• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

Niezbędnik Grojkonowy

Przyjazd na Grojkon to mała wyprawa. Tym bardziej niebezpieczna gdyż jest to wyprawa w góry. Zaś w górach niezbędny jest przewodnik. Organizatorzy przygotowali dla Was mały niezbędnik, który przyda się zapewne niejednemu.

Literacki powiew wiosny

W dzisiejszej, pierwszej wiosennej aktualizacji działu literatury, polecam Waszej uwadze kilka recenzji książek, po które warto sięgnąć. Dodatkowo także przedstawiam kolejne wiersze Lucyferii - dla tych, spośród czytelników Bestiariusza, którzy nie pogardzą odrobiną poezji.

Głosowanie na Grę Roku 2008 rozpoczęte!

Oficjalnie rozpoczęte zostało głosowanie na tytuł Gry Roku 2008 oraz Gry Roku 2008 - Wyróżnienie Graczy. Pierwszy tytuł przyznawany jest przez Kapitułę, złożoną z niezależnych ekspertów w dziedzinie Gier Planszowych, drugi zaś zostanie przyznany w głosowaniu publicznym.

Przedpremierowy turniej D&D Miniatures na PyrKonie!

W Pyrkonową sobotę odbędzie się Turniej Przedpremierowy nowego dodatku do systemu Dungeon & Dragons Miniatures.
Organizatorem jest firma ISA Sp. z o.o. we współpracy ze sklepem CUBE.

Polconowe akredytacje na PyrKonie

Na Pyrkonie będzie można nabyć akredytację na Polcon 2008 z rabatem w wysokości 15%. Zniżka ta sumować się będzie rabatem na bilety grupowe - 10%. Cena wyjściowa akredytacji na Polcon to 50 zł. Wpłat będzie można dokonać na miejscu u przedstawicieli organizatorów Polconu.

Na filmowo

Czołem filmomaniaki!
Jak co miesiąc witam Was kilkoma tekstami i są to jak zwykle troszkę starsze produkcje (na dodatek ze stajni Naimada - naszego najpłodniejszego admino-recenzenta). Względnie nowa jest ostatnia opowieść o psychopatycznym mordercy imieniem Jigsaw.

Pełen program PyrKonu!

Na stronie Pyrkonu dostępny jest już pełen program konwentu. Można go obejrzeć tutaj.

"Gra Roku 2008" - nowe informacje

Serwis Gry-Planszowe.pl opublikował listę gier, spośród których zostaną wyłonione nominacje do nagrody Gra Roku 2008. Dziesięciu sędziów wybierze najlepszy z niemal siedemdziesięciu tytułów wydanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Ogłoszenie wyników planowane jest na 18-20 kwietnia, podczas targów Level_01 w Krakowie.

Program PyrKonu - część pierwsza

Na stronie Pyrkonu zamieszczona została pierwsza część programu tego konwentu. Można już przeczytać o atrakcjach w bloku literackim, multimedialnym i konkursowym.

Zmarł Sir Arthur C. Clarke

W dniu dzisiejszym zmarł Sir Arthur C. Clarke, prozaik, pisarz fantastyczno-naukowy, propagator kosmonautyki.

Karcianki na PyrKonie!

Wiadomo już, w jakie gry karciane będzie można pograć na Pyrkonie. Szczegółowy plan znajduje się w rozwinięciu newsa.

Arsenał fantastyki z Cinema City!

Cinema City Kinepolis, Pyrkon oraz Księgarnia Arsenał zapraszają na towarzyszącą Pyrkonowi imprezę "Arsenał Fantastyki z Cinema City: Literatura czy Film?". W dniach 25-28 marca w Cinema City Kinepolis obejrzeć będzie można 11 filmów fantastycznych w kilku blokach tematycznych. Wszystkie proponowane filmy łączy wspólna cecha - ich podstawę stanowią dzieła literackie.

Kolejne PyrKonowe atrakcje ujawnione!

Nastąpił przeciek na temat kolejnych atrakcji, które będą miały miejsce na Pyrkonie:

Swoją konwentową premierę na Pyrkonie 2008 będzie miała gra "Trybiki". Oprócz prezentacji gry, planowany jest turniej i stoisko wydawnictwa z promocyjnymi cenami, a w pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą kilka egzemplarzy "Trybików".

"Kazaam" w sklepach!

„Kazaam” opuścił właśnie drukarnię – już wkrótce szukajcie go we wszystkich dobrych sklepach z grami. Zapraszamy również do zapoznania się z zasadami gry na poświeconej jej stronie serwisu BoardGameGeek: http://www.boardgamegeek.com/game/32143 oraz stronie będącej częścią witryny partnera wydawnictwa, Kuźni Gier:
http://www.kuzniagier.pl/szczegoly.php?grupa_p=4&przedm=706798

Zdjęcia z premiery, która miała miejsce w krakowskim sklepie Smok, znajdziesz tutaj: http://picasaweb.google.pl/maciej.zasowski/20080308_kazaamWGaleriiKazimierz

„Kazaam” jest rodzinną grą dla dwóch do pięciu graczy, wcielających się w uczniów alchemika. Twoim zadaniem będzie stworzenie sztucznej istoty – homunkulusa – z dziewięciu części ciała. W tym celu wykorzystywać będziesz substancje, niezbędne w alchemicznych procedurach. By je pozyskiwać, musisz odrzucać tafle części ciała, samemu decydując, czy tchnąć w dany element życie, czy wyekstrahować z niego składniki. Szczęśliwie, nabierający kształtów stwór zaczyna pomagać swojemu stwórcy, podkradając materiały i utrudniając życie pozostałym uczestnikom rozgrywki. Gdy któryś z homunkulusów zostanie ukończony, gra kończy się, a mistrz Ambrosius ocenia wysiłki swoich podopiecznych i, przyznając punkty, decyduje o zwycięstwie.

Gra ukazała się nakładem wydawnictwa Wolf Fang.

Zawartość pudełka
70 tafli, wyobrażających części homunkulusów
96 żetonów składników alchemicznych
Sześć kart alchemików
Instrukcja w trzech wersjach językowych

Autor: Małgorzata Majkowska, Tomasz Z. Majkowski
Cena: 89 złotych
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: 30-60 minut

Zmiany na liście gości PyrKonu

Niestety na Pyrkonie nie pojawią się Marcin Przybyłek oraz Marek Oramus.
Swoją obecność natomiast w ostatniej chwili zapowiedziała Magda Parus - obiecująca młoda poznańska pisarka, autorka książki "Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości".

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 cze 2019, 08:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka