• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Ja jestem Cthulhu pracujący...

..i żadnej pracy się nie boję. Mimo, że polscy gracze przegrywają na Euro, to ja jednak daję Wam, Badaczom, możliwość prawdziwej rozgrywki. Sądzę także, że aktualizacja w tym miesiącu będzie także inspiracją dla Strażników Tajemnic. W całości zawiera ona profesje do Zew Cthulhu, głównie 1920.

Spotkania z Johnem Crowleyem

Już niedługo, dzięki wydawnictwu Solaris polscy czytelnicy będą mieli szanse porozmawiać z autorem słynnej serii Ægypt - Johnem Crowleyem.

Oficjalny termin i miejsce NIUconu

Organizatorzy nowej wrocławskiej inicjatywy - konwentu NIUcon oficjalnie potwierdzili datę imprezy, która to wbrew wcześniejszym zapowiedziom będzie 3-dniowa, na 10 do 12 października 2008 roku. Impreza zagości w SP nr 2 znajdującej się jedyne 10 min piechotą od Dworca Głównego PKP. Konwent ma łączyć tematykę fantastyczną z mangą i animę i ASG. Przewidywany jest bardzo szeroki zakres atrakcji z tych trzech dziedzin. Więcej informacji tutaj .

Przyszłość wyimaginowana

Miło nam oznajmić, że w dniu dzisiejszym nasz serwis podjął współpracę z projektem "Przyszłość wyimaginowana", będącym konkursem na najlepszą krótką formę literacką dotyczącą wizji świata w przyszłości. Więcej o inicjatywie w rozwinięciu newsa.

Animowany "Dead Space"

W wyniku współpracy z firmą Starz Media, powstanie film animowany, będący wprowadzeniem do futurystycznej produkcji z gatunku survival horror pt. Dead Space. Fabuła filmu ma przedstawiać to, co stało się przed wydarzeniami z gry. Starz Media uczestniczy również w pracach nad produkcjami animowanymi, bazującymi na dwóch innych markach z katalogu Electronic Arts. Animowany prequel gry Dead Space zobaczymy już na początku listopada bieżącego roku.

Scenariusz animowanej wersji Dead Space zaczyna się tam, gdzie zakończyła się fabuła komiksów, które zainspirowały twórców gry. W ten sposób zostanie wypełniona luka pomiędzy komiksami a grą. Tematem przewodnim filmu będą wydarzenia, mające miejsce na statku kosmicznym USG Ishimura. Przewożony na jego pokładzie ładunek, znaleziony w trakcie prac górniczych tajemniczy artefakt, stał się przyczyną nieoczekiwanego ataku ze strony żądnych krwi przedstawicieli obcej cywilizacji. Załoga statku Ishimura będzie musiała stoczyć desperacką walkę o życie... Film animowany pojawi się równocześnie z premierą gry!

Wspólny projekt EA i Starz Media udowadnia, że popularne gry są odpowiednią bazą do działania na polu innych mediów. Według danych z roku kalendarzowego 2007 światowy rynek gier wideo wart jest ponad 30 mld dolarów, a tematy związane z grami obecne są w produkcjach kinowych i telewizyjnych oraz w Internecie.

Wiemy co będzie na Porytkonie 2!

Sosnowiecki konwent Porytkon 2 zbliża się wielkimi krokami. Na stronie konwentu dostępny jest już program oraz opisy atrakcji bloku fantastycznego. Ponad 100 godzin programu, 6 LARPów, kilkanaście konkursów, blisko 30 prelekcji, a do tego pokazy drużyny wojów, turnieje karcianek i bitewniaków, games room i inne atrakcje. A jakby tego było mało, jeszcze cały ogromny blok mangi i anime działający równolegle do bloku fantastycznego! Czy trzeba czegoś więcej?

Aktualizacja dla fanów elektronicznej rozrywki

Innymi słowy - comiesięczna aktualizacja gier, tyle że tym razem skupiona na grach komputerowych. Naimad zrecenzował trzy tytuły, wśród których dwa są zdecydowanie mniej znane - tym bardziej warto zajrzeć i przekonać się, czy są to gry warte waszej uwagi.

AVANGARDA - URATUJ ZIEMIĘ!

„- Panie sierżancie, panie sierżancie! – jeśli strach dałoby się odmierzyć szklankami, stan w jakim znajdował się szeregowy Maliniak wypełniłby sporej wielkości basen. Po brzegi. – Już prawie wyważyli drzwi!!!

Premiera "Wiedźmy z lasu"

Książka T.H. White'a "Wiedźma z lasu" trafiła już na półki księgarni. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris i objęta jest przez nasz serwis patronatem. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Obrazek

Festiwal w Nidzicy zaprasza graczy do "GRAJ-DOŁU"

Zawsze chciałeś poczuć atmosferę Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, ale nie mogłeś tego zrealizować w obawie, że nie podoła temu studencka kieszeń? Jesteś w stanie zrezygnować z wygód oferowanych podczas imprezy? UWIELBIASZ PLANSZÓWKI I KONKURSY? Specjalnie dla Ciebie rusza GRAJ-DÓŁ.

Program MFF

Pełny program XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy już jest! Można go znaleźć pod tym linkiem.
Oprócz programu informacja o panelach oraz pełna lista gości.

"Dead Space" od EA

Dead Space, survival horror osadzony w realiach science-fiction, trafi do sklepów 31 października tego roku, w wersji na konsole PLAYSTATION3 i Xbox 360. Przygotujcie się na wrażenia, od których ciarki przechodzą po plecach.

Akcja Dead Space toczy się w dalekiej przyszłości. Potrzeba zdobywania naturalnych surowców stała się główną motywacją mieszkańców Ziemi do eksploracji kosmosu. Ogromne, prywatne statki wydobywcze krążą po orbitach planet i przy pomocy zaawansowanych urządzeń wydobywają bloki skalne wielkości miast, a następnie redukują je do postaci surowej rudy. Kiedy komunikacja na słynnym statku USG Ishimura przestaje działać, z misją naprawy wysłany zostaje inżynier Isaac Clarke. Po wejściu na pokład odkrywa, że głęboko pod powierzchnią pobliskiej planety kryje się starożytna, złowroga, obca siła, która została odnaleziona i uwolniona przez załogę statku. Nieuzbrojony, samotny i przerażony bohater musi nie tylko walczyć o przetrwanie, lecz także zamknąć wroga z powrotem w ciemnej skale.

– W survival horrorze chodzi o doświadczanie koszmarnej i głęboko osobistej historii – powiedział producent wykonawczy Glen Schofield. – Dead Space to thriller dla jednego gracza. Tytuł przeraża, gwarantując klaustrofobiczne poczucie osamotnienia w mroku, gdzie czyha straszliwy wróg.

Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi tej produkcji zapraszamy na oficjalną stronę www.deadspacegame.com, na której znajduje się najnowszy film oraz ciekawostki odnośnie Dead Space.

Dni Kultury Japońskiej na Uniwersytecie Gdańskim

W dniach 29.05-30.05 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym UG, Sopot, ul. Piaskowa 9, sala C20 odbędą się Dni Kultury Japońskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

Bo książka była za krótka...

... I wtedy nadszedł sądny dzień, w którym każdy bibliofil dostał to, czego pragnął...
Dlatego też w dzisiejszej aktualizacji dla każdego coś miłego. Dla prawych czytelników recenzje książek. Dla niespokojnych serc- odrobina poezji. Żartownisiom coś o pluszowym tygrysie i wszystkim - fragment powieści...

Premiera "451 Fahrenheita"

Dziś na półki księgarni trafiła znana książka "451 Fahrenheita" - Ray'a Bradbura. Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris i jest objęta przez Bestiariusz patronatem medialnym.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 06:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka