• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Jak polubić wiedźmę? – recenzja książki „Dziewczynka, która wypiła księżyc”

Harry Potter przetarł szlaki magicznym światom i udowodnił, że może trafić do masowej popkultury tak, że dzieło może zostać uznane wręcz za religię. Przy każdej książce wydanej po dziełach J.K. Rowling nie sposób nie porównać jej do chłopca, który przeżył. Co jest kartą przetargową „Dziewczynki, która wypiła księżyc”? Ukazuje zupełnie inne spojrzenie na magię.


Obrazek

Amerykańska sielanka – recenzja wydania DVD „Suburbicon”

George Clooney przedstawia swój nowy film. Produkcja nakręcona na podstawie scenariusza braci Coen w tragikomiczny sposób rozprawia się z mitem „amerykańskiego snu”, pretendując do miana zaangażowanego społecznie, duchowego spadkobiercy filmu „Fargo”. Czy ta sztuka się jej udaje?


Obrazek

Konkurs z Ostatnim Jedi

Szanowne Bestyjki i kudłate Stworki, zaczynamy z konkursem, w którym można zgarnąć dwa egzemplarze DVD "Ostatniego Jedi", czyli ósmego epizodu "Gwiezdnych Wojen", gdzie ginie... a nie, sami musicie zobaczyć kto!


Aby wygrać jeden z dwóch DVD trzeba rozgryźć łamigłówkę oraz podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl. A zagadka to:Pewien ojciec sześciu synów dał z okazji Nowego Roku najstarszemu synowi 60 zł i rzekł:

- Rozdziel je pomiędzy braci w ten sposób, by każdy starszy miał od młodszego o złotówkę więcej.

W jaki sposób najstarszy syn rozdzielił powyższą sumę, by wypełnić dokładnie życzenie ojca, a nie dokonywać trudnych rachunków?
Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Galapagos.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 04.05.2018 godz. 23.59

Konkurs z Podróżniczką i Pasażerką

Szanowne wędrowniczki i nieokrzesani wagabundzi, mamy dla Was coś w sam raz na lekturę na świeżym powietrzu, na szlaku, na szczycie góry, na morzu czy w trakcie spaceru przez las - dwa komplety "Pasażerki" i "Podróżniczki"!Aby wygrać trzeba opisać swą wymarzoną albo najbardziej udaną wyprawę i podesłać, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl.++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Sine Qua Non.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 04.04.2018 godz. 23.59

Superman ex machine - recenzja wydania DVD "Liga Sprawiedliwości"

DC buduje swoje filmowe uniwersum w sposób dość chaotyczny i nie do końca konsekwentny. Mając na koncie cztery tytuły, z czego dwa przedstawiają genezy bohaterów („Człowiek ze stali”, „Wonder Woman”), jeden jest nieudanym tworem o czarnych bohaterach/antybohaterach, a ostatni – choć wprowadza do uniwersum Batmana („Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości”) – robi to, delikatnie rzecz ujmując, po macoszemu.


Obrazek

Star Wars Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów - zapowiedź

Wydawnictwo Egmont tuż przed premierą filmu o Hanie Solo przygotowało nie lada gratkę - album poświęcony myśliwcom i pojazdom z gwiezdnego uniwersum według prawideł nowego kanonu!

Toń - prolog

Ciało Mądrzywołka wypłynęło o świcie.
Wyłoniwszy się nieopodal wierzby płaczącej, której witki muskały staw, unosiło się na powierzchni, jak gdyby czekało, aż promienie jesiennego słońca na powrót tchną w nie odrobinę ciepła. Już nigdzie się nie spieszyło. Już nikt nie zawracał mu głowy, teraz bardziej niż kiedykolwiek otwartej na świat. Płynęły minuty i kwadranse, woda stała, rzęsa gęstniała, a słońce robiło, co w jego mocy. Niestety, bez powodzenia. Pochłonięte zawiłościami stężenia pośmiertnego ciało pozostawało nieczułe na pieszczoty.


Obrazek

Wyniki konkursów

Szanowne Bestie i puchate Stwory, w ostatnim czasie wysyłacie wiele pytań, co z rozwiązaniami konkursów - często sprawdzenie wszystkich i wylosowanie wśród uczestników nie jest łatwe, lecz na pewno czasochłonne, mamy nadzieję, że Ci, którzy otrzymali już maile z informacją o zwycięstwie wyczekują nagród, zaś ci, którym się to nie udało będą próbować w następnych.


Lista konkursów i zwycięzców

Trylogia arturiańska

Marek D. z Wrocławia

mother!

Ola C. z Cieszyna
Adam C. z okolic Warszawy
Antonina W. z Gdańska

Wieża Świtu

Kamila H. z Jordanowa
Karola K. z okolic Krotoszyna
Damian B. z okolic Poznania

Upadłe anioły

Miłosz G. z Opola
Felicja A. z Lubina
Tomasz Z. z okolic Białegostoku

Zawsze mieszkałyśmy w zamku

Fiona W. z okolic Wrocławia
Grzegorz S. z Zakopanego
Filip Cz. z Grodziska

Phasma

Dominika G. z Rumii
Mateusz M. z Lublina

Piekła nie wypełniają płomienie, lecz lód - recenzja książki "Terror"

W pierwszej połowie XIX wieku na Morzu Arktycznym porażki doznało wiele ekspedycji badawczych poszukujących Przejścia Północno-Zachodniego. Brytyjska admiralicja nie szczędziła jednak wydatków i wysyłała kolejne statki, by odnaleźć szlak, którego i tak nie można by było używać. Jedną z takich wypraw, składającą się z dwóch najnowocześniejszych ówcześnie okrętów badawczych: HMS „Erebus” oraz HMS „Terror” dowodził sir John Franklin. Niestety w rok od wyjścia z portu słuch po nich zaginął i dopiero lata później wyprawy ratunkowe dały trochę światła na przypuszczalny przebieg wydarzeń skutkujących śmiercią wszystkich członków załóg. Dan Simmons, jeden z najbardziej rozpoznawanych twórców fantastyki postanowił na tej bazie stworzyć opowieść na pograniczu thrilleru oraz horroru.


Obrazek

Konkurs z Phasmą

Szanowne Wookiee i puchate Ewoki, czas na gwiezdny konkurs dla miłośników literatury z odległego uniwersum! Wraz z Uroboros rozdamy dwa egzemplarze "Phasmy" Delilah S. Dawson, ale nic za darmo!


Aby wygrać trzeba tylko odpowiedzieć na trzy pytania z zakresu Star Wars oraz podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl.


Kto pierwotnie miał zagrać Hana Solo?


Czym jest pokryta planeta Kamino, na której powstają klony?


Gdzie urodził się Anakin?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 27.04.2018 godz. 23.59

Konkurs z Shirley Jackson

Szanowne Bestie i puchate Stworki, lubicie się bać, co wielokrotnie udowodniliście, a więc zadanie dla Was proste jak... Może właśnie trudne? Ale do wygrania jeden z egzemplarzy ciekawej, solidnej opowieści grozy, czyli "Zawsze mieszkałyśmy w zamku" Shirley Jackson.A zadanie polega na tym, aby napisać, narysować, nagrać coś, co według Was jest najstraszniejsze na naszym świecie - kreatywność, humor i strach mile widziane. Wszystko proszę podesłać na adres: konkurs.bestia@o2.pl.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo Replika.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 27.04.2018 godz. 23.59

Mag ze smokiem to mag uzbrojony! - recenzja książki "Naznaczeni błękitem" i "Drugi krąg"

Lengorchia to kraj szczególny. Drobna część chłopców rodzi się tutaj z Talentem – jedni potrafią rozmawiać ze zwierzętami, inni czytają w myślach, jednak tylko naprawdę wyjątkowi młodzieńcy są zdolni zmieniać kształt materii samą siłą myśli albo tworzyć iluzje zachowujące się jak realne obiekty. Niestety zwykle im większe zdolności, tym większa cena za nią. Legendarny już Biały Róg, najpotężniejszy z Tkaczy Iluzji miał niedowład nóg i nie mógł samodzielnie chodzić. Dlatego głuchota nie deprymuje Kamyka, by ćwiczyć swoje umiejętności. Cóż jednak znaczą iluzje pozbawione dźwięku, które każdy jest w stanie rozpoznać? Jak jednak wytłumaczyć chłopcu, który nigdy w życiu nie usłyszał żadnego odgłosu, czym one właściwie są?


Obrazek

Post Scriptum - fragment

– Nie możesz wrzucić zakupu DVD ze wszystkimi sezonami Supernaturala w koszty u zyskania przychodu – jęknął Piotr. W lewej ręce trzymał plik faktur przyniesionych przez Sabinę, prawą zaczynał rwać sobie włosy z głowy.
Jego wspólniczka była zajęta nadawaniem swoim paznokciom idealnie migdałowego kształtu za pomocą szklanego pilniczka. Słysząc to bolesne narzekanie, oderwała się od wykonywanej czynności, przechyliła głowę lekko na bok i zmierzyła Piotra krytycznym spojrzeniem od odzianych w brązowe mokasyny stóp aż po rozczochrany czubek głowy.


Obrazek

Konkurs z Upadłymi aniołami

Szanowne Bestie i puchate Stwory, co powiecie na drugi tom serii Richarda Morgana, na podstawie której powstał niezwykle popularny i ciepło przyjęty serial Netflixa - "Modyfikowany węgiel". Dla wszystkich zainteresowanych czekają trzy egzemplarze "Upadłych aniołów" od wydawnictwa MAG do rozdysponowania.


Jednak nie będzie to takie proste, jakby się mogło wydawać. Aby wygrać trzeba rozwiązać naszą zagadkę i podesłać rozwiązanie, wraz z adresem na nagrodę, na mail: konkurs.bestia@o2.pl.


Wspaniały tygrys wyrwał się z klatki korzystając z niedomkniętych drzwi. Dozorca nie ma gdzie uciekać. Ale w ostatecznej chwili ratuje swoje życie.

W jaki sposób?Przypominamy, rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestia@o2.pl.


++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i wydawnictwo MAG.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 24.04.2018 godz. 23.59

Pierwszy róg - fragment

W zajeździe Pod Głowomłotem gościłem już wiele razy, toteż do moich przywilejów należało posiadanie osobnego stołu nieopodal szynkwasu. Miałem stamtąd dobry widok na drzwi, czysty zbieg okoliczności jednak zrządził, że podniosłem wzrok akurat w chwili, gdy wkroczyła do izby.
Kobieta wiedziała, jak zrobić dobre wejście: najpierw błyskawica rozświetliła przez szpary w okiennicach wnętrze karczmy, potem ziemię wprawił w wibracje grzmot. Z pewnością tylko przypadek sprawił, że dokładnie w tym momencie pchnęła drzwi izby i zimny powiew zgasił połowę dymiących świeczek łojowych.


Obrazek

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 cze 2018, 13:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka