Wiadomości » Aktualizacje » Karciana "Arena Albionu" od Kuźni Gier
Karciana "Arena Albionu" od Kuźni Gier
Pod koniec czerwca 2008 roku firma Proglobal oraz Wydawnictwo Kuźnia Gier podpisały umowę o współpracy, której wynikiem ma być wydanie na wiosnę 2009 roku gry planszowo-karcianej "Arena Albionu". Powstający z dużym rozmachem produkt bazować będzie na popularnej polskiej grze internetowej MMORPG pod tym samym tytułem. Internetowa gra Arena Albionu umieszczona jest pod adresem http://www.arena-albionu.pl i skupia wokół siebie ponad 7000 graczy. Rezultatem współpracy będzie, wyczekiwana przez fanów internetowej gry Arena Albionu, przygodowa, planszowo-karciana gra dla dwóch do czterech graczy. Gracze wcielać się będą w role rycerzy eksplorujacych świat Albionu. Szczegółowe informacje na temat gry zostaną podane do wiadomości jesienią br.

Proglobal (http://www.proglobal.pl) to firma informatyczna, której działalność polega na tworzeniu i utrzymywaniu serwisów internetowych. Proglobal specjalizuje się w tworzeniu i administrowaniu gier internetowych. Najbardziej znane gry to: Arena Albionu (http://www.arena-albionu.pl) - internetowa gra MMORPG, Gotyx (http://www.gotyx.pl) - gra strategiczno-ekonomiczna, ONA I ON (http://www.ona-i-on.pl) -gra towarzyska. Do najbardziej znanych serwisów należących do Proglobal można zaliczyć: katalog gier internetowych (http://www.gra24h.pl), serwis społecznościowy Horak (http://www.horak.pl), bazę noclegów online (http://www.noclegi-tanie.pl), tooplistę skupiającą najlepsze strony o
tematyce RPG, MMORPG, cRPG i wiele innych. Już wkrótce pojawi się sklep internetowy z grami, który powstaje przy współpracy z Cube.

Kuźnia Gier (http://www.kuzniagier.pl) to działające od początku 2005 roku wydawnictwo specjalizujące się w wymyślaniu, tworzeniu oraz wydawaniu gier planszowych i karcianych. Najbardziej znane gry Kuźni to: Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana (wydany na podstawie gry komputerowej stworzonej przez CD Projekt Red), Wiochmen Rejser i jego kontynuacja Wiochmen 2 (popularne, szalone gry karciane o wyścigach furmanek) czy Inwigilacja (parodiująca rzeczywistość gra towarzyska o... teczkach, lustracji i ciężkiej doli posłów na sejm). Z maszyn drukarskich schodzą właśnie dwie nowe produkcje Kuźni: Rice Wars - duża gra stategiczno ekonomiczna w realiach średniowiecznej Japonii oraz niezwykła rodzinna gra logiczna: "Mozaika". Już wkrótce w sprzedaży pojawią sie kolejne dwie produkcje: Munchkin (polska edycja kultowej gry Steve'a Jacksona, wydawana we współpracy z Q-Workshop) oraz Inwigilacja Luksusowa.

Arena Albionu (http://www.arena-albionu.pl) to oryginalna w 100% polska gra internetowa typu MMORPG czyli gra typu RPG rozgrywaną w sieci przez wielu graczy. Gra jest bezpłatna i oparta jest w pełni na przeglądarce internetowej. Grafika w grze jest bajecznie kolorowa, dziesiątki map, obrazki przedmiotów, broni oraz modele postaci wyglądają bardzo klimatycznie. Postać posiada swój wiek i w miarę upływu gry staje się coraz starsza. Wartościową część populacji graczy stanowią kobiety, które w grze odgrywają znaczącą rolę. Osoby grające w Arene Albionu tworzą swego rodzaju społeczność składającą się z osób w szerokim przedziale wiekowym od około 12 do powyżej 60 lat o zróżnicowanym wykształceniu i z różnych miejscowości. Arena Albionu ma swój urok i coś pociągającego, przede wszystkim to symulator życia i zachowań człowieka, dzięki czemu gracze angażują się w niej przez wiele miesięcy.
Kristof Dernhest Eidenfel – 9 lip 2008, 15:06
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 cze 2019, 22:27 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka