludzką naturą.


Obrazek

Wszyscy będziecie się unosić – recenzja wydania Blu-ray „To”

Stephen King ma pecha do ekranizacji jego książek. Spośród licznych prób przeniesienia jego opowiadań bądź powieści na srebrny ekran tylko kilka można zaliczyć do udanych. Spośród nich można wyróżnić takie gnioty jak chociażby „Komórka” z Edwardem Nortonem czy „Dzieci kukurydzy” (każda część). Są też filmy kategorii średniej, jak chociażby „Mgła” czy Misery. Wreszcie te parę filmów: „Skazany na Shawshank”, „Lśnienie” to prawdziwe perełki światowej kinematografii. Pierwotną ekranizację „To” - jednej z najlepszych powieści „króla horroru” - należałoby umieścić gdzieś w kategorii średniej – niby uzyskała status kultowej, ale po wielu latach brzydko się zestarzała i jest właściwie nieoglądalna. W 2017 roku pojawił się remake tej produkcji, niosąc ze sobą wiele obaw. Do której z kategorii ostatecznie będzie można go przypisać?


Obrazek

Kolekcja Komiksy Star Wars#6: „Klasyczne Opowieści tom 6” - zapowiedź

Premiera szóstego tomu Legend Star Wars od wydawnictwa De Agostini już 14 marca!

Konkurs z trylogią Poszukiwaczka

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, lubicie czasem odpocząć od codzienności i wymagających książek? Odprężenie możecie znaleźć w magicznej krainie wraz z trylogią "Poszukiwaczka" Arwen Elys Dayton - a dwa komplety mamy dla Was do zgarnięcia!


Do wygrania jednego z dwóch kompletów tych ciekawych dzieł nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Mały Wicuś, zapytany ile ma lat, odpowiedział:

- Mam lat 10, a jestem o 45 lat młodszy od mego ojca. Ja, mój dziadek i mój ojciec mamy razem 120 lat.

Czy mały Wicuś miał rację?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).


++

++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 08.03.2018 godz. 23.59

Demon też człowiek - recenzja książki "Rycerze Atlantydy"

Minęło niemal milenium od czasu, kiedy na Ziemię przybyły demony. Ludzkość mimo swoich osiągnięć techniki przegrała walkę z przeważającym liczebnie wrogiem z innego wymiaru. Teraz niedobitki rządzone są przez swoich panów, żyjąc w strachu i niemal całkowitym posłuszeństwie. Jedynie nieliczni buntują się kultywując wiedzę o dumnych przodkach. Elanthielle Bosca Timone to córka jednego z wojowników, którzy nie pogodzili się z porażką. Nie chcą oni pozwolić, by ohydne stwory zmieniły wszystkich poddanych w podobne sobie kreatury. Rodzina nie podejrzewa jednak jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swoją niezależność.


Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nejiro 9
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2018, 14:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka