• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Konkurs z Głębką próżnią

Szanowne Bestie i puchate Stwory, przed Świętami warto zaopatrzyć się w książkę, a jak księgarnia zbyt daleko, zaś do internetowych nie żywicie jeszcze pełnego przekonania, możecie spróbować swych sił w konkursie, w którym do wygrania "Głęboka próżnia" Alexandry Duncan - dla trzech szczęśliwców.


Jak wiecie, żeby wygrać w konkursie trzeba standardowo poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Przy barierze na pokładzie statku oceanicznego stoi pasażer i patrzy na zachód. Przy barierze po przeciwnej stronie statku stoi jego przyjaciel i patrzy na wschód. Nagle pierwszy odzywa się:

- Janek, masz źle zawiązany krawat. Na to drugi odpowiada:

- A ty, jak widzę, jesteś nie ogolony.

W jaki sposób obaj mogli poczynić te spostrzeżenia, nie odwracając głowy i nie posługując się lusterkami?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo YA!.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 29.12.2017 godz. 23.59.

Słowa Pratchetta - recenzja książki „Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne”

Każdy, kto jest fanem fantastyki na pewno słyszał o Terrym Pratchetcie. W Polsce ukazało się mnóstwo jego książek, a słyną one głównie z przekazywania prawd, w otoczce dobrego humoru. Czy warto sprawdzić, co autor ma do przekazania? Miliony czytelników na świecie uważają, że tak.


Obrazek

Star Wars Komiks 6/2017 - „Tajna wojna Mistrza Yody”

Zamykający grudzień „Star Wars Komiks” 6/2017 obok recenzowanych albumów z „Ostatniego Jedi” dołącza do grona znakomitych wyborów gwiezdnego komiksu oraz publikacji od Egmont Polska spod sztandaru ośmiu złotych liter.
Poczujcie Moc, gdyż obcujemy z komiksowym arcydziełem. Wyruszmy na tajną wojnę Mistrza Yody!

Obrazek

Wielki Konkurs Bożonarodzeniowy

Szanowne Bestie i puchate Stwory!

Jak co roku staramy się przygotować dla Was nie tylko konkurs, ale coś, co można nazwać dodatkowym prezentem pod choinkę, ale jednocześnie zachęcamy Was do wspólnej zabawy, w której będziecie musieli wykazać się aktywnością twórczą - i spokojnie, prace graficzne i literackie będą oceniane w innych kategoriach.

Wasze zadanie wydaje się proste, ale takie wcale często okazują się najtrudniejsze. Aby wziąć udział w konkursie i uzyskać możliwość wygrania jednej z nagród, trzeba kreatywnie przedstawić wygląd świątecznego stwora (może nie przaśnego) w formule dowolnej. Niezależnie, czy będzie to praca literacka, czy graficzna, postaramy się, aby najlepsze naszym zdaniem zostały odpowiednio nagrodzone. Jednak uczestnicy mogą liczyć również na nagrody pocieszenia, które mimo swej zwyczajowej nazwy niekoniecznie są drobiazgami.


A wśród nagród są:

I Miejsce: Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze Poe, Zgroza w Dunwich Lovecraft, Krucze pierścienie Petersen, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Różaniec Kosik, Opowieść o Kullervo Tolkien, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (XL i L), Trzynasta rzeczywistość Dasher, Spirit Animals Schwab, Johnson i Schrefer, Trollhunters del Toro i Kraus, Dziesięć bolesnych operacji Szcześniak i Pałka, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Pan Lodowego Ogrodu tom 1 Grzędowicza,Miecz Aniołów Piekary, Śliski Kornewa, T.T. Kulpa, Wióry lecą gra, Green Blood, Planetes, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

II Miejsce: Przyszła na Sarnath zagłada Lovecraft, Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Baśniobór Mull, Krucze pierścienie Petersen, Niepełnia Kańtoch, Ojciec wrót Card, Tajne Akta Obozu Herosów Riordan i koszulka z Obozu Herosów (M), Golem Meyrink, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Trollhunters del Toro i Kraus, Hieronim Bosch Ruijters, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Ślepa plama Noczkina, Młody Kozak, Teatr lalek Borlik, Top a top gra, Klan Poe, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.

III Miejsce: Zawisza Czarny Ćwiek, Magiczne istoty Holland, Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło Zembaty, Przewodnik Pani Bradshaw Pratchett, koszulka z Obozu Herosów (S), Frankenstein Mary Shelley, Trzynasta rzeczywistość Dasher, Maniak miłości Shadami, Star Wars Przeznaczenie - Kylo Ren i Rey (Gra kościano-karciana), Złodziej dusz Jadowska, Na ostrzu noża Zamboch, Czas cudów antologia, Rewolucja według Ludwika, Dawca Przysięgi Sanderson, Modyfikowany węgiel Morgan.


Obrazek
Z nadesłanych prac wylosujemy zwycięzców i ogłosimy ich (imię i miejsce zamieszkania) po przejrzeniu i ocenieniu. Pamiętajcie, aby wraz z pracami (skanami prac) nadesłać także informacje potrzebne do wysyłek.


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl
REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl.
2. Fundatorami konkursu są: Wydawnictwo Vesper, Wilga, W.A.B., Prószyński i S-ka, MAG, Timof i cisi wspólnicy, Galeria Książki, Rebis, Galakta, Powergraph, Fabryka Słów, Videograf, Cube, MAG,
3. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 09.12.2017 do 27.12.2017 godz. 23.59.

Inside out - recenzja wydania DVD „Zaginiony bez śladu”

Każdy kiedyś zastanawiał się, jak wyglądałoby życie naszych bliskich, gdybyśmy nagle zniknęli. Jak potoczyłaby się historia rodziny bez naszego udziału, na miejsce w czyich myślach moglibyśmy liczyć a kiedy wspomnienia o nas zatarłyby się w czasie… Na te pytania odpowiada „Zaginiony bez śladu” obraz wyreżyserowany przez Robin Swicord (twórczynię, która zasłynęła z napisania scenariuszy do takich głośnych produkcji jak „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” czy „Wyznania Gejszy”).


Obrazek

Star Wars Ostatni Jedi - grudniowa Moc premier od Egmont Polska

Grudzień z okazji premiery "Ostatniego Jedi" stanowi święto wszystkich fanów Gwiezdnej Sagi, Egmont Polska przygotował na tę okoliczność smakowite albumy wyładowane informacjami na temat nowego epizodu - "Ostatni Jedi": Słownik ilustrowany, "Ostatni Jedi: Niesamowite Przekroje" oraz książka z modelami do złożenia. Mikołaj będzie miał pełne ręce roboty przy pakowaniu prezentów!

Star Wars nr 6/2017 - Tajna wojna Mistrza Yody

Mistrz Yoda dawno nie gościł łamach Star Wars Komiks, grudniowa historia zeszytu 6/2017 opowiada o wydarzeniach sprzed Mrocznego Widma.

Samuraj sercem - recenzja komiksu "William Adams, Samuraj"

Kraj Kwitnącej Wiśni od zawsze dla człowieka zachodu był czymś niezrozumiałym i zarazem fascynującym w swej odmienności kulturowej i historycznej. Jednym z wielu znamienitych przykładów przedstawienia czytelnikom tej kultury jest powieść Jamesa Clavella „Shogun”, gdzie autor literacko oddał losy prawdziwego angielskiego żeglarza Willama Adamsa, który w XVII wieku rozbił się u wybrzeży Japonii. Stworzona przez pisarza postać Johna Blackthorne’a zyskała na popularności dzięki opartemu na książce serialowi, gdzie w anglika wcielił się sam Richard Chamberlain. Teraz za sprawą scenarzysty Mathieu Mariollego oraz rysownika Nicola Genzianella, możemy przyjrzeć się losom tego człowieka na całkowicie obcej dla niego ziemi, przedstawionym w formie wyjątkowo dobrego komiksu.


Obrazek

Świat po drugiej stronie – recenzja książki „Zwierciadło piekieł”

Teoretycznie wiesz, że lustro pokazuje zawsze tylko odbicie. Nic do lustra nie wejdzie, nic z niego nie wyjdzie. Gdyby jednak się okazało, że ta szklana powierzchnia jest w stanie przechwycić fragment duszy umierającego, który później w lustrze może się pokazać? I twierdzić, że żyje?


Obrazek

Magia, proch i wojna - recenzja książki "Sługa korony"

Trylogia magów prochowych pióra Briana McClellana była jednym z ciekawszych cykli, z jakimi przyszło mi się zapoznać. Świat wykreowany przez pisarza, sposób posługiwania się magią oraz bohaterowie byli na tyle ciekawi, że przez długi czas nie mogłam oderwać się od lektury i całkowicie poddałam się magii tej serii. I choć zakończenie nieco mnie rozczarowało, to jednak z żalem opuściłam Adro i Adopest. Na szczęście zbiór opowiadań pozwolił choć na chwilę powrócić do tego niezwykłego świata łączącego magię z osiągnięciem sztuki wojennej, jakim jest wynalazek prochu.


Obrazek

Niech Licho weźmie tego ducha! - recenzja książki "Dożywocie"

Życie pisarza nie jest łatwe. Problemy ze stałym napływem weny, depczące po piętach terminy i – w drastycznych przypadkach – tłum fanów nie ustępujących delikwenta na krok to ich codzienność. Konrad Romańczuk jako początkujący prozaik i przyszła gwiazda co prawda fanów jeszcze nie ma, ale problemy z weną nadrabiają za nich. Sytuacja bynajmniej nie polepsza się, kiedy Konrad otrzymuje w spadku po nieznanym krewnym gotycką posiadłość w głuszy w środku lasu. Chłopak odczytuje takie zrządzenie losu jako niezwykle korzystne; umożliwiające wypoczynek z dala od denerwującej cywilizacji i gwarantujące nieustanną wenę. Dopiero po przybyciu na miejsce okazuje się, że wraz z domem artysta otrzymał również jego mieszkańców. Niemal na progu poznaje Licho – anioła stróża uczulonego na pierze i oddanego pracom domowym. Trudno przyzwyczaić się również do ducha Szczęsnego, panicza z epoki Romantyzmu, seryjnego samobójcę i nałogowego wierszokletę. Czy w takim zestawie pradawny mroczny potwór z całym zestawem macek mieszkający w piwnicy i zapewniający wszystkim domownikom pyszną strawę może kogoś zdziwić? O gromadzie utopców mających za swoją siedzibę wannę nawet nie warto wspominać. I jak z taką absorbującą bandą pisać książki? No jak?


Obrazek

Star Wars Film, komiksowe adaptacje nowych czasów - recenzja zbiorcza

„Star Wars Film”, nowa mini seria komiksowych adaptacji wszystkich Epizodów gwiezdnej sagi. Pierwsza seria obejmuje „Mroczne Widmo”, „Nową Nadzieję” oraz „Przebudzenie Mocy”, przyjrzyjmy się nieco bliżej nowym Disneyowskim komiksowym eksperymentom.

Obrazek

Czarny nie tylko z nazwy! - recenzja książki "Zawisza Czarny"

Warszawa, stolica polski, gdzie wszystkie najważniejsze patriotyczne wydarzenia mają swoje miejsce. Jak to bywa przy takich imprezach, nie trudno tu o niezłą zadymę. Na horyzoncie więc pojawia się Zawisza Czarny, a żeby było bardziej realistycznie... Czarny nie tylko z nazwy!


Obrazek

Rebis na Mikołajki!

Szanowne Bestie i puchate Stwory, szybki konkurs wprost na Mikołaja, a do wygrania dwa komplety trylogii Lindy Nagaty "Czerwień", "Ciężkie próby" oraz "W stronę mroku" - zwyciężyć zaś można w bardzo prosty sposób.


Jak wiecie, żeby wygrać w konkursie trzeba standardowo poprawnie rozwiązać zagadkę i odpowiedź przesłać na adres konkurs.bestiariusz@o2.pl. Łamigłówka brzmi zaś następująco:


Przez małą stacyjkę na Mazurach przebiegają w ciągu doby trzy pociągi osobowe do Olsztyna: o godz. 8, 10 i 18. Zawiadowca stacji zagadnięty, ile pozostało czasu do odejścia pociągu, spoglądając z zadumą na zegarek odpowiedział:

Brakuje dokładnie 1/3 czasu, jaki upłynął od odejścia ostatniego pociągu, i 1/4 czasu, jaki nas dzieli od odejścia pociągu poprzedniego.

Która była godzina?Z poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców - powodzenia! (Wraz z odpowiedziami przesyłajcie adresy do wysyłki - zwycięzcy otrzymają mail z informacją o wyborze, a dane nie zostaną).


Adres na odpowiedzi: konkurs.bestiariusz@o2.pl++

++

++REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Rebis.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 05.12.2017 do 07.12.2017 godz. 23.59.

Chrześcijańskie szaleństwo – recenzja książki „Nieprzyjaciel Boga”

Postać Artura Pendragona jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w popkulturze. Choć pojawia się on w zapiskach historycznych, niewielka dawka informacji zawartych w tych przesłankach pozostawia ogromne pole do popisu twórcom, którzy w rozmaity sposób ukazują bohatera w literaturze i filmie. Temat ten był już wielokrotnie analizowany, skutkując niezliczoną ilością interpretacji życia tajemniczego króla. Zadania tego podjął się również Bernard Cornwell, tworząc niebanalną trylogię, stylizowaną na powieść historyczną. Drugim tomem cyklu arturiańskiego jest „Nieprzyjaciel Boga”.


Obrazek

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 lut 2018, 19:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka