• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

W kinach

W tym tygodniu możecie w kinach oglądać kilka ciekawych pozycji, a nasze propozycje poniżej.

Kółko i krzyżyk. I kwadrat… I gwiazdka – recenzja gry „Gemino”

Ciężko znaleźć osobę, która nigdy nie grała w „kółko i krzyżyk”. Pomimo wszystkich jej wad, gra ta jest niezwykle popularna, niezależnie od okazji. Czy to nudna lekcja, podróż w pociągu czy szkolenie w pracy – na personę, zaczynającą rysować charakterystyczną kratkę, nie trzeba długo czekać. Martin Nedergaard Andersen zaadaptował ten pomysł, tworząc z niego ciekawą grę logiczną. I w przeciwieństwie do oryginału, może się bawić do czterech osób.

Obrazek

Konkurs z Fantastycznymi zwierzętami

Szanowne Bestie i puchate Stwory, z okazji premiery DVD "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" mamy dla Was do rozdania niezwykły komplet związany z produkcją! Do wygrania jest wydanie DVD filmu, książkowy scenariusz, breloczek z nifflerem i mnóstwo zakładek!


A żeby wygrać komplet należy rozwiązać poniższą zagadkę i przesłać odpowiedź na wskazany mail (wraz z adresem do wysyłki). Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.Dziewczynka miała sześć zapałek, bo to była bardzo biedna dziewczynka z zapałkami. Chciała je sprzedać bardzo bogatemu królewiczowi.

Ale on powiedział: Zrób z tych zapałek cztery trójkąty a ożenię się z tobą i będziesz miała całe królestwo. Ponieważ była to dziewczynka biedna ale z wyobraźnią, zrobiła to bez trudu. Jak?
Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwia nam rozsyłanie nagród - adres: konkurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czeka komplet "Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindelwalda" (DVD, scenariusz, breloczek i zakładki) - powodzenia!++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 25.03.2019 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

PS Przepraszamy też, że nie wszystkim jesteśmy w stanie odpisać na maila, dlatego od razu tu dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie.

„Tetris” z nowym materiałem –recenzja gry „Patchwork Doodle”

„Patchwork”, ojciec wersji „Doodle”, zajmuje drugie miejsce w rankingu gier abstrakcyjnych na stronie Board Game Geek, co sprawia, że wobec tego tytułu nie można przejść obojętnie, jeśli lubi się tego typu planszówki. A jak ma się rzeczywistość do statystyk? Już po pierwszej partii wiadomo, iż wysoka ocena jest zasadna.

Obrazek

Ludzkie uczucia – recenzja „Vision”

Komiksy z superbohaterami mają łatkę mordobić, które raczej nie zawierają bardzo poważnej treści. Coraz więcej autorów walczy z tymi poglądami, poprzez nadawanie większej głębi postaciom oraz przekazywanie ważnych wartości. Tom King nie udał się także na tę bitwę ze stereotypami. On rozpętał apokalipsę…

Obrazek

Przygotuj się do walki i bądź prawdziwym bohaterem – recenzja komiksu paragrafowego „Rycerze 2 – Wiadomość”

Komiksy paragrafowe na polskim rynku to stosunkowo nowa forma rozrywki, ale ostatnimi czasy wyjątkowo popularna. Dlatego też wydawnictwo FoxGames postanowiło pójść za ciosem i kontynuować ten bardzo ciekawy trend. „Rycerze 2 – Wiadomość" to dalszy ciąg historii trzech braci, którzy po raz kolejny wyruszają, tym razem już jako prawdziwi wojownicy, na pełną przygód wyprawę z zadaniem powierzonym przez samego króla. Czy jesteś gotowy na tę niebezpieczną podróż? Zatem miecze i łuki w dłoń – zaczynajmy!

Obrazek

Jak Słowianie z Mongołami wojowali - recenzja książki "Jaksa: Bies idzie za mną"

Jacek Komuda to pisarz rozpoznawany głównie z powieści, których akcja osadzona jest w Polsce magnackiej. Jako jeden z pierwszych twórców fantastyki doszedł do wniosku, że nadwiślański kraj ze swoją historią, wierzeniami i dosyć krnąbrną szlachtą jest idealnym miejscem na teatr dla powieści stawiających jednocześnie na szybką akcję, charyzmatycznych bohaterów, jak i czasami ambitniejsze wątki. Tym razem postanowił jednak odejść od utartego szlaku i stworzył początek cyklu fantasy, którego fabuła rozgrywa się w królestwie Lendii i jego okolicach.


Obrazek

Kiedy niemieckie baśnie spotykają słowiańską mitologię – recenzja książki „Moc srebra”

Wyobraźcie sobie miejsce na ziemi całe skąpane w śniegu. Gdzie tylko spojrzycie waszym oczom ukaże się mieniąca w słońcu biel. Niestety ten obraz nie jest zwykłym dziełem natury, a klątwą, z którą muszą borykać się mieszkańcy królestwa Litwasu. To Starzykowe Królestwo przypomina ludziom o swoim istnieniu i tylko nieliczni są w stanie stawić czoła niebezpieczeństwu. Wśród śmiałków znajdują się sama cesarzowa Irina oraz przeciętna lichwiarka, których losy splotą się zupełnie nieoczekiwanie…


Obrazek

Żaden rozumny człowiek nie wierzy w fizykę - recenzja książki "Mroczny Zbawiciel"

Ponad wiek temu do zwykłego, ludzkiego świata zaczęły przenikać nadprzyrodzone istoty. Bogowie, demony i cała plejada innych, niezrozumiałych dla człowieka tworów uznała, że Ziemia to dobra piaskownica do zabawy, W takim pokręconym otoczeniu żyje główny bohater książki Miroslava Žambocha. Nosząc w sobie cząstki obu światów i jednocześnie nie pamiętając nic ze przeszłości dalszej niż kilka lat, wędruje przez niebezpieczne bezdroża i wykorzystując swoje ponadprzeciętne, demoniczne zdolności. Najmuje się do wykonywania najpodlejszych zadań. Nie rozumie dlaczego nawet potężne abominacje czują pewną obawę w trakcie konfrontacji.


Obrazek

Tropikalna układanka – recenzja gry „Totem”

Gry, w których trzeba uważnie obserwować poczynania innych graczy i dobrze blefować, pod względem rozgrywki, są zazwyczaj niezwykle emocjonujące. „Totem”, najnowsza propozycja wydawnictwa Nasza Księgarnia, właśnie taką zabawę zapowiadał i przyznam szczerze, że był to tytuł, którego niecierpliwie wyczekiwałam. Niestety, choć zakochałam się w szacie graficznej i elementach tej pozycji od pierwszego wejrzenia, tak rywalizacja z innymi wypadła co najmniej przeciętnie.

Obrazek

Gra słów - recenzja gry „Gra pozorów”

Gra karciana, opracowana na podstawie „exploitów” naszej psychologii? Czy to ma prawo się udać? Cóż, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż nasz mózg zaczyna mieć problemy, gdy pojawiają się sprzeczne informacje, efekt może zaskoczyć. Już niewielka dysproporcja w postaci nazwy koloru i barwy, którą została napisana, wywołuje chaos i zaskoczenie. Dodajcie do tego tak zwanego efektu Stroopa działanie bez podziału na tury, w mechanice „kto pierwszy ten lepszy”, a imprezowa zabawa zaczyna się kształtować.


Obrazek

W poszukiwaniu zaginionego skarbu Eldorado – recenzja gry „Escape Room: Tajemnica Eldorado”

Jako naukowcy postawiliście sobie za cel odnalezienie drogocennych skarbów, które skrywa złote miasto Eldorado. Niestety wasze wieloletnie poszukiwania spełzły na niczym, chociaż się staraliście i przeczesaliście niebezpieczne gąszcza Amazonii wzdłuż i wszerz. Pogodzeni z porażką pakujecie swoje rzeczy i ze smutkiem na twarzy szykujecie się do powrotu do domu. Jednak przewrotny los zadecydował inaczej i zmusił was do pozostania w dzikich lasach Amazonii, ponieważ podczas lotu zderzacie się z wielką skałą i tracicie wysokość. Każdy wie, że zaraz się rozbijecie, jest to nieuchronne, ale nadzieja umiera ostatnia…

Obrazek

Wszystkie kotki za płotki - recenzja gry „O kocie w kłopocie”

Kot to niesforne zwierzę. Niektórzy mówią, że ma swoje ścieżki, ale tak naprawdę po prostu błądzi. Błądzi na potęgę. Ten własnie problem spotkał maleństwa, bohaterów gry „O kocie w kłopocie”, które zasnęły w trakcie zabawy i obudziły się na naczepie ciężarówki, daleko od domu. Problem w tym, że koty, jak to koty – nie pamiętają nawet jak wygląda ich dom i zaczynają krążyć po okolicy licząc na to, że coś im się przypomni. Który z graczy najszybciej odprowadzi swojego podopiecznego do jego własnej kuwety?

Obrazek

Złapmy nicponia! – recenzja gry „Lisek Urwisek”

„Lisek Urwisek” ma na swoim koncie sporo nagród, co bardzo dobrze świadczy o tej grze. Ponadto znajduje się na czwartym miejscu w kategorii „Dla dzieci” w rankingu na stronie Board Game Geek, a więc zdecydowanie sporo graczy uznało ten tytuł za warty uwagi.

Obrazek

Konkurs z Niewyjaśnionymi tajemnicami

Szanowne Bestie i puchate Stwory, mamy dla Was do rozdania książkę pełną ciekawostek, "Niewyjaśnione tajemnice" Joela Levya.


A żeby wygrać egzemplarz książki, wystarczy rozwiązać poniższą zagadkę i przesłać ją na wskazany mail (wraz z adresem do wysyłki). Na wasze prace czekamy pod adresem konkurs.bestia@o2.pl.


Mały stateczek ma przepłynąć pod mostem łączącym dwa brzegi rzeki. Gdyby komin miał 10 cm mniej, nie byłoby problemu. Kapitan łamie sobie głowę, jak wybrnąć z sytuacji. Na moście zebrało się już sporo gapiów i czekają na jego decyzję. Nagle kapitanowi przychodzi do głowy genialna myśl.

Jaka?Oprócz samych rozwiązań pamiętajcie o podesłaniu danych do wysyłki (i akceptacji zasad przetwarzania danych zgodnie z RODO), co ułatwia nam rozsyłanie nagród - adres: konkurs.bestia@o2.pl. Na zwycięzców czeka egzemplarz "Niewyjaśnionych tajemnic" Joela Levya - powodzenia!++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Alma-Press.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 06.03.2019 godz. 23.59
3. Ze względu na przepisy, wszelkie informacje o zwycięzcach są wiadome wyłącznie redakcji, a powiadomienie o wygranej zostanie wysłane do zwycięzców.

PS Przepraszamy też, że nie wszystkim jesteśmy w stanie odpisać na maila, dlatego od razu tu dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka