• WIADOMOŚCI – Aktualizacje

MFF raport 2

Nasz serwis przedstawia dziś nowe, uaktualnione informacje na temat XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki, który odbędzie się dniach 12-15 czerwca na zamku w Nidzicy.

Strona Porytkonu

Strona internetowa konwentu Porytkon 2 w Sosnowcu dostępna jest TUTAJ. Zapraszamy!

Porytkon kontratakuje!

W dniach 6-8 czerwca 2008 roku odbędzie się druga edycja zwariowanego konwentu Porytkon. Jednak tym razem organizatorzy drzwi swojego zakładu otworzą dla was w Sosnowcu. A dokładniej na ulicy Legionów 9 w Zespole Szkół Technicznych.

Level_01 - Targi Gier, Kraków

Informacja od organizatorów:
"Zapraszamy do udziału w imprezie LEVEL_01 Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji.
LEVEL_01 to pierwsza z cyklu imprez związanych z szeroko pojętą rozrywką, edukacją i bezpieczeństwem elektronicznym.

Święto kina

Drodzy czytelnicy Bestiariusza. Przed Wami moje spojrzenie na tegoroczną oscarową galę w Kodak Theater.

Wieści z Grojkonu

Grojkon 2008 coraz bliżej. Przedstawiamy wam „Garść Informacji” na temat tego, czego możecie się spodziewać po Największym Konwencie Beskidów. To jednak zaledwie garść zaczerpnięta z bezdennego wora grojkonowych atrakcji!

"Mozaika Numernabisa"...

...czyli nowa, zapowiedziana na pierwszą połowę tego roku gra od Kuźni Gier. "Mozaika..." to gra logiczna autorstwa Adama Kałuży, w której gracze układają z kafelków wzory, a celem gry jest otrzymanie na jej koniec największej ilości punktów za układ tychże kafelków. Pełna informacja tutaj.

Piotruś i Wilk błyskawicznie w TV

Dzisiaj o godzinie 22:25 program 1 TVP wyemituje "Piotrusia i Wilka" - Oskarową animację studia SE-MA-FOR w reżyserii Suzie Templeton. Brawa dla szybkiej reakcji telewizji publicznej.

VI Konkurs Literacki Drugiej Ery - wyniki

Jury VI Konkursu Literackiego Drugiej Ery wyłoniło zwycięskie opowiadanie. Spośród 57 nadesłanych na Konkurs prac najlepszym okazał się utwór:

Bitewniaki na Pyrkonie

Na stronie Pyrkonu pojawiły się regulaminy turniejów gier bitewnych, które rozegrają się na konwencie. A będą to:
- Warhammer 40k - turniej klasy Master "Wojna Światów"
- Warhammer Fantasy Battle- turniej klasy local
- LoTR SBG - turniej klasy Challenger
- Warmachine & Hordes - turniej na zasadach Steamrollera oraz turnieje dla początkujących
Poza tym odbędzie się turniej Mechwarriora, liczne pokazy oraz nauka gry i malowania figurek.

Pożegnanie

Niestety, przychodzi czasem taki moment, kiedy trzeba się pożegnać. Ilość wolnego czasu spada z miesiąca na miesiąc i z tygodnia na tydzień, aż nadchodzi moment, gdy nie można już sobie pozwolić na robienie tych wszystkich rzeczy, które wcześniej można było robić bez trudu.

Neuroshima HEX zostanie wydana w USA!

Podaję za serwisem gry-planszowe.pl:
"Po wielu miesiącach od światowej premiery poznaliśmy amerykańskiego wydawcę gry Neuroshima HEX. Gra planszowa wydawnictwa Portal, autorstwa Michała Oracza pojawi się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa Z-Man Games.

Z-Man Games jest wydawcą kilkudziesięciu gier planszowych i karcianych. W jego ofercie znajdują się między innymi takie tytuły, jak Ubongo, Reef Encounter, Saboteur, a także Agricola."

Pokuszę się o krótki komentarz: to dobrze, że gra zaprojektowana w Polsce spotkała się z wystarczającym zainteresowaniem, aby zagraniczny wydawca rozpatrzył pozytywnie możliwość jej wydania na swoim rynku. Ale warunkiem nie zepsucia tej dobrej passy jest porządne wydanie gry - o co osobiście się obawiam. Komentarze klientów sklepu Rebel.pl sugerują, że nowa edycja gry jest nierówno nadrukowana i wycięta, przez co żetony tracą estetyczny wygląd... Mnie osobiście nie podoba się nowa szata graficzna, ale znalazła ona chyba poklask za zachodzie, gdyż niektóre z komentarzy które czytałem sugerują, że to m.in. przyciągnęło uwagę graczy... Oby do przodu.

Inspirująca Skarbnica RPG

Czyli połączona aktualizacja Inspiracji, oraz Skarbnicy RPG. Będzie o hazardzie, przekleństwach i kreaturach, które nie zostały jeszcze zbadane...

Wprost ze spiżarni Molocha...

...czyli innymi słowy, comiesięczna dawka tekstów Neuroshimowych! W tym wydaniu coś dla Łowców Mutantów oraz wyjątkowo przydatna w niektórych sytuacjach Sztuczka...

Patronaty razy trzy

Dziś Bestiariusz objął swym patronatem medialnym kolejne pozycje z wydawnictwa Solaris. Są to:

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 06:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka