• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Trzech muszkieterów znowu razem! - recenzja mangi "Magi" #4

Czwarty tom „Magi” czyni z drobnego motywu poprzedniego tomu punkt wyjścia do dalszej fabuły cyklu, która roztacza horyzont szerzej – do tego wraca cała trójka naszych bohaterów, choć nie oznacza to wcale, że wciąż mają taki sam status, jak wtedy, gdy odbiorca mógł obserwować ich losy po raz ostatni. Shinobu Ohtaka zdaje sobie sprawę, co zrobić, aby intryga utworu magnetyzowała, ale zarysowanie nowych miejsc, relacji i postaci odrobinę zwolniło tempo akcji. Jednak nie wpływa to aż tak znacząco na odbiór, lecz względem poprzedniego tomu jest nieco gorzej.


Obrazek

Egzorcysta - fragment

Na czole starego człowieka pojawiły się krople potu. Mimo nieznośnego upału obejmował dłońmi filiżankę gorącej, słodkiej herbaty, jakby pragnął się rozgrzać. Nie potrafił zagłuszyć w sobie przeczucia nieuchronnego zła. Przeszywały go zimne dreszcze.


Obrazek

Ludzkość u progu zachodu - recenzja książki "Problem Trzech Ciał"

"Problem Trzech Ciał" to pierwszy tom trylogii "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" chińskiego pisarza, Cixin Liu. Książką zachwycają się czytelnicy na świecie, w tym były prezydent USA Barack Obama oraz założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, jednak dopiero teraz zawitała do Polski. Interesujące opinie krytyków, opisy i informacje na temat tego tomu zdecydowanie zachęcają do zapoznania się z historią w nim zawartą. Czym więc jest "Problem Trzech Ciał"?


Obrazek

Raz, dwa, trzy – płoniesz Ty! – recenzja książki „Strażak”

Jak sam twierdzi, to jego wersja „Bastionu” – nasączona benzyną i podpalona, porównywana również z „Władcą much” (Joanne Harris). Uznana przez Amazon za jedną z 20 najlepszych powieści 2016 roku i nazwana Najlepszym horrorem roku przez czytelników portalu Goodreads. Joe Hill igra z ogniem. I wychodzi z tego cało.


Obrazek

Cesarz Ośmiu Wysp - fragment

– Widziałeś, co się stało?
– Gdzie jest twój ojciec?
Stali nad nim dwaj mężczyźni. Ich ciemne postacie rysowały się na tle wieczornego nieba. Jednym był jego stryj Sademasa, drugim Nobuto, którego Kazumaru nie lubił.


Obrazek

Geniusz i rasizm – recenzja wydania DVD „Człowiek, który poznał nieskończoność”

Srinivasa Ramanujan urodził się w 1887 roku w Erode koło Madrasu. Choć nigdy nie zdobył pełnego wykształcenia, uważany jest za geniusza matematycznego, który wyprzedził swoje czasy. Większa część z jego teorii ciągle czeka na potwierdzenie, a inne są często wykorzystywane, jak na przykład funkcja Ramanujana w teorii superstrun. Jednak jak to się stało, że hinduski urzędnik niższego stanu znalazł się w Cambridge? Oto jego historia.


Obrazek

Okno na podwórze 2016 A.D. – recenzja wydania DVD „Dziewczyna z pociągu”

„Dziewczyna z pociągu” to thriller psychologiczny goszczący na ekranach kin w minione wakacje. Obraz zebrał mieszane recenzje, a rzesza krytyków okrzyknęła go dziełem powstałym na fali popularności „Zaginionej dziewczyny” w reżyserii Davida Finchera z 2014 roku. Po zapoznaniu się z egzemplarzem DVD filmu, mogę stwierdzić, że jest to porównanie uzasadnione, jednakże produkcja bazująca na bestsellerze Pauli Hawkins broni się jako autonomiczny byt.


Obrazek

Włącz się do gry – recenzja wydania DVD „Nerve”

Wyobraźcie sobie aplikację, która angażuje wielu ludzi z całego świata. Program, który pozwala Ci zdecydować, czy jesteś Graczem czy Widzem? Decydujesz się na drugą opcję? Wpłacając odpowiednią sumę możesz obserwować poczynania zawodników z wielu zakątków kuli ziemskiej. Pragniesz adrenaliny, sławy i bogactwa? Wtedy powinieneś wybrać opcje numer jeden. Tym właśnie jest „Nerve”.


Obrazek

Władczyni pluszaków - recenzja mangi "Doll Star: Wariant Mocy Słów"

Po raz kolejny otrzymujemy od Waneko jednotomówkę przyjemną i schludną wizualnie, lecz pozostawiającą po sobie wielki niedosyt – miejmy nadzieję, że autorka nie porzuci potencjału świata przedstawionego i postanowi rozwinąć któryś z wielu wątków, które pojawiły się na kartach komiksu, ale nie zostały zamknięte.


Obrazek

Jak tu nie pokochać (fantastycznej) Japonii? - recenzja książki "Yōkai"

Jeżeli interesujesz się magiczną stroną Japonii nie możesz ominąć naukowej książki Michaela Dylana Fostera, zagłębiającego się w folklor archipelagu Wschodu badacza, który postanowił przybliżyć, czym właściwie jest słowo yōkai oraz jaki związek mają z nim kudłate stwory z anime, duszki z japońskich komiksów czy nadnaturalne widziadła z powieści autorów z tamtego kraju. Naukowość nie powinna nikogo odstraszać, bowiem tekst napisany jest przejrzystym, zrozumiałym językiem, a bogactwo informacji usatysfakcjonuje nawet geeka fantastycznych istot rodem z ostatniego cesarstwa.


Obrazek

Debiut Serafina - recenzja mangi "Serafin Dni Ostatnich" #4

Sięgając po rozrywkowe komiksy oczekuje się tego, że zaangażują nas emocjonalnie oraz wciągną w wartką, przykuwającą uwagę intrygę, która ani nie będzie zbyt rozbudowana, ani przesadnie uboga, do tego wypadałoby, aby kreacje bohaterów w jakiś sposób odzwierciedlały ludzkie problemy i rozterki, co pomaga identyfikowaniu się z nimi. „Serafin Dni Ostatnich” spełnia wszystkie powyższe, zaś fakt, że utrzymany jest w poetyce typowej dla popularnych mang, czyli ogrom specyficznego japońskiego dowcipu i szablonowych scen wcale nie wpływają na jakość odbioru.


Obrazek

Zadziwiać i zastanawiać - recenzja książki "Rok Potopu"

Wisielczy – czasem chorobliwie - humor, posępna wizja przyszłości i sceny, które mogą w naszych kręgach kulturowych uchodzić za tabu to wystarczające powody, dla których warto sięgnąć po drugi tom trylogii „Maddaddam”. One bowiem sprawiają przyjemność czytelnikowi, ale i odrazę oraz refleksję. Odbierać je można na różne sposoby, choćby - jak uważa Rorty - dla osobistych potrzeb, ale najczęściej będzie w nich pobrzmiewać gorzkie memento, przypominające adresatowi, do czego mogą prowadzić toksyczne ludzkie działania.


Obrazek

Fantastyczna lekcja przyrody? - recenzja książki „Historia naturalna smoków”

Smoki, stworzenia jednocześnie fascynujące i przerażające. Wielkie latające gady były obecne w kulturach praktycznie od zawsze: już w starożytności smok Kadmos bronił dostępu do pięknej Andromedy. W średniowieczu każdy szanujący się przedstawiciel stanu rycerskiego powinien nie tylko uczestniczyć w odbijaniu Ziemi Świętej, ale także uwolnić jakąś księżniczkę z rąk potwora czyhającego w jaskini pełnej skarbów. Z miłości do smoków powstała także książka autorstwa Marie Brennan - „Historia naturalna smoków”, pierwszy tom cyklu „Pamiętnik Lady Trent”.


Obrazek

Skażona magia - fragment

Czasami – zbyt często – Barl miała wrażenie, że tykanie zegarów doprowadzi ją do szału.
Oczywiście nie tykały, gdy je konstruowała. A kiedy już były gotowe, tykały tylko na tyle długo, by udowodnić, że działają idealnie, i ani chwili dłużej. Potem pieczętowano je pomiędzy jednym tyknięciem a drugim i milczały, dopóki nie trafiły do nowego właściciela, a wówczas zamożny klient pracowni mógł z namaszczeniem wprawić w ruch mechanizm swojego obrzydli-wie kosztownego zakupu.


Obrazek

Galaktyczna Wojna i Pokój - recenzja książki „Ogień krzyżowy”

Powieści scince fiction bardzo często poruszają trudną tematykę. Ich autorzy starają się znaleźć odpowiedzi na pytania gdzie jest miejsce człowieka we wszechświecie, czym jest moralność i co by było gdybyśmy spotkali inne rozumne istoty. Nancy Kress nie jest pod tym względem wyjątkowa, a jednak jej powieść jest reklamowana jako niezwykle oryginalna i pomysłowa. Czy zasłużenie?


Obrazek

 • Konwenty
 • Die?? Darmowego Komiksu
 • Let's play Cz??stochowa
 • Cytadela
 • Fantasmazuria 2017
 • Tolk-Folk
 • Fornost 2017
 • NiuCon
 • Mochicon
 • Zakonki
 • Twierdza
 • Gildia Society
 • Rzesz??w by Night
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 maja 2017, 23:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka