• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Humanistyczne wizje - recenzja książki “Humaniści w kosmosie”

Zastanawiasz się jak będzie wyglądać przyszłość? Czy ludzkość skolonizuje kosmos? Czy może czeka ją zagłada? Może czeka nas jeszcze coś innego? Kilka wizji możesz znaleźć w zbiorze opowiadań “Humaniści w kosmosie” autorstwa Mel Lallande. Dlatego możesz być gotowy na podróż dosłownie bez trzymanki, ponieważ autorka przedstawi tobie wiele przeróżnych poglądów oraz wizji.


Obrazek

Ręce do góry, bo strzelam! – recenzja komiksu paragrafowego „To jest napad!”

Wydawnictwo FoxGames nie zwalnia tempa i tym razem zaprasza nas do świata, w którym pojęcie praworządności nie istnieje. Jeśli chcesz przetrwać i naprawdę zarobić, musisz dostosować się do ulicznego życia, gdzie nieodzownym wyznacznikiem jest spluwa i siła pięści. Jako człowiek wyjęty spod prawa zaczniesz postrzegać otoczenie obojętnie i ciekawi mnie… ilu ludzi zabijesz z zimną krwią?

Obrazek

Jak umierają marzenia? Epicko! - recenzja książki "Każde martwe marzenie"

Na wstępie muszę przyznać, że z recenzowaniem kolejnych odsłon cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” mam nie lada kłopot. Dlaczego? Bo z prozą Wegnera jest tak, jakbyśmy chcieli w jednym krótkim tekście zawrzeć całe bogactwo, barwę i znaczenia mitologii, religii i kultury z kilku zakątków świata dokładając do tego różnorodne systemy magiczne i skomplikowane relacje ekonomiczne. Po prostu nie da się tego zrobić w ograniczonej formie jaką jest recenzja - bardziej odpowiednia byłaby monografia. Albo najlepiej kilka.


Obrazek

Prawdziwa strona Tajnych wojen – „Tajne tajne wojny Deadpoola”

Historia alternatywna jest czymś, co może niezwykle kusić osoby, które znają pierwowzór. Jednocześnie istnieje szansa, że nowa wersja przypadnie do gustu laikom w danym temacie. Branie na tapet pewnych wydarzeń i przeinaczanie ich jest świetną zabawą dla twórcy i odbiorcy. Jak naprawdę wyglądały „Tajne wojny”? Deadpool wie to doskonale, bo przecież w nich uczestniczył.

Obrazek

Koka, alpaki i kipu – recenzja gry „Catan: Narodziny Państwa Inków”

Seria „Catan” wciąż się rozwija. Różnorodność tytułów sprawia, że praktycznie każdy znajdzie odpowiednią dla siebie pozycję. Tym razem wydawnictwo Galakta oferuje fanom grę, w której będzie można doprowadzić do szczytu świetności swoje plemię Inków. W skrócie: koka, alpaki i Machu Picchu z głównej grafiki na pudełku zachęcają już na wstępie.

Obrazek

Wyścig konkwistadorów – recenzja gry „Wyspa Szamana”

Gier ekonomicznych, w których uczestnicy muszą wykazać się rozsądnym gospodarowaniem zasobami, skutecznym planowaniem swoich posunięć i zdolnością do elastycznego dostosowywania taktyki do zmieniających się warunków rozgrywki, powstało bardzo wiele. W tym planszówkowym urodzaju niełatwe jest znalezienie tytułu łączącego w sobie najlepsze cechy gatunku oraz prostotę rozgrywki, umożliwiającą dobrą zabawę nawet młodszym bądź mniej zaawansowanym graczom. „Wyspa Szamana” jednak świetnie spełnia te kryteria.

Obrazek

Niepozorny a bezlitosny ─ „Star Wars Komiks 6/18. Zemsta droida” ─ recenzja

Ostatni tegoroczny gwiezdnowojenny komiks od Wydawnictwa Egmont opowiada o misji ratunkowej małego R2, któremu w metodach działania bliżej do śmiercionośnych droidów Doktor Aphry niż przyjaznego astromecha towarzyszącego Luke’owi. Prócz kilku wybitnych absurdów nowego kanonu w grudniowym albumie znajdziemy również perełkę w postaci historii z gorących piasków Tatooine snutej przez samego Bena Kenobiego!

Obrazek

„Wizje twórców. Star Wars™: Ostatni Jedi” ─ recenzja artbooka

W „Wizjach twórców” poświęconych „Ostatniemu Jedi” duch ołówka pionierskich artów McQuarrie’go wylewa się z każdej strony recenzowanego artbooka!

Obrazek

„LEGO® DC Comics Super Heroes. Fantastyczny przewodnik” ─ recenzja

Wydawnictwo AMEET przygotowało wyjątkowy album oparty na licencji korporacji LEGO® oraz wydawnictwa Warner Bros., właściciela komiksowego światka DC. Blisko stustronicowa publikacja stanowi niesamowity zbiór ciekawostek o superbohaterach poświęconych wyłącznie legutkowym wytworom związanym z uniwersum bohaterów Ligi Sprawiedliwości oraz wszelakiej maści arcyłotrów i postaci drugoplanowych.

Obrazek

Recenzja: „Disney maluch. Album maluszka”

Dzieci rosną bardzo szybko, a ich rozwojowi towarzyszy wiele ważnych chwil. Nie trzeba się martwić, że momenty te odejdą w zapomnienie. Można je wszystkie zebrać w albumie. To bardzo przyjemne, kiedy później po słyszącym czasie można zajrzeć do księgi i zobaczyć, jakie wydarzenia pojawiły się już w krótkim życiu.

Obrazek

Recenzja: „Disney Uczy. Star Wars™ 1,2,3 i Disney Uczy. Star Wars™ ABC”

Książki z serii “Disney Uczy. Star Wars™” nie są zwykłymi egzemplarzami o przygodach ulubionych bohaterów z serii “Gwiezdne Wojny”. Dzięki nim dziecko uczy się przez zabawę.

Obrazek

Recenzja: „Disney uczy. Samochody. Książka odkrywcy”

Razem z postaciami z bajki “Auta” może zgłębić świat motoryzacji. W ten sposób wszystko to, co wydawało się pozornie skomplikowane stanie się momentalnie łatwe. W końcu samochody to zapewne jedno z pierwszych zainteresowań każdego chłopczyka.

Obrazek

Pokuta za cudze grzechy ─ recenzja komiksu „Szósty Rewolwer tom 4”

Poszukiwanie sześciu rewolwerów, mających w swej mocy zniszczenie, ale i odbudowę świata trwa. Zarówno siły dobra jak i zła ścigają bohaterów, by zyskać dostęp do najpotężniejszej broni wszech czasów. Becky Montcrief, właścicielka Szóstego Rewolweru, dającego swojemu właścicielowi moce jasnowidzenia i przewidywania, wyrusza w kierunku miasteczka Pokuta, gdzie przetrzymywany jest jej partner – Drake Sinclair. Jeszcze nie wie co ją tam spotka i czemu będzie musiała sprostać.

Obrazek

Lato ze wspomnień, wspomnienia z lata ─ recenzja komiksu „Pewnego lata”

Rose jest zwykłą dziewczynką. Powoli zbliża się do progu dorastania, a w niedalekiej perspektywie znajdują się pierwsze miłości, związki i dorosłe problemy. Teraz jednak, jak co roku, przyjechała z rodzicami do Awago, nadmorskiej miejscowości, gdzie ze swoją o dwa lata młodszą przyjaciółką Windy mogą spędzić beztrosko wakacje. Sielanka nie potrwa jednak długo.

Obrazek

Jak pan Bóg Ralphowi, tak on nadal w niego nie wierzy ─ recenzja komiksu „Ralph Azham tom 11. Cios za ciosem”

Świat Ralpha Azhama, niezwykłego młodzieńca, który z pogardzanego świniopasa stał się najważniejszą po królu osobą w królestwie przechodzi ciągłe zmiany. Naniebieszczony, czyli dysponujący specyficznymi mocami nowy namiestnik kraju musi stawiać czoło coraz to groźniejszym przeciwnościom. Tym razem możliwe, że dokona trudnego wyboru, żeby zawszeć sojusz z największym swoim przeciwnikiem.

Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 lut 2019, 02:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka